Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

V klidu , člověk až při rozvodu zjistí co má nebo spíše nemá.barak mám hodnotu neřeším až natáhnu kopyta aj stará, děti ho určitě prodají nejsou schopni traktorem posekat zahradu ani..
sob čer 11, 2022 2:22 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3409
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Prouza88: pokud nejsi spekulant s nemovistostmi tak prostě bydlíš a spláciš, dokud nedáš poslední splátku pořád "jen" bydlíš a spláciš. Pokud bys zítra splatil a pozítří prodal za 4 mega, kde budeš bydlet? Za půlroku sešeneš podobný (protože v nájmu dlouhodobě s rodinou nechceš být) ale připlatíš, takže bys vlastně prodělal. Ale abych ty hypo jen nehejtoval, tak jak to máš ty je rozumná cesta k vlastnímu bydlení..já psal o lidech co ani nemají nadstanardní příjmy, ani neví jestli za rok ještě budou mít práci (možná na podzim), ale je jim 30 a můžou 30 let splácet..a voto tady jde..faktor času a nepředvídaných událostí. Znám jednoho mladýho realiťáka který má barák v Brně u Príglu, normální chalupa, pěkná, 10 let zpět se to dalo pořídit ve "starých penězích" tak za 5 mega, v podstatě to nemá ani v obci (kousek u dálnice), furt všechno řešíš autem, každý prd...a teď ta hlavní, v katastru má zástavu za hypo a se vším příslušenstvím (budoucí poheldávky atd) okolo 70 mega, v podstatě má kouli na noze, doma není páč nahání neustále další klienty které by natlačil do hypotéky nebo jim prodal předražený byt..zatím mu to funguje..má na to ještě 40 let.
sob čer 11, 2022 5:38 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Me by zajímalo, kde se vzala ta teorie, že ti banka sebere barák, který más na hypotéku. To je představa, jako bys dělal v Temelíně, zakopl o schod, opřel se o špatné tlačítko a vyhodil ho tim do vzduchu. Že banka "sebere" někomu barák je úplně ta krajní, extrémní varianta a je k tomu potřeba totalne retardovany klient. Nikomu normálnímu se to stát nemůže.
Modelová situace. Před 10 lety jsem si vzal hypo 1.5 Mega na barák. 500 jsem měl svojich. Splatil jsem do teď 400 000. Barák má teď hodnotu těch 5 Mega. Nemám teď ani korunu a mít nebudu. Oznamuji to bance a dávám inzerát prodám dům za 4,7, at je to rychle. Dům je prodaný. Bance dávám 1,1 Mega plus nějaké procento za předčasné splacení úvěru. Zůstává mi cca 3.5 milionu. Kupuju menší byt za cash. To je celé.

Kdo si bral hypo ve zlaté době úroků pod 2% s dlouhou fixaci, tak je dnes vysmátý.
sob čer 11, 2022 7:53 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3409
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Pavell: máš pravdu, že hypoteční banka je až ta poslední kdo by ti barák sebral. Funguje to jinak, 1. verze banka ti dejme tomu po třech nezaplacených splátkách zesplatní celou hypotéku i s chlupama, bydlíš dál, pro banku to skoro končí, pohledávku za tebou, jako fyzickou osobou (!!!) začlení do portfolia pohledávek, tyto pohledávky prodává nejvýši nabídce, dejme tomu v objemu 50-100 milionu. Pak se ti ozve realitka většinou pracuje pro fond se sídlem na Kypru a dostáváš tvrdé ultimáta. 2.verze nejčastější, začneš lepit splátky z krátkodobých úvěrů za likvidační úrok, takzv dluhová past, pak se to dělí na ty co vstoupí do os. bankrotu a na ty, kterým exekutor hodí do kú dražební vyhlášku, o barák přijdeš v dražbě, přičemž výnos se dělí mezi zástavního věřitele a exekutora (pouze jeho úkony). V případě os. bankrotu hypotéku vypoví insol. správce a nemovitost přechází do stavu viz verze 1.
Rozumná hypotéka není problém pokud jsou tam zadní vrátka jak píšeš ty....pro tyto klienty byla původně myšlena, tzn. střední třídu ve středním věku jako v životě druhá nemovitost. Globální lichváři pomocí brainwashingu a za nevšímavosti politiků natáhli do hypotéky úplné negramoty a zadělali na velký průser.
sob čer 11, 2022 9:41 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Tak to nefunguje. Hypotéku mám teď čtvrtou, docela se o ten systém zajímám...
Ve smlouvě máš možnost X měsíců odložení splátek, kdy platíš jen úroky. Pak máš pojištění proti neschopnosti splácet. Invalidita, smrt, pracak atd. Pak máš možnost rozpuštění splátek do maximální možné délky, tj do 65 let. No a pak to můžeš vždycky prodat.

Základem je komunikace s bankou. Vždy mi vyšli vstříc i nad rámec smlouvy. Fakt to nejsou žádní supi, co čekají na tvou chybu.

Chápu ale, že ty spíš upozorňujes na to, že hypo mají lidi, co by neměli dostat půjčku ani 2 litry. Hypo na krev, další půjčky na spotřební elektroniku, nic moc v hlavě... Jo to je problém. Když s tím ale umíš zacházet, je to skvělý nástroj.
sob čer 11, 2022 9:57 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3409
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Pavell: no já jsem to napsal zjednodušeně o těch, co to mají nakrev a vlastně ani banka s tím problém neměla, nikdo nepočítal s covidem, válkou a inflací co zvedne urokové sazby... Bylo by zajímavé namodeovat co se stane při mixu inflace nad 20% a nezaměstnanosti 10%..zatím se všichni utěšují, že inflace je poptávková a je minimální nezaměstnanost...ale to je podle mě tím, že se tiskly prachy a ty je potřeba utratit (někde zafinancovat cokoli) prodávají se i psí boudy v záplavové oblasti, materiál se nakupuje do zásoby atd...ale jenoho dne přijde bod zvratu, "černý pátek" a zmrzne nám úsměv na rtu, stejně tak jako klientům Sberbank....zajímalo by mě z čeho se vyplatí pojištění vkladů, když ty peníze v podstatě neexistují, jsou sice deklarované, ale jakou budou mít prioritu vyplacení při globálním krachu? I když dostaneš pojistku z vkladu druhý den z toho bude půlka, třetí den čtvrtka... atd. Peníze prostě nejsou kryté zlatem, teď už ani přidanou hodnotou práce, nemůžou... jsou prostě jen natištěné, (generované nuly a jedničky na bankovních servrech), servery jednoho dne vypnou, to je prostě zákonité resp. pokud neudělají měnovou reformu, ale oni nechtějí nic udělat..jen tisknout a utrácet a velice pomalu zvedat úrokovou míru..
sob čer 11, 2022 10:31 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Přišla první výplata kdy jsem odjezdil v měsíci 27 dní a doplatek do minimální mzdy je za tři týdny, vždy měsíc pozpátku. No, jako dobrý, ale stejně na nás zase vymysleli habaďůru. Presčasové hodiny nacpali do kolektivních prémií a ty spolu s doplatkem minimální mzdy nedávají do průměru na dovolenou.🤔 Průměr na dovolenou se přece vypočítává za každé čtvrtletí, hrubá mzda za ty tři měsíce, děleno počtem odpracovaných hodin. No pravděpodobně našli skulinku, která to umožňuje.
Obrázek
K tomu 950 euro diety. Takže spokojenost, snad to vydrží.
ned čer 19, 2022 8:25 am

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

didiho výplata

Příspěvek

Chválím didi výplatu, ale poprosím pána 153, zda by nenapsal, jestli je, podle něj, možné, že by se z části příjmu nevypočítávala dovolená. Prostě se mi to nechce zdát.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
ned čer 19, 2022 12:03 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

No mě právě taky nee. Byl jsem na mzdovce se poptat a v podstatě jsem se ničeho nedopátral. No odboráři slíbili, že to ošefuji. Proto jsem to tady hodil a čekám přesně na názor 153, co On na to? Právě, že za rok to udělá dost peněz. Když vemu státní svátky, 25 dní dovolené + se z toho odvíjejí i příplatky.
ned čer 19, 2022 12:20 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Já brak 55 čistá jezdim plachta z cz ldo cz, víkendy doma téměř všechny,kolega měl 60(silnější auto) a třetí i s důchodem 80:-).u nás to je celkově samý stary cyp žádného mladíka tu nepotakas.
ned čer 19, 2022 2:23 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Tak já se taky "pochlubím" 8) Teda spíš tím, že to mám jednodušší, na didiho holt nemam :oops: :mrgreen:
Obrázek
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned čer 19, 2022 3:38 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

No tak to je výplatní páska. To se nemáš ani nad čím rozčilovat.😀 Z toho nevyplývá nic. Cifra je na ní, ale hezká.
ned čer 19, 2022 4:05 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

Dobře skoro jak naší důchodci na firmě:-).zeptám se naopak má nějaky smysl jít do Německa dnes za 2300 e?? určitě nemá
ned čer 19, 2022 6:06 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 12:34 pm, celkem upraveno 1 x.
ned čer 19, 2022 7:39 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Mzda řidiče

Příspěvek

DODK je 25minut kontrola vozidla denně. No odjeto jsem měl cca 7000km, odpracovaná jedna sobota. Byl to slabší měsíc. Normálně mám tak cca 9-10tis. No není každý měsíc posvícení. Přesčasové hodiny začli takto dávat od února. Právě proto jsem byl na mzdovce za holkama co tato kolonka znamená. No a k těm třem týdnům co jsem byl doma. Třicet hodin mám schovaných, do konce měsíce ještě snad 100 minimálně udělám a jsem domluvený ať mi tam dá 5-6dní dovolené. No odcházet určitě nehodlám, jen je fajn vědět. Až budu s naším odborářem tak se ho na to zeptám, co a jak. Dík moc. 👍
ned čer 19, 2022 8:21 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot], Stralis 4P2 a 32 hostů