Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek, mc.cvok

Odpovědět
peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: v3s M6

Příspěvek

Mara 1113 - dôjdeš do západných Čiech a ani sa neozveš, škoda, mohli sme po grilovať, popit a mudro pohovorit 😁👍🏻 statok veľký, stat by bolo kde. Tak 85kw je paráda, proti tomu zdechlemu 6hrnku je to top super 👍🏻
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
stř zář 22, 2021 5:43 pm

mara1113
Příspěvky: 278
Registrován: pon srp 25, 2008 9:35 pm

Re: v3s M6

Příspěvek

:-))))...... třeba příští rok,jezdíme tím směrem poslední roky skoro pravidelně .... aji bych se podíval na živo na ten tvůj vozový park :-)... no jsem hodně zvědavej jak to pojede,někdo mě od toho 85kw zrazuje,někdo je spokojenej hodně,uvidíme...v podstatě už jsem to začal pomalu chystat,je to projekt na příští rok ... což je v podstatě za pár dní:-))))))))..........
stř zář 22, 2021 6:36 pm

Faken
Příspěvky: 31
Registrován: ned pro 27, 2020 11:32 am

Re: v3s M6

Příspěvek

Motor ten je dobry stim sem spokojený když je kopec a naložené tak se trošku zvýší teplota ale jinak to je asi u všech aut. Pomocník k nezaplacení.jen škoda že ho využíváme tak málo. Jak budu něco dělat tak udělám video. Zítra přijede do práce budova s v3s.tak udělám foto.
stř zář 22, 2021 9:48 pm

mara1113
Příspěvky: 278
Registrován: pon srp 25, 2008 9:35 pm

Re: v3s M6

Příspěvek

][img]https://i.postimg.cc/D4qB9Nmy/P1010007.jpg[/img][/u

][img]https://i.postimg.cc/R3NGShqY/P1010008.jpg[/img][/url]

][img]https://i.postimg.cc/kDxsXkX7/P1010009.jpg[/img][/url]

...a je zpátky :-)))... chodí jak nová,doufám že to zas pár let bude o.k. ...
ned lis 07, 2021 9:26 pm

Faken
Příspěvky: 31
Registrován: ned pro 27, 2020 11:32 am

Re: v3s M6

Příspěvek

Moc pěkný ,i vypadá jako nova :clap:
pon lis 15, 2021 8:53 am

mara1113
Příspěvky: 278
Registrován: pon srp 25, 2008 9:35 pm

Re: v3s M6

Příspěvek

[url=https://postimg.cc/VdfNjZ00][img]https://i.postimg.cc/VdfNjZ00/P1010017.jpg[/img][/url]

[url=https://postimg.cc/MncqDC6H][img]https://i.postimg.cc/MncqDC6H/P1010019.jpg[/img][/url]

... a je tam .... novej,E2,85kw .... nekouří,chytá na první otočku .... ještě se vylazuje .... :-)) ... najeto prvních 26 km :-)
ned led 22, 2023 6:55 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: v3s M6

Příspěvek

Pekne, piekne, akurát expanzku si mal dať z A80, a dat ju aj s filtrom a kobrou z boku za kabínu.... Kukám ze tam máš aj nádobu na servo, môžeš vyfotit ako to tam máš na náprave napasovane?
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát led 27, 2023 9:14 am

mara1113
Příspěvky: 278
Registrován: pon srp 25, 2008 9:35 pm

Re: v3s M6

Příspěvek

o.k.,díky - kobra je zezadu kabiny,filtr vzduchu je pod prostřední sedačkou a expanzka tam asi ničemu nevadí ,nechal jsem ji na původním místě,je aspon schovaná pod haubnou ... nebo je v nich nějaký rozdíl ? .... vyfotím cokoliv,upřesni co mám jak napasované na nápravě - to servo ? ...
pát led 27, 2023 2:03 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: v3s M6

Příspěvek

Filter použi z A75-A80, za kabínou aby bol, k tomu bočnú kobru, s rebrovanim, oboji ma lepší prietok vzduchu a samozrejme ho nasaje do motoru viac. Expanzka Áčkova je väčšia, opäť ju daj za kabínu, lepšie sa chladí a nemusíš nikam lozit pri oprave, všetko máš mimo motorový priestor, k tomu termostat prevrtaj 2mm vrtákom, bude to lepšie chladiť a nebude to zbytočne tlakovat 👍🏻😉 tie 85kw motory sú na teplotu docela náchylné... Na rizeni máš monoblok ako to mam u avie 4x4, alebo ako to tam máš?
Mňa čaká ďalši projekt, 4x4, motor 407.03 - 65kw, ten dostane potrebné vitamíny, inú spojku + 6q + redukcie + sestup... = mega pomalá spiatočka + jednička a rýchla 6q = 90km úplne na pohodou, akurát iné kardany dat + stabilizátory upraviť + zdvojené Karosa tlmiče...
Celé auto rozkopnut na holý rám a na novo zložiť 😁
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát led 27, 2023 11:06 pm

mara1113
Příspěvky: 278
Registrován: pon srp 25, 2008 9:35 pm

Re: v3s M6

Příspěvek

.peter.. : ... jj - to je asi dobrá připomínka s tím filtrem a kobrou,kvůli průtoku vzduchu,máš pravdu,podívám se hnedka po tom - ten filtr za kabinu nenarvu ani náhodou ,mezera mezi kabinou a skříní je moc ůzká,polohově to tomu filtru je jedno,kde je ne? u mě je v příklopové bedně,co je jako prostřední sedačka ..... to servo ( jasně, bylo i v Avii 4x4) je vyfocený v tomhle vláknu tuším na straně 4 , nejsou tam žádné velké ůpravy - servo je v takovým masivním rámu na šasi a jen nahrazuje původní převodku řízení (+samozrejmě prívod oleje), jinak táhla a páky převodu řízení k nápravě jsou beze změny původní V3S ... dneska to nafotím ještě... provrtat termostat - kde ? jakoby na tom dělícím středovým plechu někde? .. zajímavý,už mi to kdysi taky někdo říkal,v létě můžu vyzkoušet .. ta teplota u starýho motoru byla v létě šílená,jeden z hlavních důvodů změny,v kopci na šumavě přes 115,pokračoval jsem pak raději lesními cestami,pomalu..ale k cíli to dojelo :-)))))) .......... škoda,že bydlíš tak daleko,mám tam ještě hodně ůprav dodělávat,ovládání plynu dodělat aby šel štelovat pěkně,chystal jsem se to dělat dneska,ale na Gamě se nějak zasekli se šroubením co k tomu potřebuju :-).. zatím to moc nechce jet,chce to seštelovat,mám pak ještě pár věcí na probrání,příště zas :-))..... děláš auta na zakázku? tvůj další projekt vypadá zajímavě :-)...
sob led 28, 2023 7:38 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: v3s M6

Příspěvek

Pokial nieje miesto na filter , daj ho na kabinu a na filter daj klobucik zo 148 ako predcistic, alebo použi filter z 815 a daj ho na skriňu nad kabinu. Priemer hadice a filtru je stejny ako na tom tvojom. Zvýšiš brodivosť a prísun vzduchu. Termostat vrtni na tom plechu , presne ako pises . Na to rizeni sa daval buď monoblok, alebo prevodka s piestom. Za mna ,monoblok lepší 👍🏻


To bude projekt pre mna, podarilo sa my zohnať 2x 6q zf aj s fremou, tak jedna pôjde do obytnak a jedna na 4x4 , obe auta sú pre mna 👍🏻 Akutslne staviam na zákazku 31turbinu s kontikom, zľahka poladenu a potunenu, ale je to na K podvozku , takze tiež riešim miesto a hlavne váhu , takze taká odtučňovacia kura ešte k tomu.

Odkiaľ si?
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pon led 30, 2023 5:14 pm

mara1113
Příspěvky: 278
Registrován: pon srp 25, 2008 9:35 pm

Re: v3s M6

Příspěvek

..ok,ok,s tím vzduchem se na to mrknu ..... monoblok je taky o.k.,točíš zlehka,ale už byl taky na repase,už je to X let,od té doby bezproblému - ted mám jinej problém,motor nechtěl o víkendu naskočit,chtěl jsem jen přeparkovat - a nic..ani obláček,točí předpisově...tipuju zavzdušnění nebo elektrika,neměl jsem čas to zjištovat,o víkendu mám aspon co dělat :-) ....... a jakej obytnák to bude? a motor? .... :-).............. jinak Brno ..
pon led 30, 2023 8:02 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: v3s M6

Příspěvek

Pokiaľ v tom máš E2 85kw, ma to rotačné čerpadlo, ktoré ti umrelo, spadla nafta a čerpadlo ju nenatiahne. Čerpadlo von a nechať pretesnit alebo vymeniť za iné.

Obytnak bude a31t, pôvodne pojazdná dielňa, motor 65kw potuneny na cca 100kw, prevodovka 6q Zf s prídavnými pulkami, predné brzdy kotucovky z dafu LF, zadok bubny, taktiež z dafu, zároveň zmena pneu, ale nechám prevarit disky na pneu 6,50-20, k tomu zdvihnem prednú nápravu zhruba o 15cm, zadok dostane 4x vzduchové vankúše s reguláciou ako ma avia 4x4, rám dostane 2 priečky naviac a max bude 120km v hodine a bude to mať pomalú jedničku a spiatočku, vzduchový filter bude za spojlerom na kabíne, expanzka za kabínou, nádobka na posilovac za kabínou, lízatko pod kabínou aby to lepšie a viac smerovalo vzduch na chladič, chladič bude na zákazku väčší a širší a k tomu špeciálna spojka s lamelou a ložiskom, aby to vše vydržalo, samozrejme bude treba prerobiť Kardan a jeho uchyt na ráme... Bude toho viac ale až to bude hotové, tak to bude pochodat so spotrebou 8L/100km
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte led 31, 2023 11:55 am

mara1113
Příspěvky: 278
Registrován: pon srp 25, 2008 9:35 pm

Re: v3s M6

Příspěvek

- :-))))) - nestraš s tím čerpadlem,kupoval jsem ho jako funkční a při stavbě motoru bylo u čerpadláře na komplet generálku ... má najeto 27km,startovalo na brnk:-) .... v pátek si jedu pro šroubení k štelování pedálu plynu,tak se v tom o víkendu pohrabu,dám pak vědět .... ten obytnák zní zajímavě,nahod pak někam fotky,málokdo dneska staví obytku z Avie :-)...
úte led 31, 2023 4:07 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: v3s M6

Příspěvek

Moturek


Obrázek
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte led 31, 2023 9:32 pm

Odpovědět

Zpět na „PRAGA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů