Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Felix
Příspěvky: 56
Registrován: pon pro 05, 2016 10:35 pm
Bydliště: North-West Germany
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ahoj,

@Luboss: Respekt, chystáte se brzy do sériové výroby sklápěcích nástaveb Tatra? :clap:

@Karel: Děkuji za návod! Zhruba tak jsme to udělali. Použili jsme pastu na montáž pneumatik místo mýdla, ale myslím, že mýdlo funguje lépe.

Dáš nejdřív těsnění okna kolem předního skla a pak obojí do kabiny tahem lanka dovnitř, nebo naopak nejdřív těsnění do kabiny a pak okno nahoře tahem lanka ven?
Je taky možné že okno není orig. výrobek!! odbrousit bruskou 3-5 mm na dolní nebo horní otvor kabiny.
Přesně změřím čelní sklo a kabinu. Co můžete použít k broušení skleněné tabule malého? S přímou bruskou nebo s úhlovou bruskou s vroubkovaná podložka? (Pokud máte pochybnosti, mohu cvičit se starým čelním sklem.)

vzduchem chlazené pozdravy,
Felix


Ahoj,

@Luboss: Respekt, gehst du bald in Serienproduktion für Tatra Kippmulden? :clap:

@Karel: Vielen dank für die Anleitung! In etwa so haben wir es auch gemacht. Wir haben statt Spülmittel Reifenmontagepaste genommen, aber ich glaube Spülmittel funktioniert besser.

Setzt du die Scheibendichtung erst um die Windschutzscheibe und dann beides in die Kabine indem du das Kabel nach innen ziehst, oder anders herum erst die Dichtung in die Kabine und dann die Scheibe darauf indem du das Kabel nach außen ziehst?
Je taky možné že okno není orig. výrobek !! odbrousit bruskou 3-5 mm na dolní nebo horním otvoru kabiny.
Ich werde die Scheibe und die Kabine einmal genau messen. Womit kann man eine Glasscheibe kleiner Schleifen? Mit einem Gradschleifer oder mit einem Winkelschleifer mit einer Fächerscheibe? (Im Zweifel kann ich mit der alten Windschutzscheibe einmal üben.)

Luftgekühlte Grüße,
Felix
pon bře 20, 2023 9:23 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Felix : Dej pokoj, když to vše dělá jen jeden člověk, je to neskutečná dřina. :D
pon bře 20, 2023 11:04 pm

Felix
Příspěvky: 56
Registrován: pon pro 05, 2016 10:35 pm
Bydliště: North-West Germany
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

ahoj Luboss,
Dovedu si to představit, sám jsem právě v mnoha nočních směnách svařoval rám na skříňovou nástavbu své Tatry a v nejbližší době to opakovat nechci!
Vzduchem chlazené pozdravy
Felix

Ahoj Luboss,
das kann ich mir vorstellen, ich habe selbst gerade in vielen Nachtschichten einen Rahmen für den Kofferaufbau von meinem Tatra geschweisst und möchte das so schnell nicht noch einmal macen!

Luftgekühlte Grüße
Felix

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
stř bře 22, 2023 10:26 am

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Felix: Koukám že jsme oba shodně použili coby pracovní stůl přepravník na osobní auta. Ty nebudeš hloupý. :D :think: :clap:
stř bře 22, 2023 11:12 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Libossss , pěkně mě sereš, když vidím tvůj elán a hromadu práce s korbou . Já teď dělám taky a jde mi to jak psovi pastva , jedli tam u tebe je lepší vzduch a slivovice nevím kde je chyba 😁 jak je drahej Hardox ?
Obrázek Obrázek
Mám objednaný bočnice z ALU - Sv a budou v květnu tak to pomalu dodělám , Schwarzmuller i ALU zdražili o cca 25 procent , tocnicovej vlek už stojí 1,5 mega
pát bře 24, 2023 9:41 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ta cena nejen Hardoxu ale veškerého železa je šílená.
ned bře 26, 2023 3:51 pm

TS1989
Příspěvky: 28
Registrován: pát říj 28, 2022 10:53 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Prosim o radu. T815 S3 1990 , po skončení jazdy mi z pridavnej zostupnej prevodovky kvapká olej. Vychadza to z hriadeli na ktorej je ozubene koleso. Ako je videt na foto. Je tam nejaka gumička vnutri pripadne čo to tesni? Ďakujem.

Obrázek
čtv dub 06, 2023 3:04 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Stará nemoc sestupek. Jsou tam gumové o kroužky ale výměna pomůže cca rok je to blbě vymyšlené. Nenalévej tam olej, ale natlač tam postupně vazelínu, olej tím zhoustne na kaši a potečete to jen po větším ohřátí dlouhou jízdou.
ned dub 09, 2023 10:15 am

TS1989
Příspěvky: 28
Registrován: pát říj 28, 2022 10:53 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ďakujem ešte jedna otazka .Celý čap ma vôľu, chodí axialne aj 10mm. Mozem tu matku normalne dotiahnuť?
sob dub 15, 2023 1:13 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

To je opravdu hodně, snad Ti bude stačit délka závitů.
stř dub 19, 2023 10:15 pm

TS1989
Příspěvky: 28
Registrován: pát říj 28, 2022 10:53 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Prosim o radu.
Na 815 s3 mi zacal buchat motor , na ceste domov z ničoho nič začal železný klepot. Pravdepodobne pojde o spodne uloženie ojnice na kluke. Vedel by mi niekto poradit niekoho kdo robi repas klukovych hriadeli? Pripadne som rozmyslal nad druhym motorom. Dostal som odporucenie na panov z brezna. Predavaju motory viac kusov, podla výberu. Mal niekto skusenosti s nimi? Ďakujem pekne.
čtv kvě 11, 2023 8:46 pm

pavel 815-2
Příspěvky: 92
Registrován: ned lis 06, 2022 11:18 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

A není to jen vršek, nebo zlomený ventil? Co to udělalo ,,chytlo tě to za prdel,,? Hulí to dole z dejcháku?
čtv kvě 11, 2023 11:44 pm

TS1989
Příspěvky: 28
Registrován: pát říj 28, 2022 10:53 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Viečka ventilov som mal zhodene vsetky. Tam nebolo videt nic . Motor maže ako mazal, ziadny rozdiel. Nedymi, vsetko je rovnake. Mal som zhodenu hlavu , na tom valci kde som buchanie počul najsilnejšie , piest ma vôlu hore dole vo valci 1.8mm . Takže to bude ten problém. Kupil by som zatial náhradný motor z brezna, až sa moze jazdit, a pomaly by som si moj stary motor zgeneralkoval.
pát kvě 12, 2023 6:17 am

Uživatelský avatar
chameleon
Příspěvky: 111
Registrován: sob pro 29, 2012 10:59 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Osobně bych motor vyhodil ven a podival se zespodu co se vlastně stalo. Kupovat dalsí motor je možná zbytečné, možná ne. Prostě rozhodit a zjistit co je špatně pak teprve řešit.
pát čer 02, 2023 7:47 pm

Felix
Příspěvky: 56
Registrován: pon pro 05, 2016 10:35 pm
Bydliště: North-West Germany
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek


jabloň mi poškodila Tatru 815-2, nyní je rozbité přední sklo.

Obrázek
Ahoj,

mezitím se mi podařilo problém vyřešit, v 11. minutě můžete vidět, jak Mopas instaluje čelní skla: umístili podpěru doprostřed rámu čelního skla. https://youtu.be/PqbbSoAlgxk

Postavil jsem i takovou podpěru, takže jsem mohl bez větší námahy rozšířit rám okna o cca 5mm.

Obrázek

Obrázek

Pak už šlo čelní sklo bez problémů namontovat. Teprve po vtažení kederového profilu do těsnění jsem podpěru opět sundal.

Obrázek

Se vzduchem chlazeným pozdravem
Felix


Hallo,

inzwischen konnte ich das Problem lösen, bei Minute 11 kann man sehen, wie Mopas Windschutzscheiben einbauen: sie setzen in der Mitte vom Scheibenrahmen eine Stütze. https://youtu.be/PqbbSoAlgxk

Eine solche Stütze habe ich mir auch gebaut, damit konnte ich ohne großen Kraftaufwand den Scheibenrahmen um ca.5mm weiten.

Dann ließ sich die Windschutzscheibe ohne große Probleme montieren. Erst nachdem das Kederprofil in die Dichtung gezogen war, habe ich die Stütze wieder ausgebaut.

Mit luftgekühlten Grüßen
Felix
pát čer 02, 2023 10:41 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů