Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

Myslím že to co se týče vstřikovacího čerpadla případně systému zhasínání motoru to asi možné bylo stoosmačtyřicítku si moc nepamatuji ale i u ní i u 815 když zhasínáš pozvednutím pedálu po zhasnutí se vrátí do polohy volnoběžných otáček a při dalším startu nemusíš na pedál šlapat a při zhasínání ručním plynem to platí taky a valstně na 815 po zhasnutí klíčkem se zase pedál vrátí na volnoběh
úte srp 02, 2011 7:59 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

Takhle už chytlo hodně čtyřicítek u nich se plyn po zhasnutí motoru pružinama hned vrátí a při startu je potřeba pravou nohou stát na brzdě a plyn se přidává jen výjmečně.U patnáctky se plyn sám úplně nevrátí...Páka u ručního plynu je origo jen u třicítky u čtyřicítky je origo kolečko s kontramatkou na seřízení volnoběhu.
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
úte srp 02, 2011 10:07 pm

Uživatelský avatar
Matthew \8/
buchta
Příspěvky: 1427
Registrován: sob led 30, 2010 12:10 am
Bydliště: Cheb

Příspěvek

ja si vzpominam mohlo mi byt tak 5-6 let a stavel se obchvat. Tatka mel demra 148 ja si sedl za volant drzel ho a slapal na pedaly, tata radil a letel jsem tam 90 :lol: jen je mi divny jak jsem mohl tak malej seslapnout spojku... A potom zaskakoval za kluka, mel diamola a nalozil sel na vahu pro papiry a jelikoz byla zima tak mel pustenyho bufika a nez dobehl k autu, bouda v jednom ohni a kĺuci hasili. Premejslel jsem jestli by mi hasici neokopirovali fotky ale asi tezko...
Swedish Toy
úte srp 02, 2011 11:39 pm

L.81
Příspěvky: 164
Registrován: ned pro 30, 2007 9:12 pm

Příspěvek

U prvních stovosumačtyřicítek byla páka na chcípání (a zároveň na motorovou brzdu) stejně jako u 138. Pákou zatáhneš k sobě,motor chcípne a v týhle poloze můžeš pákou pootočit asi o pětačtyřicet stupňů doprava a tam se zaaretuje(v poloze chcípnuto). U novějších 148 páka už nebyla a motor se zhášel nadzvednutím pedálu. :wink:
stř srp 03, 2011 9:18 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

....nebo přitáhnutím ručního plynu k sobě-čili obráceně než u patnáctky...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
stř srp 03, 2011 9:45 pm

nabocklish
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 15, 2010 10:09 pm
Bydliště: jižní Morava

Příspěvek

T 148 AD 20 byla několik týdnů po generálce elektriky. Další fází byl nový lak, právě se brousilo rameno. Mým úkolem bylo zajet do haly, zatím co chlapi byli na obědě. Sednu do kabiny, zapnu baterky, zmáčku tlačítko starteru... a nic, opakuji asi 100x a pořád nic. Tak jsem zvedl telefon a vytočil milého elektrikáře a vypláchnu mu žaludek. Tak rychle jak tenkrát ten člověk z obědu ještě nikdy nepřišel :D . Tak jsem vylezl z auta a už vidím, že do brány vchází elektrikář, tak mu říkám (patřičně nasrán) ať to dá urchleně do pořádku a mávnu rukou směrem k autu... které v okamžiku kdy jsem k němu pokynul rukou samo nastartovalo... to bylo celkem vtipné, Tatřička si nemohla vybrat lepší okamžik :D ... chvíli jsme se na sebe dívali a pak se rozběhli k autu a zhasli ho...
Chyba byla v tlačítku spouštěče, které se z nějakého důvodu (nedbalost elektrikáře) nevyměnilo. Byla v něm unavená pružinka a spínal-nespínal jak se mu zachtělo. Bohužel tahle chyba stála krom tlačítka v hodnotě 25,- Kč i výměnu starteru, který shořel taky...
sob srp 06, 2011 8:11 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

Ahoj tak jsem dnes "obrátil" motor couvám si tak přes takovou muldu asi 15ctá fůra tahle asi trochu těžší cítím že volnoběh to neveme tak jsem brnkl o plyn ale asi pozdě zhouplo to a plynule jsem bez přeřazení furt na zpátečku změnil směr jizdy z vzad na vpřed :D :D :D to se mi povedlo naposled před 25ti léty :D :D :D
sob říj 01, 2011 8:41 pm

ML.šak
Příspěvky: 212
Registrován: úte čer 07, 2011 12:17 pm
Bydliště: Nemšova

Příspěvek

tak ja toho poznam tieš dost sice niesu to moje historky ale otcove a dedkove .
Raz sa starému šoférovi stalo to že mu tatra skapala v kopčeku ako je to zname na T148 ked sa prehreje štarter tak neštartuj tak zebral do ruk monterajznu a šiel von jednou rukou buchal po štartéry druhov štartoval ruku mal medzi kabinou a dverami zrazu pastorok vsunulo tatra drapla a ruka amputovana v lokti ked tam otec došiel tak že horšieho pohladu nezažil cela tara od krvi dvere palubovka skal šetko proste chlapik už bol v sanitke bohužial ruku sa nepodarilo zachraniť .
Takýchto podobnycho poznam kopec amputovana noha utopeny a tak dalej ale to je na dloho . Jedno je iste zle sa stane hned :(
čtv říj 06, 2011 10:01 pm

Filip Závada
Příspěvky: 2877
Registrován: ned říj 18, 2009 8:04 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Taky jsem jednou couval na velkou a najednou jedu dopředu a hulí se z Donaldsonů :twisted: Hele a jak mu to vzalo ruku, on tam nechal kvalt a táhlo ho to za ruku nebo co??
www.zafibeton.cz
Slovo "nejde" neznám. A kdo říká, že něco nejde, tak je to tím, že to neumí!!
Světu mír! .. tam, kde lži a peníze vítězí nad pravdou a láskou.
čtv říj 06, 2011 11:16 pm

ML.šak
Příspěvky: 212
Registrován: úte čer 07, 2011 12:17 pm
Bydliště: Nemšova

Příspěvek

asi ano lebo tatra stala pod nasipom zahrabana tak ked mu to chytlo tak ho to asi tahalo ale neviem isto to je už 13 rokov dozadu .
pát říj 07, 2011 8:52 am

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Zdar chlapi!)
Taky už mi bába chytla vobráceně)))))Stane se to třeba na hupu,když chceš vyjet ,dáš málo plynu a vona cukne zpět než vyšlápneš spojku.Ale nejlíp mi zahulila z blatníků na vojně 138 cisterna,když jsem se přetlačoval s kámošem :D Nárazníky vopřený vo sebe a kluci to měli mávnout kdy začnem.Ta svině zabral dřív a votočil mi motor pospátku!))) :D Byl to divnej zvuk,hulilo se z blatníků.Ještě neměla předčističe.Nic se nestalo,chcip jsem ji přes kvalt a zas behala normálně)))TTN
úte pro 06, 2011 11:41 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 1 host