Pokec na veškerá témata, včetně ne-truckerských debat (Vaření, muzika, zážitky z cest, fotky....)

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Honza Karela 2
Příspěvky: 201
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Hasiči by by měli absolvovat něco podobného: https://www.youtube.com/watch?v=iSjWM9lXKic ale nevím jestli povinně, kdyžjsem kdysi dělal v autoškole chodili firemní hasiči si dělat "C" a firma jim platila autoškolu a někteří se náklaďáku i dost báli. Nemají kdy a jak sehnat dostatečnou praxi a že by se "vysloužilí" kamióňáci hrnuli mezi hasiče asi nehrozí ..?
sob črc 29, 2023 11:49 am

Prouza88
Příspěvky: 6813
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Já sem tedy najivně předpokládal že hasičskej řidič je profík se vším všudy, s několikaletou praxí na tatře a speciálnim vícvikem ala bojový pilot a povinnejma kondičníma jízdama :think: Vidim že ne..
Ten polygon je hezkdej ale myslim že pro ně k ničemu, terén nula, led a sníh sotva a mokrou silnicu trénovat nemusí :wink: Jeden to tam bral s přednim kolem v luftu, to je taky špatně už :D

Nedávno mě třeba zaujalo, že se hasiči nemohli dostat k požáru, někde na šumavě, snad kilák hadic aby tam dosáhli, že prej nepřístupnej terén, no mě se nezdálo že by to ty speciáli nedali.. teď už tomu rozumim :doh:

Namàtkově:
https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpr ... zpravy_the
https://www.hzscr.cz/clanek/az-na-misto ... hadic.aspx

Kurňa takovym terénem jezdim s vlekem za dešťa :pray:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob črc 29, 2023 12:14 pm

Prouza88
Příspěvky: 6813
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Hele, taky nějakej expert, ¾metru mu chybělo :lol:
https://www.nasepojizeri.cz/semilsko-ak ... taId=78776
:wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob črc 29, 2023 12:49 pm

Honza Karela 2
Příspěvky: 201
Registrován: úte led 14, 2020 5:55 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

No taky jsem s Manem před pár lety v Třebíči uváznul pod mostem Seděl jsem v tom prvně v životě asi půl hodiny, dovezli mě tam osobákem a "vedli" mne, zmizeli mi pod mostem já to zašlápnul a pomalu se sunu pod ten most a kabina prošla, ale korba se začala moc "tulit" nahoru, ne boha rychle najít tlačítko na měchy. ... tak že teda vycouvu, jenže jak se MAN zhoupnul na zpátečku, tak jsem nalomil světelnou rampu na střeše a do toho mi volají z "doprovodu" kde jako jsem a že nevědí jestli jedou dobře. Za mnou už kolona tak rychle do protisměru, protisměrem jsem procouval na nejbližší křižovatku, otočil se a zmizel než mi stačili dát pokutu. Mostu jsem nic neudělal. Couvat ve svým směru nejde to za tebou furt někdo stojí ,,,,

To v Nové pace svého času borec narval bagr na podvalu do mostu a nadzvedl nám koleje, si to nějak dosedlo zpátky když ho vyprostili, ale asi 3 měsíce jsme nahoře museli jezdit přes most 10km/h, a pak udělali nový most :pray: no nechtěl bych být v jeho kůži a už vůbec ne jeho pojišťovnou, ta se asi pak fest hojila na firmě na malusu bych řekl ...

K hasičům, nejsem hasič, možná mají ještě jiný výcvik, nevím, ale logicky nemají kde tu praxi najet, ale v Bechyni a v Přibyslavi mívali muzea (jsou i jiná tady jsem byl) V Bechyni se tehdy cca před 25 lety průvodce chlubil, že oni mají šofera jezeďáka tatrováka, takže oni většinou jako jediný dojedou všude na rozdíl od ostatních. Nevím, jako moc se jen chlubil, ale dokresluje to to co si myslím.
sob črc 29, 2023 8:49 pm

Prouza88
Příspěvky: 6813
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

No jo Třebíč :lol: A máš recht, když někde couvu dál, couvu v pruhu jako bych tam jel po čumáku, jen ti co jedou po čumáku proti tobě se blbě koukaj, když viděj jak letiš 30 na zpátečku :lol:

Ten tatrovák jezeďák docela výhra.. Akorát teda by se měl stát stydět, po nás chcou nemožný a u "speciálních jednotek" jezděj mlíčňáci :doh:
A přitom stačí zaměstnat popeláře, mixáky, jezeďáky, mlíkaře..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob črc 29, 2023 9:06 pm

Venca R
Příspěvky: 1978
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Jenže ty neudělají fyzicky testy nebo nemají na to, sbírat mrtvoly do pytle atd. Brácha hasic strojník je, u nich na stanici kluci celkem umí, ve volných chodí jezdit k dopravcum nebo do JZD. Brácha je zrovna z těch, co vyjede kamkoliv, ale není tomu tak vždy. V našem městě je JPO 2, ty chtěli hlavně scanii, protože má automat...
ned črc 30, 2023 11:19 am

stř srp 02, 2023 7:52 am

Prouza88
Příspěvky: 6813
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Kabina by seděla ale já mam soupravu kdyby snad někdo :)
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř srp 02, 2023 11:21 am

Lochy
Příspěvky: 290
Registrován: pát črc 14, 2017 9:14 am

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

...a navíc jsi byl úplně jinde, že.... :lol:
stř srp 02, 2023 3:49 pm

sof
Příspěvky: 3899
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Rak to má za sebou, jeden vlak zrušil. Dráhy môžu byť v kľude, podobnú chybu viac neurobí. Môj tip je, že teraz rukou sundá lietadlo.
stř srp 02, 2023 9:07 pm

Prouza88
Příspěvky: 6813
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Já se trucnu a nebudu sem chodit :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř srp 02, 2023 11:34 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4531
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

To byl amatér. Prouza by vytáhl kabel až z Masarykova nádraží v Praze a dovezl by ho až do Znojma. :D :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
čtv srp 03, 2023 3:56 pm

Driver_1.9D
Příspěvky: 236
Registrován: pát kvě 16, 2014 11:01 pm
Bydliště: plechovy hotel

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

https://www.youtube.com/watch?v=5lrvvQawrnE&t=25s
https://www.krimi-plzen.cz/a/dalnice-pokracovani/
Aj takyto "profici" su medzi nami zastavit s detmi v dialnicnom pruhu :pray:
Scania R450
sob srp 12, 2023 10:42 am

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Přesně to mě hned napadlo. Profík a udělá toto. A ještě mu rupnou nervy. Jasně nevíme co bylo na začátku, ale konec není zrovna profi
sob srp 12, 2023 6:48 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2146
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuriozity, bouračky, apod. (II.)

Příspěvek

Mám v messengeru jeho hlasovou zprávu, přeposlal mi ji známý, 9 minut sraček, jak je v tom nevinně. Jinak je tak tupý, že žije v domnění, že se mu nic nestane...
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
sob srp 12, 2023 9:03 pm

Odpovědět

Zpět na „Netechnická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů