Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

nestihl jsi těch 5 školení do toho srpna...bohužel s tím nic neuděláš. Ted jsi bez profesáku a musíš udělat opravdu těch 35hodin. Ty postupný jednodenní školení můžeš dělat za sebou každej týden, pokud si na to 4 roky házel bobana, ale zase jen do toho data platnosti profesáku musíš mít pět. Sakra s tebou je to těžký, když ani nevíš na jakým školení sedíš. :D
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
čtv lis 13, 2014 11:45 pm

FireMAN
Příspěvky: 150
Registrován: pát lis 02, 2007 2:25 pm
Bydliště: Roudnice n.L.

Příspěvek

Neházel jsem na to bobana, psal jsem že jsem měl jak změnu zaměstnavatele tak i školitele, navíc jsem se byl informovat na obci s rozšířenou působností zda to takto můžu mít. Jde mi o to že mne tahali za nos, dostával jsem neplatné info.
Navíc těch školení mám tolik že by se ti z toho točila hlava
sob lis 15, 2014 8:33 am

Jan3333
Příspěvky: 91
Registrován: sob lis 03, 2012 8:15 pm
Bydliště: Praha

Termín školení

Příspěvek

Nazdar, jak je to přesně s těmi termíny školení. V minulém roce jsem jse k 1.7.2013 vyměnil po 5letech profesák a stačí, když do konce tohodle roku absolvuju 7hodinové školení nebo jsem něco podělal a měl jsem ho absolvovat nejpozději do 1.7.2014? Jak je to teď? Díky.
ned lis 16, 2014 1:02 pm

FireMAN
Příspěvky: 150
Registrován: pát lis 02, 2007 2:25 pm
Bydliště: Roudnice n.L.

Příspěvek

ty první čtyři školení jsou jedno kdy je absolvuješ, jenom to poslední musíš mít před ukončením platnosti profesáku
ned lis 16, 2014 4:47 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek

Podle zákona 247, pokud vykonáváš práci řidiče, máš povinnost chodit na pravidelné roční školení. Pokud činnost řidiče nevykonáváš, můžeš v posledním roce využít 35h školení. Nejlépe hlídat si datum vydání ŘP. MD na to vydalo i usměrnění činností.
ned lis 16, 2014 7:49 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

Ale můžeš činnost nevykonávat třeba dva či tři roky a ve zbývajícím období uděláš postupně těch pět.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
ned lis 16, 2014 11:50 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek

Pokud nevykonává práci řidiče (např.2roky) a pak se chce k tomu vrátit, tak podle zákona by si měl nejprve udělat školení 35h(tím si "zaktivuje" profesní způsobilost za ty dva roky) a pak další tři roky bude chodit na pravidelné roční školení.
Podle mě je to nesmysl, ale já to nezměním ;)
pon lis 17, 2014 9:58 am

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

toto je na stránkách MD
Aktivace pravidelných školení a následné pokračování
Pokud držitel platné profesní způsobilosti (tzn. platného průkazu, ve kterém je profesní
způsobilost vyznačena) nevykonává činnost řidiče a neúčastnil se pravidelného školení ve smyslu
§ 48 odst. 2 zákona, (pravidelné roční školení), např. po dobu 2 let a hodlá ve třetím roce vykonávat
činnost řidiče, na kterého se vztahuje povinnost zdokonalování odborné způsobilosti, je možné
absenci této povinnosti narovnat absolvováním pravidelných školení formou sedmihodinových
školení před ukončením platnosti profesní způsobilosti, v kterémkoliv školicím středisku v ČR. Aby
nebyl popřen základní princip zdokonalování odborné způsobilosti pro účely profesní způsobilosti,
je na místě, aby řidič absolvoval tato školení efektivně, tzn. nikoliv opakovaně stejnou tématiku

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... strediska/

myslím, že toto potvrzuje můj názor
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
úte lis 18, 2014 1:15 am

karosak.blog
Příspěvky: 39
Registrován: ned říj 07, 2007 12:47 pm

otázky

Příspěvek

Zdravím, a chci se zeptat, nemáte někdo otázky i s odpověďmi na zkoušku profesní způsobilosti. Vím, že je to i na etesty.mdcr.cz, ale chtěl bych to ve wordu nebo v pdf
úte lis 18, 2014 6:11 pm

delivio

Příspěvek

Pardon.Odpovědi tam nejsou.Přehlédl jsem to
stř lis 19, 2014 5:14 pm

Vajcator
Příspěvky: 2
Registrován: sob lis 29, 2014 11:15 pm
Bydliště: Krmelín

Příspěvek

Zdravím. Mám profesák od loňského září, ale protože mám teprve 20, začne mi platit až v červnu 2015. Bohužel mi nikdo zatím nebyl schopen říct, jak je to se školením. Že bych se měl zúčastnit školení i letos, vím. Ale nevím, zda jsem ho měl podstoupit ještě před zářím, nebo ho mohu absolvovat kdykoli v daném roce, tedy i teď v prosinci. Pokud jsem to zadrbal, musím jít až na to školení co je po pěti letech?? A platí do té doby průkaz?? Díky za radu a přeji hodně bezproblémových kilometrů :)
pon pro 01, 2014 11:15 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Vajcator

Příspěvek

Ráda bych věděla, kde sis profesák dělal(škola nebo autoškola - školicí středisko), kolik hodin mělo vstupní školení (140 nebo 280h) a na jakou skupinu? C1? Nebo C?
Podle toho bych ti pak mohla odpovědět.
úte pro 02, 2014 5:35 am

Vajcator
Příspěvky: 2
Registrován: sob lis 29, 2014 11:15 pm
Bydliště: Krmelín

Příspěvek

Dělal jsem ho v rámci výuky na střední škole v rozsahu 140 hodin na skupinu C.
úte pro 02, 2014 9:01 am

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek

To podle toho, cos napsal, tak ještě nemáš 21 let. To znamená, že pokud jsi dělal profesák jen 140h, tak ho máš na skupinu C1 a nee na C jak píšeš. Takže profesák ti normálně platí, jenže můžeš jezdit pouze s náklaďákem do 7,5t.
čtv pro 04, 2014 5:36 am

Uživatelský avatar
milanr
Příspěvky: 287
Registrován: ned říj 03, 2010 8:49 am
Bydliště: Olomoucko

Příspěvek

Zdravíčko pánové, tak mám zase asi "inteligentní" dotaz. :D Když mám profesák pro skupiny C1,C,D1,D tak musím na pravidelné roční školení zvlášť pro náklaďák a zvlášť pro autobus? Nebo pro všechny skupiny stačí jen jedno školení ročně? Předpokládám, že stačí jedno, ale radši se zeptám než něco pokazit.... :lol:
pon led 12, 2015 1:23 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů