Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Uživatelský avatar
Honza.S
Příspěvky: 64
Registrován: sob čer 16, 2007 2:13 pm
Bydliště: Benešovsko

Příspěvek

Jo a musel být starší 21 let.
KDYŽ AUTO TAK JEDINĚ 4X4.
ned led 06, 2008 8:17 pm

Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Podle mně je dobráý že je to zakázano.Kdyby jsi se převrátil tak jsou ti lidi mrtví.
Vše o Karosách na stránce:
www.karosa.webgarden.cz
pon led 07, 2008 9:15 pm

tatraman
Příspěvky: 400
Registrován: pon led 15, 2007 9:49 am
Bydliště: BM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

palics píše:Obrázek Obrázek
Pisou jasne pozemnich lesnich a polnich cestach
/// od 2001 nebo 2006 co je nová vyhláška se to nesmí,, dokonce se zrušily všechny sedadla do jsou bokem ke směru jízdy a mám dojem že musí být i bezpečnostní pásy
úte led 08, 2008 9:12 pm

gretzky
Příspěvky: 125
Registrován: pát dub 06, 2007 10:52 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Bagr píše:Podle mně je dobráý že je to zakázano.Kdyby jsi se převrátil tak jsou ti lidi mrtví.
Myslim, že by to mělo bejt dobrovolný, sou země, kde je to normální a kupodivu se víc zabíjej lidi v normálních osobákách. Když se překulim přes boudu s karosou, tak je to stejný, z náklaďáku, když je odplachtovanej se dá vyskočit a navíc byla max rychlost od 6 lidí 60km/h.
Jinak podle tvé úvahy by se mohlo zakázat žít, co kdybys náhodou umřel... :lol:
úte led 08, 2008 10:12 pm

Uživatelský avatar
papergeorge
Příspěvky: 633
Registrován: ned pro 17, 2006 8:00 pm
Bydliště: Liberec, vlastne uz Liverpool

Příspěvek

Teď mne tak napadá po všech těch příspěvcích, jak bylo (je) možné, že se na jednom známém srazu voj. techniky pořádá v poslední den přesun kolony vozidel do cca 15km vzdálené pískovny a řekněme že v každém náklaďáku někdo sedí na korbě (nemluvím třeba o UAZu, kde se veze i deset lidí). A to všechno za asistence a doprovodu příslušníků PČR, kteří vedou i uzavírají kolonu a při jejím odbočování regulují dopravu :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock: . A neřekl bych, že po akci rozesílají pozvánky ke správnímu řízení.
stř led 09, 2008 8:24 pm

Jenda
Příspěvky: 339
Registrován: pon dub 16, 2007 1:30 pm
Bydliště: Česká Lípa a Praha

Příspěvek

Prostě inteligentní příslušník policie má rozum a vidí, že to je v rámci dobovosti veteránů, voj. techniky (viz třeba rekonstrukce bitev, srazy techniky), tak to nehrotí, protože např. na těch rekonstrukcích by bylo blbý, aby tam jezdily furt prázdná náklaďáky a vojclové za nimi šli pěšky :D
Všechno je jen a pouze o lidech a zdravém rozumu!!!
stř led 09, 2008 8:51 pm

gretzky
Příspěvky: 125
Registrován: pát dub 06, 2007 10:52 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Stalo se mi loni že mě stavěli fízlové s Arem M461 a vez sem lidi na těch lavicích bokem ke směru jízdy a žádný hemzi neměli, jen byli zaskočeni, že k tomu mám doklady, lékárnu, trojuhelník a tak.
Kdyby se nesmělo přepravovat osoby bokem ke směru jízdy, tak by asi řvali už na technický, tam je zatim zajímá hlavně tip motoru a krása laku
stř led 09, 2008 9:48 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

gretzky: Na nových autech to nesmí být - na auto se vztahují ty předpisy, za jejichž platnosti bylo uvedeno do provozu, dnes už na to má výjimku na nových autech jen armáda.
čtv led 10, 2008 5:24 pm

PAVEL
Příspěvky: 479
Registrován: sob pro 09, 2006 4:29 pm
Bydliště: Dolní Lutyně

Re: odp.

Příspěvek

petr.truck píše:
PAVEL píše: podle vyhlášky .. .
Klucíííí budíček !!!! žádná vyhláška silničního provozu neplatí !!!!
Vstáváme už od roku 2000 se na silnicích řídíme podle ...
Silničního ZÁKONU 361/2000Sb

Je to již víc jak 7let tak by sme to mohli začít vnímat

Takže je zakázáno ze zákona.... nikoli z vyhlášky ... dost podstatný rozdíl !!!!!
Zdravím -máš pravdu, spletl jsem se s tím zákonem-vyhláškou jsem už staršího data , ale i na náklaďáku s veteránskou SPZ se to taky nesmí -je na každém řidiči a potom i příslušníkovi, jak si to vyloží....ale každý na své triko -Bitvy ,ukázky apod.
Abych byl konkrétní-taky máme veterán 805ku a měli jsme v dokladech HV 2+15 lidí na korbě a po výměně dokladů za "euro" doklady a značky s modrým pruhem -nám už to tam nikdo nenapsal a ani nenapíše!...to samé kolega se skříní 805 a dokonce se prý uvažuje o tom, že kdo má vetránské doklady na např.Gaz 69 se budou psát jen dva lidi a né osm...My sami taky vozíme na korbě ale je to jen o tom kdy se co stane...tož tolik... :wink:
čtv led 10, 2008 6:53 pm

Buggisek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv úno 07, 2008 9:29 pm
Bydliště: Dolní Rychnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: V Armádě to není zakázaný, vozit osoby na korbě, jak tady někdo tvrdil.
Army of the Czech Republic Forever
pát úno 08, 2008 6:05 pm

apolon
Příspěvky: 1
Registrován: ned led 15, 2012 10:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvek

čus přepravovat osoby na korbě je zakazano pokud na to nemaš vyjimku ze zakona
pon led 16, 2012 7:43 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

na korbě pouze armáda a záchrané složky jinak nexistuje vozit lidi na korbě
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
pon led 16, 2012 7:46 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

jinak nexistuje vozit lidi na korbě.............................................(pokud je to vidět) návrat z hospody je prý povolen po šouskách 3 a "lepší" polní třídy :D :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon led 16, 2012 8:19 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Na Truck Srazu jsem vozil kameramany na korbě dodávky a kupodivu to všichni přežili a ani mě policajti nezabásli :-D :lol:
pon led 16, 2012 8:24 pm

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jo o honu s myslivcena na vleku za traktorem běžně. :twisted: :lol: :lol:
Filip Nikl
pon led 16, 2012 8:33 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů