Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Ja taky jezdim pomaleji,jezdim 85km/h,na tempomat mi to vic nejede a na plynu celou cestu stat nebudu, je mi jedno, kdyz jsem vedouci kolony,dokonce by mi i nevadilo, kdyby byl celoplosny zakaz predjizdeni, kdyz vidim, co se na dalnoici deje a i mimo ni.Spechajici ridici ohrozuji mene zkusene ridice osobaku, kteri leckdy jedou tak, jak umi a rychle se boji, tak proc je nerespektovat, misto nadavani.
...rád se svezu s čímkoliv...
pát říj 18, 2019 7:53 pm

Driver_1.9D
Příspěvky: 230
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

tak 85 je este v pohode ale 80 v zakaze to je uz dost malo. Mne vobec nejde na mojom actrose tempomat pri ziadnej rychlosti je to akesi dodrbane tak na drzanie plynoveho pedala som si akosi zvykol :D Keby aspon v tom vlaciku boli vacsie medzery minule u nas na SK som obehol 5 kamionov naraz lebo nemal som sa kde zaradit (male medzery) a prvy prvy siel 81. Tak ked sa predbiehaju kamiony na diaľnici na tom neni nic nebezpecne dokiaľ sa nepreradzuje kamion do laveho pruhu tesne pred osobaky a nezaraduje tesne pred predbiehany kamion. Nebezpecne je to skor ak sa predbiehaju na okreske kde je obojsmerna premavka a nedostatocny rozhlad.
Scania R450
pát říj 18, 2019 8:10 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Takových jako ty máme několik na firmě a pak kvičí ze nemaj na výplatu ani 40
pát říj 18, 2019 8:48 pm

Prouza88
Příspěvky: 6779
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

...Ja taky jezdim pomaleji,jezdim 85km/h,na tempomat mi to vic nejede a na plynu celou cestu stat nebudu, je mi jedno, kdyz jsem vedouci kolony,dokonce by mi i nevadilo, kdyby byl celoplosny zakaz predjizdeni, kdyz vidim, co se na dalnoici deje a i mimo ni.Spechajici ridici ohrozuji mene zkusene ridice osobaku, kteri leckdy jedou tak, jak umi a rychle se boji, tak proc je nerespektovat, misto nadavani..


Vzásadě ano. Pak je tu ovšem problém spěchajícího(já) a jedoucího lážo(třeba ty) v zákazu, to máš i hodinu denně. Se zákazama se začlo ale ne kvůli 90vs84 ale kvuli 90vs89,5. Jeden blbec musí i kdyby ne a druhej neubere, tak nám to nasekali všude. Na třech proudech toto není, co takhke flastrovat bránění v předjíždění?

"Krásne"j zážitek:
A81 těsně u Heilbronnu směr od Würzburgu, cca 2014 dopoledne, docela provoz a takjedu za němcem skoro hodinu 85 a nespechám nakládám v noci Campinu. Přijde houpák 2km dozadu nic tak do levího, najedu vedle kabiny a nic, dávám volnobežku a sunu se pomalu před něj a mám tam už 110 :!: do levího mi houká dodávka, kouknu do pravího a tam nikdo. Němec uhnul na sjezd, zařadím se stáhnu to na 90 a němec mě vomete zprava 110 s fakáčem a pak to zašlápne těsně před zatáčkou! Ve mě to vaří, čumím doprava na to vemeno a vtom na mě houkne ta dodávka, kouknu kluk nakloněnej až ke spolujezdci ukazuje prostředník!
Divíte se pak že sou zákazy? Kde sem udělal chybu? A není to jen náma profíkama, u osobáků je to to samí, můžou ale kdykoliv přidat a taková bojící se mamina, kterou tlačí náklaďák, dělá nevědomě hloupost, dyť kolikrát za nima jedu 60 na bundesce :roll: nebývá problém vzadu ale vpředu že osobáci :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát říj 18, 2019 8:58 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

no rekl bych, ze doprava prochazi obdobim, ze se firmy uci davat casova okna s rezervou a pocitani s prestavkami atd.Dale je treba naucit zamestnavatele prejit na legalni zpusob placeni, tj. zadne km nebo podobny svindl, ale hodiny atd....
...rád se svezu s čímkoliv...
pát říj 18, 2019 9:29 pm

Prouza88
Příspěvky: 6779
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Snad každá práca co mi přišla začínala slovy FIX dnes!!! a na dodáku druhej den odpo.. už se to lepší, pauzy už snad všude OK.. U placení snad jen ta minimální mzda nějak nefunguje, nebo máte někdo v A a D 10€ brutto na hodinu + českou dietu 50? Papír že jí beru ale mám :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát říj 18, 2019 9:40 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Min. je 8e nebo 8,5e,ted presne nevim, my to mame, ale dietu mame 45e, akorat v Holandsku, tam se to zvedalo na 50e.
...rád se svezu s čímkoliv...
pát říj 18, 2019 9:49 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

V Česku je minimálka 8e ?
pát říj 18, 2019 9:52 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

ne,jen v D,A a v F je myslim 10,5e
...rád se svezu s čímkoliv...
pát říj 18, 2019 9:54 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Tak nvm co kazdej mele ze by chtěl německou mzdu. Muže jít do Němec pracovat a nejlépe už se nevracet. Nejvíc mě nasere Čech které se povyšuje nad ostatní jen proto ze děla v Německu nebo Rakousku
pát říj 18, 2019 9:59 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

presne, pak si da par piv a zjistis, ze sice love ma, ale dela jim tam otroka
...rád se svezu s čímkoliv...
pát říj 18, 2019 10:02 pm

Prouza88
Příspěvky: 6779
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Nejde o tu absolutní částku ale že se to nedodržuje. Máme tam napsaný podle 180hodin nějak 1650brutto na měsíc přesně nevím. Po zdanění to asi nebude 800že :? Ale zas mám 55 dietu..všude a furt :wink:
Jj každej básní o rakousku a pak zjistí že na českou smlouvu má pomale víc :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát říj 18, 2019 10:03 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

tak Rakousko je spatny, k nam do firmy prislo par ridicu, co v Rakousku jezdili, spis by se to tam prej melo prejmenovat na Rumunsko2
...rád se svezu s čímkoliv...
pát říj 18, 2019 10:14 pm

Prouza88
Příspěvky: 6779
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

Néni možný, dělám v Linzu a sem tu jedinej z čech, jinak samej kovanej rakušák na LKW.. Stojku, Prpič, Erdogan a Goldberg atak :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát říj 18, 2019 10:33 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)

Příspěvek

So genau,typische osteraichische Name,verstandlich? 😂
...rád se svezu s čímkoliv...
pát říj 18, 2019 10:44 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host