Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

no já mám v podzemních garážích problémy i s antenou na rádio takže prostě na tý střeše vadí cokoliv.
2x Nissan atleon 210
sob lis 10, 2012 10:23 pm

toman51
Příspěvky: 29
Registrován: sob lis 03, 2012 8:09 pm
Bydliště: Česká Bělá

Příspěvek

No ja mam land rovra range a mam ji na strese 140cm dlouhou ale v terenu nejezdim tak ji mam tam. no a kamos ma cherokee a ma ji na predni kapone vic na strane u ridice a slape mu vyborne pri expedici do rumunska me dokonce prislo ze mu to slape lepe tak uvidim koupim tedy to sirio turbo 5000 a necham ji poradne sladit jen jeste nevim kde .. a kkdy bude cas :? tak diky za rady chlapy a pekny zbytek vykendu
sob lis 10, 2012 10:24 pm

Uživatelský avatar
vrána z.m.
Příspěvky: 130
Registrován: stř srp 22, 2012 9:04 am
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tomik: No ona 150cm anténa na blatníku bude mít stejné problémy, jako 80 cm anténa na střeše (alespoň u běžného osobáku).
POI.cz - www.poi.cz - potrava pro vaše navigace
---
TRX: Allamat 95, 295, 296 (CB); Alinco, Yaesu (HAM, PMR446); Vertex Standard, Motorola (profi)
Ant: Sirio Turbo 2000 (CB mobil), Sirio 827 (CB stabil), Maxrad, Tesla (profi)
sob lis 10, 2012 11:50 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

nebude,ta krátká na střeše se bude s větším pnutím ohýbat až lámat,avšak ta delší níž se bude ohýbat lépe a nezlomí se.problém nastává když jí táhneš po stropě jízdou dopředu a pak musíš couvat
2x Nissan atleon 210
ned lis 11, 2012 9:54 am

Uživatelský avatar
vrána z.m.
Příspěvky: 130
Registrován: stř srp 22, 2012 9:04 am
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No to musíš mít taky pořádnou anténu, která se hned tak něčeho nelekne a případně se v kloubu sama sklopí, když je nejhůř. :sly:
POI.cz - www.poi.cz - potrava pro vaše navigace
---
TRX: Allamat 95, 295, 296 (CB); Alinco, Yaesu (HAM, PMR446); Vertex Standard, Motorola (profi)
Ant: Sirio Turbo 2000 (CB mobil), Sirio 827 (CB stabil), Maxrad, Tesla (profi)
ned lis 11, 2012 10:19 am

Vydra
Příspěvky: 115
Registrován: čtv lis 10, 2011 8:23 pm
Bydliště: ...

Příspěvek

Nie som odborník na CB, ale z vlastnej skúsenosti viem, že v prvom rade treba vybrať takú anténu a umiestniť ju tak, aby sa tým nárazom predchádzalo. Raz sa mi stalo, že som na fungláča auto dal namontovať aj CB a chcel som, aby tá anténa bola čo najodolnejšia. Vybrala sa teda President Indiana, vraj sa dosť montuje aj na lesovozy, kde sa cez ňu prechádza s rukou a nič sa tomu nestane. No a keď som doviezol auto z predajne a zacúval do garáže a potom vyšiel, anténa sa ulomila. Bol to presne ten prípad, ako píše Tomik. Spravilo sa z nej "S" a ešte som ju ani nevyskúšal a bola v p...

toman51: ak môžem poradiť, tak tu Sirio 5000 nekupuj. Tiež som ju chcel na osobák, ale našťastie som si to rozmyslel. Keď som ju prvýkrát chytil do ruky, tak mi bolo jasné, že to nebude sranda. Je to už kus materiálu. No a chlapík, ktorý sa tomu venuje profesionálne mi ju tiež vtedy nedoporučil. Vraj sa s tým nedá poriadne jazdiť. On to riešil tak, že bežne mal na aute Sirio 2000 a keď išiel niekde na kopec vysielať, tak len premontoval prut za 5000. Inak všimni si autá s takýmito dlhými anténami, ako sa to správa vo vyšších rýchlostiach. Máš dodávku a na nej určite chodíš po diaľniciach nad 100 km/h.
ned lis 11, 2012 10:49 am

Uživatelský avatar
vrána z.m.
Příspěvky: 130
Registrován: stř srp 22, 2012 9:04 am
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Vozíval jsem kdysi na kombíku anténu dlouhou 220cm. Jenže to byla anténa trochu netradiční konstrukce, takže to bylo bez problémů. Akorát chlupatý divně koukali :D :D

Samozřejmě zajíždět s CB anténou do garáže je šílenství, pokud teda ta garáž nemá alespoň 250cm na výšku. A i pak se brzy utrhne ta gumová krytka nahoře a škrábe to omítku na stropě.

Ale tak předpokládám, že o takových věcech se tu snad nebavíme, to snad dá rozum...

P.S. Míval jsem i DV 27 L, takzvanýho Dlouhýho Honzu (Long John). Byla to čtvrtvlnná mobilní anténa pro CB pásmo o délce 270cm a šlapala krásně. Ale ta už opravdu byla použitelná jen na stojícím voze, vzhledem k její konstrukci nebylo možno s ní jezdit (jen opatrně popojíždět). A nejde jen o její zlomení, ale taky o destrukci střechy v okolí patice.
POI.cz - www.poi.cz - potrava pro vaše navigace
---
TRX: Allamat 95, 295, 296 (CB); Alinco, Yaesu (HAM, PMR446); Vertex Standard, Motorola (profi)
Ant: Sirio Turbo 2000 (CB mobil), Sirio 827 (CB stabil), Maxrad, Tesla (profi)
ned lis 11, 2012 11:04 am

Vydra
Příspěvky: 115
Registrován: čtv lis 10, 2011 8:23 pm
Bydliště: ...

Příspěvek

Len na upresnenie napíšem, že to auto bola dodávka, ktorá parkuje v garáži, čo je vlastne niečo ako sklad a ten má vnútornú výšku asi 3,8m. A chcel som niečo, čo vydrží, pretože som nechcel liezť vždy pri parkovaní a vyťahovaní auta na strechu a montovať tam anténu. Takisto rozvážam tovar aj do prevádzok, kde je nízka podjazdná výška alebo som priamo vchádzal do skladov a tam sa vykladalo. Odkedy mám vyššie auto a ešte aj anténu na streche, tak vykladám vonku a niekedy sú kvôli tomu problémy (v daždi – tovar nesmie zmoknúť, alebo majú interné predpisy, že sa môže skladať iba v interiéri a pod.)

Presne toho vylomenia zo strechy som sa tiež bál. Keď sa tá váha rozkýve, tak po čase ten plech zoslabí a vylomí sa to. Inak keď sme už pri tom umiestnení, minule ma prekvapil človek, ktorý sa CB venuje profesionálne, keď mi poradil, že anténu môžem dať na strechu aj hneď nad čelné sklo, je ľahšie sa tam dostať cez vnútorné osvetlenie a nemusím dávať dole tapacír (jednalo sa o osobák). Keď som sa ho pýtal, že prečo aj tam, keď najlepšie by bolo do stredu strechy, tak mi povedal, že k tomu sa ráta aj kapota motora, takže to bude akoby v strede auta a bude to OK. Je to tak?
ned lis 11, 2012 11:22 am

toman51
Příspěvky: 29
Registrován: sob lis 03, 2012 8:09 pm
Bydliště: Česká Bělá

Příspěvek

No vetsinou jezdim 90km/h na tempomatu nekdy i tou 100-110 (malokdy) kdyz jsem byl v portugalsku tak tam maji asi povolene jakykoliv anteny a frajer na sprinteru mel vpredu na kapote drzak a vnem antenu zaric mela tak 6cm v prumeru 15cm delku a prut mel tak 2.5 metrovy ta antena byla neskutecne velika a mohutna jel jsem za nim a az na parkoviste kde jsem zastavil a omrkl to pri jizde se mu jen v cele delce prohybal stejne jako jakakoliv jina ono kdyz je delsi tak je zas sirsi bo tvrdsi a to ohybani neni tak hrozne. ale to byla opravdu extremni antena spis to bylo jako stabilka :lol: :lol:
ned lis 11, 2012 4:27 pm

Uživatelský avatar
vrána z.m.
Příspěvky: 130
Registrován: stř srp 22, 2012 9:04 am
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Vydra:
Na dodávkách je to problém, jednak kvůli výšce a druhak kvůli plastovým nástavbám. Pokud je bouda plechová, je vcelku vyhráno a je možno tam dát třeba opravdu krátkou Turbo 800, případně ji ještě trochu naklopit dozadu (ne moc!). Pokud by byla nad oknem, bude to směrové (zvýhodněný směr bude vzad) a ta haubnička vepředu (navíc skloněná) tomu IMHO nijak moc už nepomůže. Je ale fakt, že je tam lepší přístup jak zvenku, tak zevnitř.

toman51:
To možná byla Pennsylvania od Presidenta, tu jsem kdysik takyk míval. Cívka byla dole mimo osu antény na "výložníku" a prvních cca 70 cm zářiče bylo neohebných (viz obrázek), následoval propojovací díl a pak teprve zbytek tenkého ohebného prutu. Celková délka té habaďůry byla cca 220cm a elektricky to byla 7/8. Bohužel z té doby nemám žádnou fotku, ale fakt to stálo za to :D. Hledal jsem hledal na netu a našel bohužel jen tohle:
http://artursss.republika.pl/DSC00026.JPG

Kupodivu jsem ji ani nikde nezničil a po čase ještě dobře prodal 8) .
POI.cz - www.poi.cz - potrava pro vaše navigace
---
TRX: Allamat 95, 295, 296 (CB); Alinco, Yaesu (HAM, PMR446); Vertex Standard, Motorola (profi)
Ant: Sirio Turbo 2000 (CB mobil), Sirio 827 (CB stabil), Maxrad, Tesla (profi)
pon lis 12, 2012 5:26 am

toman51
Příspěvky: 29
Registrován: sob lis 03, 2012 8:09 pm
Bydliště: Česká Bělá

Příspěvek

No on mel ten zaric v ose vypadala jako obycejna antena od siria jen byla 10x vetsi :D vypadalo to jako vojenskej gazik :lol: ja se jeste nerozhejbal furt nikde vyjetej..
úte lis 13, 2012 10:33 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

no já jsem takovou podobnou presidentáckou anténu s boční cívkou kupoval kdysi od havrana tady z prahy.tuším že jezdil s autobusem.je to tak 10 let :shock:
2x Nissan atleon 210
úte lis 13, 2012 10:52 pm

Uživatelský avatar
vrána z.m.
Příspěvky: 130
Registrován: stř srp 22, 2012 9:04 am
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Aby to nakonec nebyla ta moje :-). Ale já nejezdil nikdá s autobusem :-).
POI.cz - www.poi.cz - potrava pro vaše navigace
---
TRX: Allamat 95, 295, 296 (CB); Alinco, Yaesu (HAM, PMR446); Vertex Standard, Motorola (profi)
Ant: Sirio Turbo 2000 (CB mobil), Sirio 827 (CB stabil), Maxrad, Tesla (profi)
stř lis 14, 2012 2:15 am

toman51
Příspěvky: 29
Registrován: sob lis 03, 2012 8:09 pm
Bydliště: Česká Bělá

Příspěvek

A jsi Vrana ne Havran :lol: :lol:
stř lis 14, 2012 9:34 am

Uživatelský avatar
vrána z.m.
Příspěvky: 130
Registrován: stř srp 22, 2012 9:04 am
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Fták jako fták... lidem je to putna a ani nás od sebe nerozeznaj ;)
POI.cz - www.poi.cz - potrava pro vaše navigace
---
TRX: Allamat 95, 295, 296 (CB); Alinco, Yaesu (HAM, PMR446); Vertex Standard, Motorola (profi)
Ant: Sirio Turbo 2000 (CB mobil), Sirio 827 (CB stabil), Maxrad, Tesla (profi)
stř lis 14, 2012 9:41 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů