Nabídky i poptávky volných pracovních míst. POUZE INZERÁTY, NIKOLIV DISKUZE.

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Pavel Bíteš, david, mili

Jan3333
Příspěvky: 91
Registrován: sob lis 03, 2012 8:15 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ty jsi nekdy zil v nemecku, ze mas sanci porovnat? Uvedu ti priklad. Omarodis tady nebo se ti stane uraz. Jako kamionak tady mas na smlouve minimalni plat. Kolik dostanes nemocenske? Ja mel uraz a beru plny plat z nemecka. Nikdo si tam nedovoli platit neco nekde bokem, vsechno se eviduje a jakmile si firma dovoli neco nekomu nezaplatit, tak staci skaknout na nejblizsi urad prace a uz to fici.
ned čer 02, 2013 9:16 pm

luda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 378
Registrován: sob úno 05, 2011 5:46 pm
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Příspěvek

Oldo,vím,že ses tady od těch LKW řididiču nebo Truckeru,jak se dnes nazyvaj nic nedozvěděl,ale to je normál.Když umíš německy,tak bere Peeny,Lídl a Aldi na zavážení krámu,ale o ubytování nepsali,jen 2000 eur.zákl.Osobně jsem to četl,když jsem zavážel velkosklad v aldi
pon čer 03, 2013 1:08 am

luda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 378
Registrován: sob úno 05, 2011 5:46 pm
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Příspěvek

Myško,neřež,některej eurotrucker se dojde nameldovat a ani neumí pozdravit.A že jsem těch blbu za 22 let potkal neumí aní pozdravit a tak 50 procent jich je na trf
pon čer 03, 2013 1:15 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jan3333-zivot v Nemecku bysch si taky dovedl predstavit ja bych to tady zvladnul ale rodina nevim,asi ne.Urcite ne.U me je D zeme cislo jedna odjakziva,mam rad ve vsem poradek tak jak oni jim to je vlastni.Jen jak reknes A,musis i B.Vim ze nemocenska tam je fajn,ale ceny jinych sluzeb tam jsou podstatne drahzsi nez u nas ale to jiste vis.Treba kadernik,nebo vstup do fitnes,ten stoji v Dortmundu treba 11e coz je palba,u nas je za tri.Ale to je jen priklad cen.Ceny potravin jsou jak u nas,kvalita podstatne vetsi.Na tocene pivo za 4e neni nasinec taky zvedav ale ne kazdy chlasta nastesti.Co mam vysledovane,vychod myslim DDR je hodne opraven a plno prazdnych domku.Jen tam je to poslabsi stou praci.
Neřeším...
úte čer 04, 2013 7:08 am

Stenley
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 02, 2013 5:45 pm
Bydliště: Most

Práce

Příspěvek

Ahoj, o něčem bych věděl... Ozvi se na telef. číslo 739040525
sob čer 15, 2013 8:09 pm

Czechdevil
Příspěvky: 94
Registrován: stř bře 21, 2012 8:12 pm
Bydliště: Praha

Dobré místo

Příspěvek

Ahoj přátelé, kamarádi.
Po tom, co jsem omarodil s pracovním úrazem a zjistil jak to v ČR funguje a kolik mi /nedala/ moje pojišťovna, jsem popřemýšlel a rozhodl jsem se to celé změnit a hledat práci v Německu. Byl bych rád za tip na firmu, kam by bylo možné cca v září - říjnu 2013 nastoupit. Mám praxi cca 12 let mkd /jezdit jsem začal ještě na vojně :-)/, vše potřebné papíry, německy se sám učím druhým rokem + co se pochytí na vykládkách a nakládkách... :-)/ Prosím o soukr. zprávu. Díky moc.
sob črc 06, 2013 9:24 pm

Jan3333
Příspěvky: 91
Registrován: sob lis 03, 2012 8:15 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Nepovidej. Ja mel pracovni uraz v nemecku v breznu a dodnes mi urazova pojistovna jeste nevyplatila ani korunu. Uz mi dluzi davky za 3mesice a neustale se vymlouvaji a jsou arogantni. Uz to dokonce resi ceske ministerstvo, protoze na ne nic jineho neplati.
sob črc 06, 2013 9:29 pm

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

.

Příspěvek

Jane a toto je co?......Ty jsi nekdy zil v nemecku, ze mas sanci porovnat? Uvedu ti priklad. Omarodis tady nebo se ti stane uraz. Jako kamionak tady mas na smlouve minimalni plat. Kolik dostanes nemocenske? Ja mel uraz a beru plny plat z nemecka. Nikdo si tam nedovoli platit neco nekde bokem, vsechno se eviduje a jakmile si firma dovoli neco nekomu nezaplatit, tak staci skaknout na nejblizsi urad prace a uz to fici.......
ned črc 07, 2013 11:43 am

Czechdevil
Příspěvky: 94
Registrován: stř bře 21, 2012 8:12 pm
Bydliště: Praha

RE

Příspěvek

mmartin souhlasím. já mám úraz - zaměstnán u firmy tady v ČR - plat nic moc a i když dostaneš u pracovního úrazu 100% platu, je to prostě těch 100% základu.... Proto prosím o tip na nějakou slušnou firmu v SRN, která bere. Díky.
Samozřejmě, že mi moje pojišťovna řekla, že od 29. dne mi nic plnit nebude, protože jsem měl pracovní úraz, tedy beru 100% platu... BORDEL!!!!
úte črc 09, 2013 7:45 pm

Martin Lee Gore
Příspěvky: 6
Registrován: stř bře 06, 2013 12:46 pm
Bydliště: Česká republika

PRACE V NEMECKU

Příspěvek

KOLEGO,ZKUS CRAISS LOGISTIK V MUHLACKERU.100% SHANI RIDICE NA SOUPRAVY(NE TANDEMY).JEZDI SE PRO DEUTSCHE POST A DHL.PLAT KOLEM 2000TIS EUR.12 DNI V PRACI A 2-3 DNY DOMA...OPATRUJ SE.NA NETU JE NAJDES A NAJDI SI TAM FR.KLUFTINGER...CAGO MARTIN....JOOO A PLATI VCAS A PRES KARTU SE NEJEDE.
úte črc 23, 2013 12:56 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Skladal jsem u Salzburgu v male dopravni firme,na dverich napis lkw fahren suche-2200e.byl jsem se zeptat co a jak,sef mi rekl ze bere hned je to na sedmitunu ale podminka je papira aj na vys.vozik.Skladas nakladas sam,jezdi jen kolem komina,Rak.Podekoval jsem a jel.
Neřeším...
úte črc 23, 2013 6:46 am

Jarin 07
Příspěvky: 1
Registrován: sob kvě 18, 2013 5:58 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

DOTAZ

Příspěvek

Jan 3333-Zdravim tě kolego,můžu mít jen dotaz na tvou osobu?Ty tam někde u skopců lítáš?
pon črc 29, 2013 3:54 pm

Emaen
Příspěvky: 29
Registrován: ned srp 25, 2013 9:12 am
Bydliště: Plzeňský kraj

Příspěvek

Tak jsem to tady přečetl a nezbývá mi než reagovat. V Německu pracuji jedenáctým rokem,jsem už u čtvrté firmy. Docela jsem se nasmál,že někdo někde používá na nakládkách angličtinu. Je to nesmysl,protože skoro nikde na nakládkách nejsou němci,ale zase nějací pastevci a ti samozřejmě neumí nic. V servisech taky němci anglicky nemají zájem. Zažil jsem tam čecha,přišel ze střední s angličtinou,tak tam perlil. Řekli mu,vole,jestli něco chceš,zavolej někomu ať nám zavolá co,ale německy. Samozřejmě jsem mu nepomohl,neměl zájem,po tom co jsem se válel smíchy. Když volám zákazníkům na nakl nebo vykl,tak musím plynně německy,jinak to položí. S angličtinou machrujou hodně všude rumuni,vždycky se ale domluvím tak aby je nechali stát a vzali mně. Říkám že jsem z DDR od Erfurtu. V D jako v CZ jsou totiž dost rozdílná nářečí a mnohdy si ani sami mezi sebou nerozumí. Aetr se porušuje úplně u všech firem,zažil jsem firmu,kde mohlo do Cz 10 aut z 50,jinak by přišli o body. Já měl vše v pořádku,ale denně hádat. Na 15h výkonu taky moc nekoukají,spíš 18-20 a jestli by nešlo tu hodinu u rampy připočíst k pauze,když auto stálo. Záleží hodně na práci a domluvě. Jak někdo napsal,co nejdál od hranic,to ano,ale jsou firmy,kde víkendová pauza běží od doby kdy zastavil kamion. Tzn. že čím dál bydlí,tím míň jsou doma. Poláci a češi to časem zkazí všude(ostatní pastevce radši ani nepíšu). Jsem ve firmě,kde je půlka čechů a půlka němců. Jsme totiž jen dva,tak to jinak nejde. Ptal jsem se asi ve 150-ti firmách,min. plat mi nabídli 1150euro´čistého a diety 500euro,tj. 1650 na ruku-což je bída....!!!! U hodně firem se dá domluvit systém práce,tři týdny a týden atd.,ale není tím naděje na vlastní auto. Takže když tam necháte nějaký p.čoviny jako je cedule V8jménoV12 a plyšáky,tak vám je D kolega nechá zrecyklovat. Někdo psal ty rozvozy po marketech. Tam to není o základu(věčnej sen),ale hodinovka a pak ubytovna. Diety jsou tam jen 6euro-do 14h. Pokud je na ubytovně víc čechů,tak se chlastá a peníze prolejou,takže efekt 0. Peníze bokem(na ruku) jsou taky normální praxe,ale ne všude,ale není to jako okrádání,ale plus k platu na pivo. Už jsem dostal i 350euro za měsíc. Všude je třeba se ptát před nástupem na 13 a 14 plat. Důležitý je vědět,jestli firma někoho sponzoruje,nějaký fotbalisty,hasiče atd. Ti přijdou vždy s prosíkem o vánocích a peníze na 13-14 plat jsou ty tam,porád klesá a pak už vůbec nejni. Ať si každý tráví svůj čas za svoje peníze jako já. Můj šef nedává nikomu,fotbalisti můžou jít trhat hluchavku,platů slíbil 14.Až tam půjdete za 3-4 měsíce,tak řeknou nic,domluva byla taková. Je důležitý nejít do první firmy ale vybrat si,za den se dá udělat deset pohovorů bez ohlášení. Normálně řeknete že máte 52000,- v cz firmě a jdete do d jen kvůli důchodu. Znám idioty co řekli že měli 20000,-kč a neřekli že na avii denně doma a ještě ukradl palety i zboží. Nikdy nehledat víc než ve dvou,když ten váš kámoš co bude stát za vámi vzadu bude čumět jak vůl tak nevezmou nikoho ze tří nebo čtyř lidí,ať je pro vás jakkoliv dobrej a znáte se už 12let a 6-krát vám pomohl,nejvíc na Žumpě,když měl hadici na intercooler(nikoho to nezajímá). Nejlepší je vše sám. Kdo je slabší s němčinou tak doporučuju jezdit dálky nebo automobilku. Platově jsem se za těch 11let pohyboval pořád okolo 2100euro. Nejvíc jsem měl 4150euro(čtyřitisícestopadesát),nejmíň 1480euro. Důležité!!!!!! Za každou bouračku se v D firmách vyhazuje,např.3x za rok utrhnout nárazník na návěsu a čau. Kradení je kupodivu tolerováno,říkají já ho neviděl,nemůžu nic. Všude kde se objeví češi se začnou ztrácet věci z aut a dílen. I mně se šéf ptá,ty,jak to bylo,řeknu svou verzi a přes tu vlak nejede. Vše jen do doby než bych lhal. Za nemoc krátce po nástupu se vyhazuje automaticky skoro všude,druhý rok už tolik ne. Nenávidí hlavně ty co maj moribundus(simulanty). To je když někdo přijede na kawasaki s kumpánama že lítaj kameny a do Bonnu přepřáhnout nemůže a říká marod jsem od zítra. No nezbývá než se pochlubit s penízkama,jsem u firmy 4 měsíce a teď jsem dostal za 26 dní v práci 2489 plus 368 euro na děti na ruku,tj.71996Kč mi dali ve směnárně. Víkendy nejezdíme. Určitě stojí za to zatnout zuby a dát českým chudým firmám vale.
ned srp 25, 2013 1:47 pm

Odpovědět

Zpět na „Volná místa“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů