Mýtné v Itálii, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

jirka382

Příspěvek

To je moc. Vilach-Bologna to stávalo myslím 45 €
úte bře 19, 2013 5:49 pm

Uživatelský avatar
Johnny_P
Příspěvky: 2092
Registrován: ned srp 09, 2009 12:56 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvek

Shell kartou platit nejde, ale DKV ano.
Scania R streamline Topline E6 (2015) + plachta Krone(2015) lowdeck
Mými životními vzory jsou Kentán z Montargi, Bender a Homer Simpson
pát dub 05, 2013 9:15 pm

kalfar
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 27, 2013 11:24 am
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Jaké máte zkušenosti s tou výjimkou ze zákazu jízd pro vozidla jedoucí ze zahraniční/do zahraničí? Plánuju si teď cestu ve čtvrtek do Itálie a docela by se mi hodilo pár hodin navíc. Mám na mysli toto:
1. Pro zahraniční vozidla a pro vozidla z regionu Sardinie, jež jsou vybavena příslušnou dokumentací, dokládající výchozí bod jejich cesty, je začátek doby zákazu jízdy odložen o čtyři hodiny. V případě, že doba povinného denního odpočinku řidiče – jak stanovují úpravy a předpisy 561/2006/ EU – připadne na dobu odložení zákazu jízdy ve smyslu tohoto článku, je povoleno, s omezením pro zahraniční vozidla s jediným řidičem, využít čtyřhodinového odkladu počínaje ukončením doby povinného odpočinku.

2. Pro vozidla jedoucí do jiného státu, jež jsou vybavena příslušnou dokumentací, dokládající místo určení jejich cesty, končí zákaz o dvě hodiny dříve; pro vozidla směřující na Sardinii, jež jsou vybavena příslušnou dokumentací, dokládající cíl cesty, končí zákaz o čtyři hodiny dříve.
Čistě teoreticky bych pak mohl prokličkovat zákazy po Evropě a nejpozději v neděli být doma.
sháním práci na MKD na Liberecku
úte říj 29, 2013 8:58 pm

CSIKI-NZ
Příspěvky: 38
Registrován: sob led 29, 2011 10:38 am
Bydliště: Nové Zámky

Příspěvek

Nazdar! V taliansku je tento týždeň 4-dňový štrajk dopravcov (od 28.10. do 31.10.),okrem toho vo štvrtok od 16h do 22h,a v piatok od8h do 22h je zákaz nad 7,5t. A ak by si išiel cez SLO,tak tam je už vo štvrtok sviatok.
Obrázek
stř říj 30, 2013 12:27 am

kalfar
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 27, 2013 11:24 am
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Já pojedu přes Německo. Ta stávka znamená co? Kolony a ucpané silnice?

Mám takový šílený plán, že ve čtvrtek ráno naložím v Zákupech a pak to dotáhnu až do Itálie, ale to asi nestihnu před čtvrtou odpolední, tak se ptám na tu výjimku. A když to stihnu a taliáni mě v pátek složí a v sobotu naloží, tak můžu být v neděli doma.
sháním práci na MKD na Liberecku
stř říj 30, 2013 11:53 am

CSIKI-NZ
Příspěvky: 38
Registrován: sob led 29, 2011 10:38 am
Bydliště: Nové Zámky

Příspěvek

No,neviem kde budeš mať v IT vykládku,ale v piatok je všade sviatok,takže ak to nestihneš vo štvrtok,tak teda neviem. A čo sa týka toho štrajku,to môže znamenať asi toto,alebo k tomuto podobné situácie:
Obrázek
Záber je z poslednej takejto "akcie" talianskych prepravcov z 2012.
stř říj 30, 2013 10:27 pm

MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Příspěvek

CSIKI-NZ: Něco podobného co je na tom obrazku jsem zažil v italii tento pátek + ještě na dalnici pálili ohně, dělali bordel atd.Docela mě to zkomplikovalo život protože jsem měl 4 nakládky a jen tak tak sem stíhal.Nebyly to jen dalnice ale zatarasili i křižovatky a kruháče takže fakt paráda.
sob pro 14, 2013 5:11 pm

motor-head
Příspěvky: 63
Registrován: pon říj 07, 2013 7:39 pm
Bydliště: cz

Re: Všeobecné informace.

Příspěvek

Zdravím pánové,
nevozí náhodou někdo do Italie staré akumulátory ?
Díky
stř bře 07, 2018 2:03 pm

Odpovědět

Zpět na „Itálie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti