Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Uživatelský avatar
saliery
Příspěvky: 35
Registrován: ned srp 08, 2010 12:28 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

to ma tiež napadlo ako prvé...nepomohlo
sob pro 08, 2018 7:23 pm

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Jestli máš ještě ocelové trubky rozvodů vzduchu tak může být problém v nich. Urve se kus rzi a přicpe trubku obvykle v místě šroubení. Ručka brzdí hned nebo jí to trvá dýl.
sob pro 08, 2018 10:13 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Devět z deseti problému se vzduchem, je v čtyřcesťáku :evil:
sob pro 08, 2018 11:13 pm

nevim
Příspěvky: 472
Registrován: úte led 06, 2015 6:17 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

takže asi přicpaný přívod stačí povolovat trubky a k problému se dopracuješ :lol: ty sítka na vstupech to schytávaj
sob pro 08, 2018 11:40 pm

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Nejlepší je čtyřcestak od výrobce lubossss. S tímhle provedením jsem se poprvé setkal na L100, dříve to bývalo tak běžný, teď už se normálně nepoužívá a lubossss tuhle polozapomenutou věc vylepšil.
ned pro 09, 2018 10:28 am

Uživatelský avatar
saliery
Příspěvky: 35
Registrován: ned srp 08, 2010 12:28 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ručná zabrzdí hneď akurát odbrzdenie trvá niaky čas....a rozvody vzduchu sú z plast. hadíc. Skúsim povoliť ešte spoje či tam nebude niaky bordel ako píše kolega nevim 😉
ned pro 09, 2018 10:45 am

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Tak revize jak ti jde vzduch že vzduchojemu do ventilu. A kde máš ručku na sedačce nebo na hrobce.
ned pro 09, 2018 12:33 pm

Uživatelský avatar
saliery
Příspěvky: 35
Registrován: ned srp 08, 2010 12:28 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

je to napajane cez stvorcestný ventil a ručku mam na sedačke
ned pro 09, 2018 3:07 pm

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Tak se podívej na to napojení v podlaze a zkontroluj jestli někde nemáš zlomenou hadici. A potom to co říkal lubossss
ned pro 09, 2018 3:46 pm

Popíno
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 30, 2009 9:56 pm
Bydliště: chrudim

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Tak včera byla trocha času a postupně jsem zkusil co jste poradili.Nejprve k posilovači dat vzduch na přímo.Zlepšení nepatrné.Po odklopení kabiny byl opravdu bordel v misce řazení, vymytí wapkou vystrikani sprejem a celkové namazání vazelínou.Zlepšení tak 50%.
Napadlo mě jestli by mohl mít trochu vliv olej v převodovce? Už nebyl čas se na něj kouknout.
Přidal jsem místo malého vzduchojemu jeden velký, výměna vysoušeče. Tak se v týdnu uvidí.
Caterpillar-Man-Tatra-Takeuchi

http://honzapos.rajce.idnes.cz/ www.auta-bagry.cz
ned pro 09, 2018 3:57 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Saliery: 4cesťák
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
ned pro 09, 2018 8:30 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Popíno, ještě jsem si vzpomněl, vyřešil jsem si to před dvaceti roky, tak jsem už zapomněl že to zlobilo . Ta hliníková skříň, co do ni zapadne řadící páka, ačkoli je plná vazelíny, ta hřídelka bývá suchá a rezavá. Tehdy jsem ji vymontoval a obě uložení provrtal, vyřezal závit, a našrouboval mazničky, jednou za rok , dám do každé dva žduchy vazelíny mazacím lisem, a je to také rapidně lepší
ned pro 09, 2018 8:33 pm

Popíno
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 30, 2009 9:56 pm
Bydliště: chrudim

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Lubossss ty jsi fištrón :D no dneska výměna oleje a filtru v převodovce, namazání hridelky co se zasouvá a vylézá z posilovače a je to na 99% :dance: tak aspoň něco :pray:
Caterpillar-Man-Tatra-Takeuchi

http://honzapos.rajce.idnes.cz/ www.auta-bagry.cz
pon pro 10, 2018 12:42 pm

Honza Karela
Příspěvky: 127
Registrován: čtv bře 29, 2018 7:44 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Konečně jsem přivezl "Máňu" z Budějic, jen když tam dávali ten rám povytáhli hadice od nafty a mě se přepálil přívod k čerpadlu. Hadici jsme vyměnili, ale nešlo napumpovat, koupili jsme novou pumpičku a stejně nic, rozebrali, jsme ten "blbinec" na filtru zpětná klapka šla jedním směrem profouknout a druhým ne, tak jsme to uznali, že cajk, a ono prd. Pumpička táhne, ale když se namontuje na ten krám na filtru nic, vyměnili jsme uvnitř O kroužek - nic. Baterky byly slabý, tak jsme koupili nový a odvzdušnili to startérem .... 4,5 hodiny v mraze a větru :wall:

Až budu mít chvíli a pokud mý starý klouby přežijou ten přírodní mrazák, nafotím to. Teče olej někde ze zadní strany převodovky, ale řadí lehce, tak doufám, že to půjde přetěsnit a není vysypaný ložisko. Půl roku to stálo v Budějkách a když jsem to kupoval, taky už ležela půl roku za vratama.

Jde ztuha spojka i když vzduch je slyšet, jak si odfukuje, nešlo servo, a v červnu šlo slabě. Potřeboval bych poradit to servo asi komplet ? Jaký olej dáváte do motoru, nějaký solidní, teda za přiměřenou cenu, ale raději lepší, to samý převody, převodovka, servo, a hydraulika ? Jo a olej byl na chladiči jen vlažný, teplota se mi ani nepohnula, je to normální,. dáváte v mraze dečky, nebo to přechlazuje ?
pát pro 14, 2018 5:40 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

To je radost v tomhle počasí,i když dneska to na sluníčku šlo...Spojka ztuha může být na prd posilovač,čtyřcesťák(pokud dlouho stálo,často bývá zarostlý bordelem) nebo vázne vidlička na čepu,či drážkování hřídele.Servo slabší čerpadlo,nebo zase něco vázne díky odstavení: svisláky,kuláče,parohy,křížek volantu...nejlépe zvednout celý předek a zkoušet.Co se týká teploty,samozřejmě se to prázdné v zimě moc ohřívat nebude,zvlášť jestli je to T1 s výfukovým čidlem-ARCH,co větrák,bylo ho hodně slyšet za jízdy? Olej do motoru nějaký solidní 15W40 my dáváme Texaco Ursa.
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
pát pro 14, 2018 11:56 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů