Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

CHiPe, to snad dám i s lowdeckem ne?
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 27, 2024 8:32 pm

CHiP
Příspěvky: 268
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

To dáš :mrgreen: Tady šlo o to, že autem stojíš na přejezdu a dáváš přednost vozidlům na hlavní silnici :D

Já teď jezdím po jednom areálu firmy, tam musíš před každým přejezdem zastavit a rozhlédnout se a zároveň nesmíš zastavit na přejezdu (to jsem musel podepsat). No a jak to mám jako udělat, když zastavím před jedním a vlek mám ještě na tom předchozím? :lol: :lol:
sob led 27, 2024 9:54 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

No na to právě musiš bejt zkušenej šofér, a zastavit tak, abys viděl a vzal to na jeden nádech 8)
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 27, 2024 10:09 pm

CHiP
Příspěvky: 268
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

No to se právě u nich nepočítá :lol: Zastavit musíš před každým a místní securiťáci za to rozdávají pokuty a když remcáš, ukážou ti video. Mají i radar v autě, 2000 za překročení rychlosti v areálu firmy jen to hvízdne. :shock:

Ale ono obecně některý firmy jsou fakt extrémy, na naši firmu pošlou fotky nebo videa co jsi porušil a jak dlouho k nim nesmím :mrgreen: Jak na vrátnici zjistí, že mám k nim platnou STOPku, nepustí mě dovnitř. :lol:
sob led 27, 2024 10:31 pm

Prouza88
Příspěvky: 6772
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

A to potom to ježdění hned vic baví :doh: No nenaděláš nic, seš v šachu..

Já měl v pátek takovej šach.. Nelibilo se jim že mam dva sortimenty a jedno čislo, to bylo domluveny, ale co prskali, že sem to měl smíchaný :roll: Byl pátek večer, tak sem dělal blbca, ale řval že mě s tym příště vyhodí.. Nevim co si furt dokazujou, my je máme v riti takovy osly, a jestli si myslej že nás přechčijou tak sou vedle.. Takovou pakárnu bych jim tam vyrobil, že... :roll:

Šak jim to taky umíš sklopit u vrátnice ne? :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 27, 2024 10:39 pm

CHiP
Příspěvky: 268
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Jojo, baví :D

Což o to, to bych uměl :D Ale když se u nich nezvážím, tak jim firma nemá co fakturovat :mrgreen:

Tyhle "domluvený kšefty" jsou nejlepší :lol: To přijedeš do Pardubic, jako že je to domluvený. Tam jako že nic domluvený není, pak si hodinu telefonují obchoďáci s výsledkem, že to nechtějí. Další půlhodinu obchoďák řeší kam to teda odvezu. Tak že to domluvil v Kolíně. Vyrazím teda z Pardubic do Kolína :lol: Jsem tam a stejný problém, my to nechceme. Je to přeci domluvený. S kým? :lol: Prý to jdou opět řešit. Takže mám zase chvíli volno. Volám Dejlovi jak je na tom s cestou ze Slanýho. Že prý jede akorát na Burger Kinga u Kolína, říkám vydrž, za 15 minut jsem tam a dám pozdní oběd s tebou. Vegetíme dvě hodiny na parkovišti a volá obchoďák ať to odvezu do Hradce. Že je to domluvený :lol: :lol: Prostě takový běžný den. :mrgreen:
sob led 27, 2024 10:52 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Reportáž ČT z minulého roku.
https://www.ceskatelevize.cz/porady/109 ... st/995262/
Obrázek

Kamión uvízl na přejezdu v Chocni. Strojvedoucí zabránil srážce na poslední chvíli.
https://www.novinky.cz/clanek/krimi-kam ... i-40012765?
Obrázek

O probléme s prejazdami sa vie, ale nikto za nič nemôže. Všetko je podla noriem, na vine je problém s pozemkami. Určite za tým nieje diletantizmus a fušerina.

https://zdopravy.cz/dozvuky-tragedie-u- ... je-192244/
ned led 28, 2024 1:29 am

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

dramatické záběry: znojemák a přejezd :doh: ...(něco na odlehčení :lol: )
https://youtu.be/k_Kf9LOIAdU?si=B4cieO7KcGz9EDii
ned led 28, 2024 5:40 am

jose rabano
Příspěvky: 7532
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Typické české přejezdy ,dle expertů je vše v pořádku .S osobakem žádný problém přece .
ned led 28, 2024 9:10 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

https://www.k-report.net/discus/message ... 1706807034
Tady je zajímavá diskuze. Jen se mi líbí, jak někteří teoretici v tom mají jasno. Někteří si vytírají zadek dle norem a jinak by to ani neuměli. Chudák i zdejší člen HrochR.420 tam dostáva kapky jak jen může. :wall: :wall: :wall:
Jinak koukám že se to nerozkliklo jak mělo, tak jen pro ty co se nevyznají, klik na zelené tlačítko "zobrazit všechny" a začíná to od 24.1.2023
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv úno 01, 2024 6:29 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Z odkazu 4215 je zaujímavá táto správa o vyšetrovaní inej železničnej nehody. Je v nej komunikácia od nahlásenia nehody svedkom na 112, ktorý žiada uzavretie trate, lebo je na nej prekážka. A následne žiadosť pokračuje od jedného zodpovedného k druhému, tretiemu... až do prekážky narazí vlak.

https://www.dicr.cz/files/uploads/Zprav ... 210505.pdf

Nechápal som ako môžu železnice tvrdiť, že je prejazd podľa stavebných noriem. Je to jednoduché, železničný prejazd je naozaj podľa noriem, je OK. Cesta k prejazdu je podľa noriem, je OK. Ale napojenie obnoveného železničného prejazdu na starú cestu normy pri obnove (oprave) údajne neriešia. To sa rieši len pri novostavbe. Preto môže vzniknúť prejazd neprejazdný pre nákladné vozidlá.
čtv úno 01, 2024 7:34 pm

Honza Karela 2
Příspěvky: 200
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

No jo kluk v zácviku, dispečerská pracoviště daleko od řízených míst a ohlašující hasič neprojevil v hlase dostatečnou naléhavost ....

ale i to už tu bylo před cca 13 lety: https://www.youtube.com/watch?v=y4G-p6f ... =Letadelko
čtv úno 01, 2024 8:14 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

dobré video...

V odkaze od 4215 bol iný odkaz na želežničný prechod niekde (asi) z Anglicka. Na ňom bola tabuľa s telefónnym číslom priamo na dispečing trate. Z toho dôvodu, aby sa vynechala zbytočná a zmetočná komunikácia medzi svedkom-políciou-hasičmi-želežničiarmi a svedok volal priamo železničiarov. Zdá sa my to ako dobrý nápad. Hneď som sa na google maps pokúsil nejaký železničný prechod z Anglicka nájsť, že sem dám foto. Ale žiadny prejazd s telefónnym číslom som nenašiel. Našiel som ešte niečo lepšie, každý prejazd mal malú žltú búdku s telefónom.
čtv úno 01, 2024 8:43 pm

Honza Karela 2
Příspěvky: 200
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

U nás v ČR to po té nehodě ve Vraňanech vyřešili tak, že každý přejezd má zezadu na kříži identifikační číslo. To nahlásíš IZS a oni přesně vědí o který přejezd jde, ale u toho štěrku jim i tohle bylo k ničemu, protože za jedno nikdo nevěděl přesný kilometr, a i když ho dispečink IZS identifikoval, tak pak místo aby nechal hned zastavit provoz tak místo toho volal HZS od SŽ a ten zase dispečerovi SŽ, který nevěděl, že mu to patří, pak tomu dispečerovi SŽ, co věděl, že mu to nepatří a mezitím uteklo 7 minut ...a pak bum
čtv úno 01, 2024 9:16 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4503
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

to sof: No četl jsem to, ale tam je i takový návrh, aby u každého přejezdu bylo něco jako "červené tlačítko" a úvahy, zda by se to nezneužívalo. :D :D :D A teď babo raď.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv úno 01, 2024 9:19 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 26 hostů