Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6813
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Ventra :lol: On bude rozdíl klouzat s kopce s 6x6 ventrou s oplenem a s FH6x4 a vlekem, kor když to FH veze celou tu V3S i s nákladem a na vleku dvě takový :lol:

Tatráku, zajimavý, musim kouknout do příručky, jestli to náhodou nedělá to moje taky.. bo na čudliku ESP je Off road napsáno a švéďáci nejsou blbci, teda aspoň ne uplní :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát črc 21, 2023 9:53 pm

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Představ si, že i na mojí Liaz r. 2000 mám terénní ABS. Ale jak moc to funguje nezkouším... :D
pát črc 21, 2023 11:19 pm

tatrák pája
Příspěvky: 378
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Ahoj,funkce FH neznám, čekal bych to spíše na FMX. Klouzačka s takovým autem v lese, to ti běhají před očima symboly dolarů jako kačerovi od Disnyho. Vždyť je to celé plastové a drahé jako svině. Jen za zrcátko koupím V3S celou. Má to alespoň ochranu pod motorem proti zvednutým větvím?
sob črc 22, 2023 8:51 pm

Prouza88
Příspěvky: 6813
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Tak sem kókl do příručky a nic takovyho tam nepišó :wink: FMX nevim ale pochybuju, žádnej caplik navic sem tam neviděl..

Ty FH od Pavić co máme sou uplně normální sóla, nic zesílenýho, chráněnýho.. Třeba prázdnej mám 19,8t :lol:


Třeba teď v týdnu jeden se slípkou :mrgreen:
Obrázek
Kolikrát ani tank nestačí..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob črc 22, 2023 9:12 pm

tatrák pája
Příspěvky: 378
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Ahoj, přesně tato situace mne napadla. Cenovka šest míst , typuji. Na čem taháte? Ocelové lano, nebo textilní kurta? Kdysi jsem na skládce tahal medvěda s návěsem a měl asi originál popruh s nápisem Mercedes-Benz. Prozíravé u 6x2 :D
ned črc 23, 2023 7:02 pm

Prouza88
Příspěvky: 6813
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Nádrže nejsou drahý, je to plast..

Tady mam pružnou kurtnu, 50t asi, přetrhmez jednou tolik, má to 6m a můžeš cukak, rvat.. :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned črc 23, 2023 8:02 pm

CHiP
Příspěvky: 268
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Obrázek
:lol: :lol: :lol:
pon črc 24, 2023 10:37 am

tatrák pája
Příspěvky: 378
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Výbava na čekání na traktor?
úte črc 25, 2023 8:52 pm

CHiP
Příspěvky: 268
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Nebo hodinar :D
stř črc 26, 2023 8:20 am

Prouza88
Příspěvky: 6813
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

To je teda pracovní nasazení tam u vás CHiPe :mrgreen: S takovou sem bez šance tě potkat :lol:


Jinak mě zaujala nehoda hasičů v Kolíně, teď měl pohřeb, čest jeho památce.. Nicméně nějak sem se neprokusoval informačním šumem ale je tu nějaký hasič, profík?
U nás se před lety stalo cca to samý, vyjeli ze základny a v první levotočivý háji, velitel vozu nepřežil..
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udal ... cnici.html

A tak sem malinko pátral a docela sem koukal :doh: Dle informací co mám se u hasičů za volantem střídaj, nejsou to ani chlapi s praxí na náklaďáku, ročně najedou prt a podobně..
Zkrátka si Tonda dodělal Céčko, támhle má 8x8 stříkačku a hurá pod majákama :shock:

Může mi to někdo vyvrátit?


Mě to docela rozčílilo, zařval tam chlap a uplně zbytečně :think:
Bo nezlobte se na mě ale vyvalit na bok 18t náklaďák(asi cisternu kde maj 4000l) s těžištěm celkem dole, to musí bejt za tym volantem kůň.. To by šici mlikaři leželi hned v kravíně :doh:

Ta zatáčka kde lehli ti znojmáci se dá s mym LKW a mym nasazením proletět tak 40, ovšem se soupravou, se sólem tak 50 a ikdybych měl modrý majáky tak tam rychlejc nevletíš bo tam nevidíš :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát črc 28, 2023 5:34 pm

Stralis 4P2
Příspěvky: 333
Registrován: ned pro 30, 2012 7:46 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Kdysi davno jsem stal na klasickej viceproudej svetelnej krizovatce nekde u Ostravy na cervenou. Slysim houkani a koukam, z prava jedou hasici a hodlaji odbocit do meho protismeru, tedy do leva, devadesat stupnu zatacka, blinkr zapnutej. Uz z dalky mi bylo jasny, jak to dopadne. Auto, nejaka 4x4 hranata krabice lezela na pravem boku uz v pulce krizovatky. Po boku se svezla na krajnici a kabinou trefila betonovej dvousloup. Nevim, jak to tam presne dopadlo, ale byl jsem jim otevrit dvere u ridice at muzou vylezt, ty dvere jsou docela dost tezky. Jeden tam na tom pry nebyl dobře. Za chvili prijelo dalsi hasicske auto a uz si to nejak resili sami. Kazdopadne ty kluci s tema autama maji najeto prdlajs, pak spech k zasahu a je to.
pát črc 28, 2023 8:31 pm

CHiP
Příspěvky: 268
Registrován: čtv kvě 09, 2019 8:20 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Prouza88 píše:
pát črc 28, 2023 5:34 pm
To je teda pracovní nasazení tam u vás CHiPe :mrgreen: S takovou sem bez šance tě potkat :lol:
Nějak se ty hodiny nadělat musí :D
Prouza88 píše:
pát črc 28, 2023 5:34 pm
A tak sem malinko pátral a docela sem koukal :doh: Dle informací co mám se u hasičů za volantem střídaj, nejsou to ani chlapi s praxí na náklaďáku, ročně najedou prt a podobně..
Zkrátka si Tonda dodělal Céčko, támhle má 8x8 stříkačku a hurá pod majákama :shock:

Může mi to někdo vyvrátit?
Příbuzný šel po škole k hasičům. Jestli se dobře pamatuju, tak C si udělal už při škole. Hned po škole nastoupil k hasičům, kde si dodělal strojničák a už jezdí a zasahuje. Takže to asi bude tak nějak jak říkáš.
pát črc 28, 2023 10:03 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2146
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Jako v každé práci, tak i u hasičů se najdou kopyta. Švára kdysi dávno jezdil na záchrance, tak z jeho historek vím jaký materiál se pod majáky může dostat.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
pát črc 28, 2023 10:22 pm

sof
Příspěvky: 3899
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

U nás na firme bol legendárny šofér- hasič. Tak mu vraveli, mal to ako prezívku, ale bola pravdivá, lebo naozaj bol ex hasič-šofér, ktorí z hasičského auta prešiel na kamión-cisternu. Väčšie šoférske nemohlo by ste ťažko našli. Ten chlap za dva-tri roky čo u nás robil, nabúral toľkokrát, že sa to nedá spočítať. Okrem iného nacúval do lode, ktorá kotvila vedľa parkoviska.

Na vlastné oči som videl, ako ho kolega navigoval cez úzke miesto na nakládku, ktoré hocijaký bežný šofér prejde bez pomoci, ale hasič nie. Kolega stál pred autom a ukazoval mu. Všetko išlo ok, ale keď boli na konci, hasič otočil volantom na opačnú stranu, ktorú mu kolega ukazoval a zase nabúral. Keď som sa ho pýtal prečo to spravil, povedal že si myslel, že mu ukazuje zle. Proste, neschopný šofér, antitalent na volant. A to jazdil na hasičskom aute.
Jako v každé práci, tak i u hasičů se najdou kopyta.
Asi to tak bude, lenže bežný človek (aj ja) predpokladá, že medzi rešpektovanými hrdinami-záchanármi kopytá niesú.

Rovnako bežný človek (ja už nie) predpokladá, že s cisternami prevážajúcimi nebezpečný náklad jazdia skúsení a dobrí šoféri. A pritom za volantom sedia kopytá, navyše bez praxe.
sob črc 29, 2023 12:11 am

Prouza88
Příspěvky: 6813
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-ves ... .seznam.cz

Jó Morava, se tajní přepočitali, taji na vesnici sme agenti šici :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob črc 29, 2023 11:36 am

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host