Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Prosím o radu, jak byste dokladovali následující situaci, která se mi stala minulý týden:

Začínala jsem s Ategem po víkendové pauze v Belgii, po nějakých 5 hodinách jsem dojela do Karlsruhe. Tam jsem od kolegy převzala Volksvagen Caddy (tedy auto nepodléhající AETRu), s ním jsem letěla do Francie k Paříži, zatímco Atego kolega odvezl do ČR. Časově jsem se s Ategem + osobákem vešla do 13 h tzv. výkonu. U Paříže jsem se nastěhovala do Mana, natočila do rána pauzu a dál v něm pokračovala ve vykládkách a nakládkách za kolegu z Mana, který Caddym odjel do ČR.
Ukončila jsem kolečko z Atega, na Caddyho jsem si vyplnila ručně z druhé strany jiné kolečko, tak aby navazovalo následně na kolečka natočená na Manu po zbytek týdne. Je to OK? Nevím, jak líp to udělat (ke švindlům typu vyhazování koleček a psaní dovolené nemám důvod).
sob lis 07, 2009 11:37 am

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

Správně, z auta na auto, vypíšu to na kolečko zezadu, a mezitím jak jsi jela s tím co nemá tacho dopsat ručně, no problema. O.K.
Vyházet co celé, napsat dovču, no problema. O.K. :lol:
:wink:
sob lis 07, 2009 12:26 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Když já si zakládám na tom, že neodevzdávám ke kontrole kolečka proložená dovolenými, ono to už na pohled musí budit nedůvěru. :D
sob lis 07, 2009 12:32 pm

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

Připadám Ti nedůvěryhodnej :valetsesmihy:
sob lis 07, 2009 12:33 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Nejsem policajt, abych hodnotila důvěryhodnost toho, co jim odevzdáš. :D Ale zkušenost je taková, že když zjistěj, že za 28 dní nemám mezi kolečky žádný protokol o nečinnosti a podobně, jsou hned vstřícnější. Za každým protokolem hledají podvod a bohužel většinou oprávněně, že. Mimoto v naší firmě se na večerníčky nehraje. Jen jsem se potřebovala ujistit, že mám tu nestandartní akci správně zdokladovanou. :wink:
sob lis 07, 2009 12:52 pm

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

já mám ten nick,protože po večerníčku chodím spinkat :lol: :lol:
jinou spojitost si nepřipouštím :lol: :lol:
sob lis 07, 2009 1:27 pm

PedroKV
Příspěvky: 543
Registrován: čtv bře 13, 2008 5:23 pm

Příspěvek

Irys, udělala jsi to dobře, jen po Ategu jsi měla vzadu proškrtnout dobu jízdy s Caddym jako jinou práci na stávající kolečko z Atega (případně připsat poznámku řízení VW Caddy Karlsruhe-Paříž-pro sebe i pro jistotu pro policii). Po příjezdu k MANu ve Francii na kolečku doškrtnout postýlku od příjezdu do půlnoci a druhý den do MANa založit kolečko, na které jsi předtím vyškrtla postel od půlnoci do doby odjezdu.

Tzn. jen na Caddyho nevypisovat zvlášť kotouček, ale pokračovat vzadu v tabulce. Řízení Caddyho tam vykazuješ jako práci (pracuješ pro zaměstnavatele (stejného či jiného) a zároveň se na tebe nevztahuje 561 ani AETR).
sob lis 07, 2009 2:02 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Jo jasan, díky moc Pedro. :D
ned lis 08, 2009 4:41 pm

otes
Příspěvky: 492
Registrován: sob čer 13, 2009 8:46 am
Bydliště: teplice

Příspěvek

jo jo souhlasím s Pedrem , zhruba..... 8)
stř lis 11, 2009 10:36 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů