Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Frenky

Odpovědět
nitrogenium
Příspěvky: 1
Registrován: pon bře 27, 2023 1:43 pm

DAF LF 45.180 nestartuje a diagnostika nejde spojit

Příspěvek

Čaute
Mám problém s DAF LF45.180 RV.2006 4,5 l 4 válec.
Stál asi 2 měsíce bez nastartování pak už zas potřeboval jezdit ,ale došli jsme a byly KO baterie tak jsme je nabily jsme je tak auto točí ,ale nenastartuje a diag se nám spojit nechce máme Delphi +BOSH už dojeli i kluci s origo DAF.
Po prozkoumání jsme našli uhnilé kabely za beterkama ty se opravili ,ale stále nenastartuje. Tachograf píše přerušené napětí.
Dávali jsme i startovací vozík a start spray na spray to jede ,ale při tom chodu ani startu neukazuje otáčky nepamatuji si jestli při startovaní ukazuje otáčky nebo ne.
Palivové filtry jsme dali nové nafty je tam plná nádrž.
Odskoušeli jsme povolil trubky za railem tam nafta stříká.
Podle mě to blokuje nějaká elektronika a nepustí to ze vstřiku do válce. Ale nechce se mi bez spojení s diag měnit 1000 věcí. Zámek kabiny to nehlásí ,ale když se startuje tak po startovaní to nahlásí altik.

Nesetkal jste se s tím někdo už ?
díky
pát bře 31, 2023 11:40 am

mikac
Příspěvky: 427
Registrován: stř led 07, 2009 7:25 pm
Bydliště: Valašské klobouky- Lipina
Kontaktovat uživatele:

Re: DAF LF 45.180 nestartuje a diagnostika nejde spojit

Příspěvek

ted jsem řešil něco podobného u 45.170 ale nastartovat šlo,ale nešel otáčkoměr, teplota a psalo to poruchy. Pravděpodobně máte přerušený CAN kabel mezi řídící jednotkou a kabinou. Na řídící jednotce spodní velký konektor a asi modrý a žlutý kabel vedle sebe , který jde do kabiny pod maskou tam už si to dohledáte, který to je podle čísla kabelu a proměříte odporem
Obrázek

LF 45.170 7,5t
LF45.220 12 T
ned dub 02, 2023 10:51 am

Odpovědět

Zpět na „DAF“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů