Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: -Ondra-, martin_100, Olda, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

tatrák pája

Re: Vysokorychlostní kontrolní vážení

Příspěvek

Tolerance je mi jedno, mám doklad, že celkovou překračuji o 365 kg. Pokud chtějí pokutu, měli mne odstavit, převážit a pokutovat. Jednání, že před čtvrt rokem něco, pošlete 18 000, když je náklad zpracován a nelze se bránit neuznávám. Proto sháním právníka. Pokud mi tamní mediální hvězda ukáže, jak písek zakurtovat, budu to dělat. Měřit nepodstatnou hodnotu, která je pro většinu lidí neměřitelná a ještě pokutovat, to se může stát jen v ČR. Všechny sypké materiály vozím na objem, který spočítám na stavbě a hmotnost je pouze druhořadá. Objem spočtu snadno, každá lžíce ho má udaný a od CSPSD jsem dostal rozsáhlou tabulku měrných hmotností materiálů a u producenta si zjistím přesnější údaj a daří se mi na 48t celkové +-500kg.
Hlavně mi jde o to, že tyto váhy váží +-5000kg, jak šlo na Klíčově z displeje vidět. To byl jeden z důvodů, proč tam celou vážní stanici zrušili. Tam mne vážila policie a na přenosných váhách konstatovali, že jsem v toleranci a to vysokorychlostní uváděla celkovou o 5 tun vyšší.
ps, kdo jezdí přes nápravové váhy, tak ví že musí mít rychlost 3-5km v hodině, aby ho to zvážilo a tady se to prý povedlo v cca 50 km/h :lol:
stř dub 25, 2018 7:25 pm

Ivan Hofman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Zde je ukázka jak z vás dostanou 18 tisíc a přitom jste nic neprovedli :wall: i názorná ukázka jak přesně mají s cejchovaný váhy že vám naváží o 1200 kg navíc . Cejchovaná váha kolín zzn 48300 a za pul hodky cejchovaná váha sendraźce o 500 m dál 49500 o 120 kilometrů lovosice 48130 :evil: a prej právní stát :D
Obrázek

Obrázek

Obrázek
stř kvě 16, 2018 7:20 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Mas 6 naprav?
Neřeším...
sob kvě 19, 2018 10:40 pm

sof

určite má 6 náprav

Příspěvek

váha Nakládka: náklad- 30.840 kg, celková hmotnosť: 48.300 kg --- 300 kg cez váhu

váha Vykládka: náklad- 30.750 kg, celková hmotnosť: 48.140 kg --- 140 kg cez váhu

rozdiel váhy nákladu: - 90 kg

vysokorýchlostná váha ešte aj po akomsi odpočte: 49.562 kg --- 1.562 kg cez váhu

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ja chodím na nakládkach a aj na vykládkach skoro vždy na váhy. Náklad čo vozím sa prepravuje a asi aj platí na tony a aj preto je presná váha nákladu dôležitá. Nielen kôli policajtom.

Už som to videl viac krát, že do fabriky prišli technici a nastavovali váhy pre kamióny. Vždy príde jedno alebo aj dve nákladné autá s presným závažím, naukladajú ho na váhu a podľa toho závažia sa váha nastaví.

Obrázek

Tu som mal vo francúzku šťastie, akurát išli zavrieť váhu, ale ešte ma pustili a mohol som sa odvážiť.

Obrázek

Keby to začali ukladať na váhu, musel by som čakať kým kalibráciu nedokončia.

Podobné šťastie som mal raz aj v čechách. Videl som že už idú vykladať závažia a tak som vybehol za technikom, aby pár minút počkali. Práve som končil vykládku a potreboval som sa po vyložení odvážiť. Technik bol ochotný, asi päť minút počkal a ja som sa mohol odvážiť.

Potom som sa s ním dal do reči. A to čo my povedal bolo celkom zaujímavé a možno to bude zaujímať aj vás. Vravel, že váhy sa musia každé dva roky kontrolovať. Vystavuje sa k tomu certifikát. To čo ma najviac zaujímalo bola presnosť váhy. Technik vravel, že každá kamionová váha by mala vážiť s presnosťou plus alebo mínus 40 kg. Teoreticky a zo svojej skúsenosti viem že aj prakticky sa môže stať, že na nakládke vám váha odváži náklad a k tomu pridá chybu plus 40kg. A na vykládke druhá váha odváži náklad a k tomu pridá chybu mínus 40 kg. A tak na vykládke máte na vážnom lístku rozdiel 80kg. Podľa toho vám chýba 80kg nákladu. Ale to je v poriadku, 80 kg je rozdiel ešte v norme. Ak je väčší rozdiel, potom môžu byť zlé váhy, alebo sa stratilo trochu nákladu, alebo po vyložení zostal nejaký rest v nákladnom priestore.

Ja som jazdil na jednu vykládku do poľska a tam my vždy chýbalo cca 80kg nákladu. Bola to celkom drahá potravinárska gebuzina a ja som si myslel, že ju poliaci na vykládke kradnú a maskujú to mojou zlou váhou. Ale nekradli, to len váhy rozdielne vážili. Čo chodím po fabrikách, tak váhy vážia presne. Nikdy sa my nestalo, že by tam boli väčšie rozdieli než povolená odchýlka plus rest.

Nepamätám si, že by v nejakej fabrike mali prejazdové- nápravové váhy. Vždy vážia len celé auto, prípadne auto a potom vlečku. Tie celováhy sú určite presnejšie než prejazdové (pomalorýchlostné) váhy a určite sú neporovnateľne presnejšie než vysokorýchlostné váhy.

Keby boli vysokorýchlostné váhy také presné ako tvrdí polícia a štát, tak by si ich vo fabrikách podnikatelia určite montovali a nestrácali by čas pomalým vážením kamiónov.
Tie vysokorýchlostné váhy sú čistá zlodejina. Koľko práce je s obyčajnými váhami? Aby vážili presne musia sa pravidelne nastavovať, kontrolovať, servisovať. Pravidelne sa musia obnovovať certikáty.

A vysokorýchlostné? Zakopú zázračný káblik do zeme a hneď je z neho neomylná, dokonalá váha.

V tomto článku sa píše, že presnosť týchto zariadení je +/- 3% na celkovú hmotnosť vozidla a +/- 7 percent na tlak jednotlivých náprav.

Keď si pozriete tie čísla na začiatku článku, tak váha na nakládke a vykládke sedí skoro presne. Ale, vysokorýchlostný zázračný kábel nameral pičoviny. A to mu možno ešte odpočítali aj tie tri percentá. tri percentá zo 48.000 kg je 1.440 kg
ned kvě 20, 2018 1:39 am

jirkaman

Příspěvek

Této problematice moc nerozumím, předpokládám, že se váží ve fabrice auto při vjezdu a pak při výjezdu, aby se zjistila váha nákladu. Při delší cestě mezi nakládkou a vykládkou bych předpokládal rozdíl ve váze rozdílem množství nafty v nádrži.
ned kvě 20, 2018 11:01 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ja to taky rikam ze to je zlodejina nekoho pokutovat rychlostni vahou....Je to pouze oriantacni a ne davat tisice.At jdou do riti.Jak me chces pokutovat zvas me poradnou vahou,postavenou na rovine hlavne,aspon dve vazeni udelat,idealni by bylo najizdet jednou tak a podruhe naopak.Hlavne pomalu,v klidu,zadny stres.
Neřeším...
ned kvě 20, 2018 7:07 pm

milan.p

Příspěvek

Dnes mi přišel taky pozdrav z Kolína at jim pošlu 18000 kč. 1.8.2016 jsme prý byli přeložený o 1355kg, dodací listy z té doby nemám, odevzdávají se potvrzené zákazníkovi. Zboží se neváží, prý jim je vyhazuje systém podle druhu a počtu- mix potravin. Zítra jedu na Plzen tak se stavím v Berouně ve zběrně zvážit jak jim to sedí.
stř kvě 23, 2018 6:25 pm

stř kvě 23, 2018 8:43 pm

milan.p

Příspěvek

Jestli to bylo na mě tak mi nic nepřišlo 8)
pon kvě 28, 2018 11:01 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ

Příspěvek

Já dneska prohučel váhy kousek od Kostelce... S 8m3 bych se měl vejít (těžko říct, míchačka asi nepracuje přesně na kila). Ale v Říčanech tak jezdíme pořád a nic.
A já měl 8,5m3. Což by mělo bejt cca asi 1100kg navíc.
Tak jsem zvědav :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte kvě 29, 2018 7:47 pm

milan.p

Příspěvek

Davide, mě to přišlo po dvou letech, a když jsi tet zmínil ty Říčany, tak na ten Kolín odkud mi to přišlo jezdí právě přez Říčany.
úte kvě 29, 2018 9:48 pm

Ivan Hofman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ještě Neratovice když se jede od Brandýsa tam je to v obou směrech
úte kvě 29, 2018 11:07 pm

chomyz

Příspěvek

to Ivan Hofman: to je hodně zajímavý případ co tu popisuješ s tím přetížením v Ovčárech s těmi váženkami z nakládky / vykládky OK... A zrovna u těchto 2 firem vůbec nepochybuji, že si kalibraci i správnou funkčnost svých vlastních podnikových vah dobře hlídají protože každých 100kg chyby na váze u 1 soupravy by je stálo sakra peněz při počtu aut co se jim tam točí... Z toho by mohl být celkem precedens jestli to nějak dopadne. Každopádně je tam zásadní ten nesmyslný časový odstup mezi provedením jízdy a oznámením přestupku, znemožňující jakoukoli fyzickou kontrolu...

Možná by bylo užitečné pokusit se tu dát dohromady seznam (a průběžně ho doplňovat) kde všude už ty vysokorychlostní váhy jsou - myslím tím jen ty, které opravdu prokazatelně pokutují. A samozřejmě ten kdo tama jezdí pokud by mohl doplnit nějaké přesnější určení místa kde konkrétně se ta váha nachází. Zatím jsem věděl jen o:
1) Velké Meziříčí, silnice II/602 u místní části Jestřábec (směr z Velmezu na Jihlavu těsně za městem, oba směry), 49.3672803N + 15.97772 E
2) Říčany u Prahy, silnice II/101 ulice Říčanská
3) Kolín, silnice II/125, ulice Ovčárecká
4) Zlín-Malenovice, silnice 49, v oblasti za Malenovickou pilou
Předem děkuji za případná doplnění (ty Neratovice?) atd.

Jinak před 3 lety na jednom ze školení ohledně vážení tam velmi znalý člověk z nějaké švýcarské firmy zabývající se vysokorychlostními vážícími systémy mluvil o tom, že pokutovat na základě toho lze pouze při vypočtené validitě měření 100% a tu validitu vypočítávají algoritmy z mnoha faktorů, mj. také hodnot zrychlení / zpomalení při jízdě atd. a jednou z posuzovaných hodnot je i rychlost jízdy, která musí být v rozmezí 10 - 160 km/h. Tak možná by stálo za to vyzkoušet (pokud by to provoz dovolil) přejetí tou rychlostí pod 10km/h čímž by se to konkrétní měření dle validity mělo stát zřejmě neplatným...?
stř kvě 30, 2018 4:47 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ

Příspěvek

Chamyz: Ovčary - mezi sil. č9 a Brandýs n.L (Stará Boleslav) na sil. č. 331
Nevím jestli pokutuje, ale je to to samý co v Říčanech. Jestli pokutuje, to asi brzo zjistím :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
čtv kvě 31, 2018 5:10 am

čtv kvě 31, 2018 9:51 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“