Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Rastislav RK
Příspěvky: 457
Registrován: pon říj 30, 2017 8:49 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: UDS 110-214 na podvozcích Tatra

Příspěvek

TATRA-BA áno. Neviem či som to sem mohol dať ak nie tak to dám preč.
sob črc 03, 2021 11:43 pm

Rastislav RK
Příspěvky: 457
Registrován: pon říj 30, 2017 8:49 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: UDS 110-214 na podvozcích Tatra

Příspěvek

Obrázek
pát črc 23, 2021 5:03 pm

Uživatelský avatar
TATRA-BA
Příspěvky: 1948
Registrován: pon říj 27, 2008 11:19 pm
Bydliště: TVER

Re: UDS 110-214 na podvozcích Tatra

Příspěvek

Čau Rasťo, jasné že mohol, komu by to vadilo. Ajtak si už asi jediný, kto prispieva do tohto vlákna pravidelne. Starí nato už nemajú čas a mladých niet, čo by sa zaujímali o tieto stroje, pretože už ich ani nepoznajú a spoznať už ani nemajú kde, kedže UDSky prakticky vymyzli z ciest. V Rusku ich vídam každý deň, staré nové aj najnovšie, u nás nič a to jazdím po celom SK.
Lepší voz ako Tatra neexistuje.
pát črc 23, 2021 7:30 pm

Rastislav RK
Příspěvky: 457
Registrován: pon říj 30, 2017 8:49 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: UDS 110-214 na podvozcích Tatra

Příspěvek

TATRA-BA - to som rád a áno to je pravda z našich ciest vymizli UDS-KY.Vždy ma UDS-KY fascinovali a priťahovali. Prvú UDS oco doviezol zo Žiliny. Potom ju dal do generálky do Kriváňa D+D Hydraulik lebo padalo rameno tak sa menil celý vrch. A potom tam musela ísť zas pre prasknutý vrchný rám sa dával nový ale nakoniec skončila na šrotovisku unás za plotom a potom v Poľsku. A druhá bola v oprave v Mikuláši, ale predala sa.Tá čo skončila v šrote bola už nepojazdná. Bol z nej vybratý vrchný motor ktorý sa predal. Bolo z nej použité polohové rameno a rameno na tú druhú, lebo tam nám prasklo a ohlo sa. Bola doba kedy to boli naozaj stroje, ale ich sláva dávno zašla a zatienili ich novšie a rýchlejšie stroje. U nás v Ružomberku sú už iba 3 UDS-ky. 2 vlastní povodie váhu 214ky.Mali aj 114ku na 148čkovom podvozku ale dali ju do šrotu, a jednu 114ku vlastní správa ciest.Niekedy ich bolo viac u nás. 3vlastnil jeden súkromnik mal 110,114,214ku.Jednu mala jedna píla 114ku.Jednu 114ku malo družstvo PD Ludrová. A po jednu 114ku bol ešte môj otec v Čadci čo ho vyslal šéf kúpiť Je odfotená o vlákno ďalej tá modro-žltá aj s tým červeno-modrým dumprom čo som tam pridal.Budem rád ak sa vám podarý dáku UDS odfotiť s podeliť sa o ňu sňou. Áno to je pravda, a škoda že to tu na tomto vláne nepribúda, čo ma mrzí ale aj tak nemá čo pribúdať keď že tých UDS-iek je ako šafranu. Musí to byť krásny pohľad ich vidieť tam až srdce poskočí. A škoda že odnás to vymizlo z ciest. Áno pridávam ešte zatiaľ. Aj to len z archívu. Nič nové bohužiaľ. Horšie bude keď už nebude čo pridávať.
pát črc 23, 2021 10:57 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: UDS 110-214 na podvozcích Tatra

Příspěvek

Mívali jsme čtyří,zůstaly dvě a brzo už bude jen jedna poslední...původně první-zakládající stroj ve firmě...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
sob črc 24, 2021 1:09 am

Rastislav RK
Příspěvky: 457
Registrován: pon říj 30, 2017 8:49 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: UDS 110-214 na podvozcích Tatra

Příspěvek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sob črc 24, 2021 2:48 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: UDS 110-214 na podvozcích Tatra

Příspěvek

Rasto Rk - z akého to je prosím videa? Môžeš dat odkaz? Inak v Rk bolo UDSiek dosť. Co pamätám, tak pozemné stavby, povodie váhu, družstvo Ludrová, ta nakladála aj v lome keď sa im bager vykurvit, družstvo Biely Potok, technické služby 2ks, cestári asi 4, Omasta, ten mal tuším 4-5 a k tomu kopu sklápaciek, Riline malo 3, ešte balonovky s V8, strašne zdechliny, na Supre bolo asi 5ks, OSP na Švermovke malo 2, potom to vymenili za DHCka, a Doprastav, ten ich mal hromadu, a ešte k tomu niekoľko Saturov... Joooo bolo ich tu dosť.
Tu v Chebe ich bolo 6ks a po okolí asi 4 ešte, už tu nieje ani jedna... Škoda no... Za pár rokov už nebudú vôbec.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
ned črc 25, 2021 1:28 pm

ned črc 25, 2021 1:41 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: UDS 110-214 na podvozcích Tatra

Příspěvek

Rastislav Rk - diky za odkazy.
jj bolo ich fakt dosť. Keď stavali stavidlo na Revucej, jak sa chodilo kúpať, tak tam to kopali 2uds, než sa tam dostali tak jak je ten most pred solom, tak tam boli staré domy, tie zbúrali a jedna uds sa tam prepadla do pivnice. Zdvihalo to tenkrat Grove zo sóla, a zlomil u teho rameno, nakoniec 2x AD 28 a jedna AV14. Býval som odtiaľ kúsok, a furt sa tam motal. Stalincom lanakom nahrnali bordel z vody, uds to nakládka na Tatry, tenkrat sa v križovatke u banicneho jednému Dumpru otvorilo čelo a vyložil to tam na 100m,pruser bol z teho jak Brno. 😅😅😅 Dokonca tam bagrovala chvíľku aj Ta Tatra s nadstavbou Promex AT 802. Tu maly na Slovšporte, vedľa škôlky 😉... Jazdil tam aj Oco, no vyvozili sme sa ako deti fest👌🏻👍🏻 som rad, ze som to ešte zažil. Škoda tej 148 z povodia, ktorá skončila v srote, moc som ju chcel, bol som tam o ňu skemrat niekoľko krát, nechával kontakt, email, číslo... Stejne to rozpalili... Škoda no. Nejakú 148 uds bych vzal hneď...
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
ned črc 25, 2021 2:09 pm

Rastislav RK
Příspěvky: 457
Registrován: pon říj 30, 2017 8:49 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: UDS 110-214 na podvozcích Tatra

Příspěvek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pon srp 02, 2021 8:28 pm

Uživatelský avatar
TATRA-BA
Příspěvky: 1948
Registrován: pon říj 27, 2008 11:19 pm
Bydliště: TVER

Re: UDS 110-214 na podvozcích Tatra

Příspěvek

V Ružomberku bol aj jeden závod Stredoslovenských stavieb,a.s. Žilina, pozná ešte niekto tú firmu? Tam bolo tiež veľa udeesiek. Veľa udeesiek mali aj Inžinierske stavby,a.s. Košice, ešte pred rokov 2010, hádam aj 20,114cky aj nové 214cky, všetky porobené, vrátane UDS 110 na 148čkach. Potom mali finančné problémy a ich majiteľ Colas Slovakia to všetko rozpredal, vrátane všetkých tatier. Zaujímalo by ma, kde toľko dobrých udeesiek skončilo, lebo nie je po nich ani stopa. Chcel by som zohnať UDS 214 rexroth, euro tatra,alebo terrno s mikropojazdom, ale nie je šanca. To sú najlepšie udeesky a jednoducho nie sú na predaj a ten kto ich má, ich predať nechce. V Rusku je ich kopec, ale kupovať v Rusku UDS a ťahať ju na SK sa mi moc nechce.
Lepší voz ako Tatra neexistuje.
ned srp 22, 2021 1:59 pm

Martin F.
Příspěvky: 241
Registrován: úte pro 10, 2019 6:04 am

Re: UDS 110-214 na podvozcích Tatra

Příspěvek

Tatra -Ba
Veľká časť strojov Isk skončila vo firme Trio Tatra - Ďurkov , Penad Kosice a dosť ich slúži stále vo US Steel Kosice
ned srp 22, 2021 6:55 pm

Uživatelský avatar
TATRA-BA
Příspěvky: 1948
Registrován: pon říj 27, 2008 11:19 pm
Bydliště: TVER

Re: UDS 110-214 na podvozcích Tatra

Příspěvek

Trio tatra aj Penad už sú po funuse, dakedy veľa robili pre Inžinierske stavby, teraz majú problémy sami zo sebou.
Lepší voz ako Tatra neexistuje.
ned srp 22, 2021 8:17 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: UDS 110-214 na podvozcích Tatra

Příspěvek

Tatra BA - inžinierske stavby v Rk už dávno niesu. Najskôr sa sťahovali na Bystricku, potom na Sólo, potom k stanici a potom sa to rozpredalo, pár áut stalo pod mostom na Kubín... Auta nejaké vrátili do Žiliny, a cosik sa predalo Omastovy do Štiavnice. Jednu sklopku kupoval aj Pochyba, 2 sklopky tuším Riline...
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
ned srp 22, 2021 9:35 pm

Uživatelský avatar
TATRA-BA
Příspěvky: 1948
Registrován: pon říj 27, 2008 11:19 pm
Bydliště: TVER

Re: UDS 110-214 na podvozcích Tatra

Příspěvek

Peter, Stredoslovenské stavby, nie Inžinierske. Ja viem že tam už dávno neexistujú, tak ako všetky takéto firmy, ktoré krachli v 90tych rokoch. Tie udeesky čo si spomínal v Revúcej, to mala aká firma?
Lepší voz ako Tatra neexistuje.
ned srp 22, 2021 9:44 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů