Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

M.Z.: Na novou Scanii pravděpodobně ještě dojde, demo auta by měla být do konce roku v Plzni k dispozici. Někdy zkraje nového roku bychom ji pak otestovali, protože první dojem z krátké 20-ti minutové zkušební jízdy s 500 HP variantou byl při první předváděčce velmi dobrý. Auto se zdá o dost pohodlnější než stará verze a řazení během dobrzďování retardérem a motorovou brzdou mnohem kultivovanější. Interiér je navýsost komfortní a na oko příjemný, menší zklamání bylo jen ze spodního lůžka, které jsme očekávali o něco širší v běžné jízdní poloze, tedy nerozložené, zejména za sedačkou spolujezdce...
Ceny budou někde zhruba na úrovni Mercedesu, tedy o cca. 7-10 tis. € výš oproti starému modelu, což nebude až taková tragédie...

vn 2000: Místa pod spodním lůžkem je málo, jak jsem zmínil v testu. Změna by představovala kompletní rekonstrukci kabiny a relokalizaci filtru sání. Do toho se konstruktérům zatím zřejmě nechce. Jistým řešením by mohlo být přemístění ovladače režimů jízdy automatu na přístrojovku jako u Dafa a instalace širší, ale méně hluboké lednice...
ned lis 20, 2016 8:57 pm

sof
Příspěvky: 3899
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob kvě 25, 2019 11:53 am, celkem upraveno 1 x.
ned lis 20, 2016 11:10 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Sof- Někde jsi psal, že na těch vašich Scaních nemáte ani regulaci světel, o které jsem si myslel že to mají i ty nejzákladnější modely.No a abys pochopil proč se tolika řidičům Scania páči, musíš si představit že oni jezdí s auty které tu regulaci světel mají. Někteří mají i třeba velkou kabinu a někteří dokonce tahají 40 tun s více než 410 HP. Znám dost šoférů kteří okusili i V8 a s tou by jezdili klidně i kdyby měli kabinu bez střechy.
Ty jsi si udělal obrázek o Scaniích podle toho žebřiňáku co máte u Vás na firmě a soudíš tak celou značku. A ten argument, že je ta roztahovatelná postel na prd... Nikdo Tě přece nenutí aby sis ji roztahoval. Nechej ji zataženou a máš stejně širokou postel, jako u ostatních modelů. Jinak bych Ti doporučil Prostamol, nebo trochu ubrat piva před spaním.

Scania je taky hodně o kultu. Něco jako Harley mezi motorkama a ten určitě taky není nejlepší motorka na světě. No a celé je to taky o vkusu, líbí nelíbí, každému vyhovuje něco jiného, každý máme jiné nároky a očekávání. Co vytáčí Tebe, toho si třeba já ani nevšimnu a to z čeho se zas rozplýváš ty, já marně hledám.
Třeba zrovna ten MAN. Auto které ničím neurazí, ale ani nenadchne. Asi něco jako Passat mezi osobáky. Asi taky dobré auto, ale nuda z toho stříká na všechny strany. A zase to je jen můj subjektivní názor, můj vkus.
U nás máme ještě 4 MAN (540 EEV) a všechny tahají stejně blbě a to rozdílem třídy oproti NORMÁLNÍM autům (Volvo, Scania). Dalo se to přeměřit a za převodovkou měly už ty auta jen 500 PS a na nápravě s bídou směšných 470. Všechny 4 auta na tom byly + - stejně. No a spotřeba o dva až tři litry víc oproti NORMÁLNÍM Volvo, Scania.
A to je třeba zase pro mě důležitější, než měkká matrace.
pon lis 21, 2016 9:21 am

vn 2000
Příspěvky: 110
Registrován: stř lis 26, 2014 10:04 pm
Bydliště: Humenne

Příspěvek

JakubS: TREFA!!! (žeby to už teraz mal konečne vysvetlene?) :) Inak raz mi tu majitel BMW radu 7, :) pisal ze vybava nerobi auto. :) :) :) Jazda s holobytom a jazda s full ked v tom aj zijes je teda ku..a riadny rozdiel!
pon lis 21, 2016 10:45 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

sof ma pravdu v tom ze na Manu staci tu postel uplne zasunout a dat pryc tu debilni hrobku na ktere je rucni brzda a jen prekazi nic vice.Kukni do iveca jak to jednoduse vyresily,tri cudle na palubce a hotovo.Mas pravdu ze scanie je spis o kultu.
Neřeším...
pon lis 21, 2016 11:29 am

Vejr
Příspěvky: 287
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvek

pravda po létech odježděných v Dafu jsem teď dostal Mana. A kyselej jsem z něho byl celej měsíc. Nejvíc z tý lednice. Hrozně mi třeba chybí ten vytahovací stoleček. Prostor pod postelí žádnej, sice to má velký kastlíky nahoře ale to mám poslouchat jak mi tam rachtá kastról ?
Hergot co takhle sepsat požadavky na ideální auto a poslat to automobilkám ať se zamyslej.

za mě : kabina ala Daf hlavně v oblasti postele, palubka může bejt klidně z Manu, motor Man 480, převodovka Ishift Volvo, nádrže min 1000l, podvozek na vzduchu ........
pon lis 21, 2016 3:22 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Vejr- Požadavky? Sice idea pěkná, ale vidíš to tady sám. Dva lidi se neshodnou, natož pak miliony šoférů :lol:
pon lis 21, 2016 4:08 pm

Das Auto
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 10, 2012 9:32 pm

Příspěvek

Das Auto odpovídá, čo je to "to všechno" po čom sa musíš natáhnout? Celá ergonomie pracovního místa řidiče vychází z posezu za volantem, když už najdu pohodlnou polohu tak už nemám úplně při ruce tlačítko výstražných světel které je na palubce a schované za věncem volantu,ovládání rádia popř. navi (funkce mute,dopravní info,rolování menu atd).držák nápoje...navíc to piano co máš v úrovni pravého kolene viz obrázek.. celkem dobře je to vidět v tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=43Q17yLNEOU v čase 4:08..já takhle sedět dlouho nevydržím :D podotýkám že nejezdím s levou nohou na okně, z okna, na palubce nebo nevím kde..mě MAN nevadí,ale interierem se právě třeba v té Scanii zabývali určitě déle a více profesionálně..ale určitě i zde se potvrzuje pravidlo, 100 lidí 100 chutí.

Obrázek
pon lis 21, 2016 4:24 pm

Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Za mně...momentálně mi připadá nejlépe řešená kabina u DAFa a spodní lůžko je suprový bez jakýchkoliv úprav ( horní lůžko nestojí za nic ), ale pokud je řidič sám tak si myslím že odkládacích prostor je dost. I když je pravdy že na novým VOLVU se mi strašně líbí ten malý kastlík na levé straně pod velkým kastlíkem třeba na rukavice a podobné "špinavé" věci které nechci dávat do normálního kastlíku.
U nás na firmě teď chlapi dostali novýho "medvěda"....a brečí že chtějí zpátky svojého starého MANa.....motorově to nejede, skáče to jak koza a odkládací prostory prý žalostné :-(
pon lis 21, 2016 7:03 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

vsichni byste potrebovali na mesic do Liazky :lol:
pon lis 21, 2016 7:08 pm

Pompin_CZ
Příspěvky: 45
Registrován: sob úno 21, 2015 7:51 pm

Příspěvek

za mě horní postel v Dafu v pohodě :) spodní až moc měkká
pon lis 21, 2016 7:10 pm

Rob82
Příspěvky: 235
Registrován: úte říj 15, 2013 6:11 pm
Bydliště: čr

Pučanges

Příspěvek

Kurňááá, do Matesa. Vatu do uší, a pojďme :D :D . Bych šel hned :wink: .
pon lis 21, 2016 7:11 pm

Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Já se klidně di LIAZu vrátím...v kastlíku jsem měl "druhej" motor a když se začali v 90 montovat bufíky a nemusel jsi v noci klapat motorem aby jsi nezmrzl tak to byl luxus. Měl jsem 110 s "9" převodovkou a vyměnil jsem ji na place za starou poctivou 100 s klasickou "10" a tahal jsem za tím patnáctku vlek. Souprava jak z obrázku......jo krásný starý doby ČSAD kdy řidič byl někdo.
pon lis 21, 2016 7:30 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11945
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

pučanges pul roku :lol: :D :D zhejčkanci
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon lis 21, 2016 8:08 pm

Vejr
Příspěvky: 287
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvek

jo a každýmu dvouosák ať ukáže jak umí couvat :lol:
pon lis 21, 2016 8:15 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů