Mýtné v Dánsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Odpovědět
Pedro19
Příspěvky: 19
Registrován: pát kvě 23, 2014 6:20 pm
Bydliště: Odry

Dálnice

Příspěvek

Chlapi kdyz si např. koupim dalnici v belgii tak mi plati i v holandsku a dansku? diky
Je to ve forme listku z pokladny?
stř čer 04, 2014 7:16 pm

lukaryk
Příspěvky: 70
Registrován: stř dub 13, 2011 3:33 pm
Bydliště: rapotice

Příspěvek

Ano, mělo by to tak být. Je to už asi 5let co jsem tam jezdil ale bylo to tak.
Daf XF 105 SSC 460HP
stř čer 04, 2014 8:15 pm

sof
Příspěvky: 3871
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

V dansku plati to iste myto ako v beneluxe. Na pumpach sa kupuje rovnako ako napr. v holandsku. Plati to v belgicku, holandsku, dansku, luxe a tusim aj vo svedsku. S tym svedskom som si isty neni aj ked tam jazdim pravidelne. Mam ho vzdy kupene uz do danska, takze svedsko neriesim.
je to listok z pokladne. Da sa kupit aj cez internet. A musis ho mat zaplatene aj cez vikend, ked pauzujes, a ked ho kupujes na jeden den, tak to plati len do polnoci, nie 24hodin od kedy si ho kupil.
sob čer 07, 2014 3:03 pm

sof
Příspěvky: 3871
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Veľké pokuty za parkovanie.

Příspěvek

Dáni začali dávať šoférom veľké pokuty za parkovanie.

Pokutujú kamióny, ktoré parkujú na vjazdoch a výjazdoch z púmp a dialničných parkovísk. Začali to robiť koncom minulého roka. Najprv šoférov večer a v noci vyháňali preč, ale teraz vám v noci dajú za stierač lístok s pokutou a tá vám príde na firmu. pokuta môže byť až 3000 dánskych korún. To je asi 400 eur.

Okrem toho začali dáni vyháňať a v noci aj pokutovať šoférov, ktorý parkujú za kamiónmi. Keď je parkovisko plné, tak sa v noci postavíte za kamióny, ktoré parkujú v lajnách... Bežne sa tak parkuje... No a za to je po novom v dánsku pokuta.. Pokuta príde za vami na firmu.

Poznám šoférov, ktorý už takéto pokuty dostali a poznám šoférov, ktorých dánska polícia v noci vyhadzovala s parkoviska...

Problém je v tom, že takto sa v dánsku parkovalo bežne. Kto pozná dánske pumpy, tak vie že dánske výjazdy a vjazdy na pumpu sú dlhé, je tam dosť miesta a parkujúci kamión tam nikomu nezavadzá a nikoho neohrozuje. Ani parkovaním poza kamióny sa nič strašné nedeje. Ale, po novom je za to pokuta.


Ďalej dáni na všetky dialničné parkoviská minulý rok dali tabule, kde je zákaz stáť dlhšie ako 25 hodín. Vraj je zákaz na štátnych parkoviskách parkovať dlhšie ako 25hodín. Vraj si to má šofér vyrátať tak, aby tam dlhšie nestál. Niekde som mal odkaz na dánsku stránku, kde bolo písané, že nestačí ak sa šofér po 24hodinách preparkuje. Vraj to berú ako porušenie. ALE, zatiaľ som nepočul, že by niekto za to dostal pokutu. Odkaz na tú stránku nemôžem nájsť. Bola to oficialna stránka dánskych kontrolórov nákladných áut.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Dávajte si pozor na parkovanie. Na pumpách a parkoviskách parkujte iba v parkovacích boxoch pre kamióny... Na transportcentrách som tabule max 25 hodín nevidel, tam je to asi povolené.. Ale niektoré transportcentrá sú platené.

V dánsku je parkovísk veľa. Problém s parkovaním tam nieje. Šoférov čo poznám dostali pokuty na dialnici pri nemeckej hranici a potom na dialnici do Malmo. Ale to sú najfrekventovanejšie úseky dánska. Je mozné, že v tých menej frekventovaných úsekoch dánska policajti až tak neblbnú.
pon bře 18, 2019 10:51 pm

sof
Příspěvky: 3871
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Dálnice

Příspěvek

pon led 04, 2021 1:04 pm

Odpovědět

Zpět na „Dánsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů