Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4490
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

https://www.novinky.cz/clanek/auto-ridi ... .seznam.cz
Tak že by se mi splnil sen, nebo že by moje vize se uskutečnila? Když se mě někdo ptá, co dělám, tak říkám, že jsem Manager of truck. :D :D :D Ještě to bude chtít managerský plat a služební auto na dojíždění do kanclu. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv úno 09, 2023 4:38 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

No ten plat ti k tý funkci daj, protože budeš muset sehnat vola(dnes řidič) kterej ti tu hračku na dálkový naloží, natankuje a zaparkuje přez ruku :lol: A běda ti, jak ti v kanclu vypnou proud, to mužeš volat rovnou koronera :think:
Tohle nepude a eště budeš mejt odpovědnost jak kdybys v tom seděl..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv úno 09, 2023 7:01 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4490
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Složí, naloží to ještěrkář, natankuje obsluha ČS. Přijedeš k ONO, zatroubíš 3x, vyběhne obsluha a natankuje. :D :D :D Parkoviště jsou z poloviny prázdné, takže si budeš moc vybrat, ve kterém chlívku budeš stát. A samo sebou, že budeš muset mít v kanclu power banku pro výpadek proudu. Při nejhorším budeš muset mít nějakého operátora trucku. :D :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv úno 09, 2023 7:27 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

To my príde dosť nebezpečné. Stačí nejaký hackersky útok, alebo v kancli si borec odbehne, alebo prúd vypadne... To ze v tom aute niekto sedí ma jasný dôvod... Toto my ako krok vpred rozhodne nepríde
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv úno 09, 2023 11:06 pm

CHiP
Příspěvky: 268
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Ale zase v pripade nehody, kdy auto bude uplne na kasi, jen vypnes pocitac, zvednes se ze zidle a pujdes bez ujmy na zdravi domu :lol:
pát úno 10, 2023 3:33 am

CHiP
Příspěvky: 268
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Matematici vytvořili pro řidiče kamionů unikátní navigační systém

https://www.novinky.cz/clanek/auto-mate ... m-40436249

Já bych to chtěl docela vyzkoušet :D Třeba by mě zajímalo, jakou trasu navigace zvolí pro plně naložený kamion na 42tun z Hradce Králové do Jičína. A co třeba vymyslí pro lesáka 52tun? :mrgreen: A takových tras by se dalo vyjmenovat mnohem víc, mosty a jejich tonáže, to je peklo :lol:
stř čer 28, 2023 7:14 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Ja jsem si udalje v navi upravil takto.vyska 3.9 váha 14 t celková na nápravu 6.delka 13 m.a jedu.zakazy v cz téměř neřeším.u nás řeším jen nízké mosty.Venku v Polsku zákazy řeším .v Německu napůl.
stř čer 28, 2023 7:37 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Ajé, abys s tym trefil aspoň dom CHiPe :mrgreen:

Zrovna neska mi řikal náš maldej bezrukáč, že by si kópil "navi ve verzi truck".. Sem mu to vymluvil, bo když to tam u nás zadáš, tak nepřejedeš ani po D1 :doh: Kde máš klenutý mosty, dočasný zákazy, dodatkový tabule mimo zásobování a podobně.. Sem mu řek, ať rači zavolá klukům co jezděj 25let :think:

Docela mě překvapuje, že joža, takovej trucker, použivá navigacu :doh: Ale zato špígl sklápí na jedna když mě potká :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř čer 28, 2023 8:14 pm

CHiP
Příspěvky: 268
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

No právě, u nás je to stejné. Tak já raději jezdím bez navigace :lol:

Jak je teď práce na dřevu, má to budoucnost? U nás dopravci dost navýšili pošty souprav jak byl kůrovec. Ale ten už je vykácený, tak jestli je pořád co vozit? Občas vidím na jednom place, že polovina lesáckých souprav dopoledne stojí. Jezdím nakládat vedle do firmy, no tak dycky přes plot slintám, že bych vyměnil auto a šel jezdit k nim :mrgreen: Pořád mě ty lesovozy táhnout, tak ti tu pořád závidím :D Když jsem jim před lety volal, tak bez praxe na ruce mě nechtěli :(
stř čer 28, 2023 8:43 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Neboj, dřeva dost :wink: Jen není odběratel a v podstatě kůrovcový suchary teď neudáš tak je bída a šici čekaj.. Není nás ani půlka co bylo 2 roky z5.. No a na dřevo teď někoho sehnat problem, nikdo nechce riskovat, jak na jedný straně tak na druhý a ruku ti jen tak nedaj, teď se na ni asi nedostaneš :think: Ale neboj, já to taky rval přez zuby abych se na ňu dostal..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř čer 28, 2023 8:53 pm

CHiP
Příspěvky: 268
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Ono obecne sehnat sofera je dnes problem :D O bezrukac zajem nemam, to bych si, krom zmeny prepravovane komodity, nijak nepomohl :mrgreen:
čtv čer 29, 2023 3:42 am

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Dnes nikdo šoféra ani nehlada protože nejsou to je úplně jednoduché.Ten co něco umí dávno práci má ktera mu vyhovuje.Pak tady jsou ještě tzv.majitele karty.Praxe nula ale požadavků milon
čtv črc 06, 2023 5:06 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

https://fdrive.cz/clanky/bmw-otestovalo ... .sznhp.box

Nic moc detajlů ale určo by se to hodilo, dokonce bych řek, že se to chytne :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát lis 03, 2023 2:51 pm

romus145
Příspěvky: 883
Registrován: sob úno 16, 2013 6:14 pm
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

Ideálně bedna a nahoru dát panely. Teoreticky toto dává smysl. Zacouve k rampě, hodí klín pod kolo, připojí kabel na dobíjení a je to.
pát lis 03, 2023 10:47 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3410
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: šoféřina-budoucnost?!

Příspěvek

hmm, zrovna Poláci něco o nerovných podmínkách :lol:
https://www.ceskenoviny.cz/ukrinform/ce ... id=1150958
Podle jeho názoru není blokáda namířena proti Ukrajině, ale ve prospěch rovných příležitostí s ukrajinskými dopravci.
úte lis 07, 2023 10:05 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 35 hostů