Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
špágr
Příspěvky: 24
Registrován: pon bře 17, 2008 8:13 pm

Příspěvek

Tak zkusím také přispět svým názorem k tomuto tématu.To že si Vy dopravci píšete o řidičich na raalu je u mě pěkná prasárna a to z toho důvodu že řidiči nemají k těmto stránkám přístup. Za druhé četl jsem tvůj článek o chování a jednání tvého zaměstnance. Co se týče opravy úniku vzduchu. Mýlit se může každý a jestli byla ta hadice prasklá úplně tak mi věř že to zrovna moc slyšet není. Míním tak z vlastní zkušenosti . Pár let jsem dělal na dílně tak vím o čem mluvím. Co se týče dalších bodů z toho článku rád bych si přečetl názor druhé strany.Mám za sebou pouhých 20 let ježdění a to převážně VKD. Situaci v dopravě velmi dobře znám a myslím si že si za to můžete Vy autodopravci sami, ať už se jedná o ceny za KM nebo mýto.Chodím jsem na toto fórum asi 5let a to skoro každý den a bylo jen málo témat o tom jak toto řešit.Když se tady někdo rozepsal nebo navrhoval aby jste se Vy malý autodopravci dali dohromady a postavili jste se proti cenám za mýto nebo za km tak na to skoro nikdo nereagoval a nebo to rovnou zavrhl.Věř mi že bych si na tu dálnici šel stoupnout třeba na měsíc když by to prospělo dobré věci a ledy se konečně někam hnuli.Nakládám u dálnice,skládám u dálnice ale jezdit po ní nesmím,proč???? no protože prý na to nejsou peníze.O česmadu se nemá cenu ani bavit ten pro vás dopravce a pro nás řidiče nedělá už vůbec NIC.V této republice je prostě bezprávý a nikdo to neřeší nebo prostě nechce řešit.Nechce se mi ani věřit jak málo řidičů podepsalo petici za přetěžování a o některých názorech na toto téma tady na fóru se nemá cenu ani vyjadřovat.Nechci tady házet jak dopravce tak řidiče do jednoho pytle.Začínal jsem v ČSAD jako dílenský pak jsem chvilku jezdil na sklopce a po roce ježdění mě dostal jeden kolega na MKD,vzal si mě k sobě a já se učil vlastně co a jak.Trvalo to skoro další rok než jsem se všemu naučil a Vy tady píšete jak chcete zaučit mladého kluka bez praxe za jeden měsíc.To prostě nejde.Nechci se tady moc dlouze rozepisovat,tak to ukončím. To co jsem napsal je jen a jen můj názor řidiče zaměstnance.Vím že je to trochu kostrbaté ale nejsem zvyklí moc psát nějaké články ale některé věci mě začínají zvedat ze židle ale protože mě ježdění stále ještě baví chtěl bych se k tomu nějak vyjádřit a přispět do této diskuse
ned pro 30, 2012 9:49 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Když ti kluci dneska moc nečtou, tak by se mohli trošku vzdělávat alespoň z textu písní.
Třeba Olympic: „…vždycky hledal chybu jenom v druhejch…“ z písně Slzy tvý mámy šedivý.
Ono se lehko řekne, chci zaměstnávat profíky. Ale je otázkou: umím vytvořit takové podmínky, aby u mě profíci chtěli dělat?
Hledáním chyb na druhých, žádného profíka nevychováš, ani neudržíš.
A jak to vlastně chodí při vyhledávání a zaměstnávání profíků?
Možná se můžeme inspirovat ve sportu, ale tam jsou úplně odlišné finanční možnosti. Blíže realitě by mohla být státní správa. Jak si tam váží profíků. Třeba ty pracovní podmínky a milionové odměny na ministerstvech za práci navíc. Ale to je asi taky jiné. Tam se nic netvoří, tam se jen škubou lidi.
Hasiči, nebo policajti, zase dostávají rentu, když už jim přijdou léta. Ale tam se taky nic nevyrábí, kromě toho to není poměr pracovní, ale služební.
Tak se inspirujme jak se vytvářejí profíkům pracovní podmínky v průmyslu. Tam by to snad mohlo být srovnatelné.
Třeba zkušená a zavedená uklízečka má zhruba podobný hodinový plat jako řidič. Občas nafasuje novou hadru, kýble a koště. Pravidelně fasuje čistící prostředky. Časem dostane nějaké věrnostní a dovolenou navíc. A když občas shodí vázu a rozlije vodu po stole, tak to šéf přejde chlácholivým: „z toho si nic nedělejte, to se může stát každému…“ Proč by pak odcházela?
Kolega zase obsluhuje válcovací stolici. Většinu pracovní doby čumí na telku, protože ono to pracuje skoro samo. On musí občas nastavit požadované parametry. A to neumí každý. Nemá na to žádný měsíční kurz, nebo průkaz, ani nedostává pokuty, když se něco úplně nepovede. Naučil se to jen praxí. Ale neumí to každý. Dostává plat 3 krát větší než uklízečka. Za přesčasy si vybere jestli si vezme volno, nebo peníze s příplatkem. Občas chodí i o víkendu a svátcích. Ale dělá to rád. Vyplatí se to. Fasuje montérky, hygienické prostředky, toaletní potřeby, svoji odpočívárnu má vybavenou nejen TV, ale i mikrovlnkou, el.konvicí, nádobím… Taky si nějak zvyknul a nešel by jinam.
Ale jedno mají společné všichni profíci. Někdy musí být odloučení od rodiny i v době kdy to nebývá běžně zvykem, ale zase mají více času na svou rodinu jindy.
Občas kouknu, že si tady na draft profíků udělá čas pan Reasl. Jiní to dělají taky a jinak. Další zase hledají kohokoliv, hlavně aby byl levný. Všechno chce troch času a nějakou promyšlenou taktiku. Ale existují i takový, co by chtěli, aby jejich profíci dělali v amatérských podmínkách a nikam jim neutíkali. A to se mi zdá nereálné.

PĚT ČASTÝCH CHYB V CHOVÁNÍ MANAŽERŮ
1. Špatné řízení – manažer vytváří atmosféru strachu a stresu pomocí psychologického modelu trestu.
2. Nedostatek integrity – manažer dělá něco jiného, než říká, a včas nereaguje na neetické chování.
3. Nespravedlnost – manažer neměří každému stejně, jedná na základě individuálních dohod, svoje „oblíbence“ protežuje.
4. Povyšování se – manažer nenaslouchá, umí vše „nejlépe“, povyšuje se nad ostatní.
5. Nedostatečné informování – manažer tlačí podřízené k plnění úkolů bez jasného vysvětlení smyslu a návaznosti jednotlivých aktivit.

Celý článek: http://kariera.ihned.cz/c3-56308850-q00 ... a-neeticky

nebo: http://finance.idnes.cz/jak-otravit-pod ... nikani_zuk
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
pon pro 31, 2012 8:31 am

norge71
Příspěvky: 5
Registrován: pon pro 24, 2012 2:41 pm
Bydliště: Ústecký kraj

Poradna - nezaplacené přesčasové hodiny a další příplatky

Příspěvek

Vážení řidiči,
Jsem také řidič z povolání na mezinárodní kamionové dopravě a pokud vás jako mne, všichni moji zaměstnavatelé nehorázně okrádali na nezaplacených přesčasových hodinách, nevyplacených příplatků za odpracované soboty neděle + státní svátky + práci v noci, nezaplacené příplatky za pracovní pohotovost při jízdě ve dvojosádce kdy jeden řidič řídí a druhý řidič je v pracovní pohotovosti na sedadle spolujezdce, atd…. tak minimálně 3 roky zpětně můžete tyto všechny nezaplacené přesčasové hodiny + všechny příplatky + s úrokem z prodlení po svým zaměstnavatelích vymáhat soudní cestou.
Já jsem takto učinil a všichni moji bývalí zaměstnavatelé na základě mé písemné výzvy k doplacení, aby se vyhnuli soudnímu jednání, mi veškeré náležitosti raději do koruny doplatili.
Poradím vám jak na to, pomůžu vám zpracovat výzvu na zaplacení vašich nároků adresovanou vašim zaměstnavatelům, pomůžu vám zpracovat vaše data z digitálních karet tachografů, soudní žalobu, apod….

Můžete mne kontaktovat na mojí e-mailové adrese : stir71@seznam.cz
čtv led 31, 2013 12:04 pm

Mattiee
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 12, 2013 7:44 pm
Bydliště: kromeriz

Kradez nafty

Příspěvek

Hoja
Byl jsem svedkem kradeze nafty ve francii.Rumuni s chladakem okradli Francouze,v noci na osvetlenem parkovisti Aire de Loupian,byli dva zmrdi a za 5 minut mu vycucli nadrz.Napsal jsem si jejich cislo spz a popis jich i auta,Chtel jsem je zadrzet sam,ale nemel jsem po ruce zadnou trubku jinak bych je nevzladl.Jak odjeli tak jsem hned zbudil francouze a ten volal policajty.nevim jak se to dal resilo,jestli je chytli na platidlech.Chci se zeptet jestli mate nekdo stim zkusenosti kdyz je zadrzim popripade zbiju a zavolam policii,jestli je zatknou nebo jestli jen je to prestupek a pusti je stim ze se mi muzou hned i pomstit.Tak nevim jestli je lepsi priste dobit a narvat je pod kamion a odjet nebo jestli volat policajty.Takze je to trestny cin na zatceni nebo je to jen prestupek ve francii at vim jak priste stema spinavima rumunama zachazet.
stř úno 13, 2013 8:06 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Mattiee

Příspěvek

můj názor na toto je poněkud mírný :wink: pokud na to máš ---zabít a vodjet do pryč :oops:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
stř úno 13, 2013 8:13 pm

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

martin: asi tak

Jen s tím zadržováním kor když seš sám bych byl opatrný. Je to trochu něco jiného, kolegovi vlezli do návěsu při cestě na loď, když otevřel vrata tak tam stál doumetrový černoch s mačetou. Polici byl upozorněn neotvírat, ale hned je volat, mělo dojít k dost ošklivému napadení nějakého řidiče.
stř úno 13, 2013 8:29 pm

Jirkaa
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 4:52 pm

Příspěvek

Přesně jak píše posa. Je lepší bejt opatrnej a raději volat policajty a nevycházet. Půjdeš proti nim s trubkou a může k tobě zezadu přijít někdo další a pak je docela prekérka. Je super, že jsi si opsal číslo a dal jim ho pak
stř úno 13, 2013 8:38 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Mattiee

Příspěvek

Něco podobného se stalo. Kradli východní Němci. Vymákl a zmlátil je Čech. Němci dostali přestupek a pustili je. Čecha si odvedli. Když jsem ho potkal později, čekal na soud. Pak už jsem ho nepotkal, tak nevím jak to dopadlo.
Myslím, že jsi to udělal dobře. Nebo jsi mohl volat policii sám, ještě když tam byli, ale dovedu si představit, že není lehké vysvětlit Frantíkům co se děje a kde zrovna jsi, když nevíš přímo název parkáče.
Ale pokud jsi dal číslo a popis, tak je určitě lapili. Oni tam jsou policajti na takový věci šikovný.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
stř úno 13, 2013 8:47 pm

Jirkaa
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 4:52 pm

Příspěvek

Něco podobného se stalo. Kradli východní Němci. Vymákl a zmlátil je Čech. Němci dostali přestupek a pustili je. Čecha si odvedli. Když jsem ho potkal později, čekal na soud
Není to spíš nějaká fáma?Příjde mi to trochu divný
stř úno 13, 2013 8:56 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

pro všechny...."nejmenuji"

Příspěvek

bohužel jsou tyto "situace" velmi specifické...kde -kdy- kolik jich je a pod.... zažil jsem jich "pár" (nejhorší bohužel v rusku-karabach) ale můj názor :!: :!: :!: opakuji jen můj ,,,, je že ve vší počestnosti zabít ... pokud to jde -když to člověk vezme ze všech stran ..... je to jediná učinná obrana bohužel ... pro tyhle šmejdy lidský život nemá naprosto hodnotu a proč? jednak náboženství-smýšlení a pod . nebo to zkusím podat jinak...spíme v autech ..co je auto ??? náš domov -utočiště- a co když nějakej šmejd vleze do cizího baráku ????? co s ním ??? soudit se? Ty Ty Ty to už nedělej??? :roll: když jdu krást ---musím počítat s tím, že mě někdo zabije :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: tečka zdar
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
stř úno 13, 2013 10:38 pm

norge71
Příspěvky: 5
Registrován: pon pro 24, 2012 2:41 pm
Bydliště: Ústecký kraj

Nezaplacené přesčasové hodiny a přesčasové příplatky

Příspěvek

Pokud i vám váš "zaměstnavatel" neplatí přesčasové hodiny a přesčasové příplatky není nic jednoduššího než si zřídit pojištění právní ochrany např. u : www.AXA.cz - již za bezkonkurenčních 330,- Kč za rok nebo u : www.DAS.cz. Tyto pojištovny vám zdarma přidělí advokáta, který zajistí sepsání, podání žaloby u příslušného soudu a dokonce zaplatí i soudní poplatky, dále zajistí i odborné stáhnutí dat z vaší digitální karty řidiče pro účely soudního jednání, atd.....


produkt rodinný právník Vám ve sporu se zaměstnavatelem pomůže:
- pokud Vám zaměstnavatel nevyplatil řádně mzdu
- u neplatného rozvázání pracovního poměru
- pokud Vám zaměstnavatel způsobil škodu

S neproplacenými přesčasovými hodinami pomůže pochopitelně také, pokud není v kolektivní smlouvě zanesen dodatek o tom, že přesčasy se třeba přesouvají do zvláštního fondu odpracovaných hodin. Pokud nic takového není a přesčasy se stabilně proplácely a nyní se tak již neděje, pak ano, Rodinný právník pomůže.
Musí se však pamatovat na to, že RP nelze využít pro již probíhající spory.

V případě právního zastoupení, spolupracuje AXA s řadou právních zástupců. Na základě smlouvy uhradíme právní zastoupení i soudní poplatky.

Cena tohoto pojištění je 330,- Kč/rok a vztahuje se na celou rodinu včetně dětí, druha/družky, partnera/partnerky.

Hezký den,

Kateřina Vršanská
AXA Česká republika
telefon: 604 470 265 604 470 265
mail: katerina.vrsanska@axacz.cz


Připojištění právní ochrany rodiny se vztahuje na:

a) Spory o náhradu škody nebo újmy - pojistitel učiní kroky k hájení zájmů pojištěného v občanskoprávním řízení v situaci sporu, který se týká nároku pojištěného na náhradu škody způsobené třetí osobou na věci, jež je ve vlastnictví pojištěného, anebo újmy způsobené třetí osobou na zdraví pojištěného.

b) Správní řízení - pojistitel učiní kroky k hájení zájmů pojištěného v případě, že jsou narušeny oprávněné zájmy pojištěného v souvislosti se správním řízením, které zahájil katastrální úřad, finanční úřad, Policie ČR nebo obecní úřad v přímé souvislosti s pojištěnou nemovitostí nebo jejím užíváním a jehož účastníkem je pojištěný.

c) Nájemní spory - pojistitel učiní kroky na hájení zájmů pojištěného v situaci občanskoprávního sporu, kdy oprávněné zájmy pojištěného jako nájemce nebo podnájemníka a práva pojištění z nájemní a nebo podnájemní smlouvy narušuje pronajímatel anebo nájemce bytu.

d) Pracovněprávní spory - pojistitel učiní kroky na hájení zájmů pojištěného v situaci individuálního pracovněprávního sporu pojištěné s jeho zaměstnavatelem, a to za předpokladu, že se jedná o spor týkající se neplatného ukončení pracovního poměru, náhrady škody anebo újmy způsobené pojištěnému, nevyplacení mzdy (platu) anebo její částy anebo náhrad, na které má pojištěný nárok.

V případě jakýchkoliv dalších dotazů se můžete obrátit:
 na svého finančního poradce,
 v pracovních dnech od 07:00 hod. do 17:00 hod. na AXA linku 292 292 292 292 292 292
 na kteroukoliv pobočku finanční skupiny AXA, jejich seznam naleznete na www.axa.cz

S pozdravem

Renata Michenková
operátor Zákaznického servisu

AXA linka
AXA Česká republika s.r.o.
Lazarská 13/8, 120 00 Praha 2, Česká republika
Tel: 292 292 292 292 292 292
E-mail: info@axa.cz
sob dub 18, 2015 8:49 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

norge71 - klameš tady řidiče, toto pojištění stojí 330,-Kč / měsíčně !!!!!!!!!


Citace:

Cena tohoto pojištění je 330,- Kč/rok a vztahuje se na celou rodinu včetně dětí, druha/družky, partnera/partnerky.

Hezký den,

Kateřina Vršanská
AXA Česká republika
telefon: 604 470 265 604 470 265
mail: katerina.vrsanska@axacz.cz
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
čtv dub 23, 2015 5:03 pm

rss11
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 15, 2015 5:17 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Toto téma šlo trochu do ztracena... Jak to teda dopadlo? Může mi někdo ze zkušenějších kolegů říct jestli černá listina na raalu pořád existuje?
stř čer 10, 2015 10:46 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Jasně že existuje, jsou tam neplatiči i řidiči kteří údajně nějak oloupili zaměstnavatele. Jestli je o ale pravda to nikdo neví...
Pokud by někdo chtěl, klidně sem hodím foto obrazovky...
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
čtv čer 11, 2015 1:38 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 16 hostů