Mýtné, pravidla provozu, tipy v Řecku
MAGNUM
Příspěvky: 24
Registrován: pon kvě 15, 2006 8:52 pm
Bydliště: Brno

ΕΛΛΑΔΑ

Příspěvek

Vážení přátelé a kamarádi, řecko je pro řidiče země zaslíbená, jen si zvyknout. Policie benevolentní, cesta je nejlepší přez SK,H,SRB,MK, GR
/platky jsou třeba jen 5eur H clo, 1 Eur SRB clo, občas 1eur někdo na kafe. GR clo na vjezdu i výjezdu 5eur automaticky bez skrývání do pasu na kafe. Parkování po cestě je bezpečné jen v beogradu na parkovišti POTOK, všichni okolo poradí a v terminálech na hranicích, jinak nikde nespát. V řecku se zatím kriminalita Trucků moc netýká. Ale pozor na vjezdu do GR je novinkou max 200 L nafty. Kontrolují a někteří se nedají uplatit.
pon úno 06, 2012 11:28 am

Pápa
Příspěvky: 108
Registrován: ned úno 12, 2012 10:05 pm
Bydliště: Česká republika

Příspěvek

Čau,koukám,že máš celkem čerstvé info.Měl bych razit do Soluně tak jestli se můžeš trochu rozepsat budu rád.
Cesta přes SRB a MK je opravdu v pohodě s TIR?
úte úno 21, 2012 10:45 am

MAGNUM
Příspěvky: 24
Registrován: pon kvě 15, 2006 8:52 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Zdarec, jizda skrz SRB a MK není problém, do srbska jed hranicí TOMPA z madarska a tam se určitě chytíš nějakéch čechu. pohoda a ščasnó štreku.

S TIR uplné laláč.
stř úno 22, 2012 8:37 am

čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

Příspěvek

v Srbsku není problém spát i před Beogradem a i za.Akorát dobré na benzinkách a ne na odlehlých parkovištích.Co se týká potoku,tak se dá to parkoviště,vcelku slušně vaří,akorát příloha někdy studená (brambory,hranolky).Do GR bych jel radši přes BG a pak do GR.Zpět je to jedno,ale Grekoši dělají problém skrze tu naftu jak kolega již zmiňoval.V GR parking no problemo.Sem tam nějaká buzna,jinak klid.Dálnice se platí na platidlech a většina jich jde objet.Jsou psané zákazy jako 3,4 most,zákaz vjezdu atd.Ale když to člověk zná,tak to objede a do Athén cca 35 E.Já neobjíždím,akorát před Aténama sjedu na Thivu a vyjedu v Mandře.Tam se objedou platidla a pak už nic neplatím (skládám aspropyrgos,pyreas) takže se mi to vyplatí,navíc je to i rychlejší.Jinak nevím jestli to už někdo psal,ale do Řecka je nutné mít na návěsu tabulku kamionek s návěsem,popřípadně cisternu atd.Jsou za to pokuty,jsou tabulky na vše,malé auto,návěs,přívěs.Koupit je lze na hranicích buď BG/GR,nebo MK/GR.Pak i ve městech v obchůdkách pro auta.Na benzinkách u dálnice jsem je zatím neviděl.Sháněl jsem a stavil asi na 3 benzinkách a neměli.Určitě některé mají,ale ne všechny.Jinak Grekoši mají pro kamiony 80km/h tak jak ve většině zemích.Je pravda,že jsou v klidu policajti,ale umí za to dávat pokuty.Jinak je tam draho,za to kvalitnější než u nás.Nejhorší asi je značení a ta jejich hatmatilka,to se potom musí člověk pořád ptat,protože si nepřečte ani název firmy.Ale jak psal kolega,je to jen o zvyku,je tam krásně a míst na koupání hromada,kde jde s kamionem zastavit u pláže.Dokonce je možné zastavit i u pomníku kde proběhla bitva u Thermophyl,jsou tam léčivé prameny,možno zastavit s kamionem,prameny jsou zdarma,zajížďka z dálnice asi 10km celkově.Takže asi tak.
úte led 29, 2013 2:04 pm

haskyvr6
Příspěvky: 54
Registrován: čtv říj 11, 2012 7:51 pm
Bydliště: Rumburk

Cesta Německo-Thesaloniki

Příspěvek

Zdravím, příští týden jedu z Dortmundu do Thesaloniki. Potřeboval bych nějaké info co se týka cesty atd. Byl jsem dole jen jednou v Bukurešti před pár lety. Vím že do Rumun si koupím na HU hranici "dálniční známku" a to je vše. Měl bych jet do BG přes most, ten stojí 37,- Eur, předpokládám že tam někde koupím "dálnici" do BG. Těch max 200 ltr nafty do GR platí jak píšou kluci nahoře? Jak to když jsou v EU? Potřeboval bych vědět jak zaplatím v Řecku dálnici, jestli a kde si mám koupit tu desku dozadu na navěs s obrázkem kamionu a nějaké tipy na cestu. Jo, a povezu ADR v cisterně, platí že v BG je v noci zákaz jízdy? Ještě nějaké omezení nebo zákazy po cestě? Jak s max rychlostí pro ADR v RU, BG a GR?

Díky moc za rady ;-)
pát úno 21, 2014 8:50 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Taky jsem se motal nekde kolem Ioniny,nebo jak se to jmenuje a bylo to tam solidni,nalozil 24 najake zuly a rubal dolu...Pamatuji jak dnes ty horske kozy nebo co to je za zver v okoli :D
Neřeším...
pát úno 21, 2014 11:26 pm

Vita41
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 29
Registrován: sob srp 14, 2010 10:30 pm
Bydliště: J.Morava

Poradí někdo?

Příspěvek

Zdravím,poradí někdo při cestě do Řecka? Nebyl jsem tam s kamionem aspon 15 let,dlouho jsem ted jezdil Rusko a Ásii.
Každý musí mít svoji hrdost!!!
úte čer 24, 2014 10:25 pm

jiriloch
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 06, 2018 7:53 am

Řecko

Příspěvek

Ahoj. máte někdo zkušenosti s jízdou po Řecku. Dají se nějak objet dálnice. Máme auta s celkovou 12 t
děkuji
úte úno 06, 2018 11:48 am

romus145
Příspěvky: 881
Registrován: sob úno 16, 2013 6:14 pm
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Řecko

Příspěvek

Ty, konkrétně v Řecku jsou za to pokuty a celkem vysoke. Teda aspoň u kamionu nevím jak 12ti tuna.
sob úno 10, 2018 1:12 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Řecko

Příspěvek

Ja jen takou ze treba v Atenach navigace uplne zkolabovala,nikdo nic nevi a kazdy troubi.Dal ze jak jak prsi klouze to jak v zime na D1.A taky jsem zjistil ze Solun jsou Thesaloniky :D .Ja bych tam asi moc neobjizdel nic,pokud by to nebylo uplne nutna,jel jsem nakladat nakam k Ioanina,mramor ci co,dole bylo 20st a nahore snih a nejake stepni kozy co co to je za tvora.
Neřeším...
sob úno 10, 2018 9:11 am

Odpovědět

Zpět na „Řecko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů