Moderátoři: martin_100, Olda, cuisine

Odpovědět
ned lis 18, 2007 5:09 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pát pro 21, 2007 2:01 pm

bajos
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 26, 2008 4:21 pm

Příspěvek

Obrázek
pon bře 31, 2008 9:59 am

pon čer 02, 2008 9:56 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

Obrázek :D
čtv črc 17, 2008 9:09 pm

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

hezký..já defendry můžu v jakýkoliv podobě a tohle iveco mi
přijde oproti landroveru takový civilnější.
Vnitřek defendra je vcelku k :savle: , tohle už připomíná vevnitř normální auto.
Velký přední sklo, větrání,klimoška?, možnná i airback...a furt to má tvary a jízdní vlastnosti landroveru
to je zzuper.
čtv črc 17, 2008 9:30 pm

Uživatelský avatar
BFLM
Příspěvky: 94
Registrován: úte zář 11, 2007 2:30 pm

Příspěvek

kratší, u nás běžnější verzi jsem v Rusku nepotkal vůbec, jen tuhle:

ObrázekObrázek
Obrázek
čtv srp 14, 2008 9:06 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

http://www.motortv.cz/z1autoshow/?stran ... lonu-cs-37

Super reportáž ...o Sprinteru 4x4 Iglhaut, přestavěných nových Sprinterech 4x4 (Mantra) a VW T5 Seikel....jako...z těhle aut bych si asi uměl vybrat expediční vozidlo ;-)
sob led 17, 2009 11:14 am

flodur
Příspěvky: 67
Registrován: pon bře 09, 2009 10:42 pm
Bydliště: Ašsko

Příspěvek

Obrázek
tak toto je moje leštenka
čtv bře 12, 2009 11:19 pm

flodur
Příspěvky: 67
Registrován: pon bře 09, 2009 10:42 pm
Bydliště: Ašsko

Příspěvek

Obrázek
a toto se leští pouze větvema :D
čtv bře 12, 2009 11:23 pm

Pavel M.
Příspěvky: 729
Registrován: úte led 23, 2007 12:04 pm
Bydliště: Pce

Příspěvek

Obrázek
Obrázek
pát čer 05, 2009 3:34 pm

Uživatelský avatar
kenny-machy
Příspěvky: 262
Registrován: stř pro 17, 2008 9:21 pm
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Baho neskodi
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pon čer 08, 2009 10:29 pm

dambuster
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 01, 2010 2:58 am
Bydliště: U Zahrádek 482

Terenní auta

Příspěvek

Dobrý den,hledal jsem dlouho,ale nikde jsem nenašel uspokojivé informace ohledně terenních aut.Chtěl bych se zeptat.Má nějaký tereňák 4x4,redukci a uzávěrku diferenciálu všech kol.Vždycky co jsem se dočetl tak jediným vozidlem které má toho relativně nejvíce je LAda Niva,která má pohon 4x4,který je bohužel stálý.Redukce-pomalá,rychlá a nakonec uzávěrku mezinápravového diferenciálu.Neumím si,ale nějak představit jak funguje uzávěrka mezinápravového diferenciálu.Proto bych prosil o nějaké logické vysvětlení.Jak vlastně funguje.Jsem v tom trochu laik.Děkuji za odpověd na mé otázky děkuji Ondra
pát led 01, 2010 10:46 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

mezinápravová uzávěrka funguje tak že když máš zaplej pohon všech 4 kol a zadní kola budeš mít třeba v bahně a předek na suchu,tak ti ten zadek bude hrabat a předek nic,když tu mezinápravovou uzávěrku zapneš,tak vyjedeš,protože pošleš stejnou sílu na přední a zadní kardan.
niva má stálej náhon 4x4 ajezdí se bez uzávěrky,když je potřeba,tak jí zapneš,ale nema se používat na suchu,a pak má redukce do rychla a do pomala.
jinak na nissanu mám náhon stálej zadek,a přiřazuju si předek ale uzávěrku nemám,je to udělaný natvrdo,samo že jsou tam taky redukce do pomala a rychla.ta niva toho projela víc,ale ten komfort byl špatnej,ale na horách sem sní byl víc spokojenej jak s nissanem
2x Nissan atleon 210
sob led 02, 2010 12:07 am

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

http://www.offroadforum.cz/, http://www.4x4nazory.cz/phpBB2/

Zde máš odkazy kde si najdeš co potřebuješ.Ty si takové auto chceš pořídit nebo se jen tak ptáš?Pokud si chceš něco takového pořídit tak si musíš především rozmyslet na co to budeš vlastně potřebovat.Jestli pouze na silnici a občas do lehkého terénu(SUV) nebo tvrdý off-road,expedice.
''Terénáci''mají všichni pohon 4x4,jinak by to nebyl ani ''terénák'' :D .Pohon 4x4 se řadí bud automaticky(různé druhy viskospojek,Haldex apod.) nebo řidičem(pákou,ovladačem).Redukci má mnoho aut,ale ne všechny SUV.Off-roady to mají všichny.Mezinápravový diferanciál(mezin.dif) umožnuje při zařazeném pohonu 4x4 rozdělení kroutíciho momentu z převodovky na jednotlivé poháněné osy.Jednotlivé osy v zatáčkách opisují jinou dráhu tudíž i jinou vzdálenost. Při zapnutém pohonu 4x4 u vozidla s mezin.difem může dojít k protáčení kol na jedné z poháněných náprav s menší přilnavostí(sníh,bláto apod.) a druhá s větší přilnavostí bude stát.Aby se tomuto jevu zabránilo tak se používá uzávěrka mezinápravového diferenciálu.Opět ovládána řidičem nebo pomocí elektroniky.Existují auta které namájí žádný mezin.dif,ale pouze 4x4(např.Suzuki Samurai,Nissan Patrol,Praga V3S).Tyto auta jezdí po silnici s pohonem 4x2 a 4x4 řadí POUZE na NEZPEVNENEM povrchu.Z důvodu absence mezin.dif by docházelo k pnutí v celém pohonu 4X4 a možnosti jeho poškození.Lada NIVA jako i např.Land Rover DEFENDER mají stálý pohon 4x4 s mezin.difem(s možností jeho uzavření) a nemyslím,že je to špatně.Ten kdo si někdy zkusil jet se Samuraiem,Patrolem,Jeepem s pohonem 4x2 na sněhu tak ví o čem mluvím :lol: .Tento typ aut na sněhu,ledu BEZ přiřazeného pohonu 4x4 je celkem zážitek udržet na silnici.Niva zcela určitě není špatné auto.Bydlím v Krušných horách kousek od Božího Daru a běžně vidím stát Hummery H2,H3 v závějích a Niva kolem nich jezdí jako kdyby se nic nedělo.To je zase sice otázka váhy,pneu apod.Kolem off-roadů je toho ještě na veliiiice dlouhé povídání.Koukni na ty odkazy a máš celý rok co číst.
Cistokrevným off-roadům zdar.Andy.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
sob led 02, 2010 12:56 am

Odpovědět

Zpět na „Užitkové vozy do 3,5 tuny - dodávky, offroady,...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů