Mýtné/známky na Slovensku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine, BajlachVT

Odpovědět

Aky mate nato nazor?

NIE
44
86%
ANO
7
14%
 
Celkem hlasů: 51

Uživatelský avatar
Frenky500
Příspěvky: 68
Registrován: stř pro 23, 2009 11:31 pm
Bydliště: Filakovo-Sk

Příspěvek

Vyhlásenie:
ÚNIA NÁKLADNÝCH AUTODOPRAVCOV SLOVENSKA

Po dnešnom rokovaní s ministrom dopravy,pôšt a telekomunikácií
Ľubomírom Vážnym,
ktorý neakceptoval ani 1 z 11 požiadaviek, výbor Únie dospel k záveru, že realizácia protestnej akcie dopravcov je nevyhnutná a uskutoční sa 4.1.2010 od 6.00 hod. Preto vyzývame všetkých dopravcov, všetkých motoristov, profesné združenia, aby svoju solidaritu s požiadavkami prejavili osobne, účasťou na tejto akcii a to na území celého Slovenska.
Podrobné informácie verejnosti predložíme dňa 2.1.2010 prostredníctvom médií na tlačovej besede o 11.00 hod., ktorá sa uskutoční na čerpacej stanici OMV
v Bratislave pri letisku smerom na Senec, za obchodným domom Galan.

S pozdravom výbor UNAS.



Uz to zacina :evil: :evil:
Volvo FH12 500+plato Renders
pát led 01, 2010 12:59 pm

tommusil
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 1043
Registrován: ned bře 29, 2009 8:16 pm
Bydliště: Moravský Krumlov

Příspěvek

to si dělaj srandu?mám jet do maďarska v pondělí a co jako.
pát led 01, 2010 3:57 pm

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

tom musil: proč srandu? plně je chápu a souhlasím....
a ty to vezmi přes AT, ne?
pát led 01, 2010 4:03 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

:wave:
2x Nissan atleon 210
pát led 01, 2010 5:22 pm

tommusil
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 1043
Registrován: ned bře 29, 2009 8:16 pm
Bydliště: Moravský Krumlov

Příspěvek

pavle ja vubec nevim,v sobotu jdu prevzit auto,tak se serifa zeptam co jak kudy.
pát led 01, 2010 8:33 pm

Uživatelský avatar
palach
Příspěvky: 163
Registrován: sob kvě 23, 2009 5:11 pm
Bydliště: Blansko

Příspěvek

nevíte jak to je když pojedu po prázdnu se zvedlou nápravou, můžu to mít na 4 nápravy nebo musím mít 5?

EDIT: tak asi budu jezdit na 5 náprav, je to levnější jak na 4 :roll:
ned led 03, 2010 9:08 pm

Uživatelský avatar
Frenky500
Příspěvky: 68
Registrován: stř pro 23, 2009 11:31 pm
Bydliště: Filakovo-Sk

Příspěvek

No,musis mat na 5 naprav.
Chlapci,ked zajtra sa stretnete s clovekom,kto bude mat peticny harok,tak prosim,podpiste to.
Tu je link,na tom je vsetko vysvetlene.
http://www.dopravcovia.wbl.sk
Volvo FH12 500+plato Renders
ned led 03, 2010 10:20 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

tak sem koukal ve zprávách že se to mýtné na slovensku těžce nezvládlo,navíc ty krabice co se cpou na přední okno nemaji obdobu :D
2x Nissan atleon 210
pon led 04, 2010 10:01 pm

Uživatelský avatar
Frenky500
Příspěvky: 68
Registrován: stř pro 23, 2009 11:31 pm
Bydliště: Filakovo-Sk

Příspěvek

5. ledna 2010

Organizaci rozjezdu el. mýta Slováci nezvládli


Slovensko je ve druhém dni ostrého provozu elektronického mýta a je jasné, že jeho rozjezd organizačně nezvládlo.

Mnohakilometrové a i více než desetihodinové kolony na hraničních přechodech se Slovenskou republikou nejsou ani demonstrací dopravců, ani připomínkou let minulých, ale důsledkem organizační neschopnosti při spouštění elektronického výběru mýta. Těmto nepříjemnostem se bohužel nevyhnou ani ti čeští dopravci, kteří neponechali nic na poslední chvíli a před měsícem si objednali a zaplatili palubní jednotky. Stále je ještě většinou nedostali a musí stát v potupných frontách, aby mohli splnit zákon a přispět nemalými částkami slovenskému eráru za použití dálnic a silnic první třídy.

Přestože se jedná o vysoce sofistikovaný systém na bázi satelitního sledování, na Slovensku nelze k použít platbě za vstup do systému tak běžnou věc, jako je platební karta. V praxi to znamená, že řidič, který u sebe nemá minimálně 101 euro v hotovosti, nemůže s nákladním vozidlem nebo autobusem nad 3,5 t. na slovenské území. Objíždění zpoplatněných tras nepřipadá v úvahu už z toho důvodu, že na rozdíl od Česka nejsou tyto úseky označené, takže bez palubní jednotky je nelze identifikovat. Na benevolenci slovenské policie se spoléhat rovněž nedá, dle informací slovenského tisku padly první pokuty ve výšce 1 655 euro již tři hodiny po spuštění systému.

„Je velmi smutné, když si vlády dělají ze silniční dopravy dojnou krávu, ale ještě smutnější, když ani nejsou schopny vytvořit uživatelsky vstřícné prostředí pro výběr těchto daní,“ zhodnotil situaci generální tajemník ČESMAD BOHEMIA ing. Martin Špryňar.

Martin Felix


Sdružení ČESMAD BOHEMIA

Martin.felix@cesmad.com

Tel.: +420 241 040 131

Mobil: +420 731 131 331
Volvo FH12 500+plato Renders
úte led 05, 2010 10:19 pm

Uživatelský avatar
Lukasvfr
Příspěvky: 167
Registrován: stř led 14, 2009 10:07 pm
Bydliště: JC

Příspěvek

Co se slovenského mýta týče, tak bych to videl asi takto :savle:
Tam je prostě uplně všechno špatně... včera na Lanžhotě cca 5hodin v koloně na dálnici, pak 4hod čekání u okénka. Mýtná krabička je obrovská, hnusná, a pro mě zcela nelogicky uspořádaná. Samozdřejmě včetně napájení ze zapalovače. Když už jsem si ji s velkou slávou přinesl v té krabici jak od bot, tak jsem dál musel čekat než se sama najde, kde vlastně je. Náhodou jsem k ní dostal i návod, ale velmi stručný a nepříliš pochopitelný. Po ujetí asi 50km se všechny čísla rozblikali- problem- volám na infolinku, mezitím se sama srovnala a paní mě ujistila, ze za to pokutu nedostanu.. Dokáže někdo vysvětlit, proč je za 4nápravové vozidlo vyšší mýtné než za auto s 5ti nápravami???
čtv led 07, 2010 10:36 pm

suhob
Příspěvky: 617
Registrován: čtv bře 27, 2008 3:17 pm
Bydliště: SR

Příspěvek

ale co to trepes? :D podla pana Lubomira Vazneho je myto bezchybne a takmer excelentne pripravene a funkcne :twisted: :valetsesmihy:
čtv led 07, 2010 10:39 pm

riko
Příspěvky: 936
Registrován: sob dub 15, 2006 10:49 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvek

A jak je to s DPH na mýto?mají to tam nebo ne?
pát led 08, 2010 2:44 pm

Uživatelský avatar
palach
Příspěvky: 163
Registrován: sob kvě 23, 2009 5:11 pm
Bydliště: Blansko

Příspěvek

ceny v tom letáku jsou bez dph. mají to udělané hodně špatně. Mě se staly tyto problémy. Začal mi blikat ten trojúhelník, jakože dochází peníze, než jsem dojel na benzinku kde to dobijí, která byla první po cestě, zůstalo mi tam 16 centů, dobil jsem to, ale blikalo to stále. Zavolal jsem na infolinku, tam mě přepojily na "odborníka" přes tuto problematiku. Asi 20 minut mi to říkalo at vydržím, že prví operátor se mi bude věnovat, až to zvedla náká ženská, tak mi řekla že to nestíhá ten sistém, musel jsem zmáčknout 1 na víc než 5 sekund, krabička se spojila s centrálou a kredit se po blikání všech čísel navýšil. Druhý den mi to přestalo svítit úpně celé, opet sem volal na info, zase jsem čekal na odborníka, tomu jsem musel nadiktovat všechny ty čísla z té bedny, a po pár mintách mi dali náký kód, že kdyby miě zastavily policejní, tak jim řeknu ten kód a jedu dál. Taky mi řekly, že zavolají zpět, jak se to bude řešit. Když sem se zeptel, jak budu teda platit mýto, když to nefunguje, chvíly se odmlčela, řekle že to zjistí, a pak mi řekla, že takovou informaci nemůže zjistit :roll: V konečném důsledku, co jsem ušetřil na mýtě jsem provolal na té infolince, snad 40 minut. Další den po nastarování se ta věc na okně probudila a začla normálně fungovat. Je to exelentní systém :mad:
sob led 09, 2010 12:18 am

Uživatelský avatar
schimi
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 898
Registrován: stř říj 21, 2009 11:46 am
Bydliště: Příbram

Příspěvek

Další věc je tato - a proto je v SK teď stávka, že ta krabice o velikosti EU palety odečítá mýtné i když si v klídku jedete po neplacené silnici a křížíte,podjíždíte,nadjíždíte,jedete souběžně s placenou silnicí. A dokonce i když jedete po areálu firmy (z rampy na rampu), který je u placené silnice. To je fakt síla. Nehledě na to, že cena za km plac. silnice v SK je nejvyšší v celé EU! Na Slovensku to fakt nezvládli,proč vymýšlejí vymyšlené? Ale vemte si to třeba globálně: jsme v EU, která se snaží všechno sjednotit a přitom má každý stát EU jiný systém placení. Na čelním skle to teď vypadá jako na střelnici-samá nálepka a krabička. Už chybí jen růže z papíru a opička na gumičce. Kéž by někdy přišla doba, že každé auto bude mít jednu malou krabičku pro celou EU nabitou eurama a bude mu odečítat průjezdy plac. silnic v EU ceny, které si každý stat stanoví sám.

Jinak kolegům v SK držím palce-nedejte se, "štrajk" schvaluji a doufám, že dosáhnete spravedlnosti.

Motto dne: oba státy máme ministra dopravy slováka (my navíc ještě s "jiným" zaměřením) a proto jsme tam, kde jsme :(
Brandon Walsh
sob led 09, 2010 9:20 am

Vegáč

Příspěvek

Když to tady čtu,tak už se moc těším až tam pojedu :mad:
sob led 09, 2010 12:29 pm

Odpovědět

Zpět na „Slovensko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host