Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Prouza88...chlapče, chlapče ... kolik Ti je ??? za mlada jsem jednou udělal skoro 2400 km s velkým .... až na kref ,,,jednou ..... bylo to až za palicí ...před dvěma roky jsem jel osobákem do Bulharska 1800km a nedal sem to ...musel sem asi na 2-3 hodky ...počívka ....
a jak stárneš, je to čím dál tim horší ....nejde srovnávat mladýho nadrženýho kluka se starým psem ...to prostě nejde ....léta Ti sakra hodně vezmou ..... :wink: :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát bře 22, 2024 6:01 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Martin: ale dáš to, když si dáš něco do nosu...,😀🤣
pát bře 22, 2024 8:36 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

DriverBrno,,,,, :mrgreen: v tomhle sem nikdy nejel.... :wall:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob bře 23, 2024 11:09 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

to martin440: Ty jedeš v kafi a cigarách. Driver a jeho generace jsou ekologičtější a bohatší, a proto jedou s čistými plícemi. :D :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob bře 23, 2024 11:52 am

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Hoši ,jsme se jezdilo na jedno tacho 2000 km je dávno za náma já bych to už určitě nedal .Dnes jedu tři hodiny a už přesně vím kde to pošlu ,ať si udělám kafe atd .Pak další tři ,to samé ,a dojedu do plna,na devět nebo deset ,podle výkonu .
ned bře 24, 2024 10:11 am

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
úte bře 26, 2024 7:34 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Pozice na mapě
https://mapy.cz/s/nolehozako

dnes mě pobavila kuriózní nehoda na místě viz
odkaz výše. Koukám co má znamenat tmavě fialový Superb na tom kopečku uprostřed kruhace, zaparkoval to tam směrem od Benešova, přímo nahoře. Napřed mě napadlo, že jde o nějakou instalaci, jako např. ta Amerika na kruhaci ve Strakonicích, ale na kruhaci se valí zbytky nárazníku a kastla je evidentně pochroumaná, vypadnutí skla ze dveří apod. Sklon svahu kopečeku byl zřejmě správně navrhnut aby absorboval kinetickou energii, ale nedošlo k odrážení vozidla zpět do vozovky, aby došlo k vyjetí svahu a hladkému přistání nahoře, takový prirodni retardér..no myslím, že Superb je stejně na totalku, ale nikoho díky tomu netrefil.
čtv dub 04, 2024 7:33 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Teď na mě vykouklo na youtube toto video.
https://www.youtube.com/watch?v=sNzE1Crita0
To chlapec ani do důchodu nesplatí. Jen taková otázečka? Kolik stojí taková hodina toho mega jeřábu??? Myslím v CZ, v Německu to ani nechci vědět. :wall: :wall: :wall:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát dub 05, 2024 8:22 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Nevim jak v D, ale u nás to máme v havarijku, "grátis"..
K tomu videu, to si tam ti kokoti nanosili všecky hračky co měli na place, eště chyběl vrtulnik :doh: Takovy ántré kvuli ničemu, asi amatéři..

Mě netahal, ale u mezi nama pomale legenda :arrow:
https://m.facebook.com/profile.php?id=1 ... _open_user
Nebo firemni, to si nanděte, tahá nás z naprostejch kokotin a jeřáb nepotřebuje :wink:


Tý firmě bych doporučil zaplatit šoféra co měli, ne pákistánce :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát dub 05, 2024 8:37 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

To Prouza88: u nás to máme v havarijku, "grátis"..
Jak znám české pojišťovny, tak určitě grátis to nebude. Buď tam bude spoluúčast, nebo ta roční pojistka vyjde cenově jako nové auto. :D :D :D A nevím jak ten mechanismus funguje, zda nejprve firma musí zaplatit odtah,záchranu, a pak pojišťovna dělá vše pro to, aby tu škodu nemusela zaplatit. :D Třeba hledá (pojišťovna) kličky jak to nezaplatit.
A zda tam dělali antréé, příležitost dělá peníze. Když to je pitomec, tak proč si nevydělat. Tradovalo se takové heslo těchto záchranářů, "Vaše neštěstí, naše radost." :)
Ty taky když máš příležitost, tak vemeš 50tun kmenů, s vidinou výdělku, i když to je proti předpisům.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát dub 05, 2024 9:46 pm

Driver_1.9D
Příspěvky: 230
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Scania R450
sob dub 06, 2024 3:22 pm

Honza Karela 2
Příspěvky: 200
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Z toho Slovenska mrazí ...

to 4215 nevím jak teď, ale před 10 lety mladej chytil příkop a pak položil vlek na bok přes silnici, přijeli policajti dýchal - ok, pokuta za to že to skácel, a pak hasiči s jeřábem hodily to na kola, vzali si zelenou kartu opsali si číslo a musel jsem podepsat, že to postavili na kola a nic víc mi nepřišlo, kromě pokuty to nic nestálo. Akorát pšenici jsme už museli uklidit sami hasiči to nametli do příkopu a tím to haslo. Pokud je to stále stejné, tak má Prouza naprostou pravdu.
sob dub 06, 2024 5:47 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

to Honza Karela2: Zaplať pán Bůh, taky nevím jak to teď funguje, proto jsem to psal s otazníkem, poslední zkušenost, před 15lety táta otočil auto na střechu, tak jsem zavolal aspoň hasiče aby jsme to společnými silami otočili na kola, přijeli (hasiči) i s policajtama, postavili na kola, malá dopravní nehoda s pokutou a pak přišla faktura za zásah. Tak jsme se rozohnili, že si platíme zákonné pojištění, vrátili a byl klid. No v současné době šéf furt, musíš to mít, (např. zdravotní prohlídku, nebo zapnutý asistent toho, onoho) jinak pojišťovna nezaplatí událost, kdyby náhodou. :think: :think: :think:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob dub 06, 2024 6:29 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

4215: povinné ručení máš na škodu kterou uděláš na majetku druhých :idea: Šmarja :doh:

Já když sem otočil náklaďák, šlo to z havarijka, dokonce i vlek odtáhli 50km..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob dub 06, 2024 9:10 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

V nových kamiónoch je veľa zbytočných blbín. Kedysi jednoduché veci, ovládané cez vypínač, sa ovládajú komplikovano cez ťapkací displej. Vypínače ktoré chcem mať vypnuté sa zapínajú samé od seba a naopak, tie ktoré chcem mať zapnuté, zapnúť jednoduchým spôsobom nejdú. Je to nepríjemné, otravné, neergonomické, ale dá sa s tým existovať. Na čo som si ani po troch rokoch nezvykol je elektrická ručná brzda. Vadí my a nepovažujem ju za bezpečnú. Nebudem opisovať čo my vadí a prečo je nebezpečná, lebo je to len môj pocit. Čo môj pocit nieje, je že sa my za tri roky dva krát objavila táto hláška, ktorá je na fotke. Parkovacia brzda porucha. "Opravil" som ju vždy rovnako. Vypnúť motor, vypnúť batériový vypínač-našťastie ho mám v kabíne. Potom zapnúť zapaľovanie, ručná brzda sa opravila a konečne zabrzdiť ručnú a oparkovať auto. Obyčajné vypnutie a zapnutie zapaľovania bez batériového vypínača nestačilo.

Na prvej fotke auto stálo na dialničnom parkovisku, s kopčeka, ručná sa nezabrzdila, držal som ho nožnou brzdou až kým som auto neresetoval. Na druhej fotke auto stálo na rovine, takže neviem či bolo, alebo nebolo zabrzdené.

Obrázek Obrázek

Autobus ktorý prešiel cestujúcich bol z roku 2011, mal starú klasickú ručnú brzdu. Prečo sa pohol neviem. V odkaze je info o autobuse.
https://evidencia-dopravcov.eu/voz/31158

V krátkej dobe asi jedného mesiaca je to tretia slovenská smrtelná havária autobusu a nákladných áut, ktoré sa dali do pohybu, aj keď mali stáť. Pri dvoch nákladných autách zomreli ich šoféri. Jedného auto pritlačilo, druhý zomrel neľťastnou náhodou, keď sa pokúšal auto dobehnúť. Auto zvalilo lampu, ktorá padla na šoféra a smrtelne ho zranila. Prečo sa autá dali do pohybu a akú mali ručnú brzdu neviem.
sob dub 06, 2024 11:03 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 16 hostů