Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Zamčeno
Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Jirka Novak.

Ja mel oktavii 1,6 benzin, a pak jsem si koupil novou 1,9 TDi ELEGANCE, co jak jsem prijel do skodovky s tou 1,6-kou a prodejce rika, chcete si odskouset tu 1,9-ku? Tak jak jsem sedl za volant, ve srovnani z 1,6-kou ja myslel ze jsem v letadle! :lol: Pro mne to byl nezvyk jet tak zivim, energickym naftakem! Ja se projel par km a bylo rozhodnu. Odjizdel jsem uplne novou oktavkou v kombi provedeni.
Jo auto pres pul mega, a prvni debilni ale stejne obtize se zacali ukazovat pri nejakych 70-ti tisicich km. A pak uz to slo. Od servisu do servisu furt neco.
U te 1,9-ky byla supr spotreba, 3,8 4,0 az 4,2 co jsem cumel. 66 kW. Auto to bylo pohodlny, ve vybave, pekne a energicke. Fakt jako dobry, Ale ta poruchovost, a furt mne to podvedlo nekde v prdeli ve svete, tak jsem si rekl kurva dost, seru na ten luxus, kdyz se muzu na nej jenom divat nekde v prdeli a nemuzu si pomoci. A na servis zrovna levna nebyla. Delal jsem brzdy tak 10-ka v prdeli, oleje a filtry tak 3,5 az 4 tisice take v prdeli. Nestastne rozvody 12 tisic. atd atd.
Jezdil jse s ni do servisu na garancky, 2x do mesice vymena oleje, tak tam mne jenom rikali ze tak se s autem nejezdi, ze nato auto je to az az moc zatez takovy kilometricky najezd. Ze ani taxiky tak nejezdej. Ja rikam. Ja koupil auto dle sve potreby, a kdyz jsem za auto vyhodil pomalu 580 tisic tak si myslim ze takove auto i neco vydrzi. Vydrzelo hovno.
Kdyz to srovnaz felicii tak ta moje cerna felicie za minuly rok najezdila 200 tisic km, 2x vymena brzd, pravidelne olej, jeden problem praskleho kolena na chlazeni, a ted ten naboj kola. Nic vic.
U oktavie 1,9 TDi tech problemu do najetych 200 tisic km bylo nespocet. Pocinaje mechanismem otvirani okna u ridice a konci rozvodama.
Takze takove mam ja skusenosti ze skodovkama.
čtv úno 09, 2012 11:59 am

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1570
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

ARKTIC prozrad ktery bazar v jihlave je takhle vstricni k zakaznikum abych tam nahodou nevlezl kdyz budu neco obhlizet.to je sila co si nektery obchodnici dovoli :mad:
čtv úno 09, 2012 12:02 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Matus 815:

Nemam cas bezhat po Nemecku, Holandsku a pod. Na buduci tyzden musim ist na Ukrajinu!!! Potrebujem auto!!!
A ta 40 kW tak zhanat do nej silnejsi motor je pre mna nezmysel lebo za rok to nalieta dajakych 200 tisic a zase z toho bude iba srot tak naco do nej motor. To radcej nechat niekomu na cesty v nedelu do kostola! :lol:

Ja som sa tu prehrabal po CR tak 5 kandidatov mam nachystanych a od pondelka ich budem obiehat a riesit! Takze zase to neni az tak strasne aby nebolo! :lol:
čtv úno 09, 2012 12:03 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

zdenekjihlava:

Tak na s-auto je vystavena tato felicie.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Informace o majiteli nebo bazaru tam nejsou jenom tel: 777 610 997 a e-mail: vodicka.t@seznam.cz a tak ja si myslel ze auto je soukrome, lidi mozna jsou v praci tak jsem nejak nechtel obtezovat, si mysli zavolam tak na fajront to bude rozumne. Ale tak jak mne to nedalo pokoj tak jsem tam zavolal. Pak jsem otevrel meil a malem jsem padnul nahubu. Drzost nejvyssiho stupne! Kurva to je jednani!!!
Jinak auto vypada pekne, dovoz A, ja zitra slavim tak nejak to nejde nekam bezet tak si myslim ze v pondeli bych nato naklusal. Ale urcite ne pri takovem jednani! tak co si o sobe mysli! To at si tu felicii treba strci do prdele a hotovo. Vzdyt to neni jedina felicie na svete!
čtv úno 09, 2012 12:13 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

zdenekjihlava:

Ja jak tomu prodejci volal, tak mu rikam ze ted nejak se nemuzu dostavit az v pondeli, tak at mne to rezervuje ze v pondeli jsem u neho tak mu tu jeho ochotu zohlednim a hodim mu 5-ku navic.
On mne zase rika ze potrebuje zalohu, tak ja na nej at mne da nejake cislo uctu a ja mu zalohu poslu primo na ucet. Tak on rika ze neni potreba! Ta kurva zajimavy spekulant!
Pak men rika ze jo ale at mu dam i s tou slibenou 5-kou. Ja rikam tu 5-ku jsem vam slibil kdyz pockate do pondeli bez zalohy co nechcete. Tak ja vam zaslu zalohu z te ceny ktera na tom aute je t.j 40.000 a vy chcete 10% tak 4.000 korun prosim poslu hned a v pondeli jsem u vas. Tak spekuloval, spekuloval a tak zadne cislo uctu jsem nedostal.
Prodejce si mysli ze penize se davaji jen tak. Ja myslel ze to si chce tak nejak zaslouzit, takze za jeho vstricnost ze pocka ja byl ochotem mu tu 5-ku klidne dat! 5 tisic je hovno nic!
Ale kdyz je kokot, tak at ceka ze to nekdo koupi! Seru na nej! Ja si myslim ze jsem seriozni clovek!

Jeste doplnim.

Ja bych do te Jihlavy klidne zajel ihned, ale ta moje stara felicie je prozatim na Slovensku, od kdy jsem se vratil z vychodu tak jsem jeste v praci nebyl, protoze se u nas nedela, bouchla kotelna tak se netopi a tak jsou vsichni doma. A pod barakem mam to servisni vozidlo ktere nejde nastartovat ma v hajzlu baterku a dojel jsem bez spojky, tak roztahnout to take nejde. Tak kurva si porad!

Obrázek Obrázek
čtv úno 09, 2012 12:25 pm

Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2431
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Příspěvek

tak ja som dal taky typ noo, tak ked už maš vybratych kanditatov tak uspešný vyber prajem :D
čtv úno 09, 2012 1:21 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10892
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Koupit baterku a lanko, ne? V čr to koupit lze :wink:
BES - běs
čtv úno 09, 2012 1:22 pm

Uživatelský avatar
miro263
Příspěvky: 24
Registrován: úte lis 08, 2011 2:44 pm
Bydliště: BA

Příspěvek

Minule sa tu preberali autobusy LIAZ tak tu je par foto z vyroby:

http://englishrussia.com/2012/02/07/new ... z-factory/
čtv úno 09, 2012 1:31 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Ta tak som uz daco zoskladal, a od pondelka to obeham a hotovo! Skoda ze dobrych kombi je menej, prevazne kratke, a ja by som radcej kombi, ale kokot do toho, hlavne dobry voz. Jak furt, neni casu spekulovat.
A teraz toho roku uz zrobim tak ze pomaly zacnem striehnut na dalsiu dobru az uz radcej kupim aj jednu do rezervy! Tak budu dve! :lol:
Este budem musiet vyriesit pickup, ten az tak neponahla, ale bude treba. Zatial je furgon tak to staci, ale jak vyjde furgona na Azovske more tak zostanem bez zasobovacieho vozu! Takze bude musiet riesit pickup.

Teraz som zacal riesit tu rozrobenu zakladnu na Ukrajine, takze vybudovanie kancelarskych priestorov, odstavnu plochu a sklad agregatov. Daco take!

Obrázek Obrázek

Partnerska firma uz buduje servisne stredisko, ktore bude otvorene v septembri 2012. Ja uz dorabam tu sklapacu tatru 815-2 S1, podvozok je hotovy, uz aj s ramom a rozvodom vzduchu a elektro, motor je hotovy iba neni namontovany do ramu, korba je hotova nova, iba ju olakovat, zatial je v zakladnej farbe, a caka sa na novy skelet kabiny T2. Ma bit hotova do konca februara nakolko z 1-eho marca ide do ostrej palby v prvej linii! :lol: Ale u nas sa momentalne nerobi bo popraskalo teplovodne potrubie z kotolne tak sa natopi a tak sa neda v zime robit.
Zato ani ja nikam nechodim a som doma! Zajtra je piatok, sofersky den, potom vikend, tak si otvorim flasku Aladina a budem si davat do nosa! :lol:
čtv úno 09, 2012 1:37 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Pavel Sebek:

To neni moje auto, ale firemni! Tak nevim proc ja mam delat servis na cizi auta! Vse bylo konzultovano s reditelem servisniho strediska kam toto vozidlo spada, takze firma si to resi!
čtv úno 09, 2012 1:39 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tenkrát když jsem se rozhodoval mezi Octávkou 1,9 Tdi 81 Kw a 1,8 T jsem prošel všechny konstrukční řešení motorů a ta 1,8 T si mě získala jednoduchostí a parametry. Krouťák 227 Nm od 1800-4200 ot a 116 Kw jak bylo naměřeno na motorové zkušebně na Jarově. Rozvody se dělaj při 180 tkm a svíčky po 60 tkm a zadní brzdy jsem dělal při 85 tkm a prední jsou původní a to 163 tkm. Na pětku to jede od 50 do 230 km a tak se s ní jezdí jako s parním strojem, téměř bez potřeby řazení. To že je 13 let bez závady , teda až nyní to čidlo potvrzuje moje rozhodnutí co vybrat za verzi. Osobně bych v dnešní době nešel pod 116 kw a to z důvodu dinamiky provozu na silnicích.
Volvo FL 614.
čtv úno 09, 2012 1:55 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Jirka Novak:

Ja uz jsem se z oktavii na dobro rozloucil, nevim nakolik je pro mne rozumne reseni si zase vzit drahe auto na krk, protoze se divam na ten svuj provoz kde se muze stat cokoli. Ja jezdim jak po stavbach, tak po lomech a piskovnach, po velice spatnych silnicich a tak nevidim ani zadny smysl brat drahe auto.
Skoda tenkrat pred zhruba 4-ma rokama, kdy jsem daval tatry do nejvetsi cementarny na Ukrajine, sem navazel dily na tatry do lomu kde se tezi vapenec, a to ti povim sam jsem se divil kam ta felicie pickup dojela! Nemam foto, ale je to nedaleko hranic ze Slovenska, tak muzu tam zajit na navstevu se podivat jak se veci maji tak to nafotim a to tady hodim. Uvidis ty podminky. Stejne se tam do te oblasti chystam nakolik o par km nejakych 50 km dal je strasne velka piskovna, tak tam pujdu urcite.
A na takovou praci a jezdeni vubec nema smysl drahych aut, radci spolehlive a levnejsi.
Proto i pri koupi furgona jsem radci uprednostnil avii nez nejaky transit. A avie take zrovna nebyla levna vzdyt vysla na nejakych 80 tisic korun. Takze se zase neda rict zebych nemel nebo nechtel zaplatit. Ukaz mne kvallitni vuz a kdyz vidim ze to odpovida tak ani nesmlouvam na nejake sleve a platim kolik si ten ci onen prodavajici rekne!
To same Tatra. Potrebuju tatru tak ji delam. Protoze jetiny nepotrebuju a potrebuju kvalitni vuz ktery bude jezdit a delat. Takze seskladat tatru dle potreby a pozadavku. Klasicka 815-ka a at stoji to co stoji bude poradna, a vim ze s ni nebudou problemy a obtize! Tak jak je to treba videt i tady ted u nas pri takove te letni zime! Auto ma jezdit tak at jezdi a plni ukoly kter jsou na nej kladene v libovolni dobu!
čtv úno 09, 2012 2:23 pm

Filip Závada
Příspěvky: 2877
Registrován: ned říj 18, 2009 8:04 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jirko, manželka má M-B E 320 T z roku 98, starej dědek už, mám najeto 400000 km přes a je původní úplně všechno.. Jen rozvody a destičky, oleje a kapaliny, jeden p. tlumič - byl dobrý, ale koroze zničila důležitou část a tím ho vyřadila z provozu. Je to 4 matic - 4x4.. Při tom jakou maj tyhle masařky pověst sráčů.. Kotouče, výfuk, chladič, vodní pumpa, poloosy, diferák, automat( :!: ), to vše je původní, od nového. Motor startuje v sebevětším mrazu okamžitě. Jedinou vadou na kráse je spotřeba kolem 10 litrů - na takové auto paráda, a mírná spotřeba oleje, cca 1 litr na 2000 km. Myslím, že to dělají gumičky na dřících ventilů. No a výbava je Elegance, takže do bezvědomí kompletní včetně utírání nudle u nosu. Je paráda si užívat auto které stálo kdysi 2750000 kč.. Nesmí se ale nic podstatného rozbít, to pak bude po radosti :lol:
www.zafibeton.cz
Slovo "nejde" neznám. A kdo říká, že něco nejde, tak je to tím, že to neumí!!
Světu mír! .. tam, kde lži a peníze vítězí nad pravdou a láskou.
čtv úno 09, 2012 4:42 pm

Mirous
Příspěvky: 377
Registrován: sob bře 17, 2007 3:05 pm

Příspěvek

Arktik: tu 40kw bych vážně nebral, z několika důvodů. Například se do nich nedávalo servo a to ani ne za příplatek a hlavně, to vážně nejede. Ta 1,3 50 kw je plně dostačující, 1,6 je taky dobrá a přesto že je to motor VW tak docela spolehlivé a oproti 1,3 méně žerou, 1,9D bych nebral vůbec. Ten moto nemá žádný smysl, nejede, je těžkej a žere jako benzínák.
Já vím, že jsou to už starý auta, ale prostě já si stěžovat nemůžu. Já jí kupoval jako druhej majitel, pán předemnou jí koupil novou v roce 2000 a najel s ní 65 tisíc km. Auto bylo jako nový, jen ohnutej spodek nárazníku o obrubník. Výbava pěkná, koroze žádná. Tehdy stála 56 tisíc, jsou to 4 roky ale jak tak koukám, cena těch zachovalých se stále drží vysoko. To seženeš i Fabii levnější jenž ta bude vyhuntovaná a bude mít najeto 300 tisíc :). A co se týče bazarů, to jsou jen podvodníci, nic jiného, snaží se člověka okrást jak můžou. I na mě to zkoušeli ale pokud se sebou člověk nenechá vyjebat s prominutím a o autech něco ví tak z toho můžeš i vytěžit.

Dneska jsou dobré Feldy dotažené z Německa a seženeš je i v ČR i když budou dražší než kdyby sis tam jel sám pro ně, tyhle jsem našel já jen pro ukázku:

http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... ia/9406513
http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... ia/9561190

A tady se pochlubím s tou svojí, jak říkám, najel sem s ní 70 tisíc a zatím měním jen olej a to doslova:
ObrázekObrázekObrázek
čtv úno 09, 2012 10:13 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Mirous:

Tak mozna uz o autech i neco malo vim! :lol: Kdyz spocitam vsechny osbni felicie a pickupy co jsem mel tak toto uz bude 18-a masina! :lol: Tak tech felicii jsem mel nespocet! Jak novych tak zanovnich. A za tu nejakou dobu jenom z jednou byl problem to byl pickup 2000 r.v. 1,3 benzin kdy jsem se vracel z Hamburgu domu a rosypala se mne prevodovka! Zase je pravdou ze to byl pickup ktery se honil furt pretizeny s nejakyma 800 a vice kg, a tomu autu se dostavala jenom ta zakladni minimalni pece, vymena oleje, brzdy a gumy. Nic vic a nic min, nakolik tenkrat bylo tolika prace ze na nic jineho nezbyvalo casu.
Mel jsem i 1,9 D pickupy, s jednim byl problem starter ktery se vymenil a auto jezidlo porad bez problemu. A jinak vse 1,3 MPi (50 kW) a 1,6-ku jsem jeste nemel.
Jinak vsechny se jenom vyjezdili a pak se prodali dal. Kdysi jsem auta daval pryc po 150-ti tisicich km. Ted uz jedou prakticky na doraz a jak se rozpadne tak se meni. Jsou levne tak neni co resit. A dobry vuz, tak dobry vuz furt stoji penize a tu svoji cenu si drzi na nejake vyssi urovni.

Ja to s-auto prosel, tu cernou i kdyz se blejska, tak mne tak nejak curak na ni nestoji. Ja jak vidim ty olepene blatniky aby se zakryla rez tak se jednoduse otocim a jdu pryc. A ty tuningy mna take nejak nelakaji. Ja uz nejakou partu delniku vypatral, a tak od pondeli se tim budu zabyvat! Takze urcite nejakou tu felicii ukoristime! :lol:
Radci bych vzal kombika, ale predevsim dle najetych km, takze co nejmin a dle stavu takze bez koroze, a bez tuningu a podobnych hovadin.
čtv úno 09, 2012 10:29 pm

Zamčeno

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů