Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

KACABNIK
Příspěvky: 51
Registrován: ned srp 24, 2008 9:44 am

Příspěvek

No Já právě slyšel že jsou už takové věcičky je to nejak propojené nevím už s čím.Že se ti auto dokonce nerozjede pokud pokud neudělaš správnou pauzu.A dokonce se ti tahač může zastavit pokud budeš ignorovat to že máš dělat pauzu párkrát tě to upozorní a když to přetáhneš hodne auto se dokonce zastaví nebo jede pomalu.Nedokážu si představit kdyby mi to zastavilo nekde na křižovatce.Hele mám dělat 9 ku tak si sežeňte šoféra pane policajt :-)
B-)
sob říj 03, 2009 7:36 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10892
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Tak to jsou jen výmysli.
BES - běs
sob říj 03, 2009 9:33 am

maxipes
Příspěvky: 45
Registrován: sob zář 05, 2009 2:03 pm

-

Příspěvek

Pozná ten digitachograf, že robíš týždňový odpočinok napr.45h a teda ukazuje ti ,kolko ešte musíš stáť ? Keď že vie kolko môžeš ísť do pauzy a upozorňuje ťa po 4,15 mohol by vedieť aj toto , či to by sme chceli vela ?
pon říj 12, 2009 10:01 pm

Uživatelský avatar
Ondra Svijany
Příspěvky: 162
Registrován: čtv pro 11, 2008 7:16 pm
Bydliště: Svijany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Panove nesetkal jste se nekdo,nebo nevite jaky postih hrozi za to ze vas chytnou s kartou nekoho jineho?Co hrozi tomu ci je karta? A co ten koho je karta a jezdi na kolecko a pri kontrole chteji i kartu a on ji nema? diky za odpovedi
úte říj 27, 2009 6:14 pm

bez jmena
Příspěvky: 7
Registrován: ned črc 26, 2009 9:04 am

Příspěvek

Odpoved na tu tach.kartu zni: nedelej to,myslim na druhou kartu,meuz chytili ja jel na synovu kartu ,bylo to v sk a napalili mi 20 tacu a kartu /jeho/ mi sebrali.Je to uz 2 roky .ted to bude az 50tacu a 2 roky bez papiru.kdyz te chyti v Nemecku nebo Francii tak je to jeste vetsi palka. Nevyplati se to !!!!!!!!!!
úte lis 03, 2009 12:25 pm

Uživatelský avatar
AllBlack560
Příspěvky: 152
Registrován: ned zář 07, 2008 7:40 pm
Bydliště: Brumovice

Příspěvek

jj, borec dostal ve francii 5000 € a myslím mu hrozilo aj vezení a firma taky pokutu takže... good job, ale po vnitru se dá na cizí a pak předhranicemi na svoji :wink:
čtv lis 05, 2009 8:28 am

otes
Příspěvky: 492
Registrován: sob čer 13, 2009 8:46 am
Bydliště: teplice

Příspěvek

jak kde, před hranicema taky párkrát pohořeli když měnili karty...
sob lis 07, 2009 8:11 am

falko
Příspěvky: 2
Registrován: pon lis 02, 2009 10:00 pm
Bydliště: kukan

Příspěvek

Ahoj kluci.
Fakt je pravda co mate za tachograf.Ja mam siemens a tam ji vyndavam kdyz jdu domu a pak si to tam nastavim tu pauzu.
sob lis 07, 2009 3:05 pm

59X
Příspěvky: 21
Registrován: čtv lis 05, 2009 5:20 pm
Bydliště: Louny

Příspěvek

Tydeni odpocinek nepozna a nepozna ani denni... Protoze i kdyby byl sebechytrejsi, nemuze vedet jestli chces pauzu zkratit, nebo jestli vikend nezacnes delat treba az v sobotu, nebo ve ctvrtek... Ale pise Ti kolik uz mas odstato, nebo odjeto. Takze vikend ukoncis az tam budes mit na budiku 45h pauzy. Jinak actros umi zobrazit denni a tydeni vykon na palubnim pocitaci...
pon lis 09, 2009 9:19 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Načetl jsem před chvílí řidiče a vše měl v pořádku žádné přestupky prostě vzorný řidič,ale na autě se střídají dva a ani jeden si nedoplnuje na svou kartu odpočinek.Tak to budou praktikovat do té doby než za to zaplatí pokutu.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
stř lis 18, 2009 7:44 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Toto je týdenní graf řidiče,který se střídá s kolegou a mají pravidelnou linku.Vše je v pořádku až na všechny ty otazníky které tam jsou řidič neumí doplnit denní odpočinek a tak to taky nikdy neřešil myslel si že se mu to automaticky doplnuje samo tak byl poučen dopravcem u kterého jezdí.Velký omyl žádný tacho si sám činnost řidiče po kterou karta byla vyndána nedoplní.
Obrázek
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
stř lis 18, 2009 7:57 pm

otes
Příspěvky: 492
Registrován: sob čer 13, 2009 8:46 am
Bydliště: teplice

Příspěvek

To je pravda, řidiči kolikrát říkají , kdyžse ptám co dělali , že na kartě nemají nic. Tak se rozčilujou , že měli pauzu , ale ten tachograf nemá mozek, aby to sám od sebe zapsal. Musí se to tam namačkat.......... :lol:
čtv lis 19, 2009 8:49 am

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Dnes jsem byl na dvou dopravních firmách a ani na jedné řidiči potřebnou činnost nedoplnovali,to je celkem normální KLASIKA vysvětlil jsem jim to nechal na sebe tel. a věřím že od tohoto dne to budou dodržovat.Bohužel v té jedné firmě mají dvě auta jedno na digitální tachograf a druhé na analog a řidič který jezdí na těchto dvou vozidlech jezdí tak,že přijede z digitálním tachografem kartu řidiče nevyndává nechává tam točit odpočinek a jede druhým vozidlem na analog.POZOR PRO VŠECHNY KTERÝCH SE TO TÝKÁ:KARTU ŘIDIČE JSTE POVINNI SEBOU MÍT I TEHDY KDYŽ JEDETE VOZIDLEM VYBAVENÝM ANALOG.TACHO V PŘÍPADĚ KONTROLY NA SILNICI MŮŽETE BÝT VYZVÁNI K PŘEDLOŽENÍ DIGITÁLNÍ KARTY ŘIDIČE I KDYŽ VÁS ZASTAVÍ A MÁTE VOZIDLO VYBAVENÉ ANALOG TACHOGRAFEM.NAVÍC JE TOTÁLNÍ NESMYSL A PODVOD JESTLI VÁM DIGITÁLNÍ KARTA BĚŽÍ VE VOZIDLE A TOČÍ DENNÍ ODPOČINEK A VY PŘITOM JEDETE S ANALOG TACHOGRAFEM.KARTA ŘIDIČE JE SOUČÁST ŘIDIČSKÉHO PRŮKAZU VOZIT SEBOU PÍŠU TO PRO TY CO TO NEVĚDÍ. :D :D
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
čtv lis 19, 2009 7:30 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

Tachoscan-Mám na tebe dotaz jak bys řešil situaci která se mi už několikrát stala. Máme jednu stavbu v centru Brna a sklápěčkama odvážíme hlínu na skládku do okrajové části Slatina.tzn. celá otočka asi 13 km v běžném provozu asi 40 min. i s vysypáním.Trasa vede přes ulici zvonařka při naložení poslední fůry mi zbývá např. 35 min. jízdy vyjedu ze stavby a zjistím že Zvonařka je totálně ucpaná protože na jejím druhém konci se stala dop. nehoda. Otočit nebo objet to nejde, takže pomalu popojíždím v koloně při třetím popojetí se mi rozsvítí kontrolka 15 min do přestávky a po dalších několika už mi tam zbývá třeba 5 min. do levého pruhu který jede rychleji s náklaďákem nessmím pravý který byl původně odstavný je vyhrazen pro autobusy a těch tam jezdí plno zastaví na zastávce nastoupí lidi a projedou až k další křižovatce kkde se zařadí do prostředního pruhu takže ho dokonale brzdí. Co mám v této chvíli dělat ? V pravém pruhu zastavit na 45 min autobusy, nebo zablokovat na 45 min střední pruh, nebo sehnat druhou kartu, nebo přetáhnout jízdu ? Kolikrát je to nepochopitelné když při tomhle ježďění po městě spotřebuju na 100km třeba 8,30 hod jízdy. Taky se mi čas od času stane že mám odjeto 4,30 hod 1-2 km od placu kde parkujeme tzn. schází mi třeba 4 min. abych zaparkoval a odstavil auto na celou noc je tam nějaká tolerance přejetí nebo musím přesně dodržet po 4,30 h jízdy 45 min. přestávku i když pak jedu jen 4min. a auto odstavím ?
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
čtv lis 19, 2009 10:20 pm

Uživatelský avatar
TACHO.1
Příspěvky: 1734
Registrován: stř črc 29, 2009 11:50 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Co se týče praxe tak když přetáhneš dobu řízení tak udělaš výtisk řidiče a na druhou stranu výtisku to zaznamenáš.V případě kontroly to předložíš a pak záleží na policajtovy jak to přebere.Čím více toho budeš mít po sobě tím více je to v případě kontroly pro tebe horší a nebude je to zajímat a dají ti pokutu.Jestli jezdíš po stavbě tak by jsi měl jezdit v režimu OUT ale jak to je když jezdíš město a stavbu tak se zeptám protože než jsem vstoupil na TRUCKFORUM tak jsem měl za to že režim OUT v tvém případě máš zapnutý mimo komunikaci a když vjíždíš na silnici tak ho vypneš a jedeš dle 561.Je v tom hlavně pěkný hokej,takže co se týče režimu OUT neber moji informaci jako podloženou alespon pro zatím.Na cizí kartu řidiče si uvědom,že stačí když do někoho nabouráš a máš problém tak to bych raději nezkoušel.Jednoduchý to v tomhle kocourkově nemáte.
on-line poradenství pro řidiče
https://www.facebook.com/groups/939367739437323/
čtv lis 19, 2009 10:49 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host