Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Tak to by mě ani nehlo ještě ke všemu jet metrech prosit o nějaké povolení. To už se vidím. Jsem řidič a né úředník. Od toho je dispečer když je tak blbý že si to nezjistí.
Zijte dlouho a blaze.
pon úno 06, 2023 7:26 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3397
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

někteří dispečeři dodnes neví jaký je rozdíl mezi hydraulickou rukou a hyraulickým čelem,
a pokud zákazník zmíní že je na místě vykládky problém s místem, je potřeba tuto informaci
před šoférem zamlžit..on si nakonec nějak poradí ,když už tam dojel :lol: proto mám tu práci rád
protože to není nuda, člověk má pak pocit malého vítězství, když to dobře dopadne. :clap:
pon úno 06, 2023 8:17 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Tak to by mě ani nehlo ještě ke všemu jet metrech prosit o nějaké povolení. To už se vidím. Jsem řidič a né úředník.
Mě takový věci nevadili, alespoň se člověk podíval, vyzkoušel, poradil si. Lepší než stát 2 dny u kaufu
pon úno 06, 2023 9:27 pm

romus145
Příspěvky: 881
Registrován: sob úno 16, 2013 6:14 pm
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Hoši hoši žasnu, pěšky z Turecka přes hranici zpět do Bulharska, stopl jsem si Turka co měl místo sedačky spolujezdce lednici snad na berana. Ten mě zastavil u kolegy co byl v koloně směrem do Turecka. Poděkoval Turkovi, s kolegou hodinu tahal a šel km zpět přes hranice do Turecka k tureckému celníkovi. Nebo kolikrát člověk chodil 2 hodiny a hledal spedici, jezdil taxíky z celnice na spedice a tak různě. To mi bylo 20 -21 let, však dobrodružství ne. Nebo běhání když jsem vezl nadměr z Turecka a nikdo mi nechtěl otevřít v tom místě karnet. Nemám rád stereotyp, vždycky jsem si říkal, že sem na sebe hrdý že si umím poradit. Jožin by mohl vyprávět, v Rusku to bylo nemlich to stejné. Aspoň má člověk na co vzpomínat
pon úno 06, 2023 9:44 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Obrázek

Obrázek
Jen 10 km …..
sob úno 11, 2023 9:37 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Možná by to někoho mohlo zajímat, prostě takovej všední den mixáka.. Ale rozhodně asi nic, co by nikdo zdejší taky neznal


Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon úno 13, 2023 11:46 am

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Pěkná pohodička :lol: Hele ono to z kamery není poznat, respektive to asi zkresluje, ale to ty dvě zapadnutí byl takovej krpál? Na tý louce to vypadalo jako sucho, rovina, ten výjezd na cestu zas jako pevná cesta s dlažbou u vrcholu.. Že ty si to zase podcenil a máš tam nějaký highway papuče :mrgreen:
Nevim jestli sem se už neptal, ale jak ti vychází prázný hmotnosti na nápravu? Bo to neni možný takle plivnout pod 8x4 a nic :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon úno 13, 2023 8:22 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Na tý louce to bylo celý ve svahu. Ale pod kolama složená tráva, zem až někde pod tím.
Na tom výjezdu byl blbej ten zlom...
Mám v autě lístek z váhy... Myslím si, že na celej zadek (tj. 4x4 kolomatik) vychází 10t

Pneu tam byly Contiky, pro smíšenej provoz. Ted tam jsou čínský Agate, to je nějaká stlačená tma... ale takový špalky


Ale což, v dubnu bude funglovka :D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon úno 13, 2023 9:29 pm

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

10t neni málo, to tam máme na 6x4 taky a boha co to vyjede... jen to nemá dalších 10t na předku no :D

Nejde ani tak vizuelně jak ty gumy vypadaj, ale jak fungujou.. Máme vyzkoušený třeba Dunlop SP482, celkem špalky, vydržej 2x tolik co jiný, a neprohrábneš s nima ani trávu.. Takový sou tak do lomu, né do terénu, a pak to přesně tak dopadá :wink:
Docela dost dělá, a bude to znít divně, retardér, jak za něj taháš, špalky na gumě se ojedou "obráceně" a v terénu se to pak naopak zakusuje jak pilovej kotouč :think: To cejtiš aj rukou jak po nich jedeš, že sou jakoby poskákaný a dělaj tu pilu.. Ale třeba ty Dunlopy, a ten dezén dělá hodně značek, na nich tu pilu neuděláš..

Hele neke, nový??? Jaký? Mohl sis k tomu něco říct? Že by konečně něco s přívěsem :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon úno 13, 2023 11:22 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Já ty čínský sračky neřeším, vydržej maximálně rok a půl. Motorovku používám.. a zuby pozoruju, recht máš.
Na předku bude míň, celková je 14t. Já až budu v autě, tak se na ten glejt z váhy podívám

No.. řekl jsem že Volvo a dlouhou kabinu. Tak na úkor nástavby to vyšlo - místo osvědčenejch němců tam bude polská šiška
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon úno 13, 2023 11:41 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Tak fury do Ruska nebo Turecka a dál je jiná liga. Ale když hňup dispečer vezme akci z vykládkou někde na Václavském náměstí tak ať si vyřídí všechny povolení. Sorry ale fakt nejsem úředník abych někde po úřadech řešil povolení. Za mě taky nikdo ty km neujede. A když bsi poradíš jednou tak příště dostaneš ještě horší vydrb.
Zijte dlouho a blaze.
úte úno 14, 2023 6:33 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Václavák je ještě dobrej, tam se aspon dostaneš. Na povolení maj stejně 30dní, takže to by ses načekal... Nebo neofiko rada je mít majáky
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte úno 14, 2023 8:29 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

Ja byl na magistrátu pro povolení už několikrát. Na paní tam je peknej pohled, paternosterem se taky nevozim každý den a prez ulici je bufet s chlebickama kam chodej úředníci na ranní pivko. Ale lepší picovat a sedět v boudě
úte úno 14, 2023 8:32 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

A umí na počkání?
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte úno 14, 2023 8:39 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Re: Naše nakládky a vykládky......

Příspěvek

A kdo ti za to něco dá? Když se budeš snažit tak dispečer ještě řekne že trvalo moc dlouho a odmítne proplatit lístky na MHD. Snažím se pouze do výše svého platu. Každý dobrý skutek musí po zásluze potrestán.
Zijte dlouho a blaze.
stř úno 15, 2023 8:08 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 1 host