Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Bude to jak píšeš. Koukal jsem minulý měsíc jsem měl zaplaceno normálně v přesčasech 51h. To bude určitě aby jeden nepřešvihl ten fond přesčasových hodin. No, ale to pořád teda nemění nic na tom, proč to nepočítají do průměru. Schválně si to pohlídám. Ještě loni jsem míval kolem 200kc průměr, no a teď 138kc. A spadlo to úplně všem. No a blbě jsem to tam napsal, ne odpracováno, ale co jsem byl v práci. Z toho byl ještě v Německu svátek tak jsem stál. No prostě mě udivilo, že výplaty stouply a průměr se zmenšil.
ned čer 19, 2022 8:45 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Mě spíše udivuje kolik litrů benzínu si dnes koupíme za jeden plat:-)
pon čer 20, 2022 6:58 am

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 12:34 pm, celkem upraveno 1 x.
pon čer 20, 2022 10:51 am

mlikar
Příspěvky: 24
Registrován: ned dub 09, 2017 12:41 am

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

jose rabano píše:
ned čer 19, 2022 6:06 pm
Dobře skoro jak naší důchodci na firmě:-).zeptám se naopak má nějaky smysl jít do Německa dnes za 2300 e?? určitě nemá
Proc by to nemelo smysl? Tobe to nemecko furt nejak lezi v zaludku. Pro kazdyho to neni, to je jasny, at uz dojizdeni z daleka, nechut k nemcum, neochota se naucit jazyk. Ale ne kazdej to ma do D stovky km. Zazil jsem i ridice z moravy co se nakonec prestehovali bliz k hranicim. Ale to si musi urcit kazdej sam, ne ze urcite nema.

2300netto+/- v jednicce tride, kde je nejvyssi zdaneni,je takovej standart, kdyz clovek zacina, neovlada dostatecne jazyk a je ze vseho vykulenej. Pak uz je to na kazdym, jak s tim nalozi. Jsou lidi co reknou, takhle mi to staci, mam k tomu rentu/kindergeldy atd, dalsi rekne mam v <> nebudu se ucit jazyk, vse je na hovno, oni me tu potrebujou at se staraj. No a pak jsou i lidi co se jazyk tak nejak nauci, prokazou nejaky schopnosti, nevysiraj s kravinama, ty za 2300 nejezdi. Takovej Prouza... Kdyby dobre nasel...

Zacinal jsem v roce 2011, placenej za km, 13-14000 cistyho na ucet, asi 15-16000 hrubyho? Zbytek byl na ruku. Posledni rok to delalo v prumeru 35000/mesic. Prace po-pa. Kdyz jsem chtel dva tydny volno, vzdy jsem planoval at nejsou oba v jednom mesici. Nedej boze marodit nebo chtit resit hypo a bydlet ve svym.
V roce 2014 jsem sel ven, jazyk nula a ja byl mlady ucho s mlikem na brade, vsichni tam na me cekali samozrejme. Zaklad 1950 brutto plus dietty/priplatky. Vychazelo to +/-2000 netto. Rozkoukat, rozmluvit a jinam, kde jsem do dnes. Dnes se pohybuju kolem 3700 brutto plus diety ale nespim v tom, jezdim kazdej den domu, tak je to mala castka za diety. A stale jsou firmy co plati lip, jen nemaj inzeraty s poptavkou na FB.

Letos zacal v D kamarad. Zacinal v roce 2016, mel zaklad 12000 na ucet, komplet 44000. V roce 2021 kdyz koncil, 17000, komplet 46000. Jeho nemcina nula nic, na skole mel anglictinu. Vzal praci kde ma cesky dispo, spoustu ceskych kolegu, takze se na vse dopta cesky. Nastupak 2600brutto plus diety/priplatky. Nekdy muze kazdy den domu, nekdy to nevyjde celej tejden. Sakum prask, novacek v nemecku bez jazyka +/- 2400 netto, podle toho kolikrat jede domu, polovicni dieta ten den.

Ano je to jen o trochu vic nez mas ty, ale o kus vic nez mel predtim, navic chce brzo bydlet a i Prouza to nekdy ve svych zacatcich tady na TF zminoval, ze kvuli malymu zakladu nebylo jednoduchy poresit hypo. Zaroven je to min nez Didi a o hektar min nez Prouza. Jenze ty a Didi jste u svych firem uz dlouho. A co si budem, vyplata od Didi a Prouzice neni v CR bezny standart a je to dost neco za neco, bud 27 dni v praci nebo 60 tun legal. Ale jsem rad ze, ze uz i u nas si jde slusne vydelat. 55 co mas ty je pekny. Platit nas driv trosku lip, asi bych taky neodesel a frfnal stejne jako ty. Pamatuju si jak spousta ridicu machrovala na parkovisti jak jezdi za 2000e, kurz v ty dobe 27. No a ja si vzpomel na svych 35, uz z principu jsem jim neveril, nechtel jsem si pripustit, ze jsem vlastne vul, kterej dela dost pod cenou. Nezbylo mi nic jinyho nez se presvedcit sam.

Kdyz jsi marodil s kolenem, taky jsi byl doma prvnich 6 tydnu za 100% a pak za 70%? Ja to tak mel, uraz v cr, odvezla me rychla do nemocnice, vytahali krev z kolene a obednejte se k ortopedovi, upozornuju ze jsem bez berli neudelal ani krok, a vykopli me ven at si zaridim odvoz. V pondeli jsem zacal obvolavat ortopedy, bez sance, nezajimalo je, ze neudelam ani krok. Takze jeste ten den hura do nemecka, bez objednani. Vysetrili me s tim, ze mam zajiz na magnetickou rezonanci at vedi vic. Sef me jeste ten den objednal na 17:30. Ve ctvrtek jsem byl znovu u ortopeda s vysledkama a detajlni zpravou co a jak dal, natrzenej krizak doporucena lecba, po osmi tydnech jsem se vracel do prace, uplne stejne jako u nas prece, na druhym koleni mam plastiku krizaku, takze to muzu porovnat. Do dnes mi to mi kamaradi fotbalisti neveri, ty videli magnetickou rezonanci maximalne v ordinaci. A ze tech kolenaru znam.

Neni to jen o penezich, ale dame par cisel, prepoctu na piva a strihani vlasu. Jak to mas rad.

Kurz eura k dnesku ve smenarne kde menim: 24,55

Pilsner urquell, cena za litr.

Nemecko: 1.7x24.55=41.735Kc
CR: 45,80Kc

Osobne piju nemecky pivo, pomer cena/vykon mi prijde lepsi. Takze pro me ceny pilsnera hodne orientacni, zdroj google. Ale par znamych plzen v nemecku opravdu kupuje.

Strihani, tady to bude tezky, skoro 20 let se striham sam, takze opet info z netu, u nas docela rostrel od 120Kc po litr nekde v barberu. Takze pansky strih 200Kc, muze byt? V D v roce 2015 pansky strih prumer 15-18eur. Dnes bych rekl,ze to
bude 30-35eur. Kdo ma presnejsi info sup sem s tim.

Nemecko: 35x24.55=859.25Kc
CR: 200Kc

Jozin: 55000
Pivo: 1200.8L
Strihani: 275x

Prouza: 90000
Pivo: 1855.6L
Strihani: 450x

Kamos:58900
Pivo: 1412,5L
Strihani: 68.5x

Ja: 71600
Pivo: 1716.5L
Strihani:83x

A co z toho vypliva? Bud musis brat jako Prouza aby sis koupil vic piv nebo muzes delat a nakupovat v nemecku. Se strihanim jsme dostali na frak, o tom zadna, ale. Komu proboha tak rychle rostou vlasy, ze by musel jit vickrat jak jednou,dvakrat za mesic? Pokud musis chodit casteji, doporucuju kontaktovat vyrobce paruk a vydelas mozna vic. Navic budes milovanej u onko pacientu. Druhy ale, vetsina pendleru vyuziva sluzby doma. Stejne tak nemci bydlici v prihranici jezdi k nam za sluzbama.

Jeste moje paska a jen blbe nekrafu. Nejsem ve firme co plati nadstandartne. Je z brezna, bylo 23 pracovnich dni, ja odpracoval 19 a 5 dni dovoleny, na dovoleny jsem vzdy bitej pac pocitaj jen 8h sichtu a minus dieta plus teda UG 10e/den, diety mam 12e/den


Obrázek

Takze bych neporovnaval tvych 55000 a 2300, pac to tam ma kdejakej tocvolant, co pri pohovoru zvladl dokazat ze reaguje aspon na rosviceny svetlo a dispo ma jistotu, ze po odemknuti auta dalkou a rozsviceni svetla v aute tam zalitne jak mura na zarovku. Mel by jsi to porovnat spis semnou, "proste mazak s mazakem", ale ja jezdim jen regional a ne tak dlouho jako ty, takze to taky neni uplne presny.

Chapu ze casto narazis na rozdil zit s 55 000 platem u nas a v D. Jenze lidi tam zijou i s mensim platem a zijou.

Rad zjistim co mi unika, co se treba me a kamosovi nevyplati, podle jakych meritek to beres. Chapu, ze pro tebe to neni, bydlis daleko, bydleni vyreseny, na pivo je, bawor stejne vic stoji nez jezdi, takze no stress, ale ne kazdej uz je zajistenej.

Neber to jako nejakej utok, TF aktivne sleduju od roku 09/10 a semtam na tebe narazim na FB, jen me zajima odpoved bud tvoje, nebo ostatnich.
pon čer 20, 2022 1:56 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Napsáno dobře. U nás se pořád míchají hrušky s jabkama. Dělají to naší šéfové, děláme to my řidiči. My většinou řekneme cílovou částku, ale kolik je s ní plat a kolik to ostatní.? Já se dostal na slušný plat vlastně až od února, kdy zavedli pro nás tu minimální mzdu. Teď by se dalo říct, že jsem spokojený. Před pár lety byl u nás inzerát, diety nad rámec mzdy.? No jako Joo, měli jsme 140% diety, ale ten plat byl víceméně smutný. V součtu ano za měsíc to dělalo cca 2400e, ale stejně bych i tehdy raději bral 2000e plat a 400e diet. No a to máme minimální mzdu, za kterou snad v Německu žádný řidič nejezdí. Za ty hodiny, dny a všechen ten čas strávený v boudě, jsme stejně pořád hodně pozadu.
pon čer 20, 2022 6:58 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Jo a prosím tě, to německé pivo. Zatím jedno z mála co občas koupím v akci je Beck. Normálně stojí 0,87e což je oproti Plzni, která stojí 0.96e minimální rozdíl a je jako i pitelné. Jinak jsem z těch spousta vzorků, co jsem tu vyzkoušel za ty roky, žádnému na chuť nepřišel.🤔 To je jako argus, kteří někteří chválí a pro mě to je taková pomsta pivovaru.😀
pon čer 20, 2022 7:06 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Já kupuju v DDR piva,getrankemarket,beeru menší pivovarary.nekupuji fax Beck atd.bwru akce za půl e se dá koupit.Nemci mají jiné pivo než my neříkám horsi lepší,jiné.v Polska lopu Tyskie nebo zyviec
pon čer 20, 2022 7:22 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Jožin má čelo až na záda tak počitám zejtra bere německej arbeitsamt útokem :lol:

Jinak máš pravdu no, ti co sou u hranic, můžou využít obou výhod a taky je důležitý, v jakym stavu se vrátíš po šichtě, já sem v pátek KO, dám jedno a sotva ho dopiju, z unie se vrátíš odpočatej :think:

Mlikař, kde tam jezdiš? Žeby mlíko u Goldsteiga?
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon čer 20, 2022 7:48 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Prouza, ty jsi chlap, kterého tu máme svým způsobem všichni rádi. Jsi ještě mladý, plný síly, ale i tak to nepřeháněj. Jak jsi psal psal od 5h do 23h. Kolik naspíš? 5h denně. Pamatuj, ono se to nasčítává. Taky jsem si myslel, že jsem ve tvých letech nezničitelný a každý ať si říká co chce. Dneska před padesátkou se mi už to tak nejeví.
pon čer 20, 2022 8:01 pm

mlikar
Příspěvky: 24
Registrován: ned dub 09, 2017 12:41 am

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

didi píše:
pon čer 20, 2022 7:06 pm
Jo a prosím tě, to německé pivo. Zatím jedno z mála co občas koupím v akci je Beck. Normálně stojí 0,87e což je oproti Plzni, která stojí 0.96e minimální rozdíl a je jako i pitelné. Jinak jsem z těch spousta vzorků, co jsem tu vyzkoušel za ty roky, žádnému na chuť nepřišel.🤔 To je jako argus, kteří někteří chválí a pro mě to je taková pomsta pivovaru.😀
Za prvy, nejsem pivar, vzdy jsem sel tak nejak proti proudu, takze s rezervou. Ted piju teplyho kozla 12, protoze nekdo podcenil zasobovani. Asi jak pise Joza, maji jiny pivo, beck je jistota, ta neurazi. Ja beru v nettu schloss v 0.5L petkach, jsou dva druhy, ja beru tu co vypada jako moč a jeste jedno v plechu, ale jak uz to beru automaticky nevzpomenu si za nazev. Chce to trening na ty jejich piva, v praci casto dostavam mistni piva a dnes uz se to da :D hlavne ta opicka je o kus levnejsi.
Prouza88 píše:
pon čer 20, 2022 7:48 pm
Jožin má čelo až na záda tak počitám zejtra bere německej arbeitsamt útokem :lol:

Jinak máš pravdu no, ti co sou u hranic, můžou využít obou výhod a taky je důležitý, v jakym stavu se vrátíš po šichtě, já sem v pátek KO, dám jedno a sotva ho dopiju, z unie se vrátíš odpočatej :think:

Mlikař, kde tam jezdiš? Žeby mlíko u Goldsteiga?
O Goldsteigu vim jen z doslechu, uz par let te vyhlizim, obcas mi lezes do rajonu :D ale bohuzel jeste jsem nemel to stesti.

Edit: teda co jezdis se drevem, ale to uz par let asi bude ne :D
pon čer 20, 2022 8:15 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

No a ještě k těm mzdám. Můj dobrý kamarád u nás zkončil a šel jezdit na vnitro, max Slovensko. Minulý týden jsme byli na pivko, tak jsem jako zvědavý chlap sondoval výplatu. Tak mi ji ukázal. 20 šichet 48000kč čistá na pásce s cz dietou a + 70e za dva Slovenska. Za cca 210h to je dobrý. To je tam dva měsíce. Za mě dobrý? Dodatek=cisterna ADR
pon čer 20, 2022 8:22 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

No tak to nic, ještě v plastu? To nebrat. Utrpení to pít, vlastní zkušenost.😀
pon čer 20, 2022 8:33 pm

mlikar
Příspěvky: 24
Registrován: ned dub 09, 2017 12:41 am

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

didi píše:
pon čer 20, 2022 8:22 pm
No a ještě k těm mzdám. Můj dobrý kamarád u nás zkončil a šel jezdit na vnitro, max Slovensko. Minulý týden jsme byli na pivko, tak jsem jako zvědavý chlap sondoval výplatu. Tak mi ji ukázal. 20 šichet 48000kč čistá na pásce s cz dietou a + 70e za dva Slovenska. Za cca 210h to je dobrý. To je tam dva měsíce. Za mě dobrý? Dodatek=cisterna ADR
Jo to uz je zajimavy, ono to prece jenom jednou pujde.
didi píše:
pon čer 20, 2022 8:33 pm
No tak to nic, ještě v plastu? To nebrat. Utrpení to pít, vlastní zkušenost.😀
Tusil jsem, ze moje rady nepadnou na urodnou pudu :D
didi píše:
pon čer 20, 2022 8:01 pm
Prouza, ty jsi chlap, kterého tu máme svým způsobem všichni rádi. Jsi ještě mladý, plný síly, ale i tak to nepřeháněj. Jak jsi psal psal od 5h do 23h. Kolik naspíš? 5h denně. Pamatuj, ono se to nasčítává. Taky jsem si myslel, že jsem ve tvých letech nezničitelný a každý ať si říká co chce. Dneska před padesátkou se mi už to tak nejeví.
Prouzo, tenhle pan ma pravdu, jsme stejnej rocnik a mohl bych vypravet. Dnes uz me zajima jen to, at domu dojedu v klidu a nejsem strhanej a muzu se venovat tomu co me bavi.

Edit: a to nemusim cekat ani pred padesatku :D
Edit2: stejnej rocnik jako Prouza
Naposledy upravil(a) mlikar dne pon čer 20, 2022 8:53 pm, celkem upraveno 1 x.
pon čer 20, 2022 8:42 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

No jo už dávám nohu s plynu, bývalo hůř :lol: Se dřevem táhnu třetí rok, nic moc.. Nerad někomu lezu do zelí, taky to nemam rád ale když tě pošlou, co naděláš :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon čer 20, 2022 8:50 pm

mlikar
Příspěvky: 24
Registrován: ned dub 09, 2017 12:41 am

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Prouza88 píše:
pon čer 20, 2022 8:50 pm
No jo už dávám nohu s plynu, bývalo hůř :lol: Se dřevem táhnu třetí rok, nic moc.. Nerad někomu lezu do zelí, taky to nemam rád ale když tě pošlou, co naděláš :think:
Do zeli ne, jen se obcas pohybujem ve stejnym okrese :D prece jen, ja drivi nenalozim a ty mliko mezi klanice taky nedas :D
pon čer 20, 2022 8:54 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů