Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
splintet1
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 186
Registrován: úte led 13, 2015 10:56 am
Bydliště: Prahs

Příspěvek

No ty krávo.A to jsem měl jet do Anglie... :D tak pevný nervy...
čtv led 22, 2015 11:34 am

delivio

Příspěvek

pučanges
Před týdnem jsem tam byl taky.Kolona sice stála jen 6-8 km od přístavu, ale bylo to zajímavé.Chvíli jsem to skákal a pak davaj pravý a frrr. Na kruháči policie a kam že jedu.Řekl jsem že jedu na truckstop a oni, že si tam zavolají.Další kruháče to samé.Nakonec jsem na truckstop dojel a udělal přestávku.Po pauze jsem nad ránem vyjel a dojel až do portu.Všichni stáli na DSDF. Port zarvaný a tak jsem to jel přes Póčko.
V té koloně jsme se bavili a důvody přesně jak říkáš.Mimo jiné ještě informace, že údajně DFDS zlevnili cenu přeprav.Tak nevím co je na tom pravda.Naštěstí už to nemusím řešit.
čtv led 22, 2015 1:03 pm

Uživatelský avatar
DUNLOP
Příspěvky: 87
Registrován: ned úno 20, 2011 1:59 pm
Bydliště: Nová Ves+auto

Příspěvek

Mohl by mi někdo vysvětlit pojem "řidič-stopař pro vnitro i MKD". Díky :wink:
http://www.truck-forum.cz/forum/viewtopic.php?t=15081
Dailyna "třííílitr" r.2006
čtv led 22, 2015 2:19 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4531
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Příspěvek

To DUNLOP: A co třeba takto: Řidič stopař, dojede s autem i s kmenovým řidičem z Přerova na Rozvadov(samozřejmě kmenový řidič má papír na volno od doby z Rozvadova), tam přeskočí k jinému kmenovému řidič, a frčí zpět z Rozvadova do Přerova.
A nebo jako u Trans -teamu, že kmenový řidič honí své auto na cestě do Španělska, když má volný víkend.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv led 22, 2015 3:05 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

jo na tech kruhacich kdo jel v pravym,tak ho vratili zpet do protismeru na konec :-D ...ted to resi tim lejstrem,nemas,nejedes a jed dohaje..jsem dneska ujel za 5 hodin uz 22 km,tak teoreticky bych se mel dostat na druhou stranu,tak se uvidi ,uz jen 38 :-)
čtv led 22, 2015 3:29 pm

splintet1
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 186
Registrován: úte led 13, 2015 10:56 am
Bydliště: Prahs

Příspěvek

A je nějaké INFO o tom jak to vypadá na druhé straně?Je Francie zasekana i jinde?
čtv led 22, 2015 4:47 pm

delivio

Příspěvek

Tak to nezbývá než skákat jako dříve na čáru, nebo po A2 a jistit to na parkovišti.Dole na kruháči jak poví že zpět do fronty tak se jede zpět na parking a tak pořád dokola :D
čtv led 22, 2015 5:10 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

divocina,stale 38 km :-\ ...jeli kluci proti a v Dunkerque cekali 20 hodin,prej masakr taky
čtv led 22, 2015 5:52 pm

splintet1
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 186
Registrován: úte led 13, 2015 10:56 am
Bydliště: Prahs

Příspěvek

Tak už jen aby to frantici blokly všude a bude po ptakach... :D
čtv led 22, 2015 9:07 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

Tak jsem na lodi,po dvou dnech na dalnici :-D ...stiham i zaparkovat na vykon a v sobotu doma..Ale rikaj kluci,ze v nemecku budou mit policajti zne az to pochytaj vsechno :o ..jeden tam po 17 hodinach vykonu najizdel na lod,to asi bengal nepochopi...a ze jich bylo :? ...co se da v takovym pripade napsat na vytisk ? Nejakej napad ?
čtv led 22, 2015 10:40 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Pravda?? A ofocení toho lejstra od Anglický policie by taky nebylo na škodu. Na výtisky vždy píšu popravdě co se stalo a nikdy žádnej problém. A 17 hodin výkonu není moc za čarou ještě, normální policajt to pochopí pokud to u řidiče není pravidlo a jinak má kartu v pohodě. Ale víme, vždy záleží na koho narazíš
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
sob led 24, 2015 11:05 pm

wenda
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 13, 2010 11:18 pm
Bydliště: Polepy

Příspěvek

Já přijel do Calais ve středu ve 21:30, do přístavu jsem se dostal v 1:00 a loď plula ráno v 6:00, takže než jsem se dostal do Doveru uběhlo přes 10h. Kolega přijel do Calais ve čtvrtek v 1:00 ráno a v Doveru byl v 17:00. Cesta zpět byla oproti ostatním kolegům rychlejší, protože jsem byl jen na celnici a tam jsem dostal žlutý papír s písmenem U, se kterým jsem projel přes kontroly ve městě. Mezi posledním kruháčem a váhami na mě mává týpek a jestli mu tu mojí kartu neprodám za cigára, nevím kde měl auto, ale obchod neproběhl. Zpět na kontinentu jsem byl po 22:00 a fronty směrem na Belgii byly na dálnici cca 10km před Calais i před Dunkerquem. P-O jezdí jen 4 lodě a ostatním rejdařům prý také stojí po jedné lodi. Do toho ten vlak a je vymalováno. Za 24h ujeto 10km.
ned led 25, 2015 12:17 am

delivio

Příspěvek

01.01.2015 ve Švédsku vstoupila v platnost nová pravidla o kabotáži podle pravidel EU.
01.3.2015, nový zákon vyžaduje, že policie nebo celní orgány mohou zabavit klíče vozidla další dokumenty, řidičský průkaz.Pokud pokuta nebude zaplacena na místě, nebo že vozidlo má rozsáhlé bezpečnostní nedostatky pro silniční provoz.Sazba je stanovena až 40 000 SEK.Pokuta se platí na místě.
Zde to odnesl zahraniční řidič pracující pro jihočeskou dopravní společnost
http://www.skanskan.se/article/20150125 ... tala-dyrt-
pon led 26, 2015 8:49 pm

splintet1
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 186
Registrován: úte led 13, 2015 10:56 am
Bydliště: Prahs

Příspěvek

Tak mě tu nějak zapadla ta otázka s tím která firma vyplácí diety hned po jízdě nebo dává diety před jízdou nebo platí za točku po jízdě?
pon led 26, 2015 9:34 pm

delivio

Příspěvek

splintet1

Nezapadla. Prakticky řečeno by každá fa měla dělat přesně to, na co se ptáš.Jen je situace taková, že se to některým vyplácet nechce. Je to pro ně stejný zdroj příjmu, jako pro řidiče.Čistá účetní klička.
Záleží také v jakém regionu hledáš, nebo jaká bude tvoje mobilita v rámci ČR. Pak je možné specifikovat fa, které se nebojí a dodržují pravidla, zákon a pro tebe budou atraktivní pro případné přesuny za prací.
pon led 26, 2015 10:23 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 0 hostů