Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: -Ondra-, martin_100, Olda, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
peter gasparovic

Re: ZIMA

Příspěvek

Sof - jj norsko v pondelok pod snehom, v utorok pod dazdom, streda pod slnkom.... :D :D
Nebol si dnes nahodou kolo 19.20 vo svedsku na pumpe HABY na E6 smer norsko? Man 3osak + sassi s kontajnerom?
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát lis 02, 2018 8:25 pm

sof

Příspěvek

Ja nie, to je cesta k nám na firmu. Tade jazdí veľa našich áut. S najväčšou pravdepodobnosťou to bol asi nejaký poliak. Kedysi čisto slovenská firma sa veľmi rýchlo mení na čisto poľskú. Poliakov je vo firme už asi viac ako nás slovákov. Tento rok u nás dalo výpoveď veľa slovenských šoférov a ku koncu roka sa chystajú odísť ďaľší. Nechcú nám pridať peniaze, preto šoféri odchádzajú inam.

Ja budem víkendovať asi niekde pri Trondheime, ešte neviem kam sa my podarí zajtra prísť.
pát lis 02, 2018 11:27 pm

peter gasparovic

Příspěvek

Sof - tak hodne zdaru. Pojdes kochackou po 6 ci po 3? ( ta je teraz hodne rozkopana)

Poliaci su sade teraz, bo v polsku ukrainci... :wall: Normalne SK tahac to bol s kontajnerom.
pát lis 02, 2018 11:56 pm

sof

Příspěvek

Ja som väčšinu času vo švédsku. Teraz idem z Falunu. Ja tym smerom cez Oslo po 6 alebo 3 ani nejak moc nejazdím.

Podĺa špz našich áut sa nedá zistiť kto sedí za volantom. Na slovenských môžu byť poliaci a na poĺských značkách zase slováci. Ja mám teraz poĺskú špz ťahača. Keď spravím prúser za volantom, všetci budú nadávať na poliakov : )) Aj nemecký šoféri majú poĺské alebo slovenské špz. A samozrejme nesmiem zabudnúť na srbov, aj tých je u nás dosť.

Ale v škandinávii budeš teraz stretávať naše autá hlavne na poĺských značkách. A za volantom sj slováci..
sob lis 03, 2018 12:21 am

sof

Příspěvek

ned lis 11, 2018 1:18 am

martin440
rumová víla

Příspěvek

sof,,, pokud se nepletu, jeden z neobávanějších kopců na kolimský trase....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy http://www.funradio.fr/playfun,
ned lis 11, 2018 9:51 am

sof

Příspěvek

Na zimnú kolymskú cestu by som sa chcel niekedy pozrieť..

Toto sú tiež dobré videa, ale len po rusky. To prvé je o ceste 2 autami na severný pól. To druhé je o tom, ako sa to rýchlo môže posrať.

ned lis 11, 2018 6:24 pm

PtrialM

Příspěvek

soft dotaz,na co jsou ty zelený nástavce? u toho návěsu co jede z kopce a proč
má ten modrý Kamaz ty podložky u přívěsu :doh:
ned lis 11, 2018 6:51 pm

Pavel Šebek
intercool

Příspěvek

To budou brzdy a senzory ABS
BES - běs
ned lis 11, 2018 7:27 pm

sof

Příspěvek

Pavel má pravdu , tá koľajnica- to je brzda- sibírsky retardér ... No a keď šofér vidí, že sa mu pri jazde dole tým strmým kopcom flašky neotáčajú tak mu koleso stojí - sibírske ABS.
ned lis 11, 2018 7:43 pm

martin440
rumová víla

Příspěvek

sof... byl sem otamtud kousek, ale ne v zimě ..zimnik sem zažil jeden a myslel sem že zdechnu ....

PtrialM... jde o to že ty taháky nelze jezdit na normální brzdy ...kdo tam byl ví vo co gou ... ta souprava musí být " pořád natažená " a jede se krokem ... nekdy i max do 5 km/hod.... hrdiny ta zima a podmínky rychle vycvičí.... každýho ..... chyby se neodpouští, ale většinou sám nejsi a je to jinej level, než v evropě na severu i když se to muže zdát podobný .... a nestane se, že by někdo projel a nezastavil a jen mávnul rukou, jak tady ..... :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy http://www.funradio.fr/playfun,
ned lis 11, 2018 8:12 pm

sof

Příspěvek

martin, v lete som nemal žiadnu dovolenku, zarábal som peniaze na zimnú dovolenku. V januáry by som chcel prejsť autom toto.
Obrázek

Uz sa na to chystám skoro rok. Ak sa to podarí, tak na budúcu zimu chcem skúsiť cestu smerom na východ.
ned lis 11, 2018 8:41 pm

peter gasparovic

Příspěvek

Sof - tak az tade pojdes,daj vediet,mozem ta vziat sebou cez oslo,trondheim,mo i rana,tromso,alta,kirkenes,rovaniemi az k haparande 👍🏻😉 Tam sa stacam zpatky na svedsko.
pon lis 12, 2018 9:02 am

sof

Příspěvek

Peter, ozvem sa pred odchodom a dufam ze ta po ceste stretnem. Ajter ma drzat nebude- mozem ist kam chcem, tak by to nemal byt problem.

A neviem ci od noveho roku u nas vo firme neskoncim. Lebo to co sa deje u nas je neuveritelne. Nielenze nas nahradzaju poliaci, ale oni navyse zarabaju o moc viac ako my.
pon lis 12, 2018 10:27 am

Pavel Šebek
intercool

Příspěvek

sof
V januáry by som chcel prejsť autom toto.
Tak pozor na Vysočinu :D
BES - běs
pon lis 12, 2018 7:39 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“