Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Jezdíte s otevřeným notebookem?

Anketa končí za čtv lis 07, 2013 5:44 pm

Ano
19
54%
Ne
16
46%
 
Celkem hlasů: 35

Uživatelský avatar
oldrich.fiala
Příspěvky: 37
Registrován: ned pro 25, 2011 12:48 am
Bydliště: Plzeň

Jezdíte s otevřeným notebookem?

Příspěvek

Tak co vy, kolegové? Kdopak všechno jezdí, nebo nejezdí s otevřeným noťasem.? Já osobně jo, mám v něm Automapu, podle které se mi super jezdí. Popravdě si občas (většinou v noci) pustím nějaký seriál jako zvukovou kulisu :) Nikdy ale nic, co by mě lákalo odvrátit oči z dálnice.!
Už někdo dostal za noťas pokutu? Slyšel jsem, že prý ve Francii, když Vás chytnou, tak ho zničí (provrtají). VOSAci v GB za to prý taky dost trestaj.
Piště vaše zkušenosti, pokuty, atd..
Díky ;)
sob lis 02, 2013 5:44 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Když sem jezdil ve dvojku, tak byl na poličce a na Rozvadově v sobotu ve 2h ráno za 200kč. Teďkom ho mívám položenej na tunelu mezi sedačkama a mám puštěny seriály tam, občas na to mrknu, ale spíš jen poslouchám... a občas si to taky přepnu na Navigátora... A v noci sem si ho občas dal na postel a obraz se odrážel do okna... skoro jako v kině :lol:
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
sob lis 02, 2013 5:59 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1570
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

Jen jezdi dal :D kolega za to dostal ve Svycarsku pokutu 600 euro to je jak zadarmo :lol:
Zijte dlouho a blaze.
sob lis 02, 2013 5:59 pm

Houba
Příspěvky: 1527
Registrován: ned pro 21, 2008 1:12 pm

Příspěvek

V UK mě chtěli málem zastřelit i za poličku....natož noťas :wacko: :oha:
sob lis 02, 2013 6:08 pm

Derby-Senda
Příspěvky: 24
Registrován: stř pro 07, 2011 10:02 pm
Bydliště: Svojkov

Příspěvek

Necelé dva jsem jezdil s permanetně otevřeným většinou německo rakousko benelux z 90% puštěný navigátor sem tam nějaká komedie at se člověk zasměje, teť pul roku většinou na dlouhých usecích dálnic už mám auto s navigací, už se to bohužel na notebooku podepsalo vypíná se, padají windows a občas většinou když jsem potřeboval navigaci tak se uplně zasekne.

Nikdy sem neměl problém samozdřejmě ho vždy zavřu když se někdo kouká :) a v noci si stlumuju jas na minimum at to nebliká v kabině jak v kině.

Ve francii sem slyšel že ho prý zabavý ale zase znám člověka co už dva roky jezdí jen francii a notebook má otevřený pořád.

Gepas: Pokud byl odevřenej tak to chápu ale jesi nebyl tak kde je nějaká vyhláška či zákon že nesmím mít na poličce notebook leda že by tvrdily že to je nezajištěný náklad to pak jo
sob lis 02, 2013 6:26 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Byl otevřený a bránil ve výhledu z vozidla :wink:
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
sob lis 02, 2013 6:29 pm

martin karas
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 168
Registrován: pát úno 17, 2012 11:10 am
Bydliště: trebic

Příspěvek

ve švycarech vadi uplně všechno!polička ,plyšaci,atd.atd a natož notas a pokuty jsou tam opravdu grandiozni!3tis.Chf.neni problem!
sob lis 02, 2013 6:29 pm

Uživatelský avatar
oldrich.fiala
Příspěvky: 37
Registrován: ned pro 25, 2011 12:48 am
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Taky mám teda ztlumený jas na minimum a pořád sleduju v zrcátku, kdo za mnou jede.. Ale jak ja mám v noci sakra poznat :D T5 už podle světel poznám, ale nemusí to být orgáni, že..
Jinak Gepas, ty vole, to kino musim taky vyzkoušet :P
sob lis 02, 2013 6:36 pm

Derby-Senda
Příspěvky: 24
Registrován: stř pro 07, 2011 10:02 pm
Bydliště: Svojkov

Příspěvek

Gepas: tak to chápu

Na to "kino" bych si dával pozor měl jsem tam nový notebook jen položený že vyjedu z firmy a jdu pauzovat tak si vyjiždím a zapomenu že tady musím odbočit tak přišlápnu brzdu a notebook letěl až na zem ke spolujezdi
sob lis 02, 2013 6:40 pm

Uživatelský avatar
oldrich.fiala
Příspěvky: 37
Registrován: ned pro 25, 2011 12:48 am
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

to Derby-Senda: dobrá bezpečnostní připomínka.
sob lis 02, 2013 6:44 pm

trucker rob
Příspěvky: 306
Registrován: čtv čer 23, 2011 9:53 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Ve Švýcarech mi policajt otevřel noťas a pomačkal knoflíky jestli není jenom uspaný.A když nic,tak mě nechal demontovat obě poličky,že prej vadí bezpečnosti provozu.Kolega na Schaffhausenu za otevřený noťas 870 CHF.A to se oplatí.Mě osobně v noci vadí,když mi svítí do očí.Proto na filmy nekoukám,ale mám ho zavřený a poslouchám na netu rádio F1,nebo kecám s manželkou přes Skype.
řidičem se nestaneš,tím se musíš narodit
Scania R 420 Topline r.v.2011 minulost
Volvo FH 420 r.v.2015
sob lis 02, 2013 11:32 pm

saman71
Příspěvky: 32
Registrován: čtv pro 18, 2008 2:20 am
Bydliště: Liberec

Příspěvek

ano, jezdím :) a při kontrole v Lovosicích to policie zdokumentovala fotkami a jelikož jsem měl překročení doby řízení na kartě o 14 a o 4 minuty, šlo to ke správnímu řízení. Odpověď od odboru dopravy následující. Nedodržení doby řízení spočívalo v překročení nejvyšších povolených časových limitů o několik málo minut, přičemž takovéto překročení mohlo skutečně vyplývat z nesnází, kterým musí čelit řidič nákladní soupravy v běžném provozu, přičemž takto krátké překročení dle názoru správního orgánu nenaplňuje za běžných okolností materiální stránku přestupku a nebezpečnost jednání pro společnost. K oznámení v bodě , který se týká rozevřeného notebooku ve výhledu řidiče, správní orgán uvádí, že z obsahu je sice zřejmé, že v průběhu kontroly, když vozidlo stálo, byl skutečně notebook otevřený, nic však nenasvědčuje tomu, že tomu tak bylo i v průběhu předchozí jízdy, přičemž ani policisté tuto skutečnost v rámci oznámení či jiných písemností neuvádějí. tak že kontrola bez pokuty :) a zkušenost že příště opět jen protokol a žádné placení :)
ned lis 03, 2013 4:10 am

StrejdaChuligan
Příspěvky: 826
Registrován: stř led 04, 2012 7:55 pm
Bydliště: Broumov

Příspěvek

jezdim s notasem co jsem zacal jezdit MKD a nikde problem. v nemecku se treba zdrzej a kouknou co tam mam a kdyz vydej,ze tam bez navigace,nechaj me bejt,ale toho filmu v rohu dole si nevsimnou :-) a ve francii taky zadnej problem. kamarada stahli na platidlech a dostal flastr. ja mam cernej notas a za tim oknem je spatne videt,tak nez si cehokoliv vsimnou,tak jsem hned pryc :-)
Je vsem hovno po tom, kde jsem a kde jsem byl.
ned lis 03, 2013 8:41 am

Gizmo_CZ
Příspěvky: 437
Registrován: pát pro 17, 2010 6:28 pm
Bydliště: Olomoucko (Hopi) :-)

Příspěvek

Tak dle mého je totální zhovadilost tak jak teď poslední dobou vídám, mít otevřený notebook na poličce pal.desky a zapnutý s nějakým filmem... Tak sakra buď řídím, nebo čumím na filmy ne?!

Já každopádně s otevřeným a zapnutým NT jezdím. Mám ho na podlaze mezi sedačkama, běží mi tam trucknavigátor + winamp s mp3. Co se poličky na pal. desce týče, tu jsem odmítl jako první věc - to samé obložení čelného skla plyšáky - nechápu co tohle má být za "módu"?? Že by to svědčilo o orientaci posádky?! :D :D
Je těžké býti debilem, konkurence je příliš vysoká...
ned lis 03, 2013 9:23 am

Uživatelský avatar
oldrich.fiala
Příspěvky: 37
Registrován: ned pro 25, 2011 12:48 am
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

to StrejdaChuligan: takže se ho ani neobtěžuješ zavírat, když je vidíš? Prostě ti vlezou do auta, kouknou, vidí na něm spuštěnou mapu a je to ok? :shock: Takhle kdyby to bylo, tak je to super, Záleží ale asi na koho narazíš, viď?

to Gizmo_CZ: je rozdíl na film čumět a mít ho jen jako zvukovou kulisu a sem tam na to na rovné dálnici při menším provozu mrknout ;) Jinak plyšáky taky nemam rád za sklem (nemám ani jednoho), ani praporky, atd.. Mám rád čisté sklo a dobrý výhled. Jediné co mi "brání" je ten noťas, ale i na to se dá zvyknout. Hlavně dávat pozor ve městech, na přechodech. :naughty:
ned lis 03, 2013 12:15 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů