Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
tomulda
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 24, 2024 10:52 am

Couvání k nákladovému můstku - dotaz

Příspěvek

Zdravím všechny,
mám asi debilní dotaz, ale navrhuji novou skladovou halu, kde jsou šikmé nákladové můstky. Investor přišel na jednání s tím, že takhle je to "anglický model" a že u nás by to mělo být naopak..tedy že se najíždí z druhé strany a couvá se na pravé zrcátko lépe...Já couval jen s vozíkem, takže nedokážu argumentovat. Můžete mi někdo prosím říct, co je pro vás při dokování nejlepší?
Díky
Tomas

Tady obrázek, jak to mám navržené já, investor by vás hnal zprava ale můstky budou stejně...díky za názor
Obrázek
stř led 24, 2024 4:13 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Couvání k nákladovému můstku - dotaz

Příspěvek

vždy se na levý zrcátko couvá líp.....tzn. líp vidíš kam jedeš
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
stř led 24, 2024 6:34 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Couvání k nákladovému můstku - dotaz

Příspěvek

len potvrdzujem čo napísal martin440.

Máš to navrhnuté dobre. Šofér sedí na ľavej strane, preto sa mu na ľavú stranu vždy cúva lepšie. Lepšie vidí cez ľavé zrkadlo ako cez pravé. Navyše sa môže vykloniť z okna a priamo sledovať čo robí náves-príves . Cúvať na pravú stranu je nepríjemné a môže byť aj nebezpečnejšie, lebo šofér v pravom zrkadle nemá dobrý prehľad. Neskúsení šoféri majú problém cúvať na pravú stranu, vtedy často prichádza k škodám.

Z plánu je vidieť, že pre slabších šoférov to bude cúvací oriešok aj na ľavú stranu :D Ale inak sa to asi vyriešiť nedá. Treba tam mať dobre namaľované čiary.
stř led 24, 2024 7:27 pm

tomulda
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 24, 2024 10:52 am

Re: Couvání k nákladovému můstku - dotaz

Příspěvek

Pánové díky za odpovědi.
čtv led 25, 2024 8:18 am

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Couvání k nákladovému můstku - dotaz

Příspěvek

jen doplním, že pokud přijede auto s hydraulickou plošinou, (kterou musí šofér strčit pod rampu), tak v případě varianty investora bude
ovládání h.plošiny auta na straně ke stěně, čili komplikace pro obsluhu. V podstatě si nepamatuji případ, kdy by k rampě , která nemá ideálně kolmé najíždění, se najíždělo
jinak, než na "levé zrcátko". U nové haly, pokud to celkově pozemek umožňuje, se cení, když je hala jednosměrně objízdná, což ne vždy u nových hal je pravidlem. :wall:
pon led 29, 2024 10:18 pm

tomulda
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 24, 2024 10:52 am

Re: Couvání k nákladovému můstku - dotaz

Příspěvek

Bude jednosměrná a díky za radu
úte led 30, 2024 1:11 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Couvání k nákladovému můstku - dotaz

Příspěvek

Já bych vypíchnul, že tomulda je pan projektant. Klobouk dolu že prostě jde a zeptá se.. Vsadím se, že spousty jiných by to neřešilo a poslechlo by investora
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon úno 12, 2024 8:22 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Couvání k nákladovému můstku - dotaz

Příspěvek

stačí se podívat na novou halu u nýřan....z dálnice je to vidět :wall: :wall: :wall:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon úno 12, 2024 6:48 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů