Galerie, downloady, témata, ... jednotlivých uživatelů

Moderátoři: martin_100, Globe, Chomuťák, BajlachVT, tatracyber

Uživatelský avatar
Jirda
Příspěvky: 126
Registrován: ned říj 03, 2010 1:57 pm
Bydliště: Kadan

Příspěvek

unás by to každejch 5 let odložily pro nedostatek financí
pát led 06, 2012 7:56 pm

Uživatelský avatar
pecco sk 400
Příspěvky: 1734
Registrován: pát kvě 14, 2010 8:56 am
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek

Taky si to myslím, k tomu by to stálo minimálně trojnásobek a postavila by se jen polovina, zbytek by příslušné firmy a úředníci rozkradli jak je u nás dobrým zvykem :lol:.
Potain a Pecco: nejlepší jeřáby na světě.
sob led 07, 2012 9:06 pm

Uživatelský avatar
pecco sk 400
Příspěvky: 1734
Registrován: pát kvě 14, 2010 8:56 am
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek

Tak mám o zábavu postaráno, na stavbě jsou dva jeřáby a jenom jeden jeřábník :lol:. Tak jezdím na tom, kterej je zrovna potřeba, ale co :D. Akorát mají rozdílné kabiny a ovládání. Více fotek je u jeřábů 8).

Zde je ovládání menšího jeřábu pod úrovní výložníku:

Obrázek Obrázek Obrázek

A zde je ovládání většího jeřábu, jenž je na úrovni výložníku:

Obrázek Obrázek Obrázek

http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php?p=393891#393891
Potain a Pecco: nejlepší jeřáby na světě.
čtv led 26, 2012 6:54 pm

meloun
Příspěvky: 422
Registrován: sob lis 13, 2010 12:40 pm
Bydliště: žamberk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

mazec,pěkný,já bych se bál, že to semnou spadne.máš tam aspoň teplo??
čtv led 26, 2012 7:41 pm

Uživatelský avatar
pecco sk 400
Příspěvky: 1734
Registrován: pát kvě 14, 2010 8:56 am
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek

Meloun jo teplo tam je :lol:, mám tam topení takže zimou zatím netrpím 8). A já ne, že bych se bál, ale rozhodně mám respekt, jak z výšky, tak ze stroje, myslím, že je to lepší než machrovat, nebo lhát, že se nebojím :?:. Ale tady je výška jeřábů odhadem jednom asi kolem 20-ti a druhej 30-ti metrů.
Potain a Pecco: nejlepší jeřáby na světě.
čtv led 26, 2012 7:52 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Teda,máš zajímavé povolání,já jsem si vždycky říkal jak to takový jeřábník dělá,když má třeba běhavku :lol: Než sleze dolů,může být průšvih na cestě,něbo spíš v kalhotách :lol:
A taky by mi zajímalo jestli tam třeba máte rádia,vysílačky,nebo tak něco,logicky se přeci musíte nějak dorozumět s obsluhou dole,chápu to správně? :wink:
A taky předpokládám že jeřábník musí mít dobrý zrak,já bych teda dole asi viděl úplný prdlajs :D
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
čtv led 26, 2012 8:42 pm

Uživatelský avatar
Mára V8
Příspěvky: 999
Registrován: pát říj 07, 2011 3:36 pm
Bydliště: Trutnov

Příspěvek

Tak bez respektu k velkým strojům by asi dost lidi ukončilo svojí práci dřív, než by si přáli, myslím si, že vyšichni tady máme nějaký respekt jak k autům, tak i k ostatním strojům, třeba jako ty.
čtv led 26, 2012 8:44 pm

Uživatelský avatar
Mára V8
Příspěvky: 999
Registrován: pát říj 07, 2011 3:36 pm
Bydliště: Trutnov

Příspěvek

Ještě k tý běhavce, já bych to tam někde zakempil vedle budky a dál ať se starají ti dole ne ? :D
čtv led 26, 2012 8:49 pm

fatal_netware

Příspěvek

Pro pecco sk 400:
Mám jen jedinou otázku k tomuto zaměstnání. Vrtá mi to hlavou už dlouho, to že máš nahoře topení chápu, určitě možná i el. zásuvku, a možná i lednici a hlavně jídlo a pití si doneseš. Ale já už mám nějaké roky a prostata je prostata. Jak to děláš se záchodem? Pořád lítáš nahoru a dolu?

Jinak výška by mi nevadila a tu jsem se naučil překonávat bez problémů. Naposledy jsem přelézal v 11. patře z balkónu na balkón. Jinak ty co mají strach z výšek taky chápu, protože některé návštěvy u mě v bytě v 11 patře měli strach vylézt na balkón nebo lodžii.
čtv led 26, 2012 8:54 pm

Uživatelský avatar
pecco sk 400
Příspěvky: 1734
Registrován: pát kvě 14, 2010 8:56 am
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek

Mára V8: to máš pravdu, ale bohužel k tomu někteří tak nepřistupují.


fatal_netware: malá se odbyde do PET lahve :oops: a co cestovalo nahoru jako pití, neseš dolů jako jiný produkt :lol: a na ostatní holt musíš dolů chtě nechtě :lol:.

JiRaY: někdy je to o fous, ale zatím a to musím důrazně zaklepat se to vždy zvládlo v poho :lol:, já to projistotu sichruju zásobou hořké čokolády a živočišného uhlí, to mám sebou vždy, nebot nikdy nevíš co sníš :?. Jinak dobrý zrak je samozřejmost, i když z větších výšek je houby vidět. Takže vysílačka, někdy kamera s monitorem abys líp viděl, k zabavení rádio, notebook a kniha a pak samozřejmě dobrý kolektiv kolegů :P
Potain a Pecco: nejlepší jeřáby na světě.
čtv led 26, 2012 9:15 pm

Uživatelský avatar
pecco sk 400
Příspěvky: 1734
Registrován: pát kvě 14, 2010 8:56 am
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek

Stavba AZ Tower v Brně 8). Podle stavu odhaduji, že je plus mínus patro v polovině své výšky. Na České poměry stavba rychle postupující s moderním somošplhacím bedněním, stacionární betonářskou pumpou se separátním výložníkem a ke stavbě kotveným jeřábem s aktuální výškou asi 100 metrů :P.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek
Potain a Pecco: nejlepší jeřáby na světě.
pon dub 02, 2012 8:29 pm

Uživatelský avatar
pecco sk 400
Příspěvky: 1734
Registrován: pát kvě 14, 2010 8:56 am
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek

AZ-Tower trochu podrobněji :P.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Betonářská technika používaná při výstavbě. Stabilní betonářská pumpa s pohonem, nastavitelný systém potrubí, separátní distribuční výložník a čistící potrubí.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Na stavbě jsou také České stavební výtahy Stros, které patří ke světové špičce jenž je na trhu. K vidění je tam starší výtah Stros NOV 1000 D a pak také zcela nová dvouklecová jednotka Stros NOV 2030 nebo NOV 2032. Tyto výtahy mají dvě klece jenž využívají společnou věž. U nás se zatím moc nevidí.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Potain a Pecco: nejlepší jeřáby na světě.
stř čer 06, 2012 9:02 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

čoveče upřímně tohle byl dycky můj sen, kočírovat takový mega žeráv . Jinak moc pěkné fotos

:wink:

Ještě se zeptám, jak dlouho to děláš ? Jak jsi začínal a co je k výkonu jeřábníka tohoto druhu potřeba :)
stř čer 06, 2012 9:31 pm

Uživatelský avatar
pecco sk 400
Příspěvky: 1734
Registrován: pát kvě 14, 2010 8:56 am
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek

Žorž.FH12: Prvně dík :oops: a jsem rád, že se foto líbí :D.

K tvému dotazu. Jelikož jsem se o jeřáby vždy zajímal a měl jsem možnost se na ně občas dostat už jako malej kluk ( poprvé jsem se na jeřáb dostal asi v 8 letech a na velkej někdy ve 12 ) tak jsem s nimi začal pracovat téměř ihned po 18 narozeninách a získání oprávnění (to jsem byl ještě žákem na stavebce 8)). Nejprve jsem měl zejména malé jeřáby na dálkové ovládání a s postupem času jsem přecházel na větší a vyšší jeřáby. Takže to bude už 8, no skoro 9 let :lol:.

Jinak předpokladem k výkonu jeřábníka je dobrý zdravotní stav, asi jako u šoféra, nebát se výšek, mít odhad a potřebné zkoušky ( jeřábnický průkaz ), jenž zahrnují teoretickou i praktickou část a každoročně si je musíš nechat přezkoušením obnovit. Přezkoušení je už pouze většinou jen na úrovni testů a vyhlášek, u nás není moc obvyklá opakovaná praktická zkouška.
Potain a Pecco: nejlepší jeřáby na světě.
stř čer 06, 2012 9:59 pm

Žorž.FH12
Příspěvky: 1054
Registrován: stř črc 01, 2009 12:53 am

Příspěvek

Dík :wink: No každopádně vím na co se vrhnu až pověsím šoférování žížaly na kolách na hřebík :)
stř čer 06, 2012 11:01 pm

Odpovědět

Zpět na „Uživatelská sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů