Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Pokud to není odpad na skládku, ale jede se s tím třeba do papírny na recyklát, tak to A nesmí otevřít :wink: a vezl ty balíky no..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 18, 2020 7:05 pm

Mickl
Příspěvky: 255
Registrován: stř led 30, 2013 6:11 pm
Bydliště: Česká Třebová

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Vozím jak starý papír do papíren tak i třeba staré dřevo. Vždy se jedná o materiál na další zpracování a Abfal musim vždycky mít otevřenej. K tomu je samozřejmě daná trasa atd. Dokonce i na piliny z D do A občas požadují. Tak nevím co tady meleš Prouza :pray:
ned led 19, 2020 12:03 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Pak se hluboce omlouvám za dezinformace, ale takhle si to pamatuju, že sme to tak leta vozili..
Spalovna odpadu, erternit na skladku.. odpad ze zahradnictví, jako hnůj, obaly plastový, odpadky :arrow: všecko s A, pokud sme teda jeli přes hranici.. V D i bez cedulí..
Jak ale říkáš, určeno k dalšímu zpracování.. tak snad bez A ne??
Rozsekne to někdo?
Ale asi máš pravdu s tím papírem starým, nějak si matně vzpomínám, že sme tam ty cedule taky otvírali :think: Asi stárnu..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned led 19, 2020 1:28 pm

Vejr
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Vozil jsem to do papírny v Laarkirchenu pod A cedulema. Párkrát mě kontrolovali a chtěli vidět i certifikát co jsem dostal na nakládce. Tak je to A asi správně. 2 balíky na sobě, je to jak živý, na každý zastávce utahovat kurty. Ale pokud nejseš bezmozek, tak tě to nerozhodí tak aby jsi si lehnul na rovný silnici. To spíš chytil škarpu.
ned led 19, 2020 1:57 pm

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Že on neměl áčko neznamená že to je správné.ma ho mít.a že lehl je vína řidiče nikoho jiného.auto nové silnice rovná led žádný.vsichni víme jak se u nás na vše sere,od kurtu(legendární hláška To se nehne)Až po ceduli kterou běžně nekoupíš na pumpě,ale zas tam mají dřeváky :shock:
ned led 19, 2020 2:47 pm

Zpatecka
Příspěvky: 77
Registrován: stř kvě 22, 2013 9:24 am
Bydliště: Tam kde zrovna jsem

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Z dnešního týdne
Obrázek

Obrázek
sob úno 15, 2020 7:27 am

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Fíha! Papír už do kříža jo? Tech svitků bylo taky nějak přes váhu ne :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob úno 15, 2020 7:43 am

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Na ty role papíru nedavam takhle do kříže. Jen jednu přes dvě role. Když je to vysoký tak max do kříže na první řadu. Jěště nikdy se to nepohlo.
A váha na těch svitkách by mě taky zajímala.
sob úno 15, 2020 8:16 am

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Ty svitky budou v limitu,role máš parádně zakurtovane.Ja dávám na poslední do kriza,pokud nějaký bezpecak netrvá na jiném,a na přední dávám tu smyčku,to je dobrá věc.od nás jeden vezl z Žimrovice do Štúrova role , starý pupkac,vystekl jen že vnitro se nekurtuje,zaplachtoval,dojel na vykládku a Slovák mu rika-proc to tam nakladaj cikcak?????ono to bylo původně v řadě :D
sob úno 15, 2020 8:34 am

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Jožine: Tu smyčku myslíš tu kurtnu s metrovým rozdvojeným okem vprostřed? Nevedeme :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob úno 15, 2020 8:55 am

Zpatecka
Příspěvky: 77
Registrován: stř kvě 22, 2013 9:24 am
Bydliště: Tam kde zrovna jsem

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Ty svitky měly 22,5t. Já se držím zásady raději o půl hodiny dýl kurtovat, než si půl dne drbat kýbl
Naposledy upravil(a) Zpatecka dne sob úno 15, 2020 9:39 am, celkem upraveno 1 x.
sob úno 15, 2020 9:17 am

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Prouza jo tu.vsude ti ji daj(prodají rádi)dobrá věc.uz jsem j viděl i vyhozenou po vykladce :)
sob úno 15, 2020 9:21 am

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

ty svitky bych přes hrany raději nekurtoval, páč jak ty hrany domačkách tak by ti ty svitky mohli nechat zaplatit. Ty svitky můžou jít do vysekávacího automatu a jak ty hrany budou dojebané tak to podavač nebude brát a je to k hovnu celý ten svittek akorát hodit do šmelcu. Už jsem toto zažil z druhé strany kdy jsem je přeprodával jako šrot.
sob úno 15, 2020 11:10 am

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Tak zavzpomínám..
Sme to tahali leta po celý evropě. Ty vysoký nebo 2, 3 na sebe, metr i dva průměr.. Dávali se opřený o sebe od čela, někdy to nešlo tak se to tam kurtovalo do kříža ta přední rola, podmínka byly lepící modrý gumy a zameteno. Kurtna se dávala přes dvě, ale museli bejt opřený o sebe ty dvě role. Na ty rohy se dávalo tohle, muselo to mejt pupek a někde chtěli aj zesílenej, já dával i gumy aby to nesklouzávalo a dotáhnout.. nemuselo se to rvat na kref a stálo to pěkně..
Obrázek
My měli aj jolody, tzn koleje a bylo to cca stejný nakládat to. Jo a vezl sem to aj ve frigu :doh: Včetně těch svitků hliníkovejch na paletě, rak mi je dal doprostřed návěsu, řek zakurtovat, zasmál se a odešel. Ani zábrana mi na ně nedosáhla(doppelboden)..
Když dělali švícaři pakárnu(bo sme to jezdili a věděli jak), taks ty jejich rohy dorval na kref a šlo to za nima :mrgreen: Italové nekurtovali :D Je to už 6let..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob úno 15, 2020 11:40 am

Zpatecka
Příspěvky: 77
Registrován: stř kvě 22, 2013 9:24 am
Bydliště: Tam kde zrovna jsem

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Ty svitky jsem nakládal v Mannheimu a když mně to přišel zkontrolovat tak chrochtal blahem a říkal ,,sér gut'
sob úno 15, 2020 2:06 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů