Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Globe

Odpovědět
jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Se starým 500 e6 jsem najel 600 a nikdy jsem nestartoval přes kabke.Tu na tě nové kurve mám 300 najeto a i po víkendu v kabině mi ukazuje 60 % stav baterie.ta spodní startovací má pořád 100%>Zaparkuji vytahnu klic v sobotu někde v Dusibirg pondělí ráno ho zasunu zpět a startuji tak jsem pise tak.postupne ty polohy .Žádný problém
Měnič používam jen mikrovlnku ohreji jídlo a vypnu ho hned.
čtv říj 26, 2023 5:53 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Si tak v pondělí ráno nastartuju a hle, závada :think:
Koukám na to co to je.. Závada čudliku :think:
Obrázek

No jo ale kerej :lol: Tak sem to chcíp, natočil a už to funguje :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát lis 03, 2023 8:22 am

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Vypni odpojovač.Jen falešný poplach.Ja včera motor v nouzaku. hláška nebezpečný úroveň výfukových. plynu..35 h máš na opravu pak to zdechne.Tak do servisu a nové plovák hladiny ad Blue ...Motor nové I save ...Powerd by Volvo .Schweden ONLY atp
sob lis 04, 2023 7:13 am

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

2600 km tocka gewicht legal 25 tun plachta a 20 litrů Ad Blue jen spáleno ...to jak bylo nové tak to bralo více
čtv lis 09, 2023 4:48 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Vcera.. 270km trasa, gewicht legal 48 celková a spáleno kolem 15l AdBlue :mrgreen:
200l nafty jen tak mimochodem a nevim jestli to kdy bralo více :hvizd:

Trasa Stříbro, Rožmitál, Kronospan, 3:57 odjeto 8)
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv lis 09, 2023 5:03 pm

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Nepochopitelný rozdil.
čtv lis 09, 2023 6:44 pm

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

AdBlue

Příspěvek

Co má vliv na spotřebu AdBlue :?: Spotřeba nafty to není, nejčastěji tankuju tak 0,8-9l na 10l nafty, ale někdy je to výrazně víc, nebo míň.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
pát lis 10, 2023 7:59 am

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

No když tomu šlapeš a honíš to po kopcách :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát lis 10, 2023 10:45 am

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Kolikátou máš masku Rak ?
pát lis 10, 2023 12:41 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Maska původní ale ponožky mam doma jenom levý :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát lis 10, 2023 8:35 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Cez zimu do práce nosím štartovacie káble, 5 metrové, doma robené. Od kedy ich mám, nikdy som ich pre seba nepoužil. Dva krát som nimi naštartoval iných šoférov. Až pred dvoma týždňami som po 9 hodinovej pauze o dvoch ráno nenaštartoval. O štyroch ráno štartoval kamión vedľa mňa, ale šofér my nepomohol, lebo mal Iveco, baterky vzadu v ráme a na rozpojenie nemal čas. Jeho dôvod ne-pomoci je plne pochopitelný a akceptovatelný. Ani ja som pár krát nepomohol, keď som nemal čas. O piatej ráno štartoval Ukrajinec stojaci za mňou a ten my pomohol, lebo som mal káble. Za pomoc som mu chcel zaplatiť (pivo som nemal), ale nechcel. Mercedes má dobrú vec, vzadu na ľavej strane kabíny má vyvedený plus aj mínus pól na nabíjačku, alebo na štartovacie káble. Baterky má v zadu v ráme.

Už dlhšiu dobu nemám problém s baterkami (autá striedam). Firma na autách baterky často mení, neviem koľko vydržia. Do auta si nosím voltmeter do zásuvky a podľa neho viem, v akom stave baterky sú. V tom poslednom aute my nepomohol, lebo baterky sa pokazili, nepomohlo ani celodenné nabíjanie počas jazdy. To je štvrtý krát, čo my na aute behom jednej pauzy kompletne odišli baterky. Práve preto som začal v zime nosiť vlastné káble. Ostať v zime v aute s vybitými baterkami nieje sranda. V dnešnej dobe má káble len málo šoférov. Keby som ich zo sebou nemal, žiadneho šoféra s káblami nehľadám. Ani by som sa o to nepokúsil. Oznámil by som firme, že nemôžem naštartovať a nech my pošlú servis.

Tým že som si poradil sám, som zamestnávatelovi výrazne pomohol. Nikoho som v noci neobťažoval telefonátom, že potrebujem pomoc. Firma servis nemusela objednať a zaplatiť. Vykládku som stihol. Ale mám za to hovno... Také veci zamestnávatel berie ako samozrejmosť a banalitu. Ale, ak šofér niečo nestihne, niečo sa nedarí, niekde sa stane chyba, to zamestnávatel hneď rieši, hneď šoférovi píše deviáciu a hneď mu strhne z kvartálnych odmien.
sob lis 25, 2023 11:11 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Sof, asi děláš u blbé firmy, ale lepčí to néni nikde..
Takovejch záchran sem měl dvě do měsíce, a jestli to někdy někdo ocenil, bych se divil :doh: Ale když něco zkurvíš, to to poznáš hned :roll:
Zajimavý, že když něco zkurvil řekněme nějakej slabší kousek, tak se to většinou zametlo, že se s tym počitalo.. Ale když si udělal chybu ty, jakoby se nejlepšim neodpouštěla :doh:

Asi mluviš o Volvu, mě taky tudle klekli z ničeho nic, bez varování, jeden víkend normál start, druhej ani ťuk.. sesypanej článek, a asi ne jeden..

Bez káblů, ani nelezu z baráku :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned lis 26, 2023 6:28 am

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

prasknul ti článek.normaln.na těch tvých necestach a tvým stylem jízdy se nelze divit .v naší firmě má každé auto kable.napsane má kartě vozidla.a.kazde auto má hadici pneu.
ned lis 26, 2023 10:10 am

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Kabely a hadice

Příspěvek

Kabely vozím s sebou, ale jenom pětimetrový, což je málo a už několikrát se při akci musely nastavovat. Druhé kabely jsem musel odevzdat, když jsem končil na staré firmě, ty jsem kupoval na pumpě v Bretani, když jsem tam měl odstavený auto na Vánoce. Tam se právě muselo nastavovat. Normálně to byl velký problém, prodavačka je nechtěla prodat, že jsou na osobák a ne na kamion. Ty moje jsou takové fórové mrdky, vždycky když je vyndám, musím je dát dohromady (upadlé kleště), ale vždy pomohly. Svoje druhé kabely kupuju už od doby přechodu do nové firmy, ale tam se ve mě pere, že každý den "končím v dopravě" a tak se mi zdá zbytečné, kupovat další kabely, když je mám i v každém osobáku.
Jinak se prý dají propojit kabely na ABS a taky se to dobije na start, ale to jsem nikdy nezkoušel.
Hadici s měřákem vozím taky, dvakrát mi pomohla, abych nemusel měnit gumu na místě a dojel do servisu.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
ned lis 26, 2023 1:18 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

hadica s merákom, to je ďalšia kapitola...

Nosím do roboty aj hadicu. Kedže striedam návesy o ktoré sa nikto nestará, pravidelne dofukujem pneumatiky. Bežne majú okolo 6-7. Občas sa stane, že mám náves s kolesom nafúkaným na 3,5 - 4. Naprázdno to nieje vidieť, po naložení sa s tým ísť nedá. Asi raz-dva krát do roka sa my stane, že prevezmem ťahač nafúkaný na 6,5. Nechápem ako s tým šoféri môžu jazdiť. Tak malý tlak znamená, že kolesá tri mesiace nikto nepozrel a na aute sa vymenili 4 šoféri.
ned lis 26, 2023 4:38 pm

Odpovědět

Zpět na „VOLVO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů