Moderátoři: Olda, Globe, Pavel Bíteš, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Renault (auto s rytmem života - pořád něco)

Příspěvek

A nejvíc mě pobaví, když třeba někdo o tvé Toyotě prohlásí, že to je držák, protože Toyota, ale Peugeota nebo Citroena by si v životě nekoupil.

A ještě lepší je, když jde někdo pro Boxera, protože to jsou držáky, maximálně by se snížil k Jumperu, ale Ducato ani náhodou, protože to je Ital :-D

Mimo jiné i ta Toyota má motory, které se dost nepovedli.
BES - běs
ned srp 26, 2018 1:27 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault (auto s rytmem života - pořád něco)

Příspěvek

Já měl 3x Trafic, poslední jezdí dodnes a bez problémů. Pak jsem koupil starší Kangoo 1,5 DCI, s novým polomotorem, najeto 120 a po 20 začal klepat, takže GO, protože to předtím někdo ojebal a spravil dej bože lehko. Od té doby auto sloužilo až do totálky. Ale řekl jsem si, jsem cyp, co chtěl ušetřit a koupil mrdku. Nenapadlo mě předsevzetí, Renault už nikdy :wink:
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
ned srp 26, 2018 1:35 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault (auto s rytmem života - pořád něco)

Příspěvek

Pavel-ta mrdka od Isuzu ale nestoji 400 oprava.me tu jeden udelal generalku,tesneni pod hlavou,ne papirove ale plech,rozvody,za 25.Od te doby to jede bez zavad.Vybava toho Renaultu je solidni,bral bych predevsim bezklicovy vstup,me muze dnes jebnout jak neco musim zamykat a pak jeste strkat nejaky bazmeg do sterbiny a startovat,tri ukony jen kvuli startu(bmw7er)moje baba to resi tak ze nic nezamyka pred barakem ani :D .Hlavne mas volant na spravne strane toho Renaultu,ne jak ten oranzovy :D
Neřeším...
ned srp 26, 2018 2:16 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Renault (auto s rytmem života - pořád něco)

Příspěvek

Tak když si přečteš tohle téma od začátku, uvidíš, že dřív jsem byl silně vysazenej proti Renaultu a nic jinýho než VW neexistovalo, protože jsem to slyšel všude okolo.
Ale měl jsem ARO 10, což byl strašnej sráč, ale motor Renault 1.9D a ten byl absolutně spolehlivej, potom jsem měl holandská Volva, kde byl vždycky benzín Renault i s turbem a zase úplně v pohodě, potom jsem viděl, jak bezproblémově jezdí sousedovi ta 21 Turbo, kterou jsem nakonec kopil, dál jsem koupil Megane Cabrio s motorem F7R, a motor mile překvapil, potom Clio 1.5dCi s motorem nahovno, ale to jsem věděl a dva měsíce s ním ještě jezdil, potom jsem motor vyměnil a pohoda, jelo to hezky, potichu a skoro za nic. Z Clia jsem přesedlal do C5 2.2HDi Break. Jedno Clio 1.2 jsem dostal zadara a vozilo mě do práce a nic to extra nechtělo, pak s tím jezdil přítel ségry, kterému jsem dojel pro Megane ll 1.9 dCi 88kW a zase normální levné auto auto s kůží a navigací za pár korun. Co mě překvapilo, tak tichost motoru, na to že to vychází přesně z toho co jsem měl v ARU, jede to celkem normálně, vyměnil jsem olej a on je pořád čistej, nezčernal, jako je u dieselu běžné. Další Renault co jsme přivezli je Megane l Coach zase s motorem F7R, ale to je kousek na hobby autocross, nebo původně byl, když jsme to tak nějak poskládali a jeli to projet, lehla skříň, tak jsme sehnali skládanou se samosvorem Quaife a závodníma poloosama za super cenu, ale na motor nepasuje, tak byly dvě možnosti, buď vyrobit frému a nebo koupit motor F4R Turbo, což nakonec tak dopadlo a přivezli jsme toho anglána Megane II RS Cup a ten předčil naše očekávání. Motor jede jako z praku a nezvykle od spoda s ostrou reakcí, díky twin scroll turbu, které je vodou chlazené, ale to u Renaultu vždycky. Říkám si, proč jsme se vůbec zabejvali nějakým Subaru? A tady se dostáváme k další věci, když je na Škodovce napsáno RS, je to pořád stejný auto, jen má pár koní navíc, ale tady na to Megane nepasuje skoro nic, má to velký Bremba, ve předu nápravu s oddělenou těhlicí, prostě ryze sportovní náčiní. Myslím, že to nebude špatnej závoďák, až to všechno převtělíme. A teď k tomu GT, v současné době mě nenapadá hezčí a vybavenější hatchback za tyhle peníze a kupovala to ségra jí se líbí, tak proč ne?

A když se vrátím k té C5, koupil jsem jí před pěti lety za 24 tis. Kč s vědomím, že je to staticky druhé nejhorší auto po Laguně II. Samozřejmě na tom nějaká práce byla, ale to auto není zrezlý, má najeto podle tacho 340 tis. a funguje, minulý měsíc jsem s ním byl v itálii a příští měsíc s ním vyrážím do španělska. Minulý týden proběhla STK a technik se divil, že takhle starý auto má FAP filtr a ještě víc se divil, že to prošlo legálně na ME. Takže všechno je to o tom, jak se kdo k autu chová, ne co to má za logo na masce.

Mimo jiný, tu Lagunu II jsem kupoval taky, za směšnej peníz.


Obrázek

Vyzkoušel jsem jsem značky AUDI, Ford, Škoda, VW, ARO, Fiat, Lancia, BMW, Mercedes, Volvo, Peugeot, Mazda, Hyundai, Subaru, Iveco, Toyota, Citroen a zmíněnej Renault, na víc si nevzpomenu.
BES - běs
ned srp 26, 2018 2:32 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault (auto s rytmem života - pořád něco)

Příspěvek

Ja to necetl od zacatku a to je asi chyba teda.Je pravda ze tu dvojku lagunu dnes koupis doslova za hrst ryze a nejhorsi na tom je ze to normalne jede,topi sviti,xenonuje.... :D
Neřeším...
ned srp 26, 2018 3:34 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Renault (auto s rytmem života - pořád něco)

Příspěvek

Kupoval to jako jahreswagen myslím. Motor 2,2Dci. Svezení v tom bylo skvělé. Motor svižný, jízdní vlastnosti taky super... Akorát těch závad. Pořád něco.
Ono že předsudky. Stačí se podívat na žebříčky spolehlivosti. BMW samozřejmě taky umí pozlobit.
Nechtěl jsem tady Renault nijak hanit. Naopak se mi ty jejich auta líbí, jen to žádné držáky nejsou. Ale zas za ty prachy... Asi dobré.
ned srp 26, 2018 5:55 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Renault (auto s rytmem života - pořád něco)

Příspěvek

Které žebříčky spolehlivosti máš na mysli?
BES - běs
ned srp 26, 2018 6:40 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault (auto s rytmem života - pořád něco)

Příspěvek

Žebříčky spolehlivost, jsou totální fraška.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
ned srp 26, 2018 6:47 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Renault (auto s rytmem života - pořád něco)

Příspěvek

Dobře :lol:
ned srp 26, 2018 7:05 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault (auto s rytmem života - pořád něco)

Příspěvek

At si kazdy koupi co chce.To je jasne,kazdeho volba.Jen mam uplnou alergii na ty ,co chvali do nebes vzdy to co maji v garazi--tzn jezdi treba v Medvedu,tak jedine MB,pak mu daji sluzebniho superba treba,tak zas jedine skoda,nakonec dostane stara sluzebniho Prassata,tak jedine VW.Lide jsi nevidi do huby proste.Sere se uplne kazda znacka,nektere maji zavady specificke a opakujici.Ja bych si osobne nikdy Huindae nikdy nekouoil uz jen kvuli nazvu a pak kvuli faktu ze oni v podstate nikdy nic nevymysleli,jen kopirujou ostani znacky,nejaky dispej headup na 14let stare bmw M5 od sefa.to same vyhrivani volantu ma zas ma 16let stara sedma.Ale to je jedno.Jak vypadali vozi HJunde v te dobe?staci zavzpominat...Nejake zebricky spolihlivosti to je uplna fraska,jak pise kolega,tak samo bych uplne zrusil nejeke ulhane testy spotreby,vtom jsou mistri zas BMW,jak muzou tvrdit ze treba 535i s dvema turbama zere 7litru podle nich jak realita je 12+..
Neřeším...
ned srp 26, 2018 7:41 pm

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

Re: Renault (auto s rytmem života - pořád něco)

Příspěvek

Jozine ani kia stinger da Ti nepáči?
ned srp 26, 2018 7:56 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault (auto s rytmem života - pořád něco)

Příspěvek

Ja ty jejich vytvory nesleduji.Az neco vymysli samy,at mi daji vedet.Kopirovat umi kazdy.Ale klidne si to kup jak se ti to libi,to neres.
Neřeším...
ned srp 26, 2018 8:38 pm

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

Re: Renault (auto s rytmem života - pořád něco)

Příspěvek

Tak jeste sehnat milion a pul a muzu dat na Tve rady :lol: stejne delas machra ze nevis jak stinger vypada... Nebo se jen omezujes na bavory?
ned srp 26, 2018 8:42 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Renault (auto s rytmem života - pořád něco)

Příspěvek

A co by jako měli H/K vymejšlet? Jsou to mladé značky, které zpočátku vyráběli licence a dneska mají vlastní vývoj. Stejným pohledem by se dalo říct, že BMW okopírovalo kola a volant třeba Mercedesu nebo Peugeotu. Spoustu značek má nějaké prvenství a řekl bych že hlavně zmíněný Mercedes, Peugeot, Lancia, FIAT, SAAB, Renault, Ford, Citroen, TESLA, Japonci, Američani, zkrátka každý přišel s něčím jiným.

Kdysi jsem četl článek od Martina Vaculíka o nové automatické převodovce H/K, ale zaboha si nevzpomenu, čím byla tak revoluční, ale byla to jednoduchost a funkčnost s vidinou velké spolehlivosti.
BES - běs
úte srp 28, 2018 5:18 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Renault (auto s rytmem života - pořád něco)

Příspěvek

Zrovna dneska jsem potkal jeden hezky kousek

Obrázek
úte srp 28, 2018 6:05 pm

Odpovědět

Zpět na „Osobní auta“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů