Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Napsal jsi to podobne...oni maji smulu,kdyz to tak vezmes.prumysl tam kvete,vkazde dire neco vyrabeji,poptavka-nabidka,furt je co vozit,aut nakoupily miliardy,a dal?dosla ukrajina,ridici,a ceny domrdali uplne..jinak by se meli fakt dobre.myslim ridici v polsku.
čtv lis 11, 2021 9:29 pm

mr65
Příspěvky: 167
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

No, začalo to tak, že ten chlapík oslovil mně, že prý kolik si teď vydělám v ČR jako řidič kamionu. Říkám mu že to je různé, za peníze, které dá řidiči majitel dopravy v nějaké díře na Moravě, by Pražák nevstal z postele. A on povídá - v Polsku to samé, na východě maji zájem o práci Ukrajinci a Bělorusové, tam má šofér o 1.500-2.000 zl méně než tady na západě, ale prý mu německá firma s pobočkou v Polsku, pro kterou jezdí, dobře platí. Mně to bylo úplně jedno a v podstatě mně to ani nezajímalo, zarazil mě až s tou nabídkou na každodenní točku do Maďarska za 12 tisíc zl, nebo 2.600 €, ale jinak to mám na háku, vydělám si dost, jsem každý den doma a do důchodu chvilka.
pát lis 12, 2021 8:53 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4463
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

to mr65: No trochu přemýšlej. Každodenní točka do Maďarska. Jsou to 3 státy PL,(kousek CZ nepočítám i když možná je taky důležitý) SK, HU. 1000km denně. Ano ve dvojce, ale stejně. Je to 500km na každého. V 500 je takový průměr na den pro jednoho. To máš 8hod dva to máš už 16hod, i kdyby hodinu na vykládce, nakládce už jsi na 18ti hodinách. A toto absolvovat denně???? Takže tam bude nějaké velkéééé ALE. Tak to bude hledání jen nějakého blbce, který to zkusí.
Známý taky zkusil denně stabilku z Pardubic-Lipsko-Pardubice. S tím, že bude denně doma. Po 14ti dnech to vzdal, neb 15hod legálního výkonu mu nestačilo. :D :D :D :D Doma se vůbec nestavil. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát lis 12, 2021 9:53 am

mr65
Příspěvky: 167
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

No to je jasné, hrozná otročina, nedělal bych to za žádné peníze, protože bych to nedal.. Úplně mi stačí jet občas na otočku Polsko, 11-12 hodin v práci a mám toho plné zuby
pát lis 12, 2021 3:50 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Řidičů je málo. Za současných podmínek, nejen mzdových, jich víc prostě nebude. Sof to tu psal hodněkrát. Češi se některým firmám přestanou vyplácet. Protože chtějí být doma apod. Bude to jak v německu, domácí jen na vnitru či kolem komína. Na firmě už máme cca 30 ridičů ze zemí byvaleho SSSR. Bavím se s jedním a je celý měsíc někde venku a má 53 se vším všudy. Čech by za ty peníze v kabině 4 víkendy nebyl. UA řidiče neseženete už. A co jsem četl plány nové vlády, tak chce otevřít pracovní trh pro lidi z východu. Takže u nás všechno na kurvu zdražuje a mzdy budou stagnovat nebo pujdou dolu protože mongol za to dělat bude. Před 3 roky bylo na firmě 240 velkých aut. Dnes jich je necelých 190 a ve 30ti sedí cizinci. To je ubytek znatelný, a lepší to nebude. Prý se chystá nějaký přidání, bo češi pičujou ....

Pokud zde někdo tvrdí že řidičů je dost, tak jich muže 30 přivézt. Firma mu da za každěho 30tis...... na rok si muže hodit kopyta nahoru...... A nebo je může zaměstnat, dát každemu 50 zaklad jak většina huláká Facebooku že za mín by nedělali, a po třech mesících mi může ukázat jak mu to (ne)vychází finančně.

Já osobně čekám jak nás skopci zase zavřou a očkování, testy a hovna, tak se na celý ježdění ven vyseru.... dávám tomu do vánoc :D
pát lis 12, 2021 4:09 pm

mr65
Příspěvky: 167
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Nedokážu posoudit, jestli je řidičů málo, ale sehnat se dají, naše firma jich za posledních pár měsíců přijala asi 45 ( C+E, vnitro i MKD ). Je to o podmínkách, jaké firmy nabízí a jestli je pak dodrží. Teď jsou nově ve volných místech nabídky M+L logistik, závoz Penny a Lidlu. Je to makačka, sám si nakládáš i skládáš, ale budiž. Oni v tom inzerátu nabízí 30-40 čistého. Co to je ? Kdybych hledal práci, tak tam ani nevolám a rovnou mně to odradí. Kdyby napsali : 2.000 čistého za směnu, o víkendu 2.500, vše na pásce, tak už by se o tom dalo i uvažovat. Nebo když nějaká firma hledá řidiče na MKD a nabízí 38-42 se vším všudy. Pokud tam někdo nastoupí a za tyhle peníze dělá, jeho hloupost, je spousta firem, které ti za stejnou práci dají o 10-15 tisíc víc. Výběr je velký. A že v neděli večer pojedeš do práce místo třeba 30 km 150? No a co?

Hele, teď trochu obočím, tohle vlákno čte asi dost lidí, třeba má někdo zkušenost :
Jaké jsou pokuty u nás a v Německu, když se jede ve dvojce a jeden z řidičů spí během jízdy na posteli a chytí je policajti ?
pát lis 12, 2021 4:51 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4463
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

to mr65: To by ti asi kolega 153 dokázal vypátrat, ale co jsem koukal, tak je to poslední dobou běžná praxe. Řidiči ani se pořádně nevymění, a už druhý leží v kanafasu. No není se taky čemu divit. Když není žalobce, není soudce.(v noci nepotkáš policajta na cestě).
Jinak k tématu, Lidí je stále dost. Nemohu si pomoci. Teď co automotive omezuje výrobu, nechává lidi doma, tak lidi co utekli od volantu do fabriky, se hlásí ve velkém alespoň na brigády. Nevím jak je firma platí, ale dnes když si otevřeš pusu, hned mají řešení v podobě brigádníka, kterého dovezou k autu, tebe odvezou a ten člověk jezdí jak si firma představuje. Až se kolikrát divým, když na HPP tyto výmrdy nechtěli jezdit, tak teď ani nepípnou a skáčou jak dispo píská. :wall: :wall: :wall:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát lis 12, 2021 5:43 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Robím v poľskej firme, s Poliakmi. Poliak zarobí 100eur čistého za 24hodín. Výplata chodí rozdelená na dve časti, minimálny základ plus diety. A ten minimálny základ je cca 450eur čistého. To je bez príplatkou na deti. Neviem koľko je to v zlotých. Poliaci nastupujú do práce v Štetíne. Odtiaľ idú osobným firemným autom ku svojím kamiónom a zo Štetína sa im ráta plat. Do Štetína sa musia dopraviť sami. Robí u nás Poliak, ktorý býva až za Krakowom. Do Štetína to má cca 750km. To musí prejst svojím autom, za svoje peniaze. Robí turnus dva plus jeden týždeň. Pýtal som sa ho, prečo si nenájde niečo pri Krakowe, či sa mu oplati toľko cestovat. Vravel, že tam je to s prácou slabé, že pre šoferov tam niesu dobré firmy.

Poľsko je veľká krajina a rozdiel medzi západom (blízko Nemecka) a východom bude veľký.
—————————————————
mr64, dobre spolupracujúca dvojka za spanie na posteli počas jazdy nikdy nedostane pokutu. Šofér spiaceho zobudí… tam nieje žiadny problém. Naopak, ak šoféri počas jazdy spia na posteli, je to len dobre. Len hlupák policajt by im dal za to pokutu, naopak, mal by ich pochváliť. Dvojka je náročné a ťažke jazdenie. 21 hodín práce a 9hodin pauzy. Vo dvojke som jazdil dlho a bola to jedna z najťažsích robôt akú som robil. A ako už bolo písané, policajti v noci spia. Kamióny nikto nekontroluje.
————————————————-
wckr to dobre napísal, vy čo vravíte, že šoferov je dosť, môžte ich dohadzovat do firiem. Skoro každa veľká firma ponúka za šoféra slušnú odmenu. Aj u nás. Len, ten šofér musí vydržat aspoň pol roka bez prúserov. Odmena bude vyplatená az po pol roku.
pát lis 12, 2021 7:06 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4463
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

to wckr: Možná máte místo 240aut 190, ale dalších 150aut zaměstnáváte smluvně. To je dnešní hit. Smluvní dopravce Čsad s.r.o. Toto taky nechápu. Když se zeptám nějakého takového řidiče, proč nejezdí přímo u Čsad s.r.o., tak mi odpoví že u molochu by nikdy nedělal a neživil všechny ty lidi v kanclu a že nebude jen číslo. Tak mu řeknu, že takhle živí všechny ty lidi v kanclu+ ještě svého šéfa,jeho rodinu a koně co má za barákem. Tam vždy rozhovor končí. :)
To sof: Dělat dohazovače, není můj šálek kávy. Na to musí mít člověk taky žaludek. Jednou mi kolega povídal, jak přitáhl nějakého známého do firmy, samo sebou firma se k němu chovala jak k psovi, aby nemuseli vyplácet bonus ale držkovou dostal řidič co toho člověka přitáhl do firmy. A to nemluvím o tom že každý kdo se takto nechá lapit, chce podíl na té odměně.
Až nějaká firma zkrachuje z důvodu nedostatku řidičů, tak se zde omluvím a veřejně přiznám, že je nedostatek řidičů.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát lis 12, 2021 8:09 pm

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Sof, ten základní plat to je u vás fakt výhra. Celkem mě to zaujalo. Je to bajočko +- pár korun 450e=2025zl=11340kč, ale diety máte bohovské.🤔
pát lis 12, 2021 8:33 pm

Mareczek
Příspěvky: 424
Registrován: čtv úno 18, 2016 9:27 am
Bydliště: Karviná

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

když si vezmeš dovolenou anebo nemoc jsi v( perdeli) musíš vše řešit nějakou extrní pojistkou
sob lis 13, 2021 8:42 am

153
Příspěvky: 1144
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 2:56 pm, celkem upraveno 1 x.
sob lis 13, 2021 10:25 am

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Ježdění ve dvou má být zakázáno úplně.kabina je malá pro jednoho ne pro dva.je tam jeden volant,tak jeden člověk.horni postel vůbec nemají montovat,jen to překáží nic více.neni normální 20 h denně poslouchat kravál od motoru a pak dělat pauze přes den v poledne.otrocina,nic více.
sob lis 13, 2021 11:06 am

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

Přesně tak. Nechápu taky jak někdo může jezdit v dvojce. Celý den nakládat a celé noci jezdit. Pauzy přes den ve 40 stupních ve Španělsku. Takhle nějak si představuji Peklo pro řidiče.
Zijte dlouho a blaze.
sob lis 13, 2021 12:40 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Ridicu je dost?

Příspěvek

jose rabano píše:
sob lis 13, 2021 11:06 am
Ježdění ve dvou má být zakázáno úplně.kabina je malá pro jednoho ne pro dva.je tam jeden volant,tak jeden člověk.horni postel vůbec nemají montovat,jen to překáží nic více.neni normální 20 h denně poslouchat kravál od motoru a pak dělat pauze přes den v poledne.otrocina,nic více.
přesně , je to hnus .. :thumbud: :thumbud: :thumbud: zkusil sem to jednou v životě ...nikdy více :savle:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob lis 13, 2021 12:57 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů