Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: nezávislá topení

Příspěvek

Na Alze maji bufiky kolem 4tisic a pry to funguje
pon lis 16, 2020 9:43 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: nezávislá topení

Příspěvek

Do Ebera stojí jenom nové dmýchadlo 5tyček...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
pon lis 16, 2020 11:51 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: nezávislá topení

Příspěvek

úte lis 17, 2020 6:46 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: nezávislá topení

Příspěvek

Ruský Planar 2D (12V) výškový set a aj Binar 5S12V mám v aute. Funguje to bez problémov už druhú zimu a som s tým spokojný.

Tie bufíky čo sem dal Venca sú čínske. Na nete je na ne veľa videí a recenzií. A na čínskych eshopoch je ich veľký výber. Montujú to hlavne do karavanov. Za tú cenu sa to určite oplatí.

Ale pre Jestŕába sú tieto informácie k ničomu. On si musí opraviť to čo tam má.
úte lis 17, 2020 9:44 pm

Jestřáb
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 11, 2020 4:29 pm

Re: nezávislá topení

Příspěvek

Je to tak, já bohužel musím vycházet z toho co tam mám. Jednak se mi zprovoznění omezí jen na opravu, nebude se muset překopávat stávající elektroinstalace, přívod paliva (jiné čerpadlo) a ovládacího panelu.
Tady to mám všechno možnost ovládat rovnou přes convers+ a nebo pres telestart. Což by mě docela mrzelo o to přijít.
Pokud to je opravdu tak jak se domnívám, buď bude v háji svíčka, která slouží i jako teplotní čidlo a nebo (tolik štěstí mít asi nebudu) přechodový odpor v kabeláži či konektoru svíčky.
Pokud by to měla být otázka výměny svíčky, ty 2tis. Kč jsem ochotný do toho investovat. Pokud by to mělo být nákladnější, nechám bufa venku, hadice propojím a třeba časem seženu za "normální" peníze díl, co bude potřeba.
Vzhledem k tomu, že obě diagnostické hlášky z ř.j. webasta na tu svíčku poukazují, tak nějak doufám že to klapne...
stř lis 18, 2020 6:27 pm

Jestřáb
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 11, 2020 4:29 pm

Re: nezávislá topení

Příspěvek

Tak to klaplo!
Svíce vyměněna, bufík nastartoval. První start byl teda takovej "nějakej", začala okolo příruby výfuku kapat nafta, kouřilo to (ne z výfuku ale u té příruby)a po pár chvílích vypnul. Nahodil jsem ho podruhé, čmoud kolem příruby ustával a běžel tak jak má dle manuálu asi půl hodiny.
Takže celkem úspěch, řekl bych. Ohmicky byla svíčka v kelu, jednotce opravdu dávala údaj o plameni i když si bufík ani neškytnul. Zítra ráno zkusím další start, třeba bude kouře u příruby zase méně. Doufám že už ta kapající nafta dá pokoj. Možná jsem při vyfoukávání komory komprďákem nahnal zbytky karbonu do toho sítka nahoře a pak si to kapilárně natáhlo naftu, nevím, uvidí se. Kolínko výfuku je na přírubu nasazeno dostatečně a spona dotažena taktéž. Dám zase vědět. Radost ale mám, po té demontáži, opravě a montáži venku jsem si to teplo uvnitř auta fakt užíval :D
pát lis 20, 2020 9:07 pm

Jestřáb
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 11, 2020 4:29 pm

Re: nezávislá topení

Příspěvek

Takže třetí start v pohodě, jen opět odkápla kapka nafty od příruby. S tím se ale dá žít. Případně to časem zatmelím žáruvzdorným silikonem, aby to nekapalo na ten plastový podběh ale ukáplo si to do výfuku. Jinak okolo bufa už žádný kouř, takže složeno a už jen topit :D
Jo a ten první start vyhlásil přerušení plamene, nejspís se do palivového vedeni dostala bublina, neb jsem měl čerpadýlko vyndané a zkoušel jsem ho odopojené. Po smáznutí chyby a tom třetím startu už to žádnou chybu nevyhodilo.
sob lis 21, 2020 12:00 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: nezávislá topení

Příspěvek

nech to pořádně vypálit aspoň hodinu v tahu a bude to ok....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob lis 21, 2020 12:41 pm

Jestřáb
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 11, 2020 4:29 pm

Re: nezávislá topení

Příspěvek

Tohle právě zapnout na libovolnou dobu nejde, jak se nahřeje voda v motoru a vyfouká introš teplým vzduchem tak to vypíná. Ale to je tak půl hoďka, takže když to párkrát osolím, tak by to mohlo zafungovat. A dík za podporu :wink:
sob lis 21, 2020 3:55 pm

Jestřáb
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 11, 2020 4:29 pm

Re: nezávislá topení

Příspěvek

Ona je celkově škoda, že automobilky nevyužívají pro osobáky víc věcí, co webasto umí. Třeba to vyfoukání introše čerstvým vzduchem v létě by bodlo. Když jsem koukal do návodu co všechno se dá třeba měnit nebo povelovat obyčejným dálkáčem t91 .(ten bez displeje, 2 tlačítka) tak zjišťuju jak strašně si Ford nechal ořezat soft ve webastu. Holt to u těch osobáků není počítaný na spaní, což třeba zrovna u toho S maxe je fakt škoda...
sob lis 21, 2020 4:20 pm

česan
Příspěvky: 645
Registrován: sob zář 14, 2013 9:51 pm
Bydliště: vysočina

Re: nezávislá topení

Příspěvek

Čau chlapi, sehnal jsem vykuchanej bufík Webasto DW 80 (vodník) na 24V, a chci si ho dát do takového samohybu. Ovšem nemám k němu žádné schéma El. zapojení. Dráty jsou odstříhané i svorkovnice u ŘJ chybí tak se není čeho chytit. Tydle topení se mimo jiné montovali i do Liazek. Díkec :wink:
stř pro 02, 2020 6:31 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů