Mýtné v Rumunsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.
jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jezdim tam taky obcas,jak pise Martin 440,musis se provozu prizpusobit.Navigace funguje bez problemu,aspon ta ma predpotopni mio 520.Maji plno novych kvalitnich useku nastavenych,znaceni cest je vyborne,jedno z nejlepsich v Eu bych rekl.U cesty mas neustale patniky,na nich cislo cesty a km do nej.mesta.
Neřeším...
ned led 01, 2012 12:26 pm

Uživatelský avatar
-jezevec-cz-
Příspěvky: 518
Registrován: stř úno 01, 2012 6:54 pm
Bydliště: Žatec

Příspěvek

Osobne uz sem byl letos taky v rumunsku vykladal se u pitieste nebo jak se to tam menuje v Dacii :-) poznatek z cesty velmi smisene pocity. jel sem tam rovnou z madarska prez bohem zapomenute prdele. jak je psano cesty mistama katastrofa ale hlavni tah na bukurest pomerne v pohode :-) s nejakym otravovanim sem se nesetkal az na kurvy :D ale jinak nonstop zamcenej a spat jen primo na benzine a skoro u stojanu pod kamerou, jen sem se setkal s jednim co mi zacal drhnout okno a aby to neskoncilo cihlou v okne tak sem mu dal 5eur a byl klid, jinak pomerne hodne klidna zeme a lidi celkove mirumilovny a ochotny :-)
A jinak co se navi tyce jezdim s MIO a GARMIN a nejakej extremi problem sem nemel, ale vzdy mam u sebe papirovou navigaci :D
.:: IVECO EuroCargo 2006 6V 240K 12T ::.
čtv bře 08, 2012 12:22 pm

paprna
Příspěvky: 714
Registrován: stř říj 21, 2009 10:27 am
Bydliště: Morava

Příspěvek

Tak na mne si myci posmakli. Stalo mna to cca 10 Ecek. Jak to chlapi delate, ze Vas neotravuju? Ja mam enom Cargo a este k tomu su mlady, takze asi idealni korist. Sem byl jak magnet na hranicach. Tam i zpet sem jel pres Nagylak, ale priste uz zpatky pojedu na Gyulu. Je do 20 tun a dojedes az na caru a ty spiny nemaju sanci.
Střídač. Uz nestridam :P
http://www.youtube.com/paprna
pon bře 19, 2012 10:00 am

Uživatelský avatar
-jezevec-cz-
Příspěvky: 518
Registrován: stř úno 01, 2012 6:54 pm
Bydliště: Žatec

Příspěvek

Paprna:
No auto nato nema vliv, lakacka je spis SPZ ;-) a jo 10E je standardka to je vzdy uspokoji :D :)
.:: IVECO EuroCargo 2006 6V 240K 12T ::.
pon bře 19, 2012 3:36 pm

Uživatelský avatar
Wlado
Příspěvky: 816
Registrován: pát pro 25, 2009 12:31 am
Bydliště: Nováky SK

Příspěvek

Večšinou jazdím cez Artánd - Bors a tam býva pokoj . Iba raz sa my stalo že otravovali , hodil som im horalky a fíííí preč :lol: . A to nestáli na čiare , ale v meste Oradea pri železničnom priecestí ktoré bolo na šrot rozmlátené takže sa prechádzalo ešte pomalšie ako krokom . Už je našťastie trocha porobené .
http://www.profivodic.sk
MAN TGS 26.480 - SVAN CHPT 18
pon bře 19, 2012 4:22 pm

paprna
Příspěvky: 714
Registrován: stř říj 21, 2009 10:27 am
Bydliště: Morava

Příspěvek

jezevec, jasne, ze znacka je jasne poznavaci znameni, ale ve vetsim aute bych sa citil trosku lepsi.

Ja sem jel do Temesvaru, sem to dal od Brna za 10ku az na vykladku.
Střídač. Uz nestridam :P
http://www.youtube.com/paprna
pon bře 19, 2012 5:08 pm

Uživatelský avatar
-jezevec-cz-
Příspěvky: 518
Registrován: stř úno 01, 2012 6:54 pm
Bydliště: Žatec

Příspěvek

No maly velky hlavnije kdyz jede pomalu nebo stoji to je proste neco pro ne, jeste se mi nestalo ze by mi skocili pred rozcvalany auto :D
.:: IVECO EuroCargo 2006 6V 240K 12T ::.
sob bře 24, 2012 5:20 pm

majk
Příspěvky: 32
Registrován: úte dub 15, 2008 4:04 pm

Příspěvek

Čau, protože to ještě dost lidí neví, tak kdo tranzituje přes Arad, tak od půlky prosince je už otevřené dálnice, takže před Aradem na kruháči doprava a si na dálnici až do temesvaru, no já jsem to chytl když to čerstvě otevřeli a protože jsem jim nevěřil tak jsem na ní najel až za Aradem jak blbec :lol: .
úte dub 03, 2012 9:42 pm

paprna
Příspěvky: 714
Registrován: stř říj 21, 2009 10:27 am
Bydliště: Morava

Příspěvek

A dulezite upozorneni, na cele delce dalnice neni ani jeden sjezd ani odpocivadlo ... zatim.
Střídač. Uz nestridam :P
http://www.youtube.com/paprna
sob dub 07, 2012 1:57 pm

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 40
Registrován: úte čer 23, 2009 1:28 pm

jízda v noci

Příspěvek

Jaký máte zkušenosti s jízdoud přes noc po rumunsku? Je to bezpečné,neměl někdo v noci konflikt s cigánama...?
sob dub 21, 2012 5:53 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Hellboy

Příspěvek

zbytečně nestavět na "podivných " místech pokud možno jen u dobrých pump nebo u motorestů s parkovištěm pro kamiony, ty bejvaj bezpečný...mít dobrý!!!! světla, dávat bacha na neosvětlený povozy, různý odstrkovadla a dobytek po cestách zvlášt na spodní cestě okolo dunaje a na severu někdy taky (přes oradeu) osvětlení "šikovně" odstavených a umřelých vozů-povozů se nenosí, je lepší v noci nejezdit a pokud někdo musí,tak opravdu dávat bacha....o auta a lidi rozházený a mrtvý po poli v autě, který Tě předjelo před pár minutama není nouze....já osobně sem to jel v noci jen jednou osobákem a žádná radost , s velkým zásadně jen ve dne... ..den je den i když to trvá dýl, díky jejich technice a provozu ....nevím, jestli jsem to psal.... dobrý až výborný bejvaj hospody kde nocujou kamiony zvláště ty turecký , tam není problém většinou s ničím, ceny byli slušný, každopádně obezřetnost a normální tak nějak chování je na místě stále na celým balkánu.....záleží, kdo jakou má mentalitu ...někdo je tam jako doma za chvilku, někdo jede jednou a víc ani ani nechce.....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob dub 21, 2012 6:16 pm

Mamlas
Příspěvky: 515
Registrován: ned úno 20, 2011 7:40 pm
Bydliště: Okolo Hradce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To poslední co Martin napsal, to bude asi můj případ. Budu rád, když se v pořádku vrátím.
čtv kvě 17, 2012 12:56 am

čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

Příspěvek

já jezdím Rumuny hodně v noci a nikdy jsem neměl problém,ale zásady co tu jsou psané dodržovat,turecké parkoviště jsou dobré.Ono jak to člověk párkrát projede,tak už ví za jak dlouho a kam dojede,takže to potom je pohoda.Jinak teď otevřeli (už asi 2-3 měsíce) autohof Pletl v Lipove (kousek za aradem-směr Deva)a můžu dopotučit,stávám tam pokaždé,žáný problém,je to tam čisté,dobře vaří,pod kamerama,prostě luxus,vlastní to němec,takže klasický autohof.Parkovné stojí 15lei.Je tam směnárna,takže vám i rozmění,stál jsem tam 26h a nechtěli nic doplatit.V ceně je jídlo a polívka,když si nedáte polívku,vemte si pepsinu,nebo nějaké pití,bere to místo polívky.Sprcha tam je 2 E.Lístek za parkovné vyjede na 15 ale není tam psané jestli lei,nebo eur,takže si to každý napíše jak chce.Jídlo tam mají perfektní a hlavně jsem se tam šel najest i ve 3 ráno a uvařili mi,nemají tam pořád to stejné,člověk si dojde na bar,ukáže co chce a to mu dají.Opravdu m§žu doporučit.Přejet to nikdo nemůže,má tam cedulí několik a v noci to tam i bliká.Ještě by to tam chtělo net a nemá to chybu,plac rozšiřuje a vypadá že bude i myčka,servis tam má taky.
pát kvě 18, 2012 5:48 pm

Uživatelský avatar
Wlado
Příspěvky: 816
Registrován: pát pro 25, 2009 12:31 am
Bydliště: Nováky SK

Příspěvek

Na trase Oradea Cluj-Napoca nedávno pred dedinkou Urvind otvorili tiež veľké parkovisko pre 200 kamiónov . Je to strážené , je tam umyvárka na kamióny , sprchy , reštaurácia . Cenu bohužial neviem . Ja spávam kúsok ďalej pred mestom Alesd na bývalom družstve , kde pracujú rumunský slováci a nikdy tam problém nebol . Inak na prechode Ártánd-Bors to býva v poslednej dobe dosť zasekané kamiónmi ja som tam teraz v stredu čakal v kolóne 4 hodiny na vstupe do RO a vo štvrtok na výstupe 3 hodiny . Tak sa drž :wink:
http://www.profivodic.sk
MAN TGS 26.480 - SVAN CHPT 18
pát kvě 18, 2012 11:48 pm

čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

Příspěvek

jj stojí se na artándu,protože jic nevzali do schengenu tak od každého kamionu berou cmr jde si ho ofotit a dosteneš tam razítko controla finanza.To parkíro co myslíš stojí 5E v ceně je pivo a sprcha a je tam net,je to po pravé straně kousek za oradeou(pro ty co neví kde je urvind).Je tam klid a v poho,zatím je tam čisto,tak uvidíme
sob kvě 19, 2012 6:23 pm

Odpovědět

Zpět na „Rumunsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů