Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11945
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

a tady už si jel???? normální magořinec

http://www.mapy.cz/#mm=FP@x=141362496@y=134338112@z=14
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob lis 21, 2009 11:49 am

Uživatelský avatar
schimi
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 898
Registrován: stř říj 21, 2009 11:46 am
Bydliště: Příbram

Příspěvek

Martin440: taky dobrý, podobný jako v Příbrami, a když se jede na PL přes Hradec na Náchod a dál, tak se to tam taky pěkně kulatí.Ono se vůbec tady ty kruháče začínají rozmáhat, ale všeho moc škodí, někde jsou fakt úplně nesmyslně, jsou malé a brzdí víc provoz než klasická křižovatka se světly. Ale abych nezvrhl téma přednosti zleva-zprava, tak v Příbrami je jeden kruháč, kupodivu dost velkej, uvnitř něj jsou jakoby dva pruhy(bez vyznačení čar) ale dovnitř a hlavně ven z kruháče je pouze jeden pruh a to je fakt maso, sledovat ty řidiče, co to neznají a vjedou na kruháč do toho jakoby vnitřního pruhu a pak nevědí jak vyjet a ty co jedou v tom jakoby vnějším je nepouštěj - zleva zprava,shora,zdola-všechno jedno. Nevím jestli jsem to dobře popsal, ale je to něco jako v tom filmu Bláznivá dovolená v Evropě, když Griswold jezdil celý den po kruháči u Big Benu ve vnitřním pruhu a nikdo ho nechtěl pustit ven.
Brandon Walsh
sob lis 21, 2009 7:50 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11945
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

přednost pravá-levá vidim takto.....

jako ve francii: pokud se sjíždějí dvě cesty je ta , která je z vprava(připojuje se z pohledu řidiče) vždy vedlejší , protože tam řidiš nevidí nebo vidí špatně(ten v levo) a cesta cesta vlevo hlavní ten na pravé straně to má " po ruce" snad sem tom napsal dobře....sem "opivněn..... :roll: dost"
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned lis 22, 2009 12:17 am

Uživatelský avatar
schimi
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 898
Registrován: stř říj 21, 2009 11:46 am
Bydliště: Příbram

Příspěvek

to asi nebylo jen bírko, ale i Kontušovka,Rum,Zelená a Čert :wow:
Brandon Walsh
ned lis 22, 2009 10:42 am

Honza.K
Příspěvky: 39
Registrován: pát kvě 09, 2008 4:19 pm
Bydliště: okr.pb

Příspěvek

Sedlčanskej kruhač je hodně malej , ale než ho udělali tak co rok to smrtelná nehoda. A ten semafor je tam proto že kousek od tud je zakladka a přechod ke školnímu hřišti. Vypada to divně, ale pomahato.
pát led 22, 2010 11:53 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10892
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Jo když tam ten kruháč ješte nebyl a já byl tenkrát mladej a blbej, v noci mě to tam svádělo k šíleným rychlostem :roll: I ten semafor tam má svůj smysl.
BES - běs
pát led 22, 2010 1:58 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Nepatří to sem, ale nechci zakládat nové téma kvůli blbosti.... Zajímá mě jedna věc... Platí tady přednost zprava?
Obrázek

Obrázek
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř čer 23, 2010 6:37 pm

Uživatelský avatar
Pavel Bíteš
OPM - Tuning
Příspěvky: 953
Registrován: stř říj 28, 2009 9:45 pm
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Pokud cesta k servisu není účelová komunikace, platí přednost zprava.
Obrázek
stř čer 23, 2010 7:53 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Právě že vim, že u účelovejch cest se nedá přednost zprava prosazovat.... Otátka spíš zní, jak poznat účelovou cestu?
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř čer 23, 2010 8:05 pm

Uživatelský avatar
nejakyclovek
Příspěvky: 133
Registrován: pon čer 09, 2008 6:02 pm
Bydliště: fulnek

...

Příspěvek

martin440 ...vsak to je novy jicin.. pres to sem jezdil 12x denne s autobusem.))
mam vas rad
stř čer 23, 2010 11:51 pm

Uživatelský avatar
nejakyclovek
Příspěvky: 133
Registrován: pon čer 09, 2008 6:02 pm
Bydliště: fulnek

...

Příspěvek

david29 tohle ucelova komunikace byla..... ale jak ji poznat jinde? casto nepoznas...bohuzel...tak ze lepe byt ostrazity. pokud jsou kolem cest patniky, byva u vyusteni ucelove komunikace dvojce cervenych patniku.... jinak, vcelku je u nas nedokonale znaceni... napr. znacka "hlavni silnice" plati pouze po prvni krizovatku, jenze pokud jedes obci, muze byt na jedne ulici deset krizovatek a "hlavni silnice" je tam jen jedna....pak bys mel na ostatnich davat prednost z prava, ovsem ti dalsi, co jedou do krizovatky z jinych smeru, maj znacku "dej prednost v jizde" ...tak ze nedokonalost znaceni je jev normalni a pozor na karambol na takovem miste v pripade, ze by ten druhy mohl mit sikovneho pravnika...
mam vas rad
stř čer 23, 2010 11:59 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

nejakyclovek: Já se spíš ptal ze zvědavosti..

Jinak ano, s tímhle často mívám problém - Ty vole, přednost zprava.. A pak koukám, on tam má dokonce STOPku...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
čtv čer 24, 2010 7:03 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ještě něco mě zajímá....
Jak je to s předností zprava, když ulice zprava je osazená značkou "zákaz vjedzu všech vozidel" a"slepá ulice"?
U toho zákazu, to bude předpokládám účelová komunikace... ale co s tou slepou? Nikdy jsem neviděl slepou ulici osazenou "dej přednost v jízdě" nebo STOPkou...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát črc 09, 2010 2:21 am

paprna
Příspěvky: 714
Registrován: stř říj 21, 2009 10:27 am
Bydliště: Morava

Příspěvek

Skala: Jak ta znacka prosim vypadala? Dik.
ned říj 17, 2010 2:28 pm

59X
Příspěvky: 21
Registrován: čtv lis 05, 2009 5:20 pm
Bydliště: Louny

Příspěvek

To fatal_netware: omlouvám se pokud jsem uvedl nepravdivou informaci. Tohle mám v paměti ještě z učení. Žádnou britskou autoškolu jsem nedělal, s Brity nekonzultoval a jejich pravidla silničního provozu také nečetl. Jak je to tedy správně? Že není přednost dána? Díky.
ned led 02, 2011 7:53 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 0 hostů