Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: poplatky tahač Finsko do CZ

Příspěvek

tak už jsem zpět, tahač je doma. cesta tam letecky z Prahy do Helsinek paráda, krásné letiště v Helsinkách, hotel taky super. pivo malé 8 eček :D
Cesta tahačem už tak bomba nebyla, terminál v Helsinkách hrůza, to sem si myslel že jsou dávno někde jinde, žádné služby pro šoféry, to město tam kolem takový divný, málem si tam není kde co koupit na jídlo, teda něco normálního.

Trajekt dobrý až na ty manévry kolem, poprvé je poprvé, jídlo pití za 30Eur v ceně to je fajn. Cesta po estonsku ještě ušla, trefili jsme dobrou pumpu na pauzu, čistá sprcha, občerstvení taky fajn, to by šlo. Ty cesty pak do Polska, no nevím, vyjetý koleje, než dovezu auto dom tak bude rozhrkaný na sračku. Manýry s mýtným otravný pro neznalého jsem nějak zvládl, polský bylo nejhorší, ale vše vyřešeno. Kdybych měl ještě něco takovýho opakovat tak beru trajekt Hanko Gdynia, to by vyšlo líp po všech stránkách, hlavně na pohodu

Ve finsku pěkná příroda, lesy, jezera co sem trochu viděl, ale asi bych to tam nedal tak dlouho mít zimu, když jsme přiletěli tak byla na letišti největší fronta na Tenerife, fini se letěli ohřát :D

no a ty kombinovaný soupravy taky bomba, akorát by mě zajímalo jak s tím jezdí když sněží
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

na těch cestách mezi městy by se dalo letět osobákem v pohodě třeba 130-150, fin co nás vezl z letiště 130km mladej kluk, jel celou cestu 90 podle předpisů, to nepochopíš, v lese by se to dalo fakt rozkulit, nikde nikdo a oni 90, jsou jinak naučení asi
Naposledy upravil(a) vašek dne sob bře 26, 2022 6:53 pm, celkem upraveno 1 x.
sob bře 26, 2022 6:31 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: poplatky tahač Finsko do CZ

Příspěvek

Aká je to spoločnosť Hanko-Gdynia? Ja som skúšal nájsť na nete trajekt z Fínska do Poľska a nenašiel som nič.

S tými 25m súpravami sa jazdí rovnako ako s bežným návesom (prívesom) nič extra na tom nieje, ani v zime. U nás vo firme je to v zime s nimi na hovno, lebo väčšina nasich low-cost tahacov a návesov nieje robená na zimu, ale taky Fín, alebo Švéd čo má auto a náves (príves) robený na zimu je na tom v pohode. Zvykneš si na to ľahko.

Čo ste kúpili, ťahač 6 krát 2 ?
sob bře 26, 2022 6:50 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: poplatky tahač Finsko do CZ

Příspěvek

6x2 renaulta T460, uklidňoval mě že s tím tahali jen jeden návěs s kartonama :D

https://www.freightlink.cz/p%C5%99%C3%ADstavy/hanko

a za celou dobu jsem tam neviděl ani jeden cz nebo sk kamion.... asi už vše vozí poláci
sob bře 26, 2022 6:57 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: poplatky tahač Finsko do CZ

Příspěvek

Fínsko nepoznám, ale vo Švédsku, Nórsku a Dánsku uvidieť Renault 6/2 nieje časté. Je to dost možné, že auto ťahalo len jeden náves.
sob bře 26, 2022 7:05 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: poplatky tahač Finsko do CZ

Příspěvek

460tka a celková hmotnost soupravy v tp 68t :D
sob bře 26, 2022 7:11 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 9 hostů