Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Obrázek

proč u nás už netankujem pod 30 :think: :think:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
stř led 11, 2023 12:53 pm

sof
Příspěvky: 3871
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

bezpečná vzdialenosť

Příspěvek

Od 2.1 2023 je na Slovensku definovaná bezpečná vzdialenosť
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy ... s.clanok-3

V § 35 ods. 5 druhá veta znie: „Bezpečná vzdialenosť je minimálne taká vzdialenosť, ktorú motorové vozidlo prejde za tri sekundy, ak ide o motorové vozidlo kategórie M3, N2 alebo N3 a vzdialenosť, ktorú motorové vozidlo prejde za dve sekundy, ak ide o motorové vozidlo inej kategórie; to neplatí pre motorové vozidlo, ktoré využíva systém riadenia pre jazdu vozidiel v konvoji.21)“.

nákladné autá:

80km/hod 22,2 m/s -- minimum 66,6 m
85km/hod 23,6 m/s -- minimum 70,8 m
89km/hod 24,7 m/s -- minimum 74,1 m
Prouza s drevom -- minimum 300 m

Je to podobné v nejakej inej EÚ krajine? Ja neviem. Všade je podla mňa 50m. Niekde sú pri cestách značky a namaľované čiary na ceste, podľa ktorých by vodiči mali upraviť vzdialenosť.
čtv led 12, 2023 3:33 am

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Sof, z ktery strany? :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv led 12, 2023 6:15 am

sof
Příspěvky: 3871
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

:D si stred kružnice, :hands:
čtv led 12, 2023 10:14 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Sof 😂😂😂😂😂 dobre ty 😁😁👍🏻👍🏻
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv led 12, 2023 1:28 pm

CHiP
Příspěvky: 264
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Možná se hloupě zeptám a budu za blbce. Ale co je jízda v konvoji? Našel jsem to i v menu u tempomatu (volby jsou klasika/adaptivní/konvoj) a v manuálu jsem se o tom moc nedočetl. Jediné co jsem pobral z knížky, tak že moje auto pojede nalepený na autě přede mnou a ty auta spolu i nějak komunikují? :think: Jako to bych asi dlouhodoběji nedal, pořád čumět na vrata auta přede mnou a trnou kdy přijde náraz. :lol:
pát led 13, 2023 4:27 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4452
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Nevím co to znamená u chytrých aut, ale když jsme jezdili v "konvoji" s liazkama, tak při poradě před jízdou rozkaz zněl jasně. "První pojede 80km/hod, aby ten poslední nemusel jet 90a více km/hod a nikde jsme se neroztrhali. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát led 13, 2023 7:25 pm

CHiP
Příspěvky: 264
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

4215: To nebude ono. :lol:

Ještě mě napadlo zeptat se strejdy Googla a už to vím :doh: - https://www.scania.com/content/dam/scan ... onvoji.pdf :lol:

Dokáže přinést úsporu paliva až o 1 % bez dopadu na bezpečnost

Ty bláho, tak s tou bezpečností tomu moc nevěřím :think: Když pojedu na tu vymoženost nalepený na autě vpředu (rozestup tak 1 vteřina?), tak akorát tak dostanu pokutu za nedodržení bezpečné vzdálenosti. :D
A když to tomu přede mnou natvrdo zabrzdí nouzové brzdění a já budu naložen do plna (48t), tak ho kousek i popotlačím. :shock:

Adaptivní tempomat je fajn, ale s těma mapama a "znalostí" terénu je to občas za trest. :wall:
pát led 13, 2023 7:53 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

když jsem dělal "předvojenčák" ve Svazarmu, tak finále bylo jízda v "koloně", V3S vpředu a IFA vzadu..pak jsme měli ještě jednu kolonu, to bylo v tanečních :)
pát led 13, 2023 9:20 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4452
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Přenesu diskuzi sem: Sof napsal:Ja už ťa poznám. Skritizoval by si aj Chucka Norrisa.
Ne ne Chucka Norrise bych se bál i pozdravit, neb nevím zda má dobrý den, nebo nemá. :D :D :D
To Prouza88: No čoveče myslím na tebe víc jak na ženu. Dnes jsem si vzpoměl na tebe, zda u Kocourovce na D35 nepřekládáš dříví. :D :D :D Prý dvě auta na to dřevo nestačila. :D :D :D Ale pak jsem si zase říkal, tak daleko by jsi nezabloudil. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
úte led 24, 2023 9:15 pm

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

No vidim že ste někteří na mě hodně "zatížení", uplně se nemužete dočkat co zas nevyvedu :mrgreen:
Ale klid, příští tejden už du do terénu 8)
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř led 25, 2023 8:05 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4452
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

to Prouza88: Náhodou, dnes mě předjížděla (v Německu) úplně stejná souprava jako máš ty, i barva,teda měl o nápravu na vleku víc. A za sebou táhl 5, slovy pět kuřátek (souprav bez ruky, návěsy) Telefonem ladil adresu nakládky a vysílačkou rozdával rozkazy. :D :D :D Tak jsem na tebe myslel, jak by ti to slušelo, kdyby jsi to byl ty. :D :D :D
Jo že patřili k sobě jsem poznal podle firmy na dveřích. :)
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát led 27, 2023 8:54 pm

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

To uź je na diagnózu Pane kolego, nebo že by to byla daň za mou slávu? :lol:

Mě to teď bude tejden slušet na bezruce, S580(Jožo bacha :D ) v náloži, 6x4.. 8)
Já se vlastně těším jak malej jarda :mrgreen: Bezruka, auto top, jako ostřílenej matador si "vychutnám" každýho co mě bude nakládat, po dlouhý době se taky trocbu svezu, strhnu nějakej ten rekord, dokážu si že na to eště furt mám a v pátek až to budu vracet si nechám od kolegy urvat hlavu, až zjistí že sem mu tu leštěnku někde škrtl větvičkou :lol: V lepším případě teda, no znáte mě, tak si to musim opravdu užít :mrgreen:

A teď mě tak došlo, že se asi zas tak nesvezu, bo mi v úterý končí tankovací karta :oops: Nádrž na 550l, no já to zkusim do pátku nějak vymyslet :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 28, 2023 7:26 am

Vejr
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

Obrázek
Jo už tě vidím :hvizd: :mrgreen:
sob led 28, 2023 9:09 am

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Krafárna - OTčka,pokec

Příspěvek

:lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 28, 2023 9:16 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti