Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

mr65
Příspěvky: 167
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Splněný sen - řidič kamionu....

Příspěvek

Ahoj, občas pročítám příspěvky na TRUCK-FORUM.cz, tak zkusím taky něco napsat... Po vojně jsem nastoupil do ČSAD jako řidič na sklápěčku Škoda 706 MTS, ovšem po necelém roce přešel na autobus a ten jsem řídil 29 let, linky okolo komína, pak dálkové, po revoluci mezinárodní a zájezdy, posledních 15 let MHD v Praze. Avšak dlouho, dlouho jsem snil o kamionu, být sám a v klidu zavřený v kabině a mít klid od lidí... V lednu mi bylo 50, tož jsem si řekl teď, nebo nikdy a našel si práci na tahači ( Volvo ) s návěsem, zatím z rodinných důvodů jen na vnitru a na noční, každý den doma. V šest večer sednu na kolo a jedu 8 minut do práce, tam mám naloženo - dle soupisky cca 3-5 tun, jedu do Brna, kde mně tak během hodiny a půl vyloží a naloží třetinu až polovinu návěsu, pokračuju do Jihlavy doložit a mažu do Prahy, okolo čtvrté ráno to zaparkuju u rampy, odevzdám papíry a valim do pelechu. Možná budou mít zkušení kamioňáci jiný názor, ale mně to přijde jako dost dobrá práce. Sice každý den to samé a jízda po D1, ale stejně... Sám jsem zvědavý, jestli budu časem hledat něco jiného... No jo, začátky byly krušné-bez praxe na tahači a doteď si nejsem jistý při couvání, ovšem tenhle kšeft , to je na couvání k rampě vysoká škola - v Brně plac jakž takž, ale v Jihlavě, to je dvorek jako dlaň a vozy u ramp tak blízko u sebe, že dveře kabiny otevřu sotva do půlky, couvá se do pravého úhlu mezi dvě auta, no a v Praze chuťovka ještě větší, napřed couvat doslova za roh a hned za ním opět do pravého úhlu mezi auta, dopředu se to natáhnout nedá, je tam pár metrů a svodidlo, fakt super...
Často tady šoféři diskutují o platu, myslím, že i s ním můžu být spokojený, dělám jen v pracovní dny, mám stabilní smluvní plat třicet čistého. A to nejlepší nakonec : Je to opravdu malá dopravní firma, majitel mi při nástupu řekl - tady máš zánovní auto, víš co a jak máš dělat a dále o tobě nechci vědět ani slyšet, ozvi se, jen když to bude skutečně nutné... A tak si v klidu dělám, nikdo se o mně nestará, já se o nikoho nestarám, když se mi chce, prohodím pár slov ze skladníkem a jinak pohoda. Takže tak... Zatím tedy - splněný sen...
stř kvě 20, 2015 5:23 am

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak hodně štěstí a gratulace, hlavně když jsi spokojený.
V kabině se výborně medituje a přemýšlí o životě :lol: Já bych měl trochu problém s nočními jízdami, nejsem zrovna noční střelec, raději v noci spím.
Jinak podmínky máš výborné, tak si ten flek hlídej, takových moc není.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
stř kvě 20, 2015 9:06 am

mr65
Příspěvky: 167
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

M.Z. :

Příspěvek

Díky za přání. Ano, zatím jsem spokojený, možná taky proto, že doteď nebyl žádný problém, během čtyř měsíců jsem na té naší slavné D1 chvíli popojížděl jen asi 3x, to vícekrát se mi povedlo nastavit na tempomatu u nákupního centra Chodov 85 a na pedál poprvé šlápnout až při sjíždění z dálnice v Brně. No a meditace v kabině... senza, užívám si to, popíjím kávičku, zapálím cígo, poslouchám rádio, prostě pohoda, to jako řidič autobusu jen tak nezažiješ...No a taky stále žasnu, např.z kopce se mi to rozjede na 90 a jiné kamiony mně předjíždí ( za chvíli je do kopce zase předjedu, protože těch pár tun auťák ani nepozná ), nebo se na rovině vedle mně dlouho sunou-jede jim to o kilák rychleji ( poraďte mi někdo, čeká se v té chvíli ode mně, že já zpomalím, vyruším tempomat a nechám je rychleji předjet ? )
stř kvě 20, 2015 1:26 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 18, 2020 3:37 pm, celkem upraveno 1 x.
stř kvě 20, 2015 6:35 pm

Uživatelský avatar
Nemeziss
Příspěvky: 899
Registrován: sob lis 29, 2008 11:21 pm
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvek

Sof, pokud někoho předjíždím, musím na to mít. Stane se, že to blbě odhadnu - tak uberu já a zařadím se zpět za toho co jsem ho chtěla přejdet. Nevidím důvod ubírat tomu, kdo tě předjíždí třeba 6km - to je blbej on - taky samozřejmě většinou uberu, ale ne kvůli němu, ale kvůli tomu že mi je skoro líto těch za ním. Já tedy nejezdím na tempomat, tak to mám jednodušší sundat nohu z plynu, ale i tak. To bych skoro nedělala nic jinýho, někteří (dost jedinců) jsou na to experti a musí tě přejdet i kdyby tím měli zablokovat dálnici na půl hodiny.

Jinak mr65, ten flek si drž. Fakt takovejch moc není. A uvidíš, zda se ti časem zachce ven :-)
"KDYŽ SE VÁM NĚCO NEPOVEDE, ZMĚŇTE DEFINICI ÚSPĚCHU ;-)"
Je lepší shořet, než vyhasnout..
stř kvě 20, 2015 8:00 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

presne jak pise nemezis,jak nekoho predjizdim v cemkoliv je treba na to mit a odhadnout situaci.Ja sice jezdim jen na tempomat,jizda ma je o to citelnejsi pro druhe.Vzdy mam napravu ve vzduchu jak jedu po lehku,z boku napis 500 a i tak se stane z v pulce kopce zacne nekdo s 410strasne bojovat,jen pro to ze to pustil na 120 a zrovna mu to zdechlo...Lidi myslim nasince,nemaji soudnost v tomto.
Neřeším...
stř kvě 20, 2015 8:17 pm

Uživatelský avatar
Nemeziss
Příspěvky: 899
Registrován: sob lis 29, 2008 11:21 pm
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvek

Jozine, já jezdím s nohou na podlaze, takže je to čitelné stejně jako tempomat - tady u MB 90km/h, předtím u Skanči byl omezovač na 85 a předtím sice jela 89, ale dala jsem Eko mód a to samé. Nevím, nějak jsem si na to zvykla a vyhovuje mi to..:-) a říkal kdysi kolega, že nechápe jak dokážu udržet stabilní rychlost (jezdilo se 86-87, ale auto jelo 90) bez tempomatu :-) ale máš pravdu, z kopce tě kdekdo vohulí ve 120 a pak se děsně diví, že mu to do kopce nejede..to jsem nikdy nepochopila - po rovině mu to jede pomaleji než mně, to ví, ale z kopce mě musí předjet proto abych ho pak mohla znova předjet :-D když je to baví.. a občas ta gestikulace..
"KDYŽ SE VÁM NĚCO NEPOVEDE, ZMĚŇTE DEFINICI ÚSPĚCHU ;-)"
Je lepší shořet, než vyhasnout..
stř kvě 20, 2015 8:30 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To te neboli noha z toho?jen se ptam.Zbytek nekomentuji o tom predjizdeni nasem atd.
Neřeším...
stř kvě 20, 2015 8:35 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne úte úno 18, 2020 3:36 pm, celkem upraveno 1 x.
stř kvě 20, 2015 10:28 pm

mr65
Příspěvky: 167
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Příspěvek

Díky všem za písmenka - které už jste napsali, nebo případně ještě napíšete.

Ještě k tomu předjíždění : Ať si každý jezdí jak chce, pokud mně při tom nesestřelí ze silnice. Asi jsou většinou placení od fůry, nebo od kilometru, tak šlapou kozlovi na krk, mně je úplně jedno, jestli přijedu ke skladu o půl hodiny dřív, nebo později. Ale jinak dobrý, uberu, nechám předjet... Alespoň občas...

Nemeziss : Ven už jsem jezdil - 10 let busem, ale to bylo poněkud o něčem jiném, v létě jsem většinou ležel někde na pláži, v zimě lyžoval v Alpách a ještě mně za to platili. Já pak taky zaplatil - rozpadem manželství...
Trávit dlouhou pauzu v kabině trucku na nějakém parkovišti by mi vůbec nevadilo, rád čtu, stáhl bych si do tabletu spoustu knih a byl bych spokojený, na Praze ani trochu nebazíruju, žiju v ní 15 let a nejraději ji mám, když ji vidím ve zpětném zrcátku, ovšem s čím bych měl asi psychický problém je to, že bych byl v práci minimálně o 100 % déle a dostal za to možná jen o nějakých 25 % víc, už jen proto, že s nějakými požadavky na druhou kartu, nebo magnet, by u mně tvrdě narazili, důchodu bych se rád dožil celý a zdravý...
Ale nikdy neříkej nikdy, takže uvidíme, uvidíme.
stř kvě 20, 2015 11:48 pm

Uživatelský avatar
Nemeziss
Příspěvky: 899
Registrován: sob lis 29, 2008 11:21 pm
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvek

Sof, tak pokud se někdy potkáme, klidně si všichni pivo dáme, ale já tě nenutím mi věřit, jen nemám potřebu se vytahovat ani nic takovýho. :-)
Mr65: rozpad manželství bývá u této práce, ať bus nebo MKD, častý :-( každopádně ať se ti daří a piš zážitky!
"KDYŽ SE VÁM NĚCO NEPOVEDE, ZMĚŇTE DEFINICI ÚSPĚCHU ;-)"
Je lepší shořet, než vyhasnout..
čtv kvě 21, 2015 11:35 am

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

zazitku na ceste moc nepotka :lol:
ale min tyden ve ctvrtek sem taky frcel na jihlavu s tim co se neveslo asi tobe a zpet z jihlavy na brno. Tak sme se mozna videli :wink:
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
čtv kvě 21, 2015 9:47 pm

mr65
Příspěvky: 167
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Příspěvek

,, Má pravdu, předsedo.. " Dělám tu práci od února, takže nějakých extra zážitků není, stále si zvykám a snažím se rozlišit, co je pro řidiče kamionu normálka a co už za čárou, nebo úlet, spíše než zážitky to jsou dojmy a překvápka, můžu o nich něco napsat, ať se ostřílení kamioňáci ( říká se taky kamioňačky, Nemeziss ? ) pobaví během trávení pauzy ( těžko si tady bude někdo číst doma, když má volno, ne...? ). Ovšem hlavně napsat z noťasu, teď to ťukám do displeje tabletu a to je o nervy, však víte. Navíc při tom ležím na posteli ( která mi přijde pohodlnější, než válenda z Jysku, co mám doma..) a když skladník vlítne s ještěrkou do návěsu, zahýbe to se mnou tak, že mi tablet padá z ruky.
No a jinak, TOME, z Brna se mi to vejde vždy, např. dnes jsem vezl jen tři palety, to z Jihlavy na Prahu jezdí posila, nebo i dvě, skoro každou noc, těch krámů je tam vždy děsná hromada, ale to sem asi nepatří, těžko to bude někoho zajímat... I když, možná by mohlo, když popíšu co a hlavně jak vozíme, třeba budou mnozí valit oči, zrovna nedávno mi kolega říkal, že mu naložili hada a aby prý té chudince nebylo v návěsu zima, tak mu ho chtěli dát do kabiny...
pát kvě 22, 2015 12:11 am

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

no kramy co vozime znam, to ani nemluv :lol:
posili sou dobry,zrovna ted me vzbudili a na jednu jedu :wink:
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
pát kvě 22, 2015 12:44 am

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

No tak hada bych teda určitě do kabiny nevzal at jde klidně pěšky :lol:
Zijte dlouho a blaze.
pát kvě 22, 2015 7:38 am

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů