Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Frenky

Dvorak transport
Příspěvky: 70
Registrován: pon led 23, 2012 8:16 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Daf LF dá si sám plný plyn a jede.

Příspěvek

Dobrý den.
Mám 8 Dafu Lf Euro4-5, už 3z nich sami od sebe daji plný plyn a jedou co to dá. Podle servisu to neni možný a zase jsem jediný v Evropě komu to dělá a bla bla hromadu dalších kecu okolo. ABS to taky není to je OK. a v řidičích to také není ty jsou také v pořádku.
Uz jste se stím někdo setkal? nevíte kde muze být chyba? Všechny vozy maji mezi 300-500tis.
Zapoměl jsem napsat ze to dělá hodně nepravidelně a kluci vypozorovali, že nejčastěji když se nahne kabina do leva.

Za kazdou radu děkuji jsem už v koncích a dát je do Dafa na výměnu hromadu věcí typu pokus omyl se mi moc nechce.

Díky moc.
pon črc 23, 2012 9:28 pm

Andrejcentrum.sk
Příspěvky: 87
Registrován: čtv srp 05, 2010 10:12 am
Bydliště: Bánovce n/B

Příspěvek

Ja by som sa v tomto prípade preorientoval na EXPRESS DELIVERY. :lol: :lol:
Aj ti to píše vo výtlačkoch z tachografu? S niečim podobným som so stretol v mojom Punte. Po rýchlom stlačení pedála plynu sa mi plyn zasekával na maxime. Musel som opäť prudko stlačiť plyn a vrátilo sa to do normálu. Ale táto moja rároha má 12 rokov, tak neviem...Veľa šťastia....
úte črc 24, 2012 7:37 am

Dvorak transport
Příspěvky: 70
Registrován: pon led 23, 2012 8:16 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tady je jedno zda to auto jede na nožní plyn nebo tempomat nebo dokonce zpomaluje na brzdách prostě se rozhodne a jede.
Tachograf jsem nezkoumal.
úte črc 24, 2012 5:53 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

jestli máte multifunkční volant tak at si dávají pozor na to kdy mačkají pravé tlačítko,ono i na volnoběh přidá plyn
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
úte črc 24, 2012 10:09 pm

Dvorak transport
Příspěvky: 70
Registrován: pon led 23, 2012 8:16 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jo ten je ve všech autech, tim to taky neni. na mistě tim volantem jdou regulovat otáčky motoru je to tam zřejmě kluli pohonu PTO. Tohle dělá na rovné dálnici na tempomat (nejčastěji),
Z jednoho Dafu euro5 jsem vyndal kompletni svazek z kabiny až k řídícím jednotkam na motoru. rozřezal a kontroloval vyloženě kažký kabel centimetr po centimetru (je jich tam opravdu hodně) A vsšechno naprosto bez chyby.

Na počítači v Daf servisu to nehlásí žádnou zavadu vše má být vpořádku ,ale neni.
úte črc 24, 2012 10:48 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

to se přiznám slyším poprvé takovou věc
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
úte črc 24, 2012 11:30 pm

Dvorak transport
Příspěvky: 70
Registrován: pon led 23, 2012 8:16 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Není možný, aby to dělalo pouze na mich autech těch aut jezdí stovky nebo možná tisíce. Mě už to dělaji 3z 8aut. Iveca maji podobnou elektriku i motorizaci ale ty naopak výkon sníží tak nevím co je horší....
Dělaji to vozy Daf lf 45-220 Euro4 a 5 Jsou to 6válce s močovinou EEv je zatím v pohodě to má teprve 200tis.

Pokud budete mit někdo problém s Lfkem napište, pokud budu vědět rád poradím. Opravujeme si výhradně sami.
stř črc 25, 2012 8:59 am

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Pane Dvořák zkuste zavolat Honzu Diviše 773591511, popisoval jsem mu co Vám to dělá, je to PAN autoelektrikář, jezdí mi dělat auta i do Dobrovíze na plac. Zatím mi každý problém vyřešil i když v Dafu tvrdili že to tím není. Já to měl ve snímači ABS, ale dělalo to jen při vyřazení na křižovatce a tuknutím na plyn se to srovnalo.
Jinak mu může zavolat každý kdo má problém s elektrikou, doufám že nevadí že mu tu dělám reklamu.
stř črc 25, 2012 10:06 am

Dvorak transport
Příspěvky: 70
Registrován: pon led 23, 2012 8:16 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Určitě mu zavolám. Díky moc za radu. Já už jsem tu na foru někde našel to, že to muže být ABS. jenže mě na žádném autě nesvítí. Občas se stane že se rožvítí tak se vymění čidlo popřípadě kotouč a jede to dál.
stř črc 25, 2012 2:11 pm

meloun
Příspěvky: 422
Registrován: sob lis 13, 2010 12:40 pm
Bydliště: žamberk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

teď sem se vrátil z práce, a když sem dojížděl dom, musel sem prudce zabrzdit a když sem měl zmáčklou spojku tak šel motor do otáček, lekl sem se a rychle sem zmáčkl plyn a OK, ABS mi svítí, dnes se mi to stalo poprvé. mám najeto 360000km, tak uvidíme.. 8)
stř črc 25, 2012 3:27 pm

Uživatelský avatar
vencaZE
Příspěvky: 188
Registrován: stř črc 25, 2007 12:58 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Příspěvek

Nevyrábí se náhodou LF v Japonsku :roll: ? Že by jsi se mohl inspirovat třeba Toyotím příkladem.. http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2010030103
V kabelových svazcích bych to asi nehledal. Spíš nějaká softwarová chyba. Jasně že jsi jediný v Evropě. Přiznat megaprůser se nechce nikomu :evil: .
Proč by jsme se dřeli,když můžeme spálit trochu nafty.
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz
stř črc 25, 2012 9:59 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Nám svítilo asi deset dní, údajně z toho zblnul počítač, rozchodil jsem čidlo v uložení aby šlo domáčknout ke kotouči a v Nýřanech vymazali chybu.
Bavil jsem se o tom ještě s jedním mechanikem a ten říkal že by chybu hledal v pedálu, nezkoušel jste prohodit pedál z auta které to nedělá?
stř črc 25, 2012 10:26 pm

Dvorak transport
Příspěvky: 70
Registrován: pon led 23, 2012 8:16 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

už jsem dělal komplet ele. z kabiny k jednotkam, pedal plynu, kotouče všechny nové na jednom autě ABS nesvítí kontroloval jsem tachograf i stahoval (žádné chyby)
Auto žádné chyby nehlásí v dafu na počítači bez chyby. kontoloval jsem vodotěsné štekry u motoru. jediné co ještě zkusim je odpojit volant a budou jezdit tyden bez nej. nic jineho mě ýž nenapada.
Pevně věřím že se najde někdo komu se to ýž stalo a řekne ,,vyměn pojistku vole,,, a je to.
stř črc 25, 2012 10:46 pm

Dvorak transport
Příspěvky: 70
Registrován: pon led 23, 2012 8:16 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Opravuji si sám. Napíšu jsem pár zkušeností s opravama v Dafech pro zasmání kddo tomu trochu rozumi tak pochopí.

1- Běžná kontrola diferencialu a vymezení vule. oprava cca 8000kč bez dph. výsledná cena 360 000tis. bez dph 5reklamací 2x odtah po 500km z nemecka vrchl všeho bylo rozebrání nového diferencialu z fabriky s tim že nechanik tvrdil ze nejakej blbec v německu ho dal blbě dohromady. Opět se zadrel po jeho zásahu a na po5tý se to povedlo akorat trochu teče . to už radsi neřeším. následovala tahanice s dafem, se zastoupenim dafu v čř , dále to pokračovalo soudním znalcem a pravníkem. po měsíci penize vráceny. nervy jsem měl až na pudu,

2- Dobrý den problikává mi palubka na Dafu lf je špatný krouýek pod volantem mužete mi ho vymenit.?
Daf- To není problém
DAf- Po 6 hodinách v servisu Dobrý den už víme proč vám problikává palubka počítač hlásí ýe je vadný kopresor a bere vá vzduch na 2 a 6 válci stoji 75 tis bez dph. chcete ho?
Já - to si deláte .... co jste to tam za .... to jsem v ýivote nevidel.
Daf - to neni všechno mechanik zkošel počítacem odstranit závadu a nějakým záhadným zpusobem zablokoval auto a nejde natočit a svítí snad všechny chyby.
já- už neměl slov.
Následovalo poslání servisních kodu z NL Dafa a odjezd domu po celem dni neopravaný.

3. Rychlá výměna prasklého zadního kotouče. ještě ten den jim volám že chci reklamovat jejich praci, protože vytéká proudem z náboje olej.
odpověd to vyřizoval kolega a rikal že už to asi trochu teklo a že jse to tak chtěl.
opět následovalo par vybraných slov odemě. a nakonec jsem si to zase udělal sám.

Někdy se prostě nedaří.
stř črc 25, 2012 11:23 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Kde to bylo?
stř črc 25, 2012 11:36 pm

Odpovědět

Zpět na „DAF“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů