Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Odpovědět
153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Prouza88

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 4:20 pm, celkem upraveno 1 x.
úte čer 21, 2022 8:14 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Jožo to byla jiná doba :D

153:
Podložil bych to samozřejmě na volným konci, kterej je tam jen "kluzmo" podložen, čili mezi rám a vršek péra, tam kde se to při zatížení dotýká :think:
Ano, to rozložení hmotnosti je šílený, víme o tom, když sundá bagr 90% předního štosu, jak to s oblibou bagráci dělaj, vlek se postaví na zadní a vysype :lol: Už sem natáhl oj, a nakládám 20cm před první klanici, víc dopředu nelze kvůli manévrování :wink: Zkrátka s tym nic neudělám..
Vlek je tak nakloněnej i prázdnej, to není nákladem, předek byl taky o 5cm níž jak to naložím..

Na vleku po přeložení na bezruku s vahama bylo 28t dřeva, počítám 15t přední štos, druhej 13t, snažil sem se tam dat těch pár kůrovců co sem v tom dřevě našel.. samotnej vlek má cca 6t :wink: Na přední nápravě mohlo být tak 9t, na zadních celkem 25t, počítám poslední náprava 14t, prostřední 11t :mrgreen:

Nedávno sem sbíral dřevo, blbě mi to vycházelo na překládání na bezruku.. Potřeboval sem na něj dát dvě hráně smrku, jednu čerstvou dopředu, ta byla na autě, pak jednu hráň suchou, tu sem musel dát na předek vleku, protože měla přijít na prostředek bezruky a dozadu mu měl přijít modřín sirovej, cca 10kubiků.. Auto sem si přivez, a teď jak na to, suchej smrk sem nemohl naložit prvně, protože bych nenaložil dozadu modřín a obráceně sem to nemohl naložit, protože bych zas přes modřín pak při překládání nedosáhl :doh:
Tak sem navalil zadek modřínem až se vlek stavěl a potřeboval sem couvnout 20metrů, z auta sem z vrchu sundal jednu dvoukubikouvou potvoru sirovou aby se nestavěl.. Uvedl jsem v činnost kolové reduktory a hybaj :think: No pár metrů sem rovně couvl a začal se mi zmetek stavět na kořenech na zadní, 30-40čísel byl předek v luftě :mrgreen: Asi 5minut sem tam před hajným blbnul, pak sem to nevydržel a musel sem si tam eště pák klepet přehodit :lol:
Je to boj s tou ludrou, předchozí šofér ho jednou dokázal převrátit ale vlek to přežil.. Řekl sem mu, že je amatér, že ho ani neumí pořádně převrátit aby byl klid, jak ten skákal a stavěl se na zadní :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte čer 21, 2022 9:52 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Ono obecně sem u nás na firmě za egzota :lol:
Dycky vypálím nějaké moudro, teď tu frčí můj 20ti litrovej kanistr na vodu do kterýho se vejde 30 litrů :mrgreen: Nemohli to strávit, no a minulej tejden byli kucí hotoví z toho, když sme ráno řešili jestli bude v lese eště mokro když večer pršelo.. Koukali, jak sem jim vysvětlil že se voda odpařuje i v noci a dokonce i za mrazu :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte čer 21, 2022 10:08 pm

Honza Karela 2
Příspěvky: 200
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Prouza88

Příspěvek

... no stejně mi to vrtá hlavou: "že ty zadní pera podložím 2 listama starých pér a bodnu" ..."podložil bych to mezi rám a vršek péra" .... jestli to chápu dobře tak to nechceš podložit aby to lépe pérovalo, ale vlastně podložíš jen pero v místě "kluzu" na rámu, aby se zvedl zadek vleku ? A bodneš aby to nevypadlo k tomu peru pod tím, nebo možná spíš k rámu ? No my jsme dávali dorazy mezi třmeny bytelný jekl přiměřené délky a navrch gumový doraz u ž nevím z čeho to bylo, byl originál dole s plechem na dva šrouby přivařili jsme to na jekl a jak se naložilo víc sedělo to dorazech uprostřed. Jenže já vozil na 1010 H 15 tun místo 10 a myslel si kdo ví co netáhnu, ale proti tobě hodně slabý oddíl :D

A ještě jedna věc z toho třmenu je doraz, celá váha která působí na doraz, tlačí jen na šroub třmenu a celé to vlastně drží ta matka toho třmenu (a to ještě jen ty dvě zadní matky, jak se to staví na zadní, tak ani se přední matky nedotýkají) a fotku máš když to stojí, co se tam děje když to valíš po okreskách v zatáčkách, když učíš ostatní jezdit ... :housle: ... no ten závit by zasloužil medaili dělí se o 14 tun váhy s čepama per, kluzným uložením, ale i tak na něj zbude dost, a k tomu násobeno silami v zatáčkách a na nerovnostech... jo a pokud jsme neudělali dorazy a šlo železo na železo, vždy popraskal v tom místě rám, ale tou dobou už asi v lese nebude žádné dřevo ...
stř čer 22, 2022 6:21 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Honzo dík za postřehy, taky sem se nad tím zamejšlel :wink:
Bodl bych to samo k rámu, je tam takovej návarek pro to uložení péra a pěkně by to k tomu šlo, jenže tohle se musí až se dodělaj dorazy, jinak se to zas ohne a efekt žádnej :think:

No to ale až to buď upadne, nebo až bude mít Tonda "čas" a jak víme, čas sou peníze :mrgreen:

Navíc, já sem říkal že chcu jinej vlek, pořádnej, pro mě dělanej 8)
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř čer 22, 2022 8:06 am

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Prouza88

Příspěvek

Co potkám dřevaře v Německu každý to má metr pod kabinu a nové kurty ať to vidí každý.v cz metr nad kabinu a jak tam je kurt tak nahoře má uzel Helmut se má ještě co učit od našich
stř čer 22, 2022 12:19 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Prouza88

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 4:20 pm, celkem upraveno 1 x.
stř čer 22, 2022 12:54 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

To maj němci jen přes den, ráno na pile má každej klanice natažený na 4,5m :wink:


No a já sem dnes buchl do stolu a nastoupil na Tondu.. V pondělí mi tam maj dát dorazy a podložit péra 8) Akorát mechanik měl zásadní dotaz, jak že to plánuju přivařit gumovej doraz k železnýmu rámu :mrgreen:

Tak se uvidí :think:

153:
Ty kluzáky vypadaj že sou z jednoho kusu a navařené natvrdo na rámu, tam asi opravdu jen podložit :think: 10mm je 10mm a pokud ty třmeny lehce zaříznem, rázem tam mám 50-60mm, doraz se dá akorát a ať to sedí na gumě no.. Ta se teda nedá přímo pod třmen ale tak do 1/3 vzdálenosti mezi třmenem a kluzným uložením péra a mělo by to bejt na věky :lol: Nejde ani tak o to pružení ale o to že se veškerá váha přenáší na poslední nápravu jak je to takle sedlý..
Zavařit tu houpačku obráceně by asi taky ledacos vyřešilo ale obávám se, že konstruktér ji tam z nějakéhoě unikajícího důvodu dal jako potřebnou věc :think:

Uvidí se..

PS: díky za každou radu, jsou cenné, až bych řekl nedocenitelné :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř čer 22, 2022 1:39 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

No, dnes sem dostal výplatu, už se ani neobtěžoval mi tam něco psát :lol:
Pak mi volá bezrukáč a.. Sem byl včera skecnout za Tondem a máme se stydět, "Lukáš má zdaleka největší fakturace oproti bezrukáčům, to snad není pravda co von navozí za kubiky" :mrgreen: Podotýkám že je eště povětšinou nakládám(fakturace 0) a pak teprv jezdím na pyly.. Minulej měsíc sem měl 30 kronošpanů á 8000, 8 Retzů á 20000, a k tomu 50 bezrukáčů a svozů(fakturace 0) a 37 kontejnerů(fakturace 0).. To s nulovou fakturací zabere tak 10pracovních dní a stejně 400.000kč fakturace 8)

Sám Tonda prej vypíchl, s nejstarším, nejtěžším a nejpomalejším autem :mrgreen:
No a já dodám tři dny na servise eště 8)

Chcete mě někdo? Dá někdo kilo měsíčně? Tak ne no :lol:

To abyste si snad nemysleli, že tu jen ničím lesní speciál a válím kule :hvizd:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř čer 22, 2022 2:47 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Prouza88

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 4:21 pm, celkem upraveno 1 x.
stř čer 22, 2022 3:54 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Velké díky za poznatky, předpokládám z praxe :think:
Zkusime to tam nacpat v tý ⅓, je to tam tak akorát..

Myslím, že by ta houpačka zavařit šla, v ní sou péra "natvrdo" přichycený, a klouže to v opačných koncích, tzn, přední náprava zepředu, zadní vzadu, vodící tyče sou u obou náprav zepředu. Ta houpačka je teď téměř stále v poloze "zhoupnuto vzad", akorát když vlek postavim na hrb prostřední nápravou, zhoupne se obráceně.. Tipl bych že ty vodící tyče sou "rozladěný" :think:


No a teď řeším jinej problém :doh:
Obrázek
V pondělí mám servis, to jo, ale jak s tym budu nakládat vlákninu to nevim :roll:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř čer 22, 2022 7:57 pm

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1491
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Prouza88

Příspěvek

Ta druhá strana už je taky vařená, co? Už moc věcí, které nebyly zlomené, na autě není :D
čtv čer 23, 2022 8:51 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Hele nevrč :lol: No jo to sou stovky kubiků denně, ono stačí šahnout do kamene a je to hned :think:

Zajimavý je, že na vnějších kleštích to praská u čepu a na vnitřních, menších, to praská u břitu :think:

No a konec srandy, včera kolegovi upadla klanice a neska sem naložil bezruku a ujel asi 10km :arrow: prasklej intercooler :mrgreen: To snad není možný jak se to sere :pray:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv čer 23, 2022 9:50 am

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Prouza88

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 4:21 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv čer 23, 2022 9:54 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Prouza88

Příspěvek

Ták Pánové, máme tu nějakého elektrikáře? Asi ne, no neva, třeba by to někoho zajimalo..

Mám solární elektrárnu na střeše, víme, na podzim, kdy bylo eště vše jak má být a stála mě kilowata 3kačky sem propočitával co je pro mě optimální.. Spotřeba domu byla ročně 12MW, takovejch 7MW jen topení v zimě a tak sem se dopočítal, že mi stačí nějaký ty 4-5kW panelů na střeše a baterka, to mělo stát nějakých 300.000Kč.. Spočítal sem si návratnosti, samotnou naši reálnou spotřebu z panelů, prodeje do sítě a hlavně sem to všecko napočítal na to, že v zimě vyrobím prt a nejvíc potřebuju.. Ukecali mě, dal sem 5,7kW a 7,2kWh baterii, to celý za 360.000Kč, půlka dotace(u nás max 200.000Kč).. A pak to přišlo, krize, válka, a teď mám 1kW za 7Kč a půjde i na dvojnásob :think:
Takže sem to spočítal znovu, už nějaký 4měsíce to provozuju a zjišťuju, že sem toho měl na střechu dát víc :doh:

Obrázek Obrázek
Zde dnešní výroba..

Mám 3,4kW na Jih a 2,3kW na západ, celkem 15ks, na jih se tak nějak víc nevlezlo, možná nějaký "dva půlpanely" a dva panely který budou odpo ve stínu.. na západ by šly ještě 3 panely přidat.. Pak už leda extra konstrukci a na pergolu 2 panely..

Kvůli dotaci nelze mít větší výkon v panelech jako baterii, a já chci víc.. V podstatě se jen namontují panely a vyřídí formality, jenže..
Buď můžu navýšit výkon v panelech na 7,2kW, defakto za 20.000Kč a neblbnout, nebo přikoupit baterii za 50.000Kč a jít až na maximum co se vleze na střechu, což bude skoro 9kW a dám za to 100.000Kč :housle:
Jenže to bych nebyl já, abych nevymejšlel kokotiny a nechcel jít na maximum 10kW, které lze provozovat bez licence :lol:
Jak dostanu na střechu 10kW když mám místo jen na 9kW?
Ano sem egzot, chci tam dát 1kW větrník :mrgreen:

Obrázek

Asi něco takovýho, nedělá to randál a točí se to skoro furt, stojí to 20.000Kč.. Jenže je malej problém, že zatímco panely dělaj proud stejnosměrnej(DC) tak větrník umí jen střídavej(AC) :think: A já mám vstupy do měniče(střídače, chcete li trafa nebo toho co řídí ty soláry) jen na DC, AC tam nedostanu :doh:

A teď babo raď :lol:


Jinak soláry supr, jsem na jihu jižní Moravy, žejo 8) Dneska bylo slunečno celej den až na pár mráčků, barák je těměř na jih, o 8° stočenej na východ, střecha má optimálních 35° sklon a jen dneska mi to udělalo skoro 33kW :arrow: to sou v dnešních cenách 300Kč :wink: Za kolik nakupuju, za tolik i dodávám do sítě, jen s tym, že za to nedostanu ani kačku ale v zimě si to jen za distribuci vezmu z5(asi 1Kč za 1kW).. Supr 8)

No a já nevim jak to rozšířit na podzim.. Tak či tak? Mno :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv čer 23, 2022 9:21 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů