Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Odpovědět
rudolf diesel
Příspěvky: 171
Registrován: pon říj 15, 2007 9:13 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Neda mi se nezeptat. Jestli jsem správně pochopil máš dva roky čas, takže si chceš dělat koncesi v 18 a začít jezdit s kamionem? Ale kde vezmeš praxi a zkušenosti? Kde se stím naučíš atd.?
pon led 05, 2009 3:47 pm

Lecho
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 16, 2008 4:05 pm
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvek

ne ja mam 20 let jezdim už asi 6 měsíců ale mam vyuční list a koncesi mužu dostat až budu mít 3 roky ( odbornou zpusobilost ) tak to zamíšlím takže musím pojezdit ještě 2,5 roku nazbíram zkušenosti a pak se do toho vrhnu tak to aspoň planuju :wink: sorry špatně jsem se vyjadřil předtím
pon led 05, 2009 5:05 pm

rudolf diesel
Příspěvky: 171
Registrován: pon říj 15, 2007 9:13 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Teď nevím jestli se nemýlím ,nebo jsem zase něco špatně nepochopil, a jsem aktuální,ale pokud vím tak podle zákona 111/1994 §6 odst.10 musíš mít 3 roky praxe ,kterou prokazuješ předložením koncesní listiny,která byla vydána před třemi lety od podání žádosti. Nehledě na to že k vnitrostátní dopravě praxi nepotřebuješ. Mimochodem jdi se zeptat na odbor dopravy pod který spadáš, pokud tam bude poříjemnej človíček tak ti poradí.
pon led 05, 2009 5:45 pm

Lecho
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 16, 2008 4:05 pm
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvek

rudolf diesel píše:Teď nevím jestli se nemýlím ,nebo jsem zase něco špatně nepochopil, a jsem aktuální,ale pokud vím tak podle zákona 111/1994 §6 odst.10 musíš mít 3 roky praxe ,kterou prokazuješ předložením koncesní listiny,která byla vydána před třemi lety od podání žádosti. Nehledě na to že k vnitrostátní dopravě praxi nepotřebuješ. Mimochodem jdi se zeptat na odbor dopravy pod který spadáš, pokud tam bude poříjemnej človíček tak ti poradí.
co???? jako když chci jezdit vnitro zatím tak nepotřebuju praxi ???? to se na uřad stavím na kafčo určitě :lol:
pon led 05, 2009 6:10 pm

rudolf diesel
Příspěvky: 171
Registrován: pon říj 15, 2007 9:13 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

No samozřejmě. V případě že potřebuješ jen vnitro koncesi tak praxi nepotřebuješ. Když si dáš tu práci a budeš hledat na internetu tak se o tom dozvíš víc,ale to boj a musíš toho dost prostudovat a trochu se zorientovat v zákonech. Ale to stejně tě to nemine pakliže budeš chtít získat koncesi.
pon led 05, 2009 7:06 pm

Mack
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv úno 08, 2007 12:42 am
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

spise si zajdi zjistit co k tomu potrebujes jake papiry a co dal, a pri tom zjistis jeste tolik otazek ce ti z toho prdne hlava, tedka je uz i dost zmen. a az budes mit papiry tak se potom ptej co a kde a jak.
jelikoz to budes potrebovat co jak se kde dela a proc, pomalu se v tom zacnes orientovat a ver me ze to co budes delat tedka z pocatku tak je neco co budels oblitavat kazdy mesic
http://alpextrading.cz
Vnitrostátní a mezinárodní přeprava s hydraulickou rukou
Ostrava - Poruba
pon led 05, 2009 7:29 pm

Lecho
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 16, 2008 4:05 pm
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvek

Mack píše:spise si zajdi zjistit co k tomu potrebujes jake papiry a co dal, a pri tom zjistis jeste tolik otazek ce ti z toho prdne hlava, tedka je uz i dost zmen. a az budes mit papiry tak se potom ptej co a kde a jak.
jelikoz to budes potrebovat co jak se kde dela a proc, pomalu se v tom zacnes orientovat a ver me ze to co budes delat tedka z pocatku tak je neco co budels oblitavat kazdy mesic
aha tak to je parada ja jsem se pravě všude dočetl o praxi že musím mít a to bylo přitom na MKD tak to je parada tak snad tento rok to rozjedu a asi jak dlouho trva jak získate koncesi už podnikat ??? jen orientačně se ptam :lol:
pon led 05, 2009 10:10 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Příspěvek

Ty jo jestli chceš v 18ti začít podnikat s kamionem, tak to smekám před tvou odvahou. Otec podnikal asi 8 let,na začátku, než oběhal všechny půjčky, tu koncesi, než sehnal auto, návěs mu to trvalo snad 3 měsíce. A když začínal, už měl za sebou roky praxe s kamionem, takže věděl co a jak. Mi stačí ten stres za volantem, nedokážu si představit, že bych při tom ještě neustále počítal, jestli vydělávám, prodělávám, jestli mám na leasing, z čeho zaplatím opravy atd, kór teď při té slavné krizi.Každopádně držím ti palce... :)
pon led 05, 2009 11:13 pm

Mack
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv úno 08, 2007 12:42 am
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

nevim jak je to tedka
ale bylo to (mozna este je) musis mit na uctu na jedno auto 330 000 a k tomu auto. aby ti dali zivnost jinak zivnost se zalozi do 2-3 mesicu urady maji na to urcitou dobu a ty mas urcitou dobu na odpovedzeni a sehnani potrebnych veci, pak je este jedna varianta ze zaplatis 20 000 a jsou tu firmy ktere se timto zivi. oni ti to cele zalozi a ty se muzes divat po aute a starat se o auto
http://alpextrading.cz
Vnitrostátní a mezinárodní přeprava s hydraulickou rukou
Ostrava - Poruba
pon led 05, 2009 11:18 pm

rudolf diesel
Příspěvky: 171
Registrován: pon říj 15, 2007 9:13 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Mack píše:spise si zajdi zjistit co k tomu potrebujes jake papiry a co dal, a pri tom zjistis jeste tolik otazek ce ti z toho prdne hlava, tedka je uz i dost zmen. a az budes mit papiry tak se potom ptej co a kde a jak.
jelikoz to budes potrebovat co jak se kde dela a proc, pomalu se v tom zacnes orientovat a ver me ze to co budes delat tedka z pocatku tak je neco co budels oblitavat kazdy mesic
Tak tady vtom má mack naprostou pravdu!!! Je toho opravdu mnohem,mnohem víc.
S těmi pěnezi jak píše Mack je to trochu jinak. jedná se o tzv. finanční způsobilost dopravce, kterou lze to řešit více způsoby, ale v podstatě je pravda že na 1. auto je to 330 000.-kč a 180 000,-kč na každé další,ale tyto peníze zase nemusíš mít hotově,dá se to řešit např. přes pojišťovnu apod. Jinak toto řeší opět zákon 111/1994 sb. §4a. Nevím jestli správně chápu tu variantu stou firmou,ale pokud ano tak to se používá spíše pro živnosti volné ,kde není potřeba odborná způsobilost, vtomto případě to za tebe těžko někdo udělá. Jinak ze zákona od podání žádosti má živnostenský úřad 60 dní na rozhodnutí zda ti koncesi přidělí, po splnění všech podmínek samozřejmě. Ale opět bych tě odkázal na odbor dopravy :) ,pakliže koncesi získáš , tak tam stejně budeš pořád :D , takže se už jdi pomalu seznámit.
úte led 06, 2009 12:13 am

Lecho
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 16, 2008 4:05 pm
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvek

pawel_zlin píše:Ty jo jestli chceš v 18ti začít podnikat s kamionem, tak to smekám před tvou odvahou. Otec podnikal asi 8 let,na začátku, než oběhal všechny půjčky, tu koncesi, než sehnal auto, návěs mu to trvalo snad 3 měsíce. A když začínal, už měl za sebou roky praxe s kamionem, takže věděl co a jak. Mi stačí ten stres za volantem, nedokážu si představit, že bych při tom ještě neustále počítal, jestli vydělávám, prodělávám, jestli mám na leasing, z čeho zaplatím opravy atd, kór teď při té slavné krizi.Každopádně držím ti palce... :)
ja v tom chci pořadně byt zaběhly takže na to jdu pomalu schanim materiály a studuju až se ze mně kouří ja mam kšefty u otce v praci děla obchodního naměstka a on dava všechny zakazky spedici tak bych se na ně vysral a daval by to mně a tech 330 000 kč bych taky neviděl problém, nejhorší bude asi to vylitat a naučit se to všechno a pak musím ještě vybrat nějaky ten truck ještě nevim jestli to bude kamion nebo jen nějake 25t solo docela se mně zamlová MB Actros 2543 jen solo do začatku užitečna hmotnost je 15,5 t vozilo by se na tom hutni material pro doly takže v paletach nic velkeho a časem dokoupit tandemovy vlek mate někdo s tím autem skušenost ??? akorat ještě se budu rozhodovat jestli uvěr nebo leasing. jo amam 20 let a ne 18 :lol:
úte led 06, 2009 1:39 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Příspěvek

Mám takový dojem, že těch 330tis, nebo kolik to je, může být i hodnota auta, jakože to nemusíš mít zvlášť. Tak ať se daří! :)
úte led 06, 2009 2:31 pm

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

Koncesi jsem dělal před rokem vnitro. Finanční způsobilost první rok probíhá tak, že podepíšeš papír, že ty prachy máš a je to. Další roky už to musíš dokazovat. Jinak teď jdu dělat mkd a praxi mít nemusím. Koncesi ti vyříděj na živnosťáku, po tom co tam doneseš odbornou způsobilos a finanční způsobilost. U mě to trvalo 3 týdny. Až koupíš auto musíš to nahlásit u příslušnýho dopravního úřadu, že s tím a tím autem hodláš podnikat. Jinak držím palce, taky jsem s kamionem jezdil 5 měsíců a šel jezdit na sebe...
úte led 06, 2009 3:14 pm

Lecho
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 16, 2008 4:05 pm
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Příspěvek

aha fakt diky za potřebne inormace moc jste mi pomohli abych si udělal obrazek co to vše obnaši a určitě to zkusím!!!!!! a ještě bych se chtěl zeptat na učetnictví ??? jak to děláte mate učetní nebo sami to louskate a jaky druh učetnictví jsou tam myslim 2 druhy ??
úte led 06, 2009 4:45 pm

dskuba
Příspěvky: 166
Registrován: čtv zář 04, 2008 1:44 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Jo jsou dva typy...jedno je Danova evidence - tj jednodussi a pak normalni ucetnictvi(driv to bejvalo podvojny ucetnictvi)a to uz je docela makacka to pochopit...a myslim ze kdyz tvuj obrat presahne urcitou castku,takze uz nemuzes vest danovou evidenci ale musis mit ucetnictvi,ale momentalne si nevzpominam kolik to je
úte led 06, 2009 8:02 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů