Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět

Berete stopaře?

ano
6
4%
ne
69
50%
občas
40
29%
jen stopařky
23
17%
 
Celkem hlasů: 138

Der Sankte
Příspěvky: 768
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tak sem taky něco málo napíšu. Sám stopem jezdím a stopaře většinou beru, když nějak extra nespěchám. Stopem jezdím od 15 po čr a od 17 po EU a od 18 beru kolegy stopaře. Problémy jsem měl jen jako stopař a to jen u nás v čr. Jednou mi jeden valibuk v Xantii dělal návrhy, a zastavil mi až když jsem začal za jízdy otevírat dveře :lol: , v zahraničí jsem problémy nikdy neměl ani jako mladý kluk. Zásadně neberu samotný ženský, ale těch stejně je jak šafránu.
Jednou jsem osobákem najížděl v Pze na Opatově na D1 a stálo tam asi pět stopařů, nějak skoro instinktivně jsem zastavil u zarostlého zrzka s obrovským batohem, co mi málem neprolezl dveřma...nakonec se z něj vyklubal vlekař, co jede ze Špindlu někam na Lužnici dělat vodáckého instruktora a skvěle jsme si pokecali po cestě do Budějek. Asi se nezměnim, dokud se mi něco vážného nestane, ale halt podporuju ježdění na palec z obou stran věci :wink:
úte črc 02, 2013 1:35 am

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Der Sankte,tak to je krutý s tím valibukem v Xantii,léta jsem Xantie měl a i znám osobně mraky lidí z Xantiaclubu a pár z nich má postavu Golema,to by mě zajímalo kterej z mých známých to byl :lol:

Jinak já bych stopaře nevzal,mám strach o to jak by to dopadlo,jedině snad nějakou samotnou holku,ale i tak jsem slyšel o případu kdy se holka nechala svézt a po jízdě na řidiče zavolala policajty s tím že jí obtěžoval a znásilnil... :wink:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
úte črc 02, 2013 6:26 pm

Lukas L.
Příspěvky: 324
Registrován: pon srp 30, 2010 11:55 am
Bydliště: Letonice

Příspěvek

jiray : i proto radši pozoruju holky přes okno o když docela často by to šlo :) ale skrz toto radši jenom koukám
úte črc 02, 2013 6:34 pm

Uživatelský avatar
Icewinter
Příspěvky: 1114
Registrován: stř říj 07, 2009 11:37 am
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Příspěvek

Sakra a já žádnou hezkou ještě u cesty nepotkal... to bych brzdil až by mi náklad proletěl oknem :twisted:
úte črc 02, 2013 6:41 pm

Der Sankte
Příspěvky: 768
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

JiraY, Jen si pamatuju, že to byla ta jejich klasická vínová barva, ale ani značku ani okres nevim :D .
Naprosto chápu, že šofér může mít strach o sebe, o náklad, o vůz, za který zodpovídá atd. Proto platí naprosto přesná úměra, kterou jsem jednou někde četl a popadal se za pupek smíchy...bylo to něco jako:
Stopař s kloboukem jede dvakrát rychleji než bez klobouku.
Stopař s kloboukem a kytarou jede třikrát rychleji než stopař v klobouku bez kytary.
Stopař a stopařka jedou třikrát rychleji než stopař sám
atd. atd. atd. :lol:

Hele z mých zkušeností mohu říct, že zastavujou z 95 procent lidi, co někdy samy stopovali...i když hned jsem si vzpomněl na jednu výjimku, co potvrzuje pravidlo:
Jednou (bylo mi asi 18 nebo 19) jsem stopoval od D1 do Ledče n. S. a zastavila mi samotná žena okolo 60ky a nabrala mě s podmínkou, že jí pomůžu nakoupit :D . Takže jsme ve městě jeli nakupovat, já jí natahal do auta a z auta minerálky, mlíka, brambory a já nevim, co všechno a pak mě vyhodila na náměstí :D
úte črc 02, 2013 7:16 pm

Uživatelský avatar
Icewinter
Příspěvky: 1114
Registrován: stř říj 07, 2009 11:37 am
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Příspěvek

úte črc 02, 2013 8:01 pm

Chmelik
Příspěvky: 2
Registrován: ned čer 29, 2014 9:35 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

odpovím z druhého pohledu tedy z pohledu stopaře. Minulý rok jsem stopoval z Norska do Liberce a v Kodani na pumpě jsem narazil na chlápka z OK TRANS. Vzal mě až do Hamburku a říkal že stopaře nikdy nebere ale že u mě udělal poprvé v životě vyjímku a když sme se loučili tak řikal, že asi bude brát častěji, že mu to aspoň utíká a má si s kym popovídat. V Hamburku jsem zase narazil na chlápka z CargoSped ale bohužel jsem jako neznalec dorazil v pátek kdy každej začínal víkendovou pauzu. Nakonec jsem sehnal chlápka kterej jel až do Liberce ale až dodělá pauzu a že zrovna začal tak sem si k němu hodil věci a chlápek z CargoSpedu mi nabídl že můžeme kecat v kabině a že mi aspoň uteče čekání než vyrazim směr Liberec. Z celého stopování sem si odvezl snad větší zážitky než z měsíčního pobytu v Norsku. Do třech týdnů na sever vyrazím znova tak to bude určitě stopem pokud tady neseženu někoho kdo jede do Norska že bych se s nim domluvil předem :)
pon čer 30, 2014 10:16 am

casper4252
Příspěvky: 251
Registrován: čtv lis 22, 2012 9:58 pm
Bydliště: Chvalčov

Příspěvek

Já osobně stopaře už taky neberu, párkrát jsem vzal to byla vijímka. Je to dlouho, jel jsem naloženej ze Zdounek na Kroměříž a před koncem vesnice je jestě přechod pro chodce, stal tam starší stréc s taškou plnou prázdných lahváču. Tak si říkám mám čas tak ho pustím jde asi do obchodu. Tak pěkně zastávím, že ho pustím no ten do té liazky tak rychle vyletěl, že sem neřekl ani bůůů a už bylo "do Kroměříže k Miličáku mě hoď mladej". :lol: tak sme jeli a že to auto jede :lol: Dědouš si stihnul i schrupnout, tak jsem ho zbudil a šel dál.
pon čer 30, 2014 3:18 pm

Der Sankte
Příspěvky: 768
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Koncem dubna jsme jeli se slečnou stopem z Harrachova do Prahy a šlo to jako po másle. Celá cesta i s jedním přestupem od poláka k pražákovi na Benzině u Boleslavi nám trvala pouhé dvě hodiny. Polák nás vzal prý proto, že jako mladej taky stopoval a pražáka jsme zase drželi vzhůru průpovídkami. Zkrátka další vydařený stop :)
pon čer 30, 2014 5:18 pm

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

Kolegy co maj v ruce kolecko beru,jinak vetsinou ne.Jednou jsem s kolegou v 90 letech na odtahovce vezl Francouze někde od Perpignanu až k Praze,jel na konzert Iron Maiden do Ostravy.Mel batoh a tak snim šel přes všechny čary pěsky,jelikož když ny tam měl fet tak zabasnou i nás.Jednou jsem naložil mladého kluka u Klatov,jel s Pařiže kde mu udajně schořela Liazka a dopravce ho v tom nechal,byl od někud s jižni Moravy.Dotáh jsem ho do Tábora,sehnal jsem mu vlak a pujčil litr,že ho určitě vrati no už jsem ho neviděl i přesto kolegy beru.
Už ho nohy nezebou MAGNUM E-TECH 440
úte črc 01, 2014 9:42 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Stoparky jsem nidy nevozil ani vozit nebudu.Za A se mi to nechce brzdit,za B stejne nechcu poslouchat reci ve smyslu proc jedem do kopce 40 nebo proc do Prahy jedem 5h jak pendolino to ma za tri a Audina za dve.
Neřeším...
úte črc 01, 2014 2:14 pm

murder
Příspěvky: 150
Registrován: pon lis 28, 2011 4:01 pm
Bydliště: mám

Příspěvek

Kolečko nic neznamená kolikrát s kolečkem mávali existence co volant viděli max z místa spolujezdce.
úte črc 01, 2014 2:16 pm

Dandes
Příspěvky: 43
Registrován: ned bře 25, 2012 11:23 am
Bydliště: Šumperk

Příspěvek

Jo stopar s koleckem to je nekdy sranda, posledne me to stalo 50 kacek, ze si zapomnel peněženku v aute a ma hlad ze by si pak něco koupil, to byl muj první stopar, když jsem se ho snazil jako zkusenejsiho zeptat na nejake drobnosti nikdy neodpovedel, tak mi bylo jasny ze je ridic leda Babety.
úte črc 01, 2014 4:16 pm

Der Sankte
Příspěvky: 768
Registrován: pon úno 04, 2013 9:57 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tak tak, nedávno jsem u Cukráku míjel na strakonický nějakýho zevla, co mával kolečkem, ale bylo naprosto evidentní, že jde o bezdomovce, tak jsem nestavil. Naopak jsem jednou nabral kousek od Týna nad Vltavou chlapíka co stál u nádraží a jen tak líně zvedl palec a když se při nástupu zeptal, jestli se má zout, bylo jasno :) . Následoval odvoz do Milevska, příjemný pokec a nakonec mi ještě poradil kudy do firmy, kam jsem jel.
úte črc 01, 2014 5:02 pm

jakub480
Příspěvky: 367
Registrován: pát kvě 29, 2009 6:19 pm
Bydliště: plzen

Příspěvek

zdarec,nejede někdo z vás v Pátek 8.9 na Hradec k ? nejlíp od Plzně nebo od Prahy tam bych se třeba dostal ňak ,jedu za ženskou a nemam svuj dopravní prostředek :D
úte srp 05, 2014 10:08 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů