Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ty svině jabloně jsou ale zákeřné, předpokládám že jsi se otočil a na zpátečku jí to oplatil i s úrokama.
úte čer 06, 2023 10:09 pm

TS1989
Příspěvky: 29
Registrován: pát říj 28, 2022 10:53 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Potreboval by som poradit
V tatre som menil motor, t3 929 11 . Chytilo mi spodne ulozenie ojnice na kluke. Motor som rozobral zhodil vanu , myslel som ze uz bude kluka zla na vsetkych valcoch, no kompozicia (šialky) su vydrane len na piatom valci. Muselo to byt uplne bez oleja. Kompozicie mi rozmlelo , piest zacal buchat do hlavy. Z nejakeho dovodu mi zapchalo mazaci kanal v kluke ktory mazal túto časť. Prefukol som to vzduchom, presparal drotom , no aj tak by som chcel mat väčšiu istotu , ze to nezapcha znovu. Nejaky sposob ako vyplachnut mazacie kanaliky, pripadne čím? Olej som tam mal M7ADS3, motor pekne cisty , nic usadene.
Ďakujem.
sob čer 10, 2023 11:00 pm

Felix
Příspěvky: 56
Registrován: pon pro 05, 2016 10:35 pm
Bydliště: North-West Germany
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ty svině jabloně jsou ale zákeřné, předpokládám že jsi se otočil a na zpátečku jí to oplatil i s úrokama.
Ahoj,

žena byla také velmi překvapena, že Diamoil nejel přímo nad jabloní. Ale stále stojí a roste a vzkvétá! Na jednu stranu jsem byl příliš zmatený na to, abych reagoval naštvaně a na druhou stranu jablka chutnají příšerně syrová, ale jsou báječná smažená nebo v koláči! :)

Užij si víkend
Felix


Ahoj,

die Frau war auch sehr verwundert, dass der Diamoil nicht direkt über den Apfelbaum gefahren ist. Aber er steht noch und wächst und gedeiht! Zum einen war ich zu verwirrt um wütend zu reagieren und zum anderen schmecken die Äpfel zwar roh fürchterlich, gebraten oder im Kuchen sind sie aber Wunderbar! :)

Schönes Wochenende
Felix


Obrázek
pát čer 16, 2023 1:56 pm

TS1989
Příspěvky: 29
Registrován: pát říj 28, 2022 10:53 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Chcem sa opytat , pri radeni polky z malej na velku mi preradenie rychlosti dost buchne. Nie vzdy ale väčšinou. Akoby tam rychlost vosla ale na tvrdo. Moze byt zly synchron na polkach alebo co by to mohlo sposobovat. Pripadne nejaka rada pri oprave? Ďakujem .
T815 S3 T1
stř črc 19, 2023 10:01 pm

pavel 815-2
Příspěvky: 92
Registrován: ned lis 06, 2022 11:18 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Bude to synchron, bouchání můžeš snižit tím, že při přehazování půlek vyřadíš do neutrálu, jinak bych to zbytečně neřešil, bouchat to bude několik let, než se to rozpadne...
čtv črc 20, 2023 2:26 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Od stolu se to blbě identifikuje, ale pokud Ti to při řazení půlek bouchá, ale zuby neškrčí, zkus nejdřív posunout takový ten vypínací doraz na táhle spojky o pár závitů níž, aby vypínač sepnul až je spojka bezpečně vypnutá.
pát črc 21, 2023 6:46 pm

TS1989
Příspěvky: 29
Registrován: pát říj 28, 2022 10:53 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ďakujem za rady, skusim to prestaviť.
stř črc 26, 2023 4:25 pm

Honza Karela 2
Příspěvky: 200
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ahoj, pokud sem ještě někdo chodíte :?: začaly mi vyskakovat rychlosti ve velké řadě. Nejdřív se mi to stalo 2x za sebou když jsem jel prázdný, vyřadil jsem, zařadil a dobrý. Pak jsem naložil ještě jsem na velkou dvojku vytáhnul kopec a pak už velká trojka, jak jsem jí tam dal tak ve chvilce vypadla, to samé 4, i 5. Dotáhnul jsem to na malou řadu. K tomu mi začala tuhnout spojka až se pedál opřel natvrdo, to jsem si říkal, že bez spojky, v malé řadě už je na mě moc a k tomu mi skočila červená tak jsem párkrát silou prošlápl pedál i za cenu že zničím pumpičku a najednou to povolilo a spojka jde v pohodě. Jsem si říkal jestli se přidřela na hřídeli, nevím. Mám špatný čtyřcesťák musím ho vyhodit, ale to že vypadává velká řada s tím nemá nic společného rychlost tam v sestupu nedrží vzduch, nebo jo ?

Jinak žádný zuby na zuby, nic v pohodě to velkou zařadí ona jako zabere, ale hned jak přijde do tahu vypadne. Jde tam v pohodě znovu zařadit, ale zase vypadne. Malá řada drží bez problému, na ní jsem dojel naložený s vlekem. Je to T1 bývalá agro, předělaná na S3. Předloni mě velká řada zlobila nešla řadit studená a pak už vůbec, dělali to v Přelouči značkový servis Tatra, dalo to chvíli pokoj ale pak se to vrátilo zase ráno chvíli velká řada nešla, ale jinak držela až do dneška. Jinak to mám přetypovaný na Traktor a vozí to jen obilí roční nájezd cca 3.000 km takže žádný dril.
pát srp 18, 2023 8:23 pm

pavel 815-2
Příspěvky: 92
Registrován: ned lis 06, 2022 11:18 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Je to T1čka, takže předpokládám, že se bavíme o ,,půlkách,,(malá u každé rychlosti ti drží, ale velká vypadává) je to vstupní redukce hned za kardanem v hrbu převodovky, se sestupem to nemá nic společného, ani s tím, že to studené nejde, to dělá netěsná gumička na řadícím pístku, většinou stačí za studena předvolit dopředu a pak teprve zmáčknout spojku a podržet o něco déle. Tam budou sjeté zuby na kole, řadící objímce, anebo nějaká jiná vůle, musíš to rozdělat a podívat se dovnitř. V podstatě je to nejjednodušší co se ti může na převodech polámat...
sob srp 19, 2023 2:42 am

Honza Karela 2
Příspěvky: 200
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Jo blbě jsem to napsal, takže se to dá vyměnit bez půlení auta ? Jo tamto bude ta gumička, jen mě překvapilo, že potom co ji udělali to vydrželo cca půl roku a zase to zlobí. Dík.
sob srp 19, 2023 5:34 am

pavel 815-2
Příspěvky: 92
Registrován: ned lis 06, 2022 11:18 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Jo jo, je to na hlavní převodovce, jestli se nepletu, nemusí ani převodovka ven, odděláš kardan a celý ten hrb by měl jít ven, když spěcháš měl by se dát přehodit z jiné převodovky, obecně je to nejproblémověší část převodovky, u Tater je s nima minimum problémů, většinou se v půli životnosti auta dělá právě tato vstupní redukce a jinak nic. Ta gumička záleží jestli měnili aji vložku válečku, bývá vydřená, taky pokud s tím málo jezdíš a necháváš to delší dobu odstavené, gumičky v řadičích zaschnou a netěsní. Někdy stačí chvilku jezdit, aby se to namazalo olejem a rozhýbalo, někdy se gumka prostě utrhne a je to v řiti. To samé dělají řadiče předního náhonu, uzávěrek... pokud to moc nepoužíváš, sem tam to v měkkém na poli s kolama rovně zapni,i když to nepotřebuješ, aby se to pohlo, jinak ti to nepůjde, až to budeš potřebovat...
sob srp 19, 2023 11:20 am

Honza Karela 2
Příspěvky: 200
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Dík v pondělí to dám někomu na dílnu, ale takhle to bude stačit klukům tady pokud budou mít čas, kdyby se to muselo půlit dal bych to do Tatra servisu. Za týden potřebuju jet a já jsem celý týden v práci nemám čas to rozebírat a půlky jsem dělal na posledy u 148 a už jsem většinu zapomněl :D
sob srp 19, 2023 5:29 pm

pavel 815-2
Příspěvky: 92
Registrován: ned lis 06, 2022 11:18 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

T148 to má v sestupu, tam by to bylo horší...i když většinou se to vyřešilo bez trhání, soukolí má pod horním deklem...
sob srp 19, 2023 11:43 pm

TS1989
Příspěvky: 29
Registrován: pát říj 28, 2022 10:53 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Prosim o radu. Vymenil som gumy na strednej naprave, T815 S3 T1. Po mesiaci jazdenia ( nie kazdy den) mi vonkajšiu gumu na vodicovej strane zodralo uplne do hladka. Ostatné 3 gumy na tej istej naprave , su podrane len trocha , tak ako maju byt. Vedel by mi poradit niekto kde moze byt problem ? Raz za cas je pocut buchnutie , vzadu kdesi asi z naprav. Zvuk podobny tomu , ako ked pri vykyve naprav praskaju podkovy pier. Tento zvuk nema žiadnu pravidelnost. Raz na malej druhy raz na velkej, nalozeny prazdny , niekedy raz za tyzden, inokedy 5 krat za jazdu. Mohla by byt chyba kdesi v uzavierke ? Ze samovolne uzavre napravu , a ked jej pride tazko tak uzavierka vyskoci ? Je to tažko cez internet , no to by som mohol rozobrat celu tatru, dokial by sme cosi nenasli. Ak by nahodou niekto podobne uz riesil , potesim sa za kazdy postreh.
Ďakujem.
stř srp 23, 2023 8:04 am

Predseda
Příspěvky: 118
Registrován: úte bře 21, 2017 3:06 pm
Bydliště: Sereď

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Na začiatok pozri náboj, kľudne sa ti mohlo rozpadnúť ložisko...

Tiež mám prosbu o pomoc, pravdepodobne mi na klimatizácií odišiel termostat, neviete kde by sa dal zohnať nový? Poprípade čo s tým? Viem že na toto je odborník p. Goch, ale nejak nezdvíha telefón ani sa nehlási.

Za rady a porady vopred ďakujem
stř srp 23, 2023 8:41 am

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 38 hostů